Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Faka napisał:

Tak z innej beczki ludzie, to ja potrzebuję kupić na cito nowy tv lg 55 calowy, jaki jest dobry z 2022 roku? Bo z 2023 to nie liczę, bo chyba nie wyszły. Nie jestem na czasie z telewizornią, więc dlatego pytam.

 

Podaj budżet i warunki oglądania, to prędzej Ci coś doradzą :)

Odnośnik do komentarza

Na swój użytek (czyli porządny, do gier i filmów) czy jakiś do biura dla pracowników? Skoro zakładasz z góry, że szukasz konkretnie marki LG to z 2022 raczej tylko OLED C2 lub G2 (jaśniejszy, wieszany na ścianę, podstawka osobno). Zakładam, że budżet jest sprawą drugorzędną u Faki :red:

Jak byle co, co ma tam grać w służbowej kanciapie to... byle co w sumie do 2500 zł xd

Odnośnik do komentarza

No to jak LG to obadaj 55" C2 (taki dokładnie mam) lub model wyżej 55" G2, który ma wyższą jasność i jest skierowany pod wieszanie na ścianie (cienka ramka).

A jak inne marki, to obecnie tańsza (po cashbacku 2000 zł dla osób fizycznych) konkurencja od Samsunga, tj. OLED S95b 55"

Jeszcze z droższych opcji mogą być OLEDy bodajże od Sony (tutaj chyba @Qbon opisywał użytkowanie).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, mozi napisał:

A w czym są lepsze oledy Sony poza wyższa ceną i brakiem hdmi 2.1 na wszyskich złączach? No dobra trochę są jaśniejsze. 

 

Od Samsunga są lepsze jakością wykonania i mają chłodnicę matrycy, więc gdyby mi nie zależało na piniundzu, to wybrałbym Sony. 

No chyba, że to dalej nie ogarnia VRR i tych wszystkich bajerów dla zagrajmerów, no to wtedy to nie :frog:

Samsung też coś ponoć w kulki leci i co update softu, to downgorad obrazu

Odnośnik do komentarza

Jak 2 lata temu brałem TV to Phillips z Ambilight był w podobnej cenie, co Samsung, albo LG ze znacznie lepszymi parametrami wyświetlania. Dostawki ledowej jeszcze chyba nie było. W Weekend sobie zamontowałem do Samsunga 55" i sprawdza się całkiem fajnie, na plus możliwość ustawień barw, kontrastów, trybów innych bajerów z poziomu appki w telefonie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam to wyłączone na konsoli . Gdy widzę recenzję o grze która kuleje w 60 fpsach po prostu jej nie kupuję lub czekam aż to naprawią . Jedyne must have obecnej generacji to według mnie hdr i to że w końcu coraz częściej wydają gierki w 60 klatkach jak na mocarnym swichu .

Rozdzielczość - automatycznie

VRR - wył

Odtwarzanie z częstotliwością 120 klatek - wył

HDR - włączone gdy jest obsługiwane

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Ja nawet nie wiem jak dokładnie działa to VRR, po prostu nie chciało mi się zagłębiać i obecnie mam to wrzucone do worka z innymi "polepszaczami"/"upłynniaczami", do wyłączenia na starcie. Tak w skrócie, to jest coś takiego, że jak animacja spadnie z 60 klatek do 35, to TV przełącza się momentalnie w tryb 35Hz? Bo jak tak, to nic specjalnego i też tego nie potrzebuję. 30Hz w VRR może jest spoko, jeśli chodzi o korygowanie rwania obrazu przy zachowaniu v-sync, ale jak to się ma do zmęczenia oczu? Wiem, że to się dynamicznie, dość szybko zmienia, no ale jednak jak w przez chwilę TV utrzymuje 30 do 40Hz podczas większej akcji (bo tyle klatek generuje konsola)...

Edytowane przez krzysiek923
Odnośnik do komentarza

Mamy 2023 rok, powszechny dostęp do internetu, informacje na wyciągnięcie ręki, a potem wchodzisz na forum i czytasz "panie ja to te całe VieReR to wyłączam, na co to komu, to pewnie tylko psuje obraz, jak te wszystkie ulepszacze. Jak chcesz to sobie poczytasz, a jak nie to nie, to twój telewizor. Mi się nie chce tłumaczyć czegoś, co jest na wyciągnięcie ręki.

Odnośnik do komentarza

No ale czego oczekujesz ze ktoś będzie Ci tłumaczył jak działa vrr jak można to wygooglac w 2 min? To co napisałeś wyżej to bzdury i jeśli piszesz tak:

12 godzin temu, krzysiek923 napisał:

Ja nawet nie wiem jak dokładnie działa to VRR, po prostu nie chciało mi się zagłębiać i obecnie mam to wrzucone do worka z innymi "polepszaczami"/"upłynniaczami", do wyłączenia na starcie. 

To jak chcesz dyskutować? 

  • This 2
Odnośnik do komentarza

No byłem w tym temacie ignorantem, bo nie widziałem potrzeby korzystania z tego, skoro wszystko było OK? A teraz z ciekawości zapytałem i tyle. No mogę wpisać "jak działa VRR", ale zadałem konkretne pytanie i oczywiście nie możecie w jednym/dwóch zdaniach napisać dlaczego to bzdura, ale macie czas i chęci pisać posty, w których odsyłacie mnie do Google xd

 

aew.thumb.jpg.2d1cfe7f187c724f000b22ba630abc07.jpg

 

Krótka notka ze strony Sony. Gdzie tutaj jest zaprzeczenie tego, co napisałem?

 

Edytowane przez krzysiek923
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, krzysiek923 napisał:

Ja nawet nie wiem jak dokładnie działa to VRR, po prostu nie chciało mi się zagłębiać i obecnie mam to wrzucone do worka z innymi "polepszaczami"/"upłynniaczami", do wyłączenia na starcie.

 

Ja nawet nie wiem jak dokładnie działa silnik w Ferrari, po prostu nie chciało mi się zagłębiać i obecnie mam to wrzucone do worka z innymi "pożeraczami paliwa", do zezłomowania na starcie, lepsze Tico 800ccm.

 

A tak poważnie, to ja pierdole :D

Jeden z najlepszych ficzerów pozwalający komfortowo pograć i ratujący niejeden fatalnie zoptymalizowany tytuł, a Ty to wrzucasz do jednego worka z jakimiś upłynniaczami wypierdalającymi input laga w kosmos

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...