Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, PiPoLiNiO napisał:
4 minuty temu, eX4cT_PL napisał:
No to mi nie pozwala, pokazuje ścieżka niedostępna i odpala z dubbingiem.

A czasami ta niedostępna nie jest z DTS? Bo od modelu 10 LG nie obsługuje DTS.

Możliwe ze jest z DTS, nie zwróciłem uwagi, ściągnąłem już dwie różne wersje i po prostu odpala mi ten nieszczęsny dubbing.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, eX4cT_PL napisał:

Możliwe ze jest z DTS, nie zwróciłem uwagi, ściągnąłem już dwie różne wersje i po prostu odpala mi ten nieszczęsny dubbing.

Bo musisz kupić na bluray a nie no wiesz...

Tak całkiem serio to ogólnie jest kupa z tym odtwarzaniem czy to przez wbudowany odtwarzać czy Plexa, trochę tego przerobiłem i tak :

B9 do któregoś updejtu softu normlanie łykał mkv z Atmosem i nie było problemu dziwęk w tv znaczek Dolby Atmos dzwięk do Ampli po HDMI  - Dolby Atmos, teraz jest to tylko "dolby audio" i nie pojawia się na tv znaczek dolby atmos" po puszczeniu dzwięku na amplituner również mam tylko dolby digital.

C2 sytuacja identyczna jak wyżej.

Plex puszczony przez sticka Amazon 4K max którego mam podłączonego pod ampli akurat do projektora nie tv również kiedyś przyjmował pliki mkv jako dolby atmos a teraz jest tylko dolby-true hd 7.1 czy to na sticku czy to na apce w LG. Teraz jedyna opcja żeby mieć dolby atmos to piki w formacie MP4 najczęściej działa na produkcjach "z niebieskiego loga" 

Oczywiście z apek D+ czy N idzie normalnie ot takie chyba zabezpieczenie :)

Edytowane przez kaktusr
Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Rash napisał:

https://i.ibb.co/DzYkPsc/LG-OLEDs-2019-2022-Overall-Settings-Chart-P40-L0-v11-4.png                               Łapta uaktualniony setting pod oled 2017-2022.

Wypróbowałem tych "cudownych" ustawień na kanałach tv naziemnej w SDR no i masakra szkoda w ogóle wydawać pieniądze na LG z serii C i korzystać z tego czegoś już lepszym wyjściem byłby zakup niskobudżetowej Manty.Jakość jak w starym kinie czy kineskopowym crt. Przygaszony, zero ostrość i wyprany w nasłonecznionym pokoju to ledwo co tam pewnie widać a jeszcze cinema clear sztucznie dokłada klatki i black level na ps5 na low :gachigasm:

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, bartiz napisał:

Oczywiście że LOW to prawidłowe ustawienie pod warunkiem że ręcznie PS5 ustawimy RGB Range na Limited ale o tym też piszą w tej tabelce z ustawieniami.

Dokladnie tak. Tym bardziej ze ustawienie np auto auto w przypadku gier uruchamianych w 120 hdr  czesto doprowadza do sytuacji gdzie konsola przelacza sie w tryb limited a tv na auto pozostaje na full. Co do ustawien oldboy, kwestia gustu.Ja np uzytkowalem pierwszy okres oleda na trybie standart jesli chodzi o sdr.Po  czasie sprobowalem trybu cinema i za cholere nie wrocilbym juz do trybu standart.Zreszta prawidlowo skonfigurowany tryb cinema nie rozni sie az tak bardzo od innych trybow. No chyba ze uzywasz rzeczy typu dynamic contrast no to juz inna kwestia. 

Odnośnik do komentarza

Nic z tych rzeczy, mam uczulenie na wszelkiej maści auto dynamiczne kontrasty, upłyniacze, ograniczenia prądożerności czy tryby filmowe.
Nie korzystam z innych jak stand. użytk. i użytk. HDR czy DV poza trybem gry rzecz jasna pod konsolę.
Nie wspomnę o agresywny ABL ,którego jak pamiętam nikt tu wcześniej z obecnych nie widział a to największa bolączka jak dotąd w oledach z którą niestety w moim przypadku trzeba się pogodzić bo ryzykować z wył. nie zamierzam.
A po co kombinować z RGB ograniczonym ( sama nazwa wskazuje) jak na auto jest lepiej ????
Za 120 klatkowy changer to ja podziękuję, za bardzo na tym cierpi jakość gdzie chroma w najgorszym przypadku wynosi 4:2:0 zmniejszając przy tym paletę barw czyli do raptem dwóch odcieni :lapka:
I tak na dobrą sprawę robiąc najprostsze porównanie z Galaxy s22 czy z ekranem Oled Switch materiały o podobnej treści na tv wyglądają u mnie identycznie bez przeostrzeń, przekłamań, przejaśnień czy przyciemnień.Radzę poszukać sobie odpowiednich tematów o obsłudze planszy testowej jak poniżej i dobrać optymalne kalibracje samodzielnie a nie kopiować jakieś bzdety gdzie ruszana jest nawet jasność ,której nie powinno sie dotykać a potem płacz że gry za ciemne i nic nie widać :shieeet:

 

image.thumb.png.7ca2bcadf4e1714e3aa9875866054f95.png

Odnośnik do komentarza

Abl nie da sie w zaden sposob wylaczyc.Co do ustawien,wiadomym jest ze te ktore podrzucilem kazdy moze sobie indywidualnie na swoj sposob pozmieniac.Czepiasz sie tylko niepotrzebnie rzeczy typu jasnosc ktora w tym wypadku rekomendowana jest np na 49.A czemu wlasnie tak? A np dlatego ze osoby korzystajace z dtm zamiast hgig moga w ten sposob minimalnie zrekompensowac sobie zbyteczne rozswietlenie obrazu w ciemnych scenach.Co do 120hz to Twoj wybor. Ja np w grach typu spiderman czy gow duzo bardziej zauwazam ostrosc obrazu w ruchu w trybie 60+ niz palete barw. 

Edytowane przez Rash
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Bawił się ktoś w homebrew na WebOS? Tak, jestem cebulakiem i nie chcę płacić za YT premium, a reklamy mnie tak wkurzają, że nie ogładam YT na TV i natknąłem się na projekt WebOS Brew. Da się ewentualnie wycofać zmiany i wrócić do normalnej wersji systemu? Jak wygląda temat aktualizacji systemu? Ewentualnie jakieś inne powody, żeby w to nie wchodzić?

Edytowane przez Chmielinski
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, BieŃ napisał:

Hej ekoledzy , szykuje się powoli do wymiany tv , znajdę coś sensownego w okolicach 6 k ? OLED , fajnie by było 65 cali
Te całe TCL , dobre to ?

 

Teraz mamy troche ciulaty okres bo większosc marketow podnioslo ceny w zwiazku z cashbackiem jesli chodzi o lg oled.Chora sytuacja swoją drogą.Mozesz sprobowac polowac na C1 jesli interesuje Cie 65 ale wylapac cos prawilnego nie powystawowego moze byc ciezko.Najszybciej dorwiesz B2 w wersji 65 w granicach 6.5-7k ale musisz liczyc sie z ograniczeniami w postaci dwóch portow hdmi 2.1 i mniejszym peakiem w hdr. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...