Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie :).

 

Jakiś czas temu przymierzałem się do jakiego dużego tv ( 82 i wzwyż ). Koniec końców nic nie kupiłem. Roboty było dużo i nawet bym nie skorzystał. Teraz jednak chcę coś kupić. Bo i ciut więcej czasu, czasy niepewne niewiadomo ile się pożyje ;).

 

Jestem w uprzywilejowanej pozycji ponieważ mam wyjebane w czerń, jakość obrazu itp. Po prostu niektóre rzeczy mi nie przeszkadzają. W monitorze mam 4 pionowe paski. W ogóle ich nie zauważam. A jak ktoś przychodzi to mówi że mam zepsuty tv. Zależy mi ( tak jak żonie ;) ) tylko na wielkości.

 

Z gier to w sumie najwięcej na switchu gramy we 4. Także HDMI 2.1 chyba nawet nie jest konieczne ale niech już będzie na wszelki wypadek.

 

Myślałem o Samsungu 82RU bo był za około 6200zł. Ale może dobrze że już niedostępny w tej cenie.

 

Teraz mam na oku Sony 85XH9096 oraz LG 86NANO903 ( tylko jeszcze jest szeroko dostępny ). W sumie skoro nie mam nie wiadomo jakich wymagań to nie wiem czy nie kupić tańszego bez jakiegoś główkowania. Tylko pytanie czy taki np Sony nie ma jakiś ukrytych wad itp.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, iluck85 napisał:

Jpr ale chodzi o sam fakt ze konsola na starcie już ma problem. Nawet nie, bo nie wystartowała. 

 

Grałeś? Widziałeś? Testowałeś? Czy syn kuzynki sąsiada co zna sprzątaczkę w firmie gdzie pracuje córka zięcia kogoś kto ponoć gdzieś coś słyszał mówił? 

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się nad jedną rzeczą tj. podobno (w jakimś materiale od df to mówili, w necie nie znalazłem) c9 obsługuje vrr do 120 Hz tylko w 1080p i 1440, natomiast 4k tylko do 60 Hz, natomiast cx ma już obsługę 120 Hz w 4k. Czy ktoś z was coś o tym słyszał? 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Rudiok napisał:

 

Grałeś? Widziałeś? Testowałeś? Czy syn kuzynki sąsiada co zna sprzątaczkę w firmie gdzie pracuje córka zięcia kogoś kto ponoć gdzieś coś słyszał mówił? 

 

Widzę obecną generację, nie łykam jak pelikan bełkotu PR dużej firmy. 

Trzepanie jajami nad uchem z tym HDMI 2.1 żeby pograć w Ori i innego indyka w 4k/120 :yao: 4k/60 ale stabilne będzie sukcesem. 

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Mógłbyś wymienić te gry, które pójdą w natywnym 4k przy 120 fpsach? Bo narzazie to 3/4 gier na starcie konsoli zapowiedziane jest standardowo w 30, a te które maja miec powyżej 100 klatek jak DIRT, czy HALO (które znowu przełożyli) ma mieć po 2 tryby, wiec pewnie będą chodzić w niższej rozdzielczości.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Chlopie 4k w 120 fpsach to na kartach za 6 tys zl nie działa, A Ty piszesz o jakiejś konsolce za 1/3 ceny. Na Pro też nie będzie takiej płynności, jak w tej generacji zbliża się do tych 60 fpsow to będzie nie lada sukces, a granie w rozmazance Full Hd to było fajne w 2006r.

Edytowane przez easye
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No to o tym mówię, gdy tu się pultają o to, że 2.1 hdmi to dealbreaker i oblewają typa, co nie ma 2.1, bo musi się tym usprawiedliwiać. A rzeczywistość jest jaka jest, że w nowej generacji nie ma tematu rozmawiać o tym, bo to się nie uda. Zwykła gadka marketingowa jakie to 2.1 jest super, a większość nowych telewizorów dalej tego wejścia nie ma i jadą na 2.0. 

 

Na tę generację to raczej furorę będą robiły ficzery do grafiki w postaci dlss, które i konsole będą miały swoje odpowiedniki.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

No pelikany - niech jeszcze po nowe kable biegną 8k xD Nawet grając na PC te HDMI 2.1 na dzień dzisiejszy jest w ogole nie potrzebny,  zwłaszcza, że wszystkie inne funkcje pochodzące od HDMI 2.1 - VRR, ALLM, eARC mogą bez problemu działać na kablu HDMI 2.0... :teehee:

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Ja nadal się zastanawiam czy nie było brać xf9005 55 2.8k na otwarcie tego CH w Wawie ...
Bo xh90 ok ma hdmi 2.1 ale hdr połowę słabszy.
Bardzo bym chciał żeby taki np.TCL wjechał na białym koniu z jakimś sztos tvkiem i pozamiatał konkurencję ale w eu raczej to się nie stanie.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...