Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, SetoPL napisał:

A GX nie różni się tylko tym, że ma High endowe wykończenie?

 

Ma inne audio, inny procesor, QFT do gier (co posiada także C9, a CX zdaje się nie ma) i pare innych rzeczy, które czynią go high endowym flagowcem.

 

https://www.rtvmaniak.pl/9588002/lg-oled-gx-test/

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/lg-oled-gx-test.html

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Fanek napisał:

DTS też nie potrzebny?

Nie jest to najlepszy tv pod konsole bo masz wyższe i droższe serie LG Oled. GX seria zdaje się jest najwyższa.

Ty masz taką wiedze, że jak coś kupisz to musi być najlepsze, jak poprzedni tv i ze wszystkim jak czytam Twoje posty.

Tak samo jak i xbox do multiplatform, gdzie okazuje się że prawie każda gra chodzi gorzej.

 

C9 to lepszy wybór (lepiej wyposażony) w ogólnym rozrysunku i taka jest prawda, tyle że różnice między tymi modelami są znikome.

Kobik jest jeszcze seria BX

Myślisz że jak kupuje tv za 7,5 k nie patrzę na recenzje i porównania? Myślisz że wywalam hajs ot tak na pierwszą lepszą rzeczy. Sprawdzałem porównania gx i cx i naprawdę nie warto dopłacać. https://www.rtings.com/tv/tools/compare

 

Jeżeli mamy soundbar i własny wieszak to różnice są znikome. Za to między bx i cx już troszkę jest przy różnicy w cenie 1 k. 

 

A do czego ten DTS? Netflix nie będzie chodzić albo filmy kupione w Apple tv? Nie chodzi o pirackie filmy tak? No to nie każdego takie rzeczy obchodzą i mi się to do niczego nie przyda a Kobik pisze że mu to nie potrzebne. Zadał konkretne pytanie co do gier. A ma xsx bo widziałem w zakupach growych więc doradziłem mu to co obecnie jest wg wielu serwisów ale i wg mojej świeżo zdobytej wiedzy najlepsze. Najlepsze cena /jakość bo to że można mieć coś lepszego za 10k to zawsze będzie opcja;). 

 

@Koleś88wg mnie spoko cena a z promocjami jest tak że niektórzy tutaj czekali za długo i było już po najlepszych promocjach. ;)

 

 

Także panowie macie tv wars obok console wars a tutaj ludzie pytają się bez wojenek o coś więc troszkę spokojniej z emocjami. U mnie w domu oled jest od września i już obejrzałem wiele filmów i seriali a od miesiąca katuje gry. Skończyłem AC valhalle, yakuza Like a dragon, mafia remake, Tetris effect i pograłem w kilka innych gier. Obraz na tym oledzie to inna świat w porównaniu z ks9000. Dodatkowo vrr robi robotę bo taki AC valhalla to tragedia na Xbox bez vrr a ja nic nie odczułem. Też nie widzę problemu z vrr a testowałem i Ori w 120 Hz i gry w 60hz.

 

Mówię tu o moich doświadczeniach ale i np ten pan się ze mną zgadza. 

 

 

 

 

 

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Widze, że tutaj środowisko jeszcze bardziej nieprzyjazne niż w Console Wars, ale mam nadzieję, że pomożecie.

 

Mój LED Philips PUS6754 idzie na reklamację. Gdyby udało się uzyskać zwrot kasy to planuję zakup czegoś innego, mimo, że trochę będzie mi brakować Ambilight. Co polecacie maksymalnie do 3200zł? OLED byłby super ale szkoda mi wydać parę tysięcy więcej na telewizor więc grono zawężam do LED, QLED. Rozmiar jaki mnie interesuje to 55-58 cali.

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Czoperrr napisał:

Widze, że tutaj środowisko jeszcze bardziej nieprzyjazne niż w Console Wars, ale mam nadzieję, że pomożecie.

 

Mój LED Philips PUS6754 idzie na reklamację. Gdyby udało się uzyskać zwrot kasy to planuję zakup czegoś innego, mimo, że trochę będzie mi brakować Ambilight. Co polecacie maksymalnie do 3200zł? OLED byłby super ale szkoda mi wydać parę tysięcy więcej na telewizor więc grono zawężam do LED, QLED. Rozmiar jaki mnie interesuje to 55-58 cali.

wiem że mnie pewnie niektórzy znienawidzą ale oleda lg cx można już kupić 2 55 calach za mniej niż 5k. Może warto odłożyć dodatkowy tysiak i nie bawić się w pół środki. A tv już na kilka lat pod nową generację? :)  W każdym razie nie bawiłbym się w nanocell bo to już gorszy rodzaj tv. Jak koniecznie musi być w cenie poniżej 4 k to tylko ten sony jest opłacalny obecnie jak dorwiesz na promo. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Michas333 napisał:

Zawsze możesz podbić do jakiego RTV euro i kupić oleda z wystawy, wiem wiem z wystawy ryzyko wypalenia itp ale jest dwa lata gwarancji gdzie u LG działa ona bardzo dobrze A można wyrwać w mega cenie tv 

Daj spokój, jakiegoś przepalonego śmiecia z milionem godzin mu polecasz. 

Odnośnik do komentarza
Teraz, Michas333 napisał:

Ja nikomu nic nie polecam tylko daje opcję do rozważenia każdy ma swój rozum i podejmuje decyzję sam 

Jasne tylko to taka opcja dla idiotów, zwłaszcza w przypadku oleda, z wystawy to za darmo bym tylko wziął. 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Czoperrr napisał:

Nie no pany niestety mam ważniejsze wydatki niż 5k na TV, już wystarczająco dużo na zabawki poszło w tym roku :)

no to skoro musisz teraz i musisz już to tylko ten sony x90 poluj w promo. Nie patrz nawet na lcd samsunga czy lg. 

Odnośnik do komentarza

Na samsungu q70r w tizenie mam HBO GO i działa. Nie wiem jak w tych Philipsach. Ale moze faktycznie jakis LG czy cos od Samsunga w Tizenie w tym budzecie. 

 

Na Ceneo widzialem jeszcze Thomson, Xiaomi do 1500zl ale kij wie jak ze wsparciem takich wynalazków. Wolalbym aby appki nie przestały działać po roku.

Odnośnik do komentarza

Xiaomi już też obczajałem. Niby chwalą, poza dźwiękiem w tej ceni ciężko się do czegoś przyczepić, no ale własnie strach pozostaje.

Wymyśliłem coś takiego:

SAMSUNG LED UE50TU8002K - 1749zł na nocnej promo. Ma prawie wszystko co potrzeba, poza DV. Różnica 43” a 50” to 150zł, więc już chyba wolę dopłacić.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...