Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.11.2020 o 07:38, kufir napisał:

Dla sprecyzowania tak to powinno wyglądac ? (Zwóć proszę uwagę głównie na te kluczowe ustawienia zaznacozne grubszą czcionką)

Gamma -2 (czasem -3 dla TV), zaawansowane zwiększanie kontrastu pogarsza input laga, robi też nienaturalne zmiany widoczne na świecących twarzach, polecam do telewizji, bo tam poziom czerni słaby, nasycenie 50 (można do 55, ale test Sony odradza: https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00126919 ). Oraz tu zaawansowane regulowanie (w tym kontrastu): https://glennmessersmith.com/images/adjust.htm (można zobaczyć kiedy giną szczegóły).

6 godzin temu, Jakim napisał:

Najbardziej mnie wkurwia w tym wszystkim ta przesadzona względem 55 cali cena za ten sam model ale 10 cali większy. No kurwa z 4500 za 6500 za 10 cali więcej. Pojebani.

(64.5 * 64.5) / (54.6 * 54.6) = 1,3955 czyli ekran o 40% większy. Przegięcie to Szajsung Q60R 55 cali 120 Hz za 3200, 49 cali 60 Hz za 3200, 43 cale 60 Hz za 2800 oraz Philips Momentum 43 cale z pilotem i HDR 1000 za 2300 oraz o klasę gorsze 32 cale za 2300.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, MaZZeo napisał:

 

To zobacz sobie ile kosztuje 77 cali a taki planuje kupić w przyszłości xD


Witam w klubie :lapka:
Ja od 2016 kupiłem odpowiednio 55> słynny klocek duplo > 60>65 cali. Następny TV to 75-85 musowo. 
 

Spoiler

ewentulanie taboret będę bliżej przesuwał jak kryzys finansowy przyjdzie i będę miał za 0 zł większy TV :Coolface:

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, II KoBik II napisał:

 

Ok a dlaczego? Coś tam konkretnego na korzyść C9? 

 

C9 ma pełne hdmi 48gbps, gdzie CX ma ucięte do 40.

CX nie ma obsługi DTS, były na nim zgłaszane problemy z gammą na VRR, nie wiem czy już to naprawili.

C9 nie ma z tym problemu jak pamiętam. A takto są to te same tv

 

https://www.tvfindr.com/lg-c9-vs-lg-cx/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, lpcl napisał:

Ale co niby daje 48 gbps jak matryca jest 10 bitowa? 

 

a nie wiem tak pomyślałem, że może nie tylko będzie używał tv do konsoli co, lepiej mieć chyba pełne pasmo niż pocięte jeśli jest wybór.
Tyle że pewnie po sklepach stacjonarnych trzeba by go szukać.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Fanek napisał:

 

a nie wiem tak pomyślałem, że może nie tylko będzie używał tv do konsoli co, lepiej mieć chyba pełne pasmo niż pocięte jeśli jest wybór.
Tyle że pewnie po sklepach stacjonarnych trzeba by go szukać.

No ale jedyne źródło, które może to wykorzystać to gierki lub pc, a xsx to 40 gbps, ps5 chyba 32 a nowe nvidie też chyba nie mają pełnego 48, więc profit z tego żaden, zwłaszcza że sam tv wyświetli tylko 40 gbps. 

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, II KoBik II napisał:

 

Ok a dlaczego? Coś tam konkretnego na korzyść C9? 

Nie słuchaj go bierz cx na promo jak będzie. On jest teoretyk a ja testuje z Xbox one i vrr to coś wspaniałego. Wszystko plynniutko i żadnych problemów z vrr nie mam. Najlepszy obecnie DOSTĘPNY OD RĘKI tv pod nowe konsole. I tak jak koledzy wyżej 48 nikomu nie jest potrzebne. 

Odnośnik do komentarza

DTS też nie potrzebny?

Nie jest to najlepszy tv pod konsole bo masz wyższe i droższe serie LG Oled. GX seria zdaje się jest najwyższa.

Ty masz taką wiedze, że jak coś kupisz to musi być najlepsze, jak poprzedni tv i ze wszystkim jak czytam Twoje posty.

Tak samo jak i xbox do multiplatform, gdzie okazuje się że prawie każda gra chodzi gorzej.

 

C9 to lepszy wybór (lepiej wyposażony) w ogólnym rozrysunku i taka jest prawda, tyle że różnice między tymi modelami są znikome.

Kobik jest jeszcze seria BX

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...