Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Hmmm, a co chcesz od ich lcd? Te wersje najwyższe w rozmiarach 86 cali są bardzo spoko.

Ogólnie skoro nagle Samsung chce wejść w oled, to znaczy, że wie że reszta technologi jest do pipy. Przecież to oni się opierali i twierdzili, że ich będzie lepsze i oled to szajs. Więc jak to się okaże prawdą, to sorry ale raczej przestaną rozwijać lcd. Będą coś tam rób i jak LG i tyle.

To dziwne bo samsung miał sam produkować panele oled i to nawet bardziej wydajne niż lg. 

https://www.google.com/amp/s/hdtvpolska.com/samsung-trwaja-prace-nad-nastepca-technologii-quantum-dot-czym-jest-qned/amp/

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, lpcl napisał:

To dziwne bo samsung miał sam produkować panele oled i to nawet bardziej wydajne niż lg. 

Czytałeś w ogóle ten news?

 

Czemu Samsung miałby zwracać się po pomoc akurat do konkurencji, skoro sam – pod postacią Samsung Display – para się produkcją paneli OLED? Problem w tym, że są to panele o mniejszych rozmiarach, dedykowane głównie laptopom. Trwają już wprawdzie zaawansowane prace nad panelami QD-OLED i poświęconą im linią produkcyjną, jednak do osiągnięcia statusu masowej produkcji jeszcze bardzo daleko.
 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Figuś napisał:

Czytałeś w ogóle ten news?

 

Czemu Samsung miałby zwracać się po pomoc akurat do konkurencji, skoro sam – pod postacią Samsung Display – para się produkcją paneli OLED? Problem w tym, że są to panele o mniejszych rozmiarach, dedykowane głównie laptopom. Trwają już wprawdzie zaawansowane prace nad panelami QD-OLED i poświęconą im linią produkcyjną, jednak do osiągnięcia statusu masowej produkcji jeszcze bardzo daleko.
 

No właśnie potem wrzuciłem art. z którego wynikało, że ta produkcja miała ruszyć w tym roku. Więc naprawdę musi być daleko skoro chcą zrobić deal z lg. 

Odnośnik do komentarza

Największy sprzedawca telewizorów właśnie po to chce wejść w rynek OLEDów by nadal tym największym pozostać. Tam nie ma myślenia - ale te nasze telewizory LED takie wspaniałe, OLEDy to nawet startu nie mają, więc po co się pchać. Oni muszą inwestować w różne technologie by mieć jak najszerszą ofertę. A tak długi czas prowadzili merytorykę, że nasze QLEDy to najlepsza technologia, bo nie chcieli dać zarobić LG, chcieli wejść ze swoimi OLEDami. Ale jednak średnio się to im udaje, a czas leci, zaś rynek OLEDów rośnie. Ostatecznie wykalkulowali, że to ostatnia chwila i lepiej dać zarobić konkurentowi niż przespać moment. Moim zdaniem oni błąd popełnili tak z 12 lat temu jak był czas by wtedy zacząć badania nad OLEDami. Wtedy faktycznie mogli mieć myślenie - a za drogie to, za mało trwałe, nigdy się nie będzie opłacało. LG jednak pokazało, że da się to ogarnąć, a Samsung musiał robić dobrą minę do złej gry, bo są lata w plecy. Też żałuję, że ostatecznie Sony z Panasonic, pomimo spekulacji w 2013 roku, nie uruchomili wspólnego programu tworzenia paneli OLED. Dobrze by było aby OLEDy nie powstawały tylko w Korei. Wtedy tak na prawdę tylko LG wierzyło w opłacalność tworzenia OLEDów. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Cyferki dla C1:

 

Early brightness testing.
HDR Game Mode
830nits peak 740nits sustained 10% window - 155nits 100% window

HDR Filmmaker Mode
780nits peak 735nits sustained 10% window - 145nits 100% window

 

https://www.avsforum.com/threads/2021-lg-oled-c1-owners-thread-faq-no-price-talk.3190432/

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

O Jezu skończcie już z tymi wojnami LCD vs oled macie temat do tego pod cw.

 

 

Przeglądam recki C1 i porównania z cx. Już nie tęsknię za nowym os. Czy tam serio jest w chuj reklam w nowym web os? XD widać że znacznie usprawnili materiały sdr ale przy hdr prawie nie ma różnicy. Aby była różnica trzeba kupić G1. A i głośniki nadal pierdzą więc od razu warto kupić soundbar jak ktoś nie ma. 

 

A co do dyskusji z ostatnich stron to nie chce komentować wojenki ale niezmiernie mnie bawi wypalenie znaku netflixa na oledach. Jak długo osoba musi szukać czegoś do oglądania na Netflix aby im się logo w prawym dolnym ekranie wypaliło. Jak nie używasz oleda ekran sam się wygasza po ok 2 min. Jak szukasz jakiegoś serialu/filmu na Netflix i wchodzisz na niego to logo Netflix znika. Czyli ktoś musi na Netflix jak nasi ojcowie zwykła tv. Bardzo długo bez sensu klikać góra i dół na pilocie szukając czekogolwiek xD zawsze mnie to niezmiernie bawi jak wpadam do rodziców i widzę mojego ojca skaczącego po kanałach. Potrafi tak 30 min szukać 

Odnośnik do komentarza

pipolinio prowokuje nie wiem po jaką cholerę ...

 

No ale skoro easye już pierwszy do obrony Częstochowy to się dołączę do zabawy. Po pierwsze FALDy były, a po drugie masz tutaj to o czym pisałem wcześniej czyli C7 (2017) vs QN90 (700 stref, FALD 2021):

 

tv3c9aK.jpg

yl22zUR.jpg

 

A teraz uwaga. Zdjęcia nie oddają tego co się widzi naprawdę i działa to w obie strony. No ale dalej walczcie na foteczki geniusze.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

No sami robicie z tematu śmietnik, a później płacz, ze nie można przeczytać newsow o nowych telewizorach.

No jak widać nie wystarczy wjebac 1000 stref do lcd trzeba jeszcze zrobić dobry algorytm wygaszania - jak Sony to robi z 34 strefami - czapki z głów. 

 

Odnośnik do komentarza

Hahaha, ale mam bekę w tym temacie. Spójrzcie lepiej na jakim ja gram TV, a nie mi tu o jakiś faldach czy Oledach.

Zdjęcie trochę przekłamuje, bo jest mocno rozświetlone, ale jak wczoraj włączyłem Observation i tam zobaczyłem co to się u mnie dzieje to smiechłem.

Sony 43W80C chyba z 2015 roku i mam go od premiery.

 

IMG_20210410_235930.jpg

IMG_20210411_000118.jpg

Edytowane przez Sedrak
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
49 minut temu, blantman napisał:

Przeglądam recki C1 i porównania z cx. Już nie tęsknię za nowym os. Czy tam serio jest w chuj reklam w nowym web os? XD widać że znacznie usprawnili materiały sdr ale przy hdr prawie nie ma różnicy. Aby była różnica trzeba kupić G1. A i głośniki nadal pierdzą więc od razu warto kupić soundbar jak ktoś nie ma. 

 

No ten nowy OS i reklamy powodują lekki zgrzyt. Natomiast co do G1 to trzeba poczekać na konkretne testy i porównania. Na AVSForum podejrzewają, że w C1 siedzi ta sama matryca co w G1 patrząc na pomiar zużywanej energii. Pytanie tylko (o ile to prawda) czy LG zablokowało w sofcie troszkę wyższa jasność czy różnica będzie polegała głównie na post processingu. 

 

Odnośnik do komentarza

Więcej luzu Panowie. Więcej luzu. Każdy ogląda na czym chce, ale zawsze miło powk urwiać się na forumku trochę. Kiedyś się grało na kineskopach i też było super. Obyśmy wszyscy kiedyś mieli własne prywatne sale kinowe z wielkim ekranem i wypasionym dźwiękiem

Ogólnie to wielki kutafong w dziób dla LG za kompletny brak dostępności serii C. U mnie minęło 30 dni od daty zamówienia i dziś najpóźniej miałem mieć sprzęt. Niby jestem aktualnie już 3 w kolejce z informacji na infolinii, ale na forum av czytałem, że dostępność może być i na początek maja dopiero.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...