Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.12.2020 o 23:27, Fanek napisał:

XH90 nowy firmware z wczoraj, ktoś sprawdzał?

https://www.sony.com/electronics/support/articles/00254078

Mozna pobrac jedynie do KD-75X750H, a to chyba inny model niz KD-75XH9096.

 

Ogólnie mam Xbox One Series X w domu i powiem szczerze, ze ten SONIAK do 120Hz np w takich Gearsach wygląda świetnie, a w Destiny tragicznie.

 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, easye napisał:

Mozna pobrac jedynie do KD-75X750H, a to chyba inny model niz KD-75XH9096.

 

Ogólnie mam Xbox One Series X w domu i powiem szczerze, ze ten SONIAK do 120Hz np w takich Gearsach wygląda świetnie, a w Destiny tragicznie.

 

O Destiny na XSX ma 4k120? 

 

chociaż wciąż włączę 4k120 dopiero jak naprawią Atmos. 

Edytowane przez kislawa
Odnośnik do komentarza
24 minutes ago, kislawa said:

O Destiny na XSX ma 4k120? 

 

 

Destiny w PvP ma 120FPS, ale czy 4K to nie wiem i raczej wątpie, bo żeby włączyć tryb 120 FPS trzeba zaznaczyć taką opcję w menu i obstawiam, że jeśli nie jest to defaultowo ustawione to idzie kosztem rozdziałki albo jakości grafiki. A w normalnej grze PvE jest 60 FPS

Edytowane przez SetoPL
Odnośnik do komentarza

Okazało się ze nie mam najnowszej aktualizacji do XH90.

Dzięki @Fanekza prawidłowy link.

 

Dzisiaj kolejne testy:

https://www.sony.pl/electronics/support/lcd-tvs-android-xh90xx_x90xxh_x91xxh_xh92xx-series/kd-55xh9005/downloads/00017073

 

EDIT: okazuje sie ze ja mam te oprogramowanie ^^

 

Odnośnik do komentarza

Kable HDMI!

Przed PS4 Pro wszyscy prawie pisali, że należy wymienić kable HDMI na 2.0, bo inaczej konsola nie wyświetli 4k w 60 hz. Znam ludzi, którzy robili remonty i kable w ścianach wymieniali.
Swój chyba kupiłem jakoś w 2016r, może wcześniej, oznaczony HS, jeden z tańszych 3 metry  - 30 zł, wszystko wyświetlał od kopa.
Teraz przy nextgenach  już by wypadało wymienić kabel na HDMI 2.1, no ale znowu wczoraj zrobiłem test swojego  prawie4 letniego kable na Xbox One Series X i wszystko wyświetla się poprawnie – 4K HD, w szczegółach telewizora 4k wszystkie rozdzielczości zaznaczone ptaszkiem, w tym HDR 4k 120 hz z HDRem 10.

 

Czy ktoś mi może powiedzieć o co tu chodzi?

Może te HDMI 2.1 obsługuje jedynie 10 bitową głębokości koloru? Ale gry na konsolach w wyświetlają chyba 8?

 

EDIT:

niby 10 bitowów tez moge ustawic.

 

Rozumiem, ze Xbox w ogóle nie sprawdza przepustowości?

Odnośnik do komentarza

Koledy jaki TV 4K do 4000 zł? Nie mam szczególnych wymagań, byle było minimum te 55 cali. OLEDa niestety nie mogę kupić przy obecnych wadach tej technologii, często używam PC pod TV. Z zakupem też mi się nie śpieszy, więc jak trzeba poczekać do 2-3 miesiące to nie ma problemu. jestem też realistą więc 4k120 mnie nie interesuje przez najbliże kilka lat ;p 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Aleks napisał:

@Ukukuki Sony XH90. Obecnie w MM za 3550. Inni tu polowali na ten TV, to niech się wypowiedzą czy dobra cena.

Dobra cena, ja kupiłem za 3490zł byli tacy co wytrzymali tydzień czy dwa dłużej i kupili za 3100, raczej nie znajdzie się lepszego TV za tę kasę. Jestem mega zadowolony.

Andek jest mega responsywny nic nie muli, nie mam problemów że TV sam sie wyłącza itp.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ten tryb w SH90 120 hz dziala jednak bardzo dobrze. Siedzac 3m od 75 calowego telewizora nie widac by czcionka gdziekolwiek sie mazala.

 

No i sprawdziłem na 4 letnim kablu HDMI ORI 2. Działa we wszystkich trybach 4k/120  6k/60 + HDR.

Ktoś mi zatem wytłumaczy po co kolejna wymiana kabli na przepustowość 40GB/s?

 

Znowu naczytałem się przed premierami, ze sygnał bez nowego kabla nie przejdzie...

 

 

Odnośnik do komentarza

Pytanie total nooba jeśli chodzi o TV i takie tam. Obecnie mam Philipsa PFH6550. Wiem stary model i tylko FHD hahaha. Pytanie. On ma 120Hz i matryce VA, wiadomix bez HDR i wiele tracę. Wiadomo, konsol nextgen brakuje. Czy ten TV bardzo się nadaje na wymianę czy nie? Wiadomo, że chciałbym 4K, HDR itp ale czy ta matryca mimo braku HDMI 2.1 itp. warto zostawić czy już stanowczo wymieniać? Mało tego, nie interesuje mnie nic innego niż Philips. Macie coś konkretnego i godnego polecenia?

 

Odnośnik do komentarza

W sumie nie musi być HDMI 2.1 bo jak na razie to chyba wydmuszka. Pytanie, czy już zmieniać bo 4K i HDRy weszły, czy zostać bo matryca dobra? A jeśli już mam zmieniać to na Philipsa, tylko który będzie ok bo widzę, że u nich VA przy 4K oled czy inny qled to już nie występuje. No chyba, że VA to tylko LCD tylko. Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza

Bo 4K i HDR. Ile materiałów 4k obecnie konsumujesz (lub będziesz)? Nowe konsole, wypasiony PC, 4k uhd blu-ray, wysokiej jakości streaming (np. Apple TV)?

Ja byłem pewien zakupu pod nowe konsole i streaming 4k. Obecnie nic innego nie oglądam. Sporadycznie sport z kiepskiej jakości kablówki. W innym wypadku siedziałbym dalej na kiepskiej jakości Panasłoniku.

Odnośnie Philipsa, to chyba obecnie jedynie ambilight za nimi przemawia. Chociaż chyba ich Oledy jakieś nagrody dostały. 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...