Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

I właśnie dlatego anulowałem tego LCD..... Miałem okazję wczoraj ten TV zobaczyć w sklepie, mówie do gościa, że właśnie taki zamówiłem i czy mogę się bliżej przyjrzeć.

Włączył go i doznałem szoku. Tak jakby obraz wyprany kompletnie z kolorów. Czarny się świeci, no ja rozumiem, że to nie OLED, ale masakra. To już wolę zostać przy moim LGb8 z bandingiem niż kupić LCD, ewentualnie zaraz bierę 10k i jadę po C9 65, bo jest na stanie jeszcze. A fuuuuj LCD

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Donatello1991 napisał:

I właśnie dlatego anulowałem tego LCD..... Miałem okazję wczoraj ten TV zobaczyć w sklepie, mówie do gościa, że właśnie taki zamówiłem i czy mogę się bliżej przyjrzeć.

Włączył go i doznałem szoku. Tak jakby obraz wyprany kompletnie z kolorów. Czarny się świeci, no ja rozumiem, że to nie OLED, ale masakra. To już wolę zostać przy moim LGb8 z bandingiem niż kupić LCD, ewentualnie zaraz bierę 10k i jadę po C9 65, bo jest na stanie jeszcze. A fuuuuj LCD

 

Sprawa wygląda tak, jak już OLED wjedzie i człowiek się do niego przyzwyczaj powrót do LCD jest dla mnie osobiście nie możliwy.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Michał102 napisał:

Mnie w tych nowych LCD przeraża to rozjaśnianie w koło napisów na ciemnych scenach. Przecież na to się nie da patrzeć. Ja nie wiem co oni z tymi telewizorami odwalają. 

 

To prawda. Nawet przy FALD i strefowym wygaszaniu napisy rozjaśniają lekko obszar (q70r ma chyba 50 pol). Dlatego w ogóle nie rozważałem rok temu Edge LED (q60r) bo cala matryca byłaby rozjasniana. Jestem ciekaw jak np. wyglada to w tv LCD co maja kilkaset stref, czy takie juz z czernią zbliżają się do OLEDow?

Odnośnik do komentarza

Tak po prawdzie to tu mówimy o inny porównaniach. Nawet fani FALD-ów od niebieskich pisali, że XH90 >> XH95 jeśli chodzi o gry.

 

no ale fakt, te filmiki pokazują, że OLED jednak lepiej radzi sobie z grami niż wyższy model tegorocznych soniaczy

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Soul napisał:

Przecież nikt przez kamerę nie ogląda TV więc ten efekt na żywo nie istniej, niestety wyprane kolory i ściera na ekranie zostaje z nami na zawsze(świetnie to widać na filmiku z Gearsów), więc odpowiedź na to pytanie zostawiam wam :corvo:

Aha, czyli obraz na jednym telewizorze możemy oceniać przez kamerę, a drugi już nie :lapka: To po cholerę w ogóle wrzucałeś te filmiki?

Edytowane przez 20inchDT
  • Lubię! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Może inaczej kamera nigdy nie odda tego co widzimy na żywo, zawsze są jakieś przekłamania bez względu na technologię czy to LCD czy OLED(niebieskie światło potrafi wyjść na oledzie gdy łapiemy obraz przez kamerą, normlanie takiego efektu nie ma)

Niestety wyprane kolory i ściera na ekranie występujące w technologii LCD zawsze będą widoczne a filmik miał to w jakiś tam sposób z obrazować to o co mi chodzi i tyle. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...