Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

31 minutes ago, Zajcik said:

...generalnie określiłem sobie takie 5k na zakup telewizora. Nie lubię rat i nie chcę się pakować w żadne kredyty, więc na pewno wezmę za gotówkę.

Raty mogą być tańsze od kupna za gotówkę. . 

Do Twoich potrzeb większy większy LED jest chyba lepszy.

40m2 to sporo nawet na 65 cali. Filmy i seriale na monitorze to tak sobie. Ból dupy z wypalonego loga TVN też niefajny. 

LED najlepiej sprawdza się do FPP, bo mniej rozmazuje ruch. Jednak duży ekran daje mocniejsze doznania. 

 

Wolisz oglądać film na komórce z OLEDem, czy tablecie/monitorze z LEDem?

 

Granie na Switch OLED, czy w docku na monitorze?

 

Boli Cię rozmazane szare gówno w kinie, czy jednak wolisz duży ekran?

 

 

Myślałeś, że zapytasz na forum i ułatwisz sobie wybór?:Coolface:

 

 

Edytowane przez C1REX
Odnośnik do komentarza

Upraszczając większy lepszy niż mniejszy, oled lepszy nic lcd. Jakoś wiadomo jest ważna ale musisz ją widzieć, 65 to sweet spot z tej odległości ale po przesiadce z monitora i tak będziesz się przybliżał do tv grając :). Masz wieki salon więc ja bym pomyślał nawet o 75 lcd :D. IMG_8777.thumb.jpeg.390d86ed426b2896cb685661fa6cf801.jpeg

 

edit: Tu masz 65 cali - z tej perspektywy jakieś 3,5m od aparatu, wygląda to ok, ale przyznasz ze nie jest jakiś wielki.

edit 2: Masz jeszcze szerzą perspektywę tu jest pewnie ponad 6m od tv.

 

IMG_0250.jpeg

 

Może zrób sobie wizualke albo wyklej taśmę na ścianie?

Edytowane przez kislawa
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

Ja mam 190 cm do 77 cali i wrażenia za(pipi)iste, co nie [mention=63685]creatinfreak[/mention] emoji41.pngemoji41.pngemoji41.png


 

 

No jasne że tak, bo to już kąt widzenia kinowy ;), u mnie jest podobny efekt ale w dedykowanym pomieszczeniu. Natomiast nie każdy może sobie aż tak zaaranżować przestrzeń, szczególnie w salonie ;D 

 

@C1REX Mówiłem ze 65 za małe tutaj ;).

Edytowane przez kislawa
Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, C1REX napisał:

Myślałeś, że zapytasz na forum i ułatwisz sobie wybór?:Coolface:

 

 

Dokładnie, bo już mam dosyć rozkminiania tego zakupu :frog:

20 minut temu, kislawa napisał:

Upraszczając większy lepszy niż mniejszy, oled lepszy nic lcd. Jakoś wiadomo jest ważna ale musisz ją widzieć, 65 to sweet spot z tej odległości ale po przesiadce z monitora i tak będziesz się przybliżał do tv grając :). Masz wieki salon więc ja bym pomyślał nawet o 75 lcd :D. 

 

edit: Tu masz 65 cali - z tej perspektywy jakieś 3,5m od aparatu, wygląda to ok, ale przyznasz ze nie jest jakiś wielki.

edit 2: Masz jeszcze szerzą perspektywę tu jest pewnie ponad 6m od tv.

 

No właśnie te 65 cali wcale nie wygląda tu na takie duże, a powiedzmy, że ta powierzchnia jest podobna i jak stanę na końcu salonu to ten TV będzie wyglądał jak zabawka jeśli wezmę 55 cali :frog:

 

 

6 minut temu, Chmielinski napisał:

Polecam apkę LG AR - pozwala wirtualnie powiesić na ścianie TV ;)

O dzięki, jak wrócę do domu to wypróbuję :rayos:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Taki salon to musi być duży tv. Ja bym szedł w większy LCD. No chyba, że pójdziesz na kompromis dołożysz te 1-2k i kupisz 65 oleda. Gram 2-2,5m a oglądam 2,5-3m od 65 cali i jest git. U @PiPoLiNiO 77 robi mega wrażenie i jest wręcz kinowo z takiej odległości.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, kislawa napisał:

Upraszczając większy lepszy niż mniejszy, oled lepszy nic lcd. Jakoś wiadomo jest ważna ale musisz ją widzieć, 65 to sweet spot z tej odległości ale po przesiadce z monitora i tak będziesz się przybliżał do tv grając :). Masz wieki salon więc ja bym pomyślał nawet o 75 lcd :D. IMG_8777.thumb.jpeg.390d86ed426b2896cb685661fa6cf801.jpeg

 

edit: Tu masz 65 cali - z tej perspektywy jakieś 3,5m od aparatu, wygląda to ok, ale przyznasz ze nie jest jakiś wielki.

edit 2: Masz jeszcze szerzą perspektywę tu jest pewnie ponad 6m od tv.

 

IMG_0250.jpeg

 

Może zrób sobie wizualke albo wyklej taśmę na ścianie?

Tu jest ok, bo sciana za telewizorem jest mala - ja mam np salon 28 m, ale sciana za telewizorm ma prawie spokojnie 4-5m!

Siedze w odleglosci 3m od telewizora i nie wyobrazam sobie mniejszego niż 75 cali.

Jakbyś nie miał kominka na środku tylko całą ścianę na biało to te 65 cali by tam znikł.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, YETI napisał:

@Zajcik, jeżeli miałeś jakiś wiekowy tv, to nawet przeskok na ten x90j (a nie oled), to będzie jak nowa generacja.

Miałem 6-7 letni (dokładnie już nie pamiętam) telewizor full HD i nie obsługiwał on nawet HDRu :facepalm:

Najśmieszniejsze, że mam PS5, ale ciągle zakup nowego TV uzależniałem od przeprowadzki. 

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, easye napisał:

Tu jest ok, bo sciana za telewizorem jest mala - ja mam np salon 28 m, ale sciana za telewizorm ma prawie spokojnie 4-5m!

Siedze w odleglosci 3m od telewizora i nie wyobrazam sobie mniejszego niż 75 cali.

Jakbyś nie miał kominka na środku tylko całą ścianę na biało to te 65 cali by tam znikł.

Jasne, na górze mam 85 cali, 2,8m od kanty na ścianie która ma ponad 4metry szerokości i jest mały ;) 

Odnośnik do komentarza

@C1REX xh90, pc nie mam aktualnie podpiętego, mi komfortowo gra się na nim z odległości około 3 m, aktualnie mam do kanapy 2,8, przy czym kanapa się recilnuje ;) więc jak leżę to głowę mam pewnie około 3,5m i jest spoko i do grania i oglądania. Bliżej niż 2,5m to dla mnie już dyskomfort przy graniu, do filmów jest wciąż dobrze. 

Edytowane przez kislawa
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
10 hours ago, kislawa said:

@C1REX xh90, pc nie mam aktualnie podpiętego, mi komfortowo gra się na nim z odległości około 3 m, aktualnie mam do kanapy 2,8, przy czym kanapa się recilnuje ;) więc jak leżę to głowę mam pewnie około 3,5m i jest spoko i do grania i oglądania. Bliżej niż 2,5m to dla mnie już dyskomfort przy graniu, do filmów jest wciąż dobrze. 

 

Dzięki za info :) 

Akurat mam 2.5m do grania, ale 4.5m do filmów. Mały i nieustawny pokój w typowym Londyńskim domku. 

Będę więc pewnie musiał jakoś wykombinować i ustawić sobie inaczej. Chociaż kto wie i może te 2,5m nie będzie za blisko. 4,5 metra wydaje się jednak za daleko. 

Z drugiej strony może po przemeblowaniu cały pokój będzie lepiej ustawiony.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Grałem dziś w nocy pierwszy raz w Diablo 2 Remake i kilka razy mi się obraz wyraźnie ściemnił i za kilka minut rozjaśnił. Pierwsza myśl to, że jest zmienna pogoda w grze :philosoraptor: Ale to wina telewizora, dziś pobrałem jakąś aktualizację do 55C1 i to może ona namieszała, bo wcześniej tego nie zauważyłem. Opcje oszczędzania energii mam powyłączane. Coś jest nie tak z tv, w Diablo na polach jest ciemno, w lochach też. Dziwna sprawa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...