Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, kotlet_schabowy napisał:

Ogólnie rozwala mnie to, że rzekomo najlepsza technologia ma tyle wad, aż zaczynam się zastanawiać, czy jej kult nie jest mocno przesadzony xD. Z drugiej strony, jak nie OLED, to co? Nie chcę iść w pełną budżetowość i kupować jakiegoś strucla za 1,5-2k, TV ma być na lata, do nowych konsol i filmów/seriali (nie będzie to niedzielne oglądanie netflixa) więc jak mam dać 3k za LCD, to już wolę dołożyć i mieć tego mitycznego OLEDa. Ale nie chcę się potem wkurwiać, że mam gadżet, do którego używania muszę czekać na listopadowe wieczory albo przemeblować pomieszczenie xD.

 

Tylko że te wady też są trochę wyolbrzymione. Mam LG C1, salon od południowej strony na parterze (okno na bocznej ścianie) i nie ma żadnego problemu z użytkowaniem, a też nieraz czytałem to straszenie, że OLED nadaje się tylko do oglądania w środku nocy, w piwnicy bez okien. Fakt, jeśli za dnia świecie słońce i chcę pograć, to lepiej zaciągnąć rolety, ale podczas oglądania programów czy seriali często to olewam. W nocy odbijać Ci się może ewentualnie jakaś niefortunnie ustawiona lampka, ale taka przeszkadzajka będzie odczuwalna co najwyżej w bardzo ciemnych scenach. Moim zdaniem OLEDa dyskwalifikuje tylko wyjątkowo jasny salon, w którym okno znajduje się na przeciwległej ścianie względem TV.

  • Plusik 2
  • This 2
Odnośnik do komentarza

A co sądzicie o tym TV. Na papierze wygląda to bardzo dobrze i cena mega przystępna. Oczywiście nie porównuje tego do OLED, ale innych LCD 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-tcl-led-65c745-qled-4k-hdr-pro-144-240hz-vrr-full-array-imax-google-tv?gclid=EAIaIQobChMIj-Su6ae-ggMVfaBoCR0xrwnBEAQYASABEgK4R_D_BwE

Odnośnik do komentarza
W dniu 4.11.2023 o 15:53, balon napisał:

Oki doki. Założyłem, że jak jest taka dobra relacja ceny do jakości to już go ktoś „testuje” na formuku.

 

@II KoBik II  bracie kupuj, to mi odpowiesz na pytania :)

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-hisense-led-65e7kq-pro-qled-4k-uhd-144hz-dolby-atmos-vision-tv-2023

 

Kupiłem tego bo nie mam ciśnienia na oleda zwłaszcza, że nie siedzę w piwnicy a o letniej porze nawet nie wspominam. 

 

Sprawuje się znakomicie. Szybki system, VRR i te inne bzdety na pokładzie. Już przetestowane parę rzeczy i mi starcza. Jak ma mi tv znowu siąść po 5-6 latach to nie odczuję nawet straty bo kupi się kolejny złom gdzie nie mam już takiego growego zapotrzebowania. Gra i świeci plus wykorzystuje obecne konsole.

 

Na plus dźwięk bo jest z tą listwą wbudowaną i basem. Naprawdę kozacki jak za te pieniądze a czego nie oczekiwałem. 

 

Generalnie zakup tv na zasadzie, wpisałem HajSens i wypluło właśnie tę ofertę. Przejrzałem opis i zostałem kupiony. Bez zbędnego riserczu, jutubów, znawców, ekspertów.  Wyjebane.

Jest plakietka HDTV.pl poleca to biere XD XD XD 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 28.10.2023 o 21:43, Schranz1985 napisał:

To nie jest zwykła taśma RGB.
To jest cenione i mocno polecane ambi.
Do tego jest kamerka która odbiera sygnał z tv i dopasowuje kolor.
Tu jest też problemy bo oled cieniutki jak tafla więc na górnej ramce ciężko zamontować.
Ludzie montują od dołu czasem, chowają ją za soundbarem jak kogoś denerwuje itd.
Ogólnie to jest dokładnie to czego szukałem i jako że jest już T2 to T1 jest w mega promo.

Obyczajcie sobię na yt

 

 

 

 

 

Kupiłeś coś? Do mnie wczoraj przyszło T2 i jest podobnie jak na tym filmiku. Podobnie, bo chyba coś zjebałem i źle taśmę przykleiłem... :balon:

Źle, bo powinienem chyba ją przykleić na skraju TV, a nie bardziej w środku. Zasugerowałem się instrukcją, na której taśmy były przyklejone obok siebie tworząc prostokąt ale to chyba dlatego tak jest ponieważ instrukcja mogła dotyczyć TV 55'. Ja mam 65' przez co mam wrażenie, że ten efekt jest jakiś za słaby. Pewnie trzeba się jeszcze pobawić kalibracją ale wczoraj już nie miałem na to czasu.

 

Załączona kamera wogóle mi nie przeszkadza, jak jest ciemno to jej nie widzę. Nawet nie zwracam uwagi na te pomarańczowe kwadraciki, które są przeznaczone do kalibracji ;) W tej taśmie nic nie można uciąć bez jej zepsucia.

 

Spoiler

20231115_203557.thumb.jpg.ad16b75baba3bdf0d9705a38812a7c12.jpg20231115_203611.thumb.jpg.7445b0775910deabc3ea8e2c5dee227a.jpg20231115_203621.thumb.jpg.0adae3a0f87b8ce857e215c162adeb9a.jpg20231115_203629.thumb.jpg.bb86d937ec749725a4fa81b0623dd5b4.jpg20231115_203648.thumb.jpg.fbaa894d05623c9356a08de3aef18a06.jpg20231115_203739.thumb.jpg.23ffd5635a0097a86d13096309ba6c22.jpg20231115_203803.thumb.jpg.d8b49a2c188872edbef3bc298d770be9.jpg20231115_212223.thumb.jpg.148eb34541650b86cb234712c8456581.jpg20231115_212226.thumb.jpg.327f074d5d36ee611ce59d5de4d6842a.jpg

 

Po pracy sprawdzę czy mogę jeszcze przekleić te taśmy bardziej na skraj TV. Skraj TV mam trochę "załamany" przez co jest skos ale to chyba nie powinno przeszkadzać. Gorzej, że powierzchnia nie jest równa a chropowata przez małe rowki stanowiące chyba ozdobę TV. 

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, II KoBik II napisał:

 

Czy ktoś posiada tajemną wiedzę czym się realnie różni ten Hisense od wspomnianego wyżej TCL?

Bo na papierze różnice są homeopatyczne.

 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-tcl-led-65c745-qled-4k-hdr-pro-144-240hz-vrr-full-array-imax-google-tv

 

 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Schranz1985 napisał:

Nie no fajnie jest, tam się ustawia z apki moc itd.
Kwestia konfiguracji.
Z tylu masz biała ścianę?
Bo ja sobię wymarzyłem czarną za oledem, i już miałem brać tą T2 ale nagle przyszło opamiętanie.
Czarna ściana nie odbija światła:dynia:

 

Zapomniałem napisać, że na zdjęciach to wygląda lepiej niż w rzeczywistości. :sapek:

Nie wiem czy to kwestia tego, że jest ciemno ale patrząc na efekt przez telefon bardziej mi się podobał niż to co widzę na ścianie LOL. Musze to jeszcze skonsultować z kimś kto coś takiego montował. Wydaje mi się, że gdybym umiejscowił taśmę bardziej po bokach to efekt byłby jeszcze lepszy, bo teraz większa część tego światła idzie bardziej ku wnętrzu pleców TV zamiast rozchodzić się bardziej na boki. Moc mam wysoką albo daną na maksa. Trochę dziwne czasami są te kolory, np. kiedy na tv widzę więcej pomarańczowego, to tam jest fiolet albo jakiś róż. Wczoraj nie miałem czasu się tym bawić.

 

Tak, ścianę mam białą. Specjalnie ją taką tam zostawiłem ze względu na chęć skorzystania z tegoż podświetlenia. No i jechałem na resztkach farby z innego malowania ale efekt jest dobry.

Odnośnik do komentarza

Siemka. Potrzebuje pomocy w  wyborze telewizora do PS4. Chociaż wątek dotyczy teraz ps5/xsx to czytając wcześniejsze posty przewijał się temat PS4. 

Telewizor ma być stricte pod konsolę. Obecnie gram na philipsie pfs7509 i nie chce blokować telewizora jak ktoś z domowników będzie chciał oglądać. Dlatego potrzebuje drugi. Chce coś z niskim input lagiem. Obecny tv ma coś około 35 ms i jest to czasami denerwujące jak gram w fifę. 

Budżet jaki mam to tak do 1500 zł.  Im mniej wydam tym lepiej. Może być nowy lub używany telewizor.

Żeby nie iść na łatwiznę to coś tam sam przestudiowałem. Wybrałem następujące:

 

-sony 42w705b. Ma niski input lag (około 14ms). Parę lat temu był bardzo polecamy to PS4.

 

-sony 42w706b, to chyba ten sam model co wyżej, tylko chyba różni się czymś tam wizualnie.

 

-42w705c, ponoć to samo co wyżej tylko rok młodsze

 

-Panasonic TX-L47ET60, według testu na hdtv.com.pl ma ponoć input lag wynoszący 0 w trybie gra-prawdziwe kino. Choć ciężko mi w to uwierzyć. Gdzieś na zagranicznych forach przewijała się wartość 25-30 ms.

Powyższe modele do kupienia tylko używki na olx. 

Znalazłem też test telewizora TCL 43C645. W teście na xkom input lag wyszedł niecałe 10 ms. Za to na youtube, stilgar podaje, że w wersji 50 calowej wynosi on 28 ms. Pytanie w jaki sposób oni mierzą tę wartość. 

Pomóżcie, który z tych będzie najlepszym wyborem do grania. 

 

 

Odnośnik do komentarza

@gamer123

 

jak na moje to każdy Sony Bravia produkowany po 2015 będzie git. Ot choćby KDL 40R550C. Używane latają w różnych cenach na olx (wiem, bo swego czasu szukałem), ale powiedzmy, że w 600-800 zł się można zmieścić. Wiadomo, to zawsze używka i pewnego rodzaju loteria (sprawdzenie u sprzedawcy to mus), ale TV do PS4 to o tyle ciężki temat, że dobrych paneli FHD już się po prostu nie produkuje (te wszystkie chińskie i tureckie cuda z marketów to lepiej sobie darować), a na matrycy 4K to niespecjalnie się będzie taka rozdziałka prezentować (ale da się przełknąć).

Edytowane przez kotlet_schabowy
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, gamer123 napisał:

Siemka. Potrzebuje pomocy w  wyborze telewizora do PS4. Chociaż wątek dotyczy teraz ps5/xsx to czytając wcześniejsze posty przewijał się temat PS4. 

Telewizor ma być stricte pod konsolę. Obecnie gram na philipsie pfs7509 i nie chce blokować telewizora jak ktoś z domowników będzie chciał oglądać. Dlatego potrzebuje drugi. Chce coś z niskim input lagiem. Obecny tv ma coś około 35 ms i jest to czasami denerwujące jak gram w fifę. 

Budżet jaki mam to tak do 1500 zł.  Im mniej wydam tym lepiej. Może być nowy lub używany telewizor.

Żeby nie iść na łatwiznę to coś tam sam przestudiowałem. Wybrałem następujące:

 

-sony 42w705b. Ma niski input lag (około 14ms). Parę lat temu był bardzo polecamy to PS4.

 

-sony 42w706b, to chyba ten sam model co wyżej, tylko chyba różni się czymś tam wizualnie.

 

-42w705c, ponoć to samo co wyżej tylko rok młodsze

 

-Panasonic TX-L47ET60, według testu na hdtv.com.pl ma ponoć input lag wynoszący 0 w trybie gra-prawdziwe kino. Choć ciężko mi w to uwierzyć. Gdzieś na zagranicznych forach przewijała się wartość 25-30 ms.

Powyższe modele do kupienia tylko używki na olx. 

Znalazłem też test telewizora TCL 43C645. W teście na xkom input lag wyszedł niecałe 10 ms. Za to na youtube, stilgar podaje, że w wersji 50 calowej wynosi on 28 ms. Pytanie w jaki sposób oni mierzą tę wartość. 

Pomóżcie, który z tych będzie najlepszym wyborem do grania. 

 

 

 

Jeśli na tym telewizorze nie będziesz oglądał telewizji, a grasz w fife online to lepszym i tańszym wyborem będzie monitor 24 lub maksymalnie 27 calowy.

 

Do strzelanek i piłki najlepszy będzie monitor z matrycą TN.

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, kotlet_schabowy napisał:

@gamer123

 

jak na moje to każdy Sony Bravia produkowany po 2015 będzie git. Ot choćby KDL 40R550C. Używane latają w różnych cenach na olx (wiem, bo swego czasu szukałem), ale powiedzmy, że w 600-800 zł się można zmieścić. Wiadomo, to zawsze używka i pewnego rodzaju loteria (sprawdzenie u sprzedawcy to mus), ale TV do PS4 to o tyle ciężki temat, że dobrych paneli FHD już się po prostu nie produkuje (te wszystkie chińskie i tureckie cuda z marketów to lepiej sobie darować), a na matrycy 4K to niespecjalnie się będzie taka rozdziałka prezentować (ale da się przełknąć).

Jeśli na 4k obraz ma się niespecjalnie prezentować to zostanę przy natywnym 1080p w telewizorze. Więc wybór będzie z używanych tv. Ten który podałeś ma input laga w okolicach 30 ms. 

Ciężko mi uwierzyć, że podany przeze mnie panasonic ma wartość 0.

3 godziny temu, adasiulko napisał:

 

Jeśli na tym telewizorze nie będziesz oglądał telewizji, a grasz w fife online to lepszym i tańszym wyborem będzie monitor 24 lub maksymalnie 27 calowy.

 

Do strzelanek i piłki najlepszy będzie monitor z matrycą TN.

 Myślałem nad monitorem tylko w rozmiarze 32 cali i więcej. Ale moje odczucia były takie sobie z tej wielkości ekranem. Jednak ciężko by mi było się przestawić z grania na 42 calach na mniejszy ekran. A ceny monitorów powyżej 40 cali są wysokie. Stąd moja decyzja o kupnie drugiego tv. W fifę gram hobbstycznie i to tylko sezony online. Nie gram fut-a. To takie sobie granie po pracy i w weekendy. A skoro gram online to chciałbym właśnie coś z małym input lagiem. 

 

Więc drogą eliminacji zostaje sony w705/706, albo jeszcze doczytałem, że pod ps4 dobry będzie też sony w809. Jest coś lepszego od tych modeli? Bo chyba póki co to wybór padnie na któryś z nich. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, gamer123 napisał:

Jeśli na 4k obraz ma się niespecjalnie prezentować to zostanę przy natywnym 1080p w telewizorze. Więc wybór będzie z używanych tv. Ten który podałeś ma input laga w okolicach 30 ms. 

Ciężko mi uwierzyć, że podany przeze mnie panasonic ma wartość 0.

 Myślałem nad monitorem tylko w rozmiarze 32 cali i więcej. Ale moje odczucia były takie sobie z tej wielkości ekranem. Jednak ciężko by mi było się przestawić z grania na 42 calach na mniejszy ekran. A ceny monitorów powyżej 40 cali są wysokie. Stąd moja decyzja o kupnie drugiego tv. W fifę gram hobbstycznie i to tylko sezony online. Nie gram fut-a. To takie sobie granie po pracy i w weekendy. A skoro gram online to chciałbym właśnie coś z małym input lagiem. 

 

Więc drogą eliminacji zostaje sony w705/706, albo jeszcze doczytałem, że pod ps4 dobry będzie też sony w809. Jest coś lepszego od tych modeli? Bo chyba póki co to wybór padnie na któryś z nich. 

 

Z tego co piszesz to jednak monitor byłby najlepszy i to z matrycą TN bo ma najmniejszy input lag. Z telewizorów to chyba tylko oledy mają porównywalnie niski, albo pojedyncze modele led. Sam też grałem w fifę i im mniejsza przekątna tym lepiej ogarniać. Większość prosów w fifę gra na 24 calach lub maks 27, bo lepiej ogarniać to co się dzieje na ekranie.

 

Mam też monitor 32 cale 4k, bo jak grałem kiedyś to zachciało się lepszego. Szybko zrozumiałem, że do grania online żaden monitor powyżej 27-28 cali i żaden telewizor, tylko monitor. Nawet jeśli chodzi tylko o sezony.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...