Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

a jak na kamerze twój banding?

 

Ja rozumiem, że oled ma lepszy obraz, bo to fizycznie niemożliwe, żeby lcd miał taką czerń, ale czytanie takich soulów powoduje migrenę. Podsumujmy:

a) w grach wyłączasz hud i ustawiasz oled light poniżej 30, bo boisz się wypaleń (chociaż teraz podobno tego nie robisz, ale ci nie wierzę, bo kolejny podpunkt)

b) wyłączasz wszystkie możliwe opcje, cytując "Dynamiczny Kontrast, perfekcyjny HDR i super duper ostrość, udało mi się zredukować ostro to jak banding na tym niebie wychodził, oczywiście nie zniknął całkowicie, ale poprawa była spora.". Banding pewnie tobie mocno przeszkadza. A skąd to wiem? bo po dwóch latach chcesz kupić kolejny TV (albo tak tylko piszesz)

 

Cebulaki nie brać oledów! Ja bym zawału dostał jakby po dwóch latach mój TV za 5k+ miał widoczny banding czy wypalenia.

Edytowane przez 20inchDT
  • Plusik 1
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Bandig w kamerze? bez szans tak jak pokazanie HDRa takie rzeczy kamera ukrywa niestety. 

 

a) już nic nie wyłączam, jasność mam na 60 nie boje się żadnych wypaleń bo poznałem technologie i już wiem co i jak działa i co z czym się je, bolączka wieku dziecięcego tak to nazwę, tak właśnie wygląda nie wiedza na dany temat, ale gdy już ją poznasz to wrzucasz fotę swojego OLEDA po dwóch latach i jest pięknie.

 

b) dziele się swoimi spostrzeżeniami z innymi co w tym złego? widzę jak to działa na moim TV więc służę radę komuś nawet te moje wypociny pomogły wiele osób nawet tu na forum napisało, że tak brali z dystansem to co mówiłem, ale jak już zasmakowali to przyznają mi rację, że tak jak mówiłem tak jest. 

 

A kupuje drugi TV, OLEDA oczywiście bo nowe mieszkanie tego wymaga a nie to, że musze zmienić TV bo coś mi przeszkadza, ten idzie do sypialni a drugi do salonu :xboss:

Edytowane przez Soul
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza




No i co głupio ci cebulaku?
2 sobie do sypialni bierze a ciebie na 1 nie stac ?
A jak mu drugi wywali kraty po półtora roku to sobie kupi 3 a ten wstawi do garażu albo odda dla dzieci do domu dziecka.

A ty chuchaj i dmuchaj zeby ci bieda led za 4k 5 lat wytrzymał.

To już coś wincyj niż oled vs LED to wojna dwóch światów.

No ok to czekam na ten BF i oby jak najtaniej xh90 stał i oby jak najdłużej służył lapka.gif




Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka




  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ej a możecie się przenieść z tymi rozmowami i porównaniami filmików na youtube do betoniarni. Tutaj troszkę za bardzo już zaśmiecacie chyba od miesiąca wojna oled vs lcd. Może zostawmy ten temat do rozmowy o wrażeniach z obrazu, oprogramowania czy np pomocy w kupnie i ustawieniach. Rozumiem że są dwa obozy i każdy mocno okopany w swoim więc nie ma sensu kontynuować tej jałowej dyskusji.

 

A zmieniając temat tak zapytam. Czy ktoś może polecić dobry odtwarzacz filmów na płytach w 4k i hdr? Chodzi mi o coś z pilotem dla rodziców nie konsole. Czy są jakieś tanie do tysiaka odtwarzacze które dają radę. Ja całe życie odtwarzam płyty na konsolach i się nie znam. Ma być ładny obraz, prosta obsługa z pilota. Jakby jeszcze odtwarzał płyty z muzyką to super.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, blantman napisał:

A zmieniając temat tak zapytam. Czy ktoś może polecić dobry odtwarzacz filmów na płytach w 4k i hdr? Chodzi mi o coś z pilotem dla rodziców nie konsole. Czy są jakieś tanie do tysiaka odtwarzacze które dają radę. Ja całe życie odtwarzam płyty na konsolach i się nie znam. Ma być ładny obraz, prosta obsługa z pilota. Jakby jeszcze odtwarzał płyty z muzyką to super.

 

Tego polecał mi gość który przyszedł do mnie TV kalibrować. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Wooyek napisał:

 

Tego polecał mi gość który przyszedł do mnie TV kalibrować. 

Stary dzięki znalazłem w sklepie u mnie w mieście sztukę na stanie. 

 

@20inchDTtja problem z tym że najbardziej aktywni tutaj dyskutanci nie widzieli oled na oczy w innym trybie niż sklep lub film na YouTube. Takie teoretyzowanie i przekonywanie samego siebie że ma sie rację. I cały czas jak zdarta płyta 2 czy 3 użytkowników tutaj. To już bardziej cw przypomina niż dyskusje o wyborze tv. 

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem test i u mnie na tym samym TV czyste białe tło. Może lokalne podświetlenie coś padło. A próbowałeś lekko "rozmasowac" to miejsce i sprawdzić reakcje? Kiedyś czytałem, że to sposób na martwe piksele :p Ja bym to reklamowal, ale raczej przez serwis Samsung, żeby facet przyjechał door 2 door, zamiast wysyłać do Neonetu.

Odnośnik do komentarza

Przy okazji dopytam, jaki masz firmware? 1361 czy poszedł Ci juz update do 1371? Pytanie niepowiązane z defektem.

 

A defekt reklamuj. O ile np 1 do kilku martwych pikseli jest w normach gwarancyjnych, to taka plama raczej nie. U mnie czysto z nawet jak na standardy LCD

 

DrzJOJK.jpg

 

Edytowane przez _Red_
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie miałem aktualizacji raczej ta starsza wersja systemu, nie bawiłem się w aktualizacje z pendrive. Jakieś zmiany na plus w tej wersji 1371? 

Też jak kupiłem robiłem testy ekranu, oglądalem go dokładnie i testowałem i był legancki jak u Ciebie. Jutro na spokojnie obczaje ta reklamację, ciekawe jak w czasach pandemii wygląda taka naprawa, na miejscu to robią? Bo bez tv nawet kilka dni to słabo. 

Odnośnik do komentarza

Nie aktualizowalo mi sie nadal do 1371 to nie wiem :( Niby usprawnili "application stability".

 

Jak raz wzywalem serwis do aktualizacji "biosu" submicom (powodowal wybudzanie się tv samoczynnie) to serwisant przyszedl, wgral, poszedł (to już było po wybuchu covida). Ale jakies naprawy matrycy to chyba nie będzie siedział i skręcał na miejscu, dunno w sumie.

 

edit

pobrałem ponownie paczkę v1371 tym razem z polskiej strony Samsunga i TV zobaczył update z USB, poszło. 

 

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

To było raczej od początku, lub rozszczelnił ci się tv i miejsce zostało zabrudzone, w co jednak wątpię. U mnie przy drugiej matrycy był od górnej ramki pasek na 5 cm długości i pół cm szerokości. Wymienili bez żadnego gadania. Ale od razu poszukaj w necie kto u ciebie w mieście jest oficjalnym serwisem Samsunga i dzwoń bez zastanowienia. Byłbym w ogromnym szoku gdyby tego nie uznali.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 20.10.2020 o 10:03, Soul napisał:

 

Sprawa wygląda tak, jak już OLED wjedzie i człowiek się do niego przyzwyczaj powrót do LCD jest dla mnie osobiście nie możliwy.

Już tak nie przesadzaj. U mnie w jednym pokoju wisi lg b8, w drugim sony w756c. Często w ciągu dnia kilka godzin oglądam na jednym, resztę dnia na drugim i nie mam odruchów wymiotnych. Wiadomo, oled to nowocześniejsza technologia, ale jeśli np. film będzie puszczony z dobrego źródła, to i na soniaczu full hd obraz będzie rewelacyjny. 

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś próbował polaczyc kompurer bezprzewodowo do XH90? Z tego co widzę działa mi w opcjach przesyłanie z chromcast, przeglądarki, w apkach, ale w żaden spoósb nie mogę z niego zrobić po porstu ekranu bezprzewodowego w pulpicie. Tylko po WiFi direct działa?

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, milupl napisał:

Już tak nie przesadzaj. U mnie w jednym pokoju wisi lg b8, w drugim sony w756c. Często w ciągu dnia kilka godzin oglądam na jednym, resztę dnia na drugim i nie mam odruchów wymiotnych. Wiadomo, oled to nowocześniejsza technologia, ale jeśli np. film będzie puszczony z dobrego źródła, to i na soniaczu full hd obraz będzie rewelacyjny. 

Przesadza to ogrodnik kwiatki, dla mnie jest to moja subiektywna ocena powrot do LCD jest nie możliwy. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Eh LG(przynajmniej OLEDy) jak zwykle ma pełną implementację HDMI 2.1 tylko na papierze i reklamach, a jak przyjdzie co do czego to okazuje się, że tak nie do końca i trzeba to łatać(podobnie jak z eARC, gdzie na fix trzeba było czekać miesiącami) :reggie:
https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/iwem9k/the_lg_oled_cx_does_not_work_properly_with_the/

https://www.avsforum.com/threads/2019-lg-c9–e9-dedicated-gaming-thread-consoles-and-pc.3123168/page-165

Podpiąłem wczoraj RTX3080(chyba pierwszy konsumencki sprzęt do grania z HDMI 2.1) do C9, no i zonk:
1) w 4K@120Hz HDR pixel shift (mechanizm ograniczający wypalenie stałych elementów na matrycy, przesuwa pixele co x czasu) dostaje pie.rdolca - obraz jest źle przeskalowany i jego krawędzie są ucięte. Po wyłączeniu pixel shift wszystko działa ok, ale trochę kiepsko grać bez tego :D
2) G-Sync (odpowiednik VRR) w 4k@120Hz nie działa, po jego włączeniu TV nic nie wyświetla

3) w 4k@120Hz HDR na ekranie potrafią pojawić się drobne białe glitche
4) Dodatkowo z tego co wyczytałem na serii CX (możliwe, że i w reszcie Xów) załącza się na sztywno chroma subsampling 4:2:2 dla 4k@120Hz, w starszych modelach z HDMI 2.1 jest ok

 

Jest już wersja beta firmware z częścią poprawek i podobno można poprosić ładnie support LG o rollout na swój TV, ale trwa to trochę czasu.

Ciekawe czy udostępnią oficjalnie jakiś fix przed premierą XSX/PS5 oraz ile nowych niespodzianek wyjdzie po podpięciu tych konsol :D 

Edytowane przez jar3czek
Odnośnik do komentarza

Tylko w najnowszych seriach (z numerkiem X) porty mają ograniczenie do 40Gbps tak jak piszesz, ale to nie jest przyczyną problemu (przepustowość jest wystarczająca dla 4k@120Hz 4:4:4/RGB przy 10bit koloru czyli HDR).
Porty w seriach B9/C9/E9 mają pełne 48Gbps.

Edytowane przez jar3czek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...