Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

no jak ktoś lubi oglądać plansze testowe zamiast cieszyć się wysokiej jakości obrazem :reggie: Mój C8 65'' ma delikatny banding i ja prawie w ogóle go nie widzę albo rzadko kiedy jest widoczny w grach bo w filmach w ogóle nie zauważam. I cieszę się za każdym razem jak sobie filmy oglądam czy gram. 1.5 roku użytkowania dość intensywnego i zero wypaleń czy innych historii, na koniec dnia zawsze program czyszczący i jest gitara:hi: Gdybym miał pieniądze to zamieniłbym na CX

Odnośnik do komentarza

Ostatnio ludzie byli zawiedzeni ze dashboardem 1080p w XSX. Ze rozmazane i wogóle. Podejrzewam że osoby te mają dobre tvki 4k itp. 

I przyszło mi do głowy, może głupie pytanie ale czy za x lat gdy doyebie sobie tv jakiś oled 70 cali, 4k czy 8k to filmy Blu-Ray które posiadam nie staną sie guwnem rozmazanym? Dzięki z góry za wyjaśnienie 

Odnośnik do komentarza

Też początkowo mogłem przymknąć na to oko, ale tak jak pojawił się nagel, tak nagle coraz bardziej się pogarsza. W każdej grze już są pionowe pasy, które psują odbiór gry. Też się cieszyłem tym TV i ma super obraz, a w filmach UHD to już w ogóle kosmos, ale ja głównie gram, a jak przy zgaszonym świetle mam obraz " zza krat " to chyba nie o to chodzi w przyjemności użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Donatello1991 napisał:

Też początkowo mogłem przymknąć na to oko, ale tak jak pojawił się nagel, tak nagle coraz bardziej się pogarsza. W każdej grze już są pionowe pasy, które psują odbiór gry. Też się cieszyłem tym TV i ma super obraz, a w filmach UHD to już w ogóle kosmos, ale ja głównie gram, a jak przy zgaszonym świetle mam obraz " zza krat " to chyba nie o to chodzi w przyjemności użytkowaniu.

 

a po jakim czasie wyszedł banding?

i ile cali wziales XH90 ? z jakiej odleglosci grasz?

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Donatello1991 napisał:

Po półtora roku. 65 cali wziąłem, a odległość? Jakieś 1,5m. Przesuwam sobie fotel według uznania, więc w sumie różnie.

 

65 z 1.5m to chyba za blisko? ogarniasz cały ekran? wszystko nie wydaje się "za duże" z tej odległości?

wiesz tak pytam bo też chcę wziąć XH90 tylko się zastanawiam ciągle 55 czy 65. Gram gdzieś z 2m, tv tylko do samej konsoli, bo do filmów mam duuży ekran

 

w ME wziąłeś? teraz ta promocja weekendowa za 4999

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Dobry TV LCD też może mieć genialny obraz, który daje mega radość z grania i oglądania. 

 

121795758_2721766401414088_2048691457615

 

121805825_377932196695631_60495805416469

 

121808935_972186456614776_81218965878817

 

121821590_266201578065183_88347046203903

 

Przy LCD trzeba tylko wybierać te z podświetlaniem tylnym i matryce VA. Oraz też trzeba mieć szczęście do matrycy. Jak się trafi jakąś czysta bez efektu DSE, to już wtedy pozostaje tylko cieszenie się z rewelacyjnego obrazu, bo nie trzeba się martwić, że coś z czasem powstanie. Gra się jak chce i jak się komu podoba. Wcześniej miałem Plazmę, która mi się nie wypaliła. Wierzę, że i Oleda trudno wypalić, ale jednak zawsze wtedy miałem z tyłu głowy to myślenie by za wiele dni nie grać w jedną grę, by nie zostawiać tv ze statycznym obrazem. W trzecim Wieśku celowo powyłączałem powiadomienie z celem misji i skrót do klawiszy, mini mapka była ustawiona najmniejsza. W Mario Kart grałem też z ograniczonym hubem, jak i w DriveClube i każdą inną grę która to oferowała. Po prostu bałem się, że wypalę. Kolega odkupił Plazmę i teraz męczy ją kontrastem ustawionym na maksa i nie bacząc na stałe elementy. Sprawdzałem czy coś mu się wypaliło i nic. Niemniej ja zluzować nie umiałem i sobie powiedziałem, że już nigdy więcej niewolnikiem tv nie będę. Bardzo boczyłem się na LCD jak i wielu tutaj fanów Oleda, bo wcześniej miałem kontakt z nijakimi telewizorami z tej technologii. Wybrałem model topowy i nie żałuję, bo obraz mnie powalił totalnie, a i już o nic martwić się nie muszę.

 

A i bym zapomniał. Jeśli chodzi o efekt brudnego ekranu, to Sony w tym u mnie najlepiej wypada. Na cztery telewizory LCD z ostatnich lat od tej firmy z jakimi miałem styczność, żaden nie miał z tym problemu. Teraz też kupowałem Sony jako drugi tv i obraz co do milimetra czyściutki, za to Samsunga musiałem dwa razy reklamować nim w końcu trafił się ideał.

Edytowane przez Mantis
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, Fanek napisał:

 

65 z 1.5m to chyba za blisko? ogarniasz cały ekran? wszystko nie wydaje się "za duże" z tej odległości?

wiesz tak pytam bo też chcę wziąć XH90 tylko się zastanawiam ciągle 55 czy 65. Gram gdzieś z 2m, tv tylko do samej konsoli, bo do filmów mam duuży ekran

 

w ME wziąłeś? teraz ta promocja weekendowa za 4999

bierz 65. Zasada zawsze jest ta sama niezależnie od wojen oled vs lcd. Jak myślisz że jakiś tv jest za duży to taki nie jest. Przez tydzień 55 cali będzie ok ale potem zaczniesz się zastanawiać czemu nie wziąłem większego. Sam mam 2,2 m od tv. Kupiłem te 4 lata temu 55 cali i żałowałem z każdym miesiącem bardziej że nie wziąłem 65. Teraz mając 65 wiem że spokojnie mógłbym mieć 77 xD No ale tu już mi meble nie pozwolą a 65 i tak jest cacy :)

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, drozdu7 napisał:

Ostatnio ludzie byli zawiedzeni ze dashboardem 1080p w XSX. Ze rozmazane i wogóle. Podejrzewam że osoby te mają dobre tvki 4k itp. 

I przyszło mi do głowy, może głupie pytanie ale czy za x lat gdy doyebie sobie tv jakiś oled 70 cali, 4k czy 8k to filmy Blu-Ray które posiadam nie staną sie guwnem rozmazanym? Dzięki z góry za wyjaśnienie 

To nie byli posiadacze tv 4k a posiadacze konsol sony, tak dla sprostowania. 

Odnośnik do komentarza


Stałem się szczęśliwym posiadaczek OLEDa!
Odebrałem wczoraj LG 55 CX. Nie miałem za dużo czasu, więc jedynie obejrzałem kilka zwiastunów na Apple TV, parę materiałów na Youtube, chwila z PS4 slim i materiały z HDTV (do kontroli matrycy). Jednym słowem – WOW. Wybrałem OLEDa ponieważ na LCD bardzo irytowało mnie podświetlanie całej matrycy w przypadku pojawianie się małego jasnego punktu (np. napisów). To plus ogólna świetna jakoś obrazu - oczywistość.

Co mnie zaskoczyło?

+ ostrość obrazu w ruchu. Nie bawiłem się ustawieniami, przełączałem jedynie tryby obrazu i na przykładzie PESa i NBA 2K upłynniacz robi robotę. Oczywiście poza trybem gry, input lag skacze o jakieś 0,07 s (wg HDTVPolska), ale w grach cinematic experience do rozważenie.

+ ktoś wspominał, że gry na OLEDzie wyglądają jak kolejna generacja - potwierdzam.

+ kolejny duży plus – dźwięk. Nie spodziewałem się, że TV może tak grać. Przed zakupem TV zastanawiałem się nad soundbarem, ale chyba nie będzie potrzebny. 

Wady?

- krótki przewód zasilający, umieszczony po przeciwległej stronie od pozostałych złącz. Długość nieznacznie większa od szerokości telewizora. 

- ja już zapomniałem o oglądaniu kablówki UPC - słabo, to wygląda.

- wada mojego egzemplarza. Jeden z gwintów w tym płaskim elemencie podstawy jest źle wykonany. Śruba nie wkręca się do końca.
Jeśli ktoś się waha, to polecam.
Byle do 10.11.2020 :xboss:

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Aleks napisał:


Stałem się szczęśliwym posiadaczek OLEDa!
Odebrałem wczoraj LG 55 CX. Nie miałem za dużo czasu, więc jedynie obejrzałem kilka zwiastunów na Apple TV, parę materiałów na Youtube, chwila z PS4 slim i materiały z HDTV (do kontroli matrycy). Jednym słowem – WOW. Wybrałem OLEDa ponieważ na LCD bardzo irytowało mnie podświetlanie całej matrycy w przypadku pojawianie się małego jasnego punktu (np. napisów). To plus ogólna świetna jakoś obrazu - oczywistość.

Co mnie zaskoczyło?

+ ostrość obrazu w ruchu. Nie bawiłem się ustawieniami, przełączałem jedynie tryby obrazu i na przykładzie PESa i NBA 2K upłynniacz robi robotę. Oczywiście poza trybem gry, input lag skacze o jakieś 0,07 s (wg HDTVPolska), ale w grach cinematic experience do rozważenie.

+ ktoś wspominał, że gry na OLEDzie wyglądają jak kolejna generacja - potwierdzam.

+ kolejny duży plus – dźwięk. Nie spodziewałem się, że TV może tak grać. Przed zakupem TV zastanawiałem się nad soundbarem, ale chyba nie będzie potrzebny. 

Wady?

- krótki przewód zasilający, umieszczony po przeciwległej stronie od pozostałych złącz. Długość nieznacznie większa od szerokości telewizora. 

- ja już zapomniałem o oglądaniu kablówki UPC - słabo, to wygląda.

- wada mojego egzemplarza. Jeden z gwintów w tym płaskim elemencie podstawy jest źle wykonany. Śruba nie wkręca się do końca.
Jeśli ktoś się waha, to polecam.
Byle do 10.11.2020 :xboss:

Taaaak to wkurwia w tych lg tv. Przewód zasilający krótki nie można go wyjąć jak np w samsungu i wymienić na dłuższy. Ja podwieszałem tv i kombinowałem jak sięgnąć do zasilania a wystarczyło przewód wyjmowalny a nie taki na stałe wmontowany. Co do śruby to chyba wada u wszystkich bo też postawiłem go na nodze wpierw do testów przed podwieszeniem i miałem kłopot z odkręceniem jednej śruby. Coś z nią ewidentnie było nie tak.

 

Co do dźwięku to on tak dobrze gra niestety tylko na podstawie. Wiem bo słuchałem muzyki na nim na podstawie i jak wisiał. Wisząc głośniki w tv tracą głębie. Mi to nie przeszkadza bo mam soundbar ale uprzedzam tych co podwieszają tegoroczny model.

 

Witaj w świecie oleda sam też nie mogę się doczekać 10.11.2020 ;)

 

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Patricko napisał:

Teoretycznie CX jest bardziej przystosowany do podstawki, zaś GX do powieszenia, bo ma trochę lepsze głośniki. Ale jak ktoś korzysta z dodatkowych zestawów audio to nie będzie to miało znaczenia.
 

no wiem ale nie chciałem dopłacać do gx jak to tylko różnica w wyglądzie i głośnikach. Nie ważne czy kupuje się cx gx czy wx to obraz zostaje taki sam. Tylko estetycznie i nagłośnieniem się różnią. Także jak ktoś ma soundbar to już w ogóle bez sensu dopłacać.

Odnośnik do komentarza

Zaczyna mnie kusić ten XH90. Cena w murzyński piątek może być całkiem przyjemna. 

Mam tylko pytanie - jak tam jest z jakością obrazu między 55, a 65 cali? 

No i dalej jest tak, że jest loteria jakiego producenta matrycę dostaniemy? 

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Michał102 napisał:

Zaczyna mnie kusić ten XH90. Cena w murzyński piątek może być całkiem przyjemna. 

Mam tylko pytanie - jak tam jest z jakością obrazu między 55, a 65 cali? 

No i dalej jest tak, że jest loteria jakiego producenta matrycę dostaniemy? 

 

Nie, ale na AVS piszą ze na 65 calach najłatwiej słabej jakości panel (ale możliwe że wynika to z popularności tego rozmiaru). 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Donatello1991 napisał:

Też początkowo mogłem przymknąć na to oko, ale tak jak pojawił się nagel, tak nagle coraz bardziej się pogarsza. W każdej grze już są pionowe pasy, które psują odbiór gry. Też się cieszyłem tym TV i ma super obraz, a w filmach UHD to już w ogóle kosmos, ale ja głównie gram, a jak przy zgaszonym świetle mam obraz " zza krat " to chyba nie o to chodzi w przyjemności użytkowaniu.

 

Czy masz możliwość zrobić fotkę jak to wygląda i wrzucić tutaj? Próbowałeś reklamować?

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Schranz1985 napisał:


Gry zza krat(banding) nie takie kolorowe, by nienawidziec oled wciąż mam powody nowe.
smile.gifsmile.gifsmile.gif

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka



 

Ale skończ już ile można słuchać w kółko jaki oled zły. Nikt tu nie lata mówiąc jakie LCD jest chujowe. Obie technologie mają swoje wady i zakładam że mamy tu świadomych użytkowników którzy wiedzą jakie ryzyko wiąże się z kupnem danego tv. Ja pod koniec z KS miałem clouding straszny a tv był z wyższej półki LCD. Także trafić na wadliwa sztukę łatwo w każdej technologii. A i kilka razy tv zamawiałem na nowo bo trafić Samsunga bez martwych pixeli w 2016 roku to była sztuka. W końcu wziąłem takiego co miał tylko 3 ale mało widoczne....

 

Zabawne że najwięcej o oled ma do powiedzenia ktoś kto nigdy takiego tv nie miał. Ja krytykuje LCD po posiadaniu takiego tv wiele lat. Jakość oled jest po prostu zabójcza po przesiadce z LCD. 

 

 

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...