Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, MaZZeo said:

 

ja niestety tez przez Reda odpaliłem plansze testowe i zacząłem jeździć okiem po matrycy i zauważyłem jeden martwy pixel w S95B xD

 

dzięki Red, teraz nie będę spał przez noce

 

Mój Philips mnie przed tym ochronił, jak wyszukałem plansze na YT to się apka YT wysypała, to był znak sygnał, którego zignorować nie mogłem i nie wracam do tematu :kekyayaya:

  • Plusik 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, _Red_ napisał:

 

Trochę jak z autem, gdy coś stuka to dodaj gazu i podglosnij radio, a nie mechanik jakiś jak lamus xd

Nie no bez jaj nie ma co zaciskać zębów i brać szajsu bo się kurvy nigdy nie nauczą że się takiego bubla ludziom nie wciska. Z drugiej strony ile osób będzie sterczeć przed tv i szukać? Promil a hajs i tak się zgadza. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Rudiok napisał:

 

Tak będzie. 

 

72hec2.jpg.e8cee9ebfd13b654a0490ac62ffc1812.jpg

 


Intencja była dobra, ale wykonanie horrendalne xD

@mozi święta prawda. Kupujesz głośno recenzowane na 9/10 cudo technologiczne za kilka tysi (nieważne, że z promki, przed chwilą ten sam egzemplarz mieli za 4799 zł) i oczekujesz, że chociaż spełnia kryteria jakości z fabryki, a nie na dzień dobry widoczne części ekranu nie funkcjonują.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, _Red_ napisał:

Z Rtings o x90j

 

 

Wow, a myślałem że ok 50 stref w Q70R to mało. Przyznam że coraz bardziej podoba mi się ten mini LED Samsung z 700 strefami, u nas sprzedawany jest qn91b (qn90b rzadziej, ale nie kumam różnicy).

 

Tylko koniecznie chciałbym sprawdzić w ruchu, bo jak będzie znowu pulsowanie czarnych lub cienkich obiektów...

Ja mam qn91b/90b, to chyba to samo, po prostu na europejski rynek były oznaczenia nie 90b a np 91b, 94b, matryca jest w nich ta sama. Jak chcesz cos konkretnego o nim wiedzieć to pytaj.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ooo no pewnie. 

- Jak w praktyce wygląda ten local dimming i kontrast między czernią a bielą przy 700 strefach? Jak np. pojawiają się napisy w Netflixie/streamach to rozjaśnia całe kwadraty wokół nich, czy w miarę możliwości same litery (z ewentualną obwódką)

 

- Jak się sprawdza w Game Mode pod powyższym kątem, czy dużo dostaje jakość po dupie, ucinane są strefy o połowę itp?

- Czytałem, że ma dobrą powierzchnię antyrefleksyjną - swój ryj się odbija notorycznie, czy jest ok?

 

- HDR potrafi fajnie rozświetlić sceny z ogniem, słońcem itp. czy te wszystkie 2000 nit to na papierze tylko?

 

-I dla mnie najważniejsze - ghosting czerni i ciemnych cienkich elementów w grach. Jak masz krzaki, trawę, gałęzie itp. w grze i obracasz kamerkę, to ciągnie się ciemny blur za tymi elementami? W Q70R tak miałem, w OLED przez pół godziny (xD) nie i to mi się podobało.
Przykład (wrzucam filmik z konkretnym timestampem - zobacz tylko te elementy w tle jak zostawiają smugę - elementy łóżka, piecyk etc.)

 



No i takie swoje trzy grosze jakbyś dał, czy było warto, fajny wartościowy TV, czy coś ewidentnie wkurza?

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, _Red_ napisał:

Porownujesz konkretne modele, czy ogólnie "Samsunga"? Styczność miałem tylko z local dimming w serii Qled 2019, w testach qn90/91b bardzo chwalą, na tyle na ile technologia pozwala. A 24 strefy w tym Sony raczej tak sobie bo duże kwadratowe plansze się rozjaśniają. Oczywiście jak np. białe koło lata po czarnym ekranie to i tak nie będzie to tak kontrastowe i dokładne nawet przy 700 strefach, porównując np. do oledow i ich natychmiastowego wygaszania pojedynczych pikseli.

 

Z Samsungiem jest taki problem, że te jego strefy działają inaczej w zależności od wybranego trybu wyświetlania.

 

"Unfortunately, like most Samsung TVs, the local dimming feature performs worse overall in 'Game' Mode. The overall performance is pretty similar, but the TV seems to be spreading highlights out over a greater number of zones, so there's a bit more noticeable blooming. The processing is also slightly slower, so zone transitions are more noticeable. However, it's mainly due to the increased blooming. On the other hand, shadow details are a bit better, and there's less black crush overall." RTINGS

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Ooo no pewnie. 

- Jak w praktyce wygląda ten local dimming i kontrast między czernią a bielą przy 700 strefach? Jak np. pojawiają się napisy w Netflixie/streamach to rozjaśnia całe kwadraty wokół nich, czy w miarę możliwości same litery (z ewentualną obwódką)
 
- Jak się sprawdza w Game Mode pod powyższym kątem - dużo dostaje jakość po dupie, ucinane są strefy o połowę itp?

- Czytałem, że ma dobrą powierzchnię antyrefleksyjną - swój ryj się odbija notorycznie, czy jest ok?
 
- HDR potrafi fajnie rozświetlić sceny z ogniem, słońcem itp. czy te wszystkie 2000 nit to na papierze tylko?
 
-I dla mnie najważniejsze - ghosting czerni i ciemnych cienkich elementów w grach. Jak masz krzaki, trawę, gałęzie itp. w grze i obracasz kamerkę, to ciągnie się ciemny blur za tymi elementami? W Q70R tak miałem, w OLED przez pół godziny (xD) nie i to mi się podobało.
Przykład (wrzucam filmik z konkretnym timestampem - zobacz tylko te elementy w tle jak zostawiają smugę - elementy łóżka, piecyk etc.)
 


No i takie swoje trzy grosze jakbyś dał, czy było warto, fajny wartościowy TV, czy coś ewidentnie wkurza?
Masz sporo wyżej moją opinię o G7 który ma tylko 32 cale i 1100 stref. I (pipi)a blooming (pipi)ie po oczach. Więc nawet nie chce myśleć co jest przy 100 czy 200. Szukaj oled i nie marnuj swojego życia G7 właśnie wziął kurier do sklepu na zwrot. Lokalne wygaszanie to taka laska z toną tapety na mordzie. Niby okej, ale jak zaczynasz całować to czujesz że coś tu przestaje banglać.
Odnośnik do komentarza

@_Red_ No więc tak...

 

1. Nie powiem jak wygląda to w przypadku Netflixa, bo nie mam obecnie dostępu więc z tymi napisami nie wiem ale odpalałem demówki na yt i czerń robi wrażenie jak na LED-a, widać przy mocno rozświetlonych obiektach w HDR trochę obok ale tym bym się nie przejmował, oczywiście gdy patrzysz pod kątem jest to bardziej widoczne ale siedząc na wprost jest jak najbardziej ok, jak na LED-a. Bez wątpienia pod względem czerni i kontrastu jest to najlepszy LED jaki widziałem, poprzednio miałem Sony XF9005, on miał znacznie mniej tych stref podświetlenia i tam rozjaśniało duże obszary wokół, tutaj pojawia się to jedynie gdy jest niewielki obszar czerni a wokół niej bardzo jasne obszary, oczywiście mowa o wyświetlaniu w HDR, momentami naprawdę chyba czerń bliska oledowej.

2. W game mode nie widzę szczerze mówiąc różnicy pod tym względem, testowałem i przy wyłączeniu tego trybu nie widzę specjalnie różnic, obraz mocno kontrastuje ale tutaj mogę coś więcej napisać właśnie o napisach na czarnym tle, białe napisy wówczas generują lekką poświatę wokół nich ale to jest rzadko, to jest najmniejszy problem tego tv... Generalnie sam obraz w game mode jest bardzo ładny jeśli mówimy o kontraście i działaniu stref.

3. Ma dobrą powierzchnię antyrefleksyjną, nie wiem co prawda jakby było gdy w pomieszczeniu jest bardzo jasno, bo teraz dzień krótki i brak słońca ale na te warunki jakie są teraz to jest dobrze. widać tylko taką tęczę przy włączonych światłach ale to jedynie na czarnym tle.

4. HDR to jeden z najmocniejszych punktów tego tv, na pewno nie widziałem wcześniej tak jasnego HDR-u, wszelkie obiekty które mają być bardzo jasne takie są, w połączeniu ze świetną jak na LED-a czernią robi to świetne  wrażenie, kolory również bardzo dobre ale trzeba go sobie ustawić bo przy domyślnym ustawieniu kolorów na standardowy to kiepsko, mam na ciepły 2, przestrzeń kolorów na auto, gra HDR włączona, i wygląda to mega. Nie ma się do czego przyczepić w kwestii gier w HDR, wygląda to bardzo dobrze.

5. No i właśnie, dla mnie również kwestia ghostingu jest ważna i tutaj jest problem, spory problem. Jest dokładnie tak jak na filmiku ale co ciekawe, tylko w grach pod 60Hz, w grach obsługujących 120Hz to nie występuje natomiast idzie to zniwelować w tym sensie, że nie ma np takich zielonych smug przy przełączeniu opóźnienia wejścia na tryb inny niż najszybszy, najlepiej na szybki (w trybie 60Hz bo w 120Hz on jest z automatu ustawiany na najszybszy) ale mimo wszystko przy szybszych ruchach kamery jest pewien ghosting, nie jest tak jak powinno być i to jest dla mnie największa wada tego tv, tym bardziej, że tak reklamowany do gier, sytuacja nie do przyjęcia. Te ustawienia input laga automatycznie zmieniają parametry game motion plus, najlepiej to wygląda przy ustawieniu redukcja rozmycia na 5 ale tak jak mówię, to nie powinno tak być i pod względem ruchu, ghostingu, smużenia to jest najgorszy tv jaki przerabiałem od czasu gdy się tym bawię. Nie było tego ani w moim poprzednim XF9005 ani w Samsungu KS7000, nie wiem o co chodzi, czytałem, że to głównie problem Samsunga, który stosuje jakiś pixel overdrive i o ile w monitorach można to z poziomu menu wyłączyć czy zmniejszyć tak w tv nie ma tego rodzaju opcji, chyba że to właśnie ta funkcja game motion plus to jest taka ukryta korekta tego, bo przy ustawieniu właśnie opóźnienia na szybki i GMP na redukcja rozmycia 5 jest to zniwelowane ale jednocześnie nie jest tak jak w moim poprzednim Soniaczu, tam w ogóle nie zwróciłem na takie coś uwagi więc musiało tego nie być. Przy opóźnieniu wejścia na najszybsze w grach pod 60hz obraz jest imo nie do oglądania przez ten ghosting, który wygląda właśnie tak jak na filmiku i w ogóle wtedy wszystko dookoła migocze jak ruszasz kamerą. Vrr działa ale w grach w sygnale 60hz tak jak w Elden Ring jest spory motion blur, w Ragnaroku w trybie wydajności i odblokowaniu klatek z VRR przy 120hz już tego nie ma. Kij wie co tu jest nie tak. W każdym razie ruch na tym tv, różne ghostingi, rozmycia są obecne i trzeba mieć tego świadomość. Na OLED-ach tego w ogóle nie ma ?

 

Jest również trochę bandingu ale głównie horyzontalnego na moim egzemplarzu, wertykalnego praktycznie nie ma, widoczne jednak tylko na jednolitych ciemnoszarych tłach, tutaj też Sony wypadało lepiej no ale  z panelami to jest loteria, obstawiam, że idealnego nie ma.

 

Czyli po Twoim obcowaniu z OLED-em mówisz, że ghostingu nie ma ? Obraz jest w ruchu wyraźny ? Ja szczerze mówiąc raczej skłaniam się do wymiany właśnie na OLED-a, myślę, że z LED-ami już kończę zabawę, zależy mi na tym, żeby obraz wyglądał dobrze w ruchu a nie tak jak tutaj, że trzeba kombinować żeby to w ogóle dało się oglądać, chyba OLED-y mają jednak tutaj przewagę. 

Ten tv naprawdę byłby świetny gdyby nie takie pojedyncze ale jednak bardzo istotne z punktu widzenia gier wady. Jak już ktoś pisał idealnego tv nie będzie a w tych czasach szczególnie i dopiero przy samodzielnym sprawdzeniu można różne rzeczy zobaczyć. 

 

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Po pierwsze dzięki ogromne za chyba najbardziej kompleksowy i kompletny post jaki widziałem (poza "JEBAĆ LCD BIERZ OLED").

Benis rósł do czasu przeczytania o ghostingu i w zasadzie zdyskwalifikowałeś mi kompletnie ten model - jestem rozczarowany, że recenzje o tym nie wspominają, skoro jest tak źle jak opisujesz (a brzmi gorzej niż u mnie w Q70R). Smużenie i ten pixel overdrive powodujący "pulsowanie" i pogrubianie elementów przy ruchu kamery mnie odrzuca już od czasów pierwszego LEDa (Toshiba sprzed chyba 10 lat).

OLEDa nie zdążyłem potestować długo, gdyż szybko zacząłem go pakować do zwrotu, ale to co odpaliłem w Metro Exodus wyglądało turbo żyleta w ruchu. Ciemność, ciemne elementy + oświetlenie tunelu latarką nie generowało nawet najmniejszej smugi przy machaniu kamerą w każdą stronę.

Chciałem zrobić jeszcze test w grze, gdzie jest dużo drzewek, gałęzi etc. (kojarzył mi się właśnie Spiderman i nowojorskie drzewa w Central Parku), ale już nie miałem nerwów po wykrywaniu coraz większej liczby wypalonych linii.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Możesz siedzieć i tydzień przed OLEDem, testować gry i szukać smug i nie zobaczysz. Bierz oleda, trafiłeś na trefny egzemplarz, zdarza się. To jakiś dramat że LED w porównywalnej do OLEDa cenie ma takie problemy.

 

Ja jak w weekend odpaliłem pierwszy sezon Stranger Things i zobaczyłem te sceny gdzie Eleven chodzi w zaświatach i widać tylko postaci na czarnym tle to oniemiałem.

Odnośnik do komentarza

Na szczęście przy tak ciemnych scenach w zaświatach nie było widać tego m a r t w e g o  p i k s e l a 

 

:kekw:  

:*

 

Nie no, właśnie ta recenzja kolegi powyżej wniosła więcej niż wszystkie ochy achy na Rtingsach itp. bo pokrywała to, co mnie najbardziej martwi i odrzuca. No to pewnie OLED C2 po świętach wpadnie. Jak wleci drugi taki z zaoraną matrycą to się poddaję i kupię jakieś gówno Manta 65" za 1500 zł i będzie ROZMIAR a nie JAKOŚĆ xD

W sumie ta końcówka roku to jakaś moja wojna z producentami sprzętu, bo zmotywowaliście słowami, aby jebać bylejakość. Serwis po kolejnej wizycie w innej sprawie elektroniki dał rekomendację, by sklep zwrócił hajs bo problemu nie umieją naprawić, a wymiana raczej nie zadowoli mnie skoro może się to powtórzyć xD
 

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, _Red_ napisał:

Po pierwsze dzięki ogromne za chyba najbardziej kompleksowy i kompletny post jaki widziałem (poza "JEBAĆ LCD BIERZ OLED").

Benis rósł do czasu przeczytania o ghostingu i w zasadzie zdyskwalifikowałeś mi kompletnie ten model - jestem rozczarowany, że recenzje o tym nie wspominają, skoro jest tak źle jak opisujesz (a brzmi gorzej niż u mnie w Q70R). Smużenie i ten pixel overdrive powodujący "pulsowanie" i pogrubianie elementów przy ruchu kamery mnie odrzuca już od czasów pierwszego LEDa (Toshiba sprzed chyba 10 lat).

OLEDa nie zdążyłem potestować długo, gdyż szybko zacząłem go pakować do zwrotu, ale to co odpaliłem w Metro Exodus wyglądało turbo żyleta w ruchu. Ciemność, ciemne elementy + oświetlenie tunelu latarką nie generowało nawet najmniejszej smugi przy machaniu kamerą w każdą stronę.

Chciałem zrobić jeszcze test w grze, gdzie jest dużo drzewek, gałęzi etc. (kojarzył mi się właśnie Spiderman i nowojorskie drzewa w Central Parku), ale już nie miałem nerwów po wykrywaniu coraz większej liczby wypalonych linii.

No niestety jestem rozczarowany, bo właśnie w recenzjach nic nie było o takich cyrkach. Szkoda tym bardziej, bo do obrazu samego w sobie nie mam zastrzeżeń ale co z tego skoro są takie problemy w ruchu. Ja tam pójdę w oleda i raczej definitywnie się przekonałem że obecnie nie ma już sensu się bawić z ledami. Mam obecnie możliwości wydać trochę więcej na tv więc żal nie skorzystać, waham się jedynie między dwoma modelami, lg c2 65 cali i sony a95k 55 cali i trochę ciężko wybrać, bo Sony na nowszej technologii i lepszy obraz a lg większy. W każdym razie po wymianie, potestowaniu i przy braku wad zostane przy którymś z tych dwóch. 

Odnośnik do komentarza

Z tymi recenzjami jest właśnie największy problem. Czytasz sobie te zachwyty, jak to wspaniale i rownomiernie jest podswietlona matryca, dse praktycznie nie do zauważenia... no ogólnie bajka. 

Lecisz potem podjarany do sklepu, w domu wypakowujesz, odpalasz i nagle jakbyś potężnego liścia w ryj dostał. Po chwili wstajesz wstrząśnięty i się zastanawiasz, czy to jakiś odpad poprodukcyjny czy inny chuj. 

 

Także albo te recenzenckie sztuki są jakieś mega wyselekcjonowane, albo recenzenci jawnie walą w chuja. 

 

Nie chce tutaj jakoś zachwalać oledów, bo jak widać i tu trafiają się buble, ale już kilku znajomych ma te telewizory i u nikogo nie występują żadne mankamenty i każdy zachwycony jakością 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To czekaj, Easye jest oledowy czy anty, bo już się gubię kto w jakim teamie xD BTW

Jeszcze odnośnie tego TOP-RATED MINI LED, czyli wcześniej opisywanego QN91b. Dokładnie te same przykłady co ja mówiłem - krzaczki, trawa, drzewka, wszystko "puchnie" i ciemnieje gdy tylko się poruszamy.

https://www.avsforum.com/threads/2022-samsung-4k-qn90b-neo-qled-owners-thread-no-price-talk.3239975/page-61#post-61624168

 

image.thumb.png.836fe8aaf2936709d7b5819ca7cc33bb.png

 

 


No ja pierdole, że trzeba wygrzebać takie istotne opinie z dna internetu (fora polskie i zagraniczne) by znaleźć konkretny przypadek, który mnie interesuje. To dokładnie pokrywa się z opisem @Qbon Model ten już wyleciał z moich wyszukiwań na Pepperze i z Ceneo. Chyba już tylko LG C2 55" poczeka na jakieś czyszczenie magazynu po świętach. Na początku roku tak od niechcenia wlazłem po Sylwestrze na Morele i mój aktualny monitorek 4K U28R550 z 1300 zł zszedł na 730 zł. W nocy, bez żadnych kodów, zapowiedzi - po prostu nagły spadek ceny zaindeksowany przez Ceneo. Może znowu będę miał farta xd


edit:
https://www.avsforum.com/threads/2022-samsung-4k-qn90b-neo-qled-owners-thread-no-price-talk.3239975/page-61#post-61624588

A nie sorry, typ wyjaśnił. To nie wina sprzętu, to ludzki musk 

Odnośnik do komentarza

Tak, te recenzje to jakieś nieporozumienie, człowiek siła rzeczy się nimi w jakimś stopniu kieruję przed zakupem no bo gdzie ma indziej sprawdzić i faktycznie wygląda to tak jakby oni mieli wyselekcjonowane modele, w dodatku na takim rtings i podobnych portalach to oni chyba w ogóle nie testują tych tv pod kątem gier tylko sprawdzają pomiary np pod kątem input laga ale jak już ten tv wygląda w ruchu w grach to nie ma ani słowa. Albo sprawdzi się samemu, albo właśnie opinie użytkowników, szczere i dobitnie ukazujące wady oraz zalety. Przecież gdyby gdziekolwiek było napisane, że inverse ghosting jest tak koszmarny to od razu by decyzja była prosta, oled. Dlatego jak widziałem, że kolega @_Red_ się zastanawia nad tym tv to mu wyłożyłem te ogromne wady właśnie z punktu widzenia gracza, ale recenzje to recenzje, pomiary i cyferki. Dobrze, że teraz chociaż można potestować i jest te 14 dni na oddanie. Ludzie mają tutaj rację, oled i koniec, tylko najpierw potestować czy nie ma wad, bo to może się zawsze trafić. Czasy już takie, że chyba prooduceni bardziej się skupiają na oledach, teraz weszły qd oledy i ledy chyba są trochę traktowane po macoszemu że tak powiem. 

  • Plusik 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza

Z opiniami użytkowników różnie bywa bo jak ktoś nie ma doświadczenia z tv to zachwyci się byle czym, a z reguły mało kto wymienia tv co rok czy dwa, najczęściej jak się zepsuje. I mam wrażenie, że opinia graczy jest tutaj ważna bo jednak poza standardowym oglądaniem tv ten telewizor musi uciągnąć jeszcze granie w fajnej jakości.

Ale też nie ma graczy wielu tak na prawdę, ja mam sporo ziomków, którzy grają na budżetowych telewizorach bez bajerów typu hdr, vrr, hdmi 2.1 i sami twierdzą, że są zadowoleni.

Ale fajnie, że takie tematy są, jak tutaj na forumku, że jak już ktoś chce coś lepszego to ktoś doświadczony pomoże :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...