Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Powiadasz kiedyś się grało na crt? :yao: Ja do dzisiaj gram... I to nawet więcej na nim niż na innych. Najnowsze konsole i zeszła generacja to u mnie Samsung KS9500 65 cali. Konsole takie jak Switch, Wii U, PS3 i X360, to Sony XG95 55 cali. A jednak tak 75 procent wolnego czasu spędzam przy crt Panasonica z 2005 roku. Niemal każdego dnia gram na GC, Saturnie, PS2 czy Xboxie. I wychodzę z założenia, że tamte gry na tym starym tv też obłędnie wyglądają. Nawet wolę oryginał na crt niż remaster w HD. Bo moim zdaniem twórcy tworząc daną grę myśleli o CRT, a nie o HD. I w readycjach te inne podejście do danej technologii jednak widać. A na oryginalnym tv obraz będzie piękny. Mam nawet lipne przykłady. Fotkę CRT bardzo trudno zrobić.

 

 

 

 

 

IMG_20210403_213538.jpg

 

IMG_20210403_212800.jpg

Edytowane przez Mantis
  • Plusik 3
  • Lubię! 5
Odnośnik do komentarza

Chyba umarło mi wejście HDMI 1 w C9, bo włączam Xboxa a tam tylko czarny ekran, myślałem, że może coś z klockiem, więc zamieniłem wejścia i na HDMI2 normalnie działa, do HDMI1 podłączyłem odtwarzacz BD i też czarny ekran, nie ma obrazu. 

Jak mieliście jakieś problemy to kontaktowaliście się bezpośrednio z LG? 

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, Ins napisał:

Potwierdzono, że w oledach C1 i G1 jest ta sama matryca. Oba telewizory posiadają również takie same procki. Ciekawe jak się to przełoży na pomiary zarówno po kalibracji jak i w trybie gry.

 

Czyli najpierw będę musiał wyjaśnić kobiecie dlaczego C1 będzie lepszy niż C7, a potem zakup nowego TV. Elegancko :cool:

Odnośnik do komentarza
Potwierdzono, że w oledach C1 i G1 jest ta sama matryca. Oba telewizory posiadają również takie same procki. Ciekawe jak się to przełoży na pomiary zarówno po kalibracji jak i w trybie gry.
Ale jak dajesz taki news, to jakiś link by się przydał. Ale coś czuję, że opierasz się jedynie na tym co piszą na forum av.
Odnośnik do komentarza
49 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Ale jak dajesz taki news, to jakiś link by się przydał. Ale coś czuję, że opierasz się jedynie na tym co piszą na forum av.

Byłoby to trochę dziwne skoro lg reklamowało te g1 jako jedyne tv z ulepszonym panelem evo. 

Odnośnik do komentarza
6 minutes ago, Fanek said:

Odnośnie tego zdjęcia z soboty z poprzedniej strony, to tylko dodam że na swoim projektorze Epson mam lepszą czerń w UHD od tego tv z 2015 roku, a pokój nie jest idealnie zadoptowany pod typowe kino :D

a gdzie porównywać czerń projektora do tv.

No u mnie jest dramat. Co najwyższej szary, a na dodatek TV jest bardzo ciemny i jak słońce świeci mało co widać. Ogólnie moja dziewczyna prawie zawsze ogląda TV z włączonym jakimś światłem w pokoju to tego nie widać, ale jak pójdzie spać i zgasze światło to jest słabiutko. A jak wyszedł to ogólnie był modelem porównywalny myślę, że z dzisiejszym xh90. Technologia w LCD bardzo mocno poszła do przodu. 

Odnośnik do komentarza
Byłoby to trochę dziwne skoro lg reklamowało te g1 jako jedyne tv z ulepszonym panelem evo. 
Akurat to nie byłoby dziwne w ogóle. Od lat się mówi, że C, G i W to to samo, ograniczane jedynie firmware. Procek ten sam, obniżenie 100 nit w soft i gotowy C z G.
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:
Godzinę temu, lpcl napisał:
Byłoby to trochę dziwne skoro lg reklamowało te g1 jako jedyne tv z ulepszonym panelem evo. 

Akurat to nie byłoby dziwne w ogóle. Od lat się mówi, że C, G i W to to samo, ograniczane jedynie firmware. Procek ten sam, obniżenie 100 nit w soft i gotowy C z G.

Tak było do tej pory, bo w tym roku ten panel miał mieć tylko model g. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, PiPoLiNiO napisał:

Ale jak dajesz taki news, to jakiś link by się przydał. Ale coś czuję, że opierasz się jedynie na tym co piszą na forum av.

 

Tak. Informacja z AVSForum (post nr 110):

 

https://www.avsforum.com/threads/2021-lg-oled-c1-owners-thread-faq-no-price-talk.3190432/page-6

 

Godzinę temu, lpcl napisał:

Byłoby to trochę dziwne skoro lg reklamowało te g1 jako jedyne tv z ulepszonym panelem evo. 

 

Bardziej opłaca im się mieć jedną linię nowych paneli i poprzez firmware obniżyć jasność niż produkować dwie różne matryce.

 

 

 

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Sedrak napisał:

No u mnie jest dramat. Co najwyższej szary, a na dodatek TV jest bardzo ciemny i jak słońce świeci mało co widać. Ogólnie moja dziewczyna prawie zawsze ogląda TV z włączonym jakimś światłem w pokoju to tego nie widać, ale jak pójdzie spać i zgasze światło to jest słabiutko. A jak wyszedł to ogólnie był modelem porównywalny myślę, że z dzisiejszym xh90. Technologia w LCD bardzo mocno poszła do przodu. 

 

Mi kolego jak coś chodziło o te zdjęcie wcześniejsze w zestawieniu z oledem..

 

a co do chmur u Ciebie, to są techniki masowania matrycy, zobacz w google, Easye mówił kiedyś że to działa :D

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Ins napisał:

 

Tak. Informacja z AVSForum (post nr 110):

 

https://www.avsforum.com/threads/2021-lg-oled-c1-owners-thread-faq-no-price-talk.3190432/page-6

 

 

Bardziej opłaca im się mieć jedną linię nowych paneli i poprzez firmware obniżyć jasność niż produkować dwie różne matryce.

 

 

 

Dzięki ale te info tak nie do końca rozstrzyga czy to ten sam panel jest 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

Musisz szukać tv z hdmi 2.1, więc raczej tanio może być ciężko.

Jak tam tv? Pytam bo dzisiaj z ciekawości patrzyłem w media i pisali, że 77 c1 od ręki, no prawie ale gwarantowali dostawę dnia następnego. 

Odnośnik do komentarza
Jak tam tv? Pytam bo dzisiaj z ciekawości patrzyłem w media i pisali, że 77 c1 od ręki, no prawie ale gwarantowali dostawę dnia następnego. 
No w sobotę mówili, że w poniedziałek wysyłka na infolinii. Mamy wtorek i dalej nic. Więc w sklepie pewnie trafiłeś na takiego samego agenta jak ja.
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, mushabelly napisał:

Polecicie jakiś tv 65 cali i większe, 120Hz, będzie podłączony do PC do RTX 3060Ti. OLED nie musi być. W sumie to najtańszy spełniający te niewygórowane warunki może być.

Zobacz ten

65NANO867NA. 

6 minut temu, PiPoLiNiO napisał:
13 minut temu, lpcl napisał:
Jak tam tv? Pytam bo dzisiaj z ciekawości patrzyłem w media i pisali, że 77 c1 od ręki, no prawie ale gwarantowali dostawę dnia następnego. 

No w sobotę mówili, że w poniedziałek wysyłka na infolinii. Mamy wtorek i dalej nic. Więc w sklepie pewnie trafiłeś na takiego samego agenta jak ja.

Zobacz sobie na stronie, ja patrzyłem w necie. Po prostu w uja lecą. Tak akurat przeglądałem i pomyślałem, że sprawdzę bo pamiętam, że pisałeś o kiepskiej dostępności. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

Niemożliwe [mention=68285]lpcl[/mention]. Od 20 dni ponad jest niedostępny na stronie. 39fe2c14e4ba62b1dfb4f94229818832.jpg
 

Sorry za kiepskie formatowanie. 

Telewizor LG OLED 77C12LA

Kod: 384252
ME_stiker.png
Telewizor LG OLED 77C12LA
 
 
 
 
 
 
 
 
4c5dc7791c1f874da956e1eb214573b8.jpg
Kończy się dostępność
 
 
Ekran
 77", UHD/4K, 3840 x 2160px
Smart TV
 Tak
Android TV
 Nie
Dla graczy
 Tak
Częstotliwość odświeżania ekranu
 120 Hz
Technologia HDR (High Dynamic Range)
 Tak
Złącza
 HDMI x4, USB x3
Funkcje
 Wi-Fi, Bluetooth, Nagrywanie na USB
Kolor obudowy
 Srebrny
Perfekcyjna czerń i super szybki procesor α9Krótki czas reakcji podczas grania w gry
 
 
Zakres od A do G
Taniej o 
3 000
20 499,00
17 49900
Sprawdź
leasing dla firm
Pół roku nie płacisz! Pierwsza rata w październiku
 

Dostawa jutro jeszcze przez:

01 34 02

Porówn

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...