Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Na tym etapie to są luźne wytyczne, więc jestem otwarty na sugestie, bo np. 55 cali serii B może być niewiele droższy (tańszy?) niż mniejszy panel serii C.

 

Wiem, że OLED to raczej nie kierunek dla skąpiradeł, ale no fajnie by było znaleźć jakiś złoty środek między jakością, a ceną, bo też nie jestem nakręcony na ogromne panele i kosmiczne technologie, ot ma być do PS5, filmów i pewnie czasem starszych gierek w niższych rozdziałkach.

Edytowane przez kotlet_schabowy
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, tjery napisał:

No jest, ale to jest bydlę :obama:

 

h8xHuL5.jpg

 

Samo rozpakowywanie, wyciąganie, manewrowanie, wieszanie to już lekkie wyzwanie, bo matryca cieniutka i strach za to łapać i podnosić :D przed wielkim testem pikseli modliłem się, żebym nie musiał tego pakować z powrotem i odsyłać, ale miałem szczęśliwy dzień, po długich oględzinach 1 martwy piksel, także uffff.

Przekątna 195:obama: gratki, piękny zakup. Jak tak patrzę na takie cuda, to aż myślę, czy nie zdjąć swojego tv price locka do 10 tys zł :) 

  • Lubię! 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, kotlet_schabowy napisał:

Wiem, że OLED to raczej nie kierunek dla skąpiradeł

 

Znam przykład z autopsji, że to nieprawda xD

 

Z serią C było kiedyś tak, że dopiero od 55" wrzucali nowy panel Evo, ale teraz nie wiem. Na wszystkich kartonach jest napisane Evo, ale nie znaczy to, że matryca jest nowej generacji.

 

Poczytaj ostatnie strony, jak ma być dobra cena i dobra jakość to LG C2 lub S95b od Samsunga. Z obecnymi keszbekami zejdziesz poniżej 5k za TV.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, tjery napisał:

No jest, ale to jest bydlę :obama:

 

h8xHuL5.jpg

 

Samo rozpakowywanie, wyciąganie, manewrowanie, wieszanie to już lekkie wyzwanie, bo matryca cieniutka i strach za to łapać i podnosić :D przed wielkim testem pikseli modliłem się, żebym nie musiał tego pakować z powrotem i odsyłać, ale miałem szczęśliwy dzień, po długich oględzinach 1 martwy piksel, także uffff.

Mnie to ten 82 cali kusi. Na razie "męczę" sią na Samsungu QE65S95B.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, balon napisał:

Przekątna 195:obama: gratki, piękny zakup. Jak tak patrzę na takie cuda, to aż myślę, czy nie zdjąć swojego tv price locka do 10 tys zł :) 

 

Powiem Ci tak, zwiększaj limit i bierz, nowy Batmanik, którego kocham, na Lgiku vs jeden z lepszych Qledów miazga. Kurwa, nawet przy Strażaku Samie mi staje.

19 minut temu, mushabelly napisał:

Mnie to ten 82 cali kusi. Na razie "męczę" sią na Samsungu QE65S95B.

83"* ale cenowo też jest mocno między 77 a 83

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, tjery napisał:

 

Powiem Ci tak, zwiększaj limit i bierz, nowy Batmanik, którego kocham, na Lgiku vs jeden z lepszych Qledów miazga. Kurwa, nawet przy Strażaku Samie mi staje.

83"* ale cenowo też jest mocno między 77 a 83

Tak. Wieczyny dylemat czy 5 cali więcej czy 5 kafli więcej w kieszeni ;).

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, _Red_ napisał:

 

Znam przykład z autopsji, że to nieprawda xD

 

Ale nie powiesz mi, że nie robiłeś przed zakupem doktoratu xD. Masz C2 55", tak?

 

Nie wiem, czytam sobie i wychodzi na to, że B2 a C2 to w sumie kosmetyczne różnice, jedynie ta jasność i moc procka może podchodzić pod gamechanger. Poczekam, będę pilnował promek, ale na ten moment wydaje mi się, że C2 48" w cenie ~4k to byłaby bajka.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Bierz 55, i tak po kilku godzinach oglądania będzie za mały. 

No chyba, że masz mega ciasną norę i będziesz siedział z nosem w ekranie, no to wtedy bierz mniejszy. 

 

Co do C vs B, to zdecydowanie C. 

Jasność to raz, ale masz jeszcze VRR chodzący w znacznie szerszym zakresie, no i dłuższe wsparcie producenta jeśli chodzi o aktualizację softu. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, kotlet_schabowy napisał:

Ale nie powiesz mi, że nie robiłeś przed zakupem doktoratu xD. Masz C2 55", tak?

 

Wiadomo. Musiałem zebrać risercz na temat modeli, nie jestem Faką, który poleciał do sklepu po C2 jak po chleb, bo mu jakiś Red polecił :nosacz:

Yep, C2 55". Nie będę debatował czy wystarcza, czy nie, bo każdy powie, że i tak za mały. Po prostu gdzieś sobie postawiłem granicę cenowa, a wtedy 65" było bliżej 7k a nie 5.5k. Siedzę na tyle blisko zwykle przy graniu, że mi wystarcza.

Odnośnik do komentarza

No dla mnie 55 cali to jest max zarówno ze względów praktycznych, jak i finansowych. Musi starczyć, 40" wystarcza od prawie 8 lat (a i na monitorku się grywa i coś ogląda) i gdyby nie chęć przeskoku na nową generację, to by starczał nadal, choć ma już kilka baboli.

 

Najgorzej, jak człowiek zrobi research, poczyta opinie i podjarkę innych i się nakręci tak, że najchętniej już by zamawiał sprzęt xD.

Edytowane przez kotlet_schabowy
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Michał102 napisał:

No i podobno nowe oledy LG mają zablokowaną możliwość wyłączenia TPC i GSR 

Bez to zamawiam dzisiaj chyba G2 65. Po upustach 9500 a w sumie przemyslalem to i do sypialni jasnosc g2jki spokojnie wystarczy.Zreszta pomiajac przeskok z 55 na 65 cali, przeskok w jasnosci rownierz powinien byc zauwazalny porownujac z powoli leciwą juz B9 ktora gorne peaki ma w granicach 600+ nitow.Mam tylko nadzieje ze pomijajac pink tinty, zafarby itd trafi sie sztuka z w miare dobrym bandingiem bo b9 jak juz tu kiedys porownywalismy to mamy po prostu perfekto. 

Odnośnik do komentarza

Bandingiem to już chyba nie ma się co martwić. Ja oleda mam już ponad rok, w międzyczasie kilku znajomych i znajomych znajomych też kupilo i nikt nie ma z tym problemu. Jeśli coś jest, to po iluś tam godzinach pracy w HDR/DV znika i matryca jest perfect. Natomiast nie słyszałem jeszcze, by komuś banding wyskoczył po jakimś czasie. 

Odnośnik do komentarza

Teoretycznie wieksze ryzyko problemow z bandingiem dotyczy modeli 77 wzwyz.Na pewno dam szansa 200+ godzin po czym jesli bedzie jakis problem to wrzuci sie go jednorazowo na manualne czyszczenie matrycy. Oby nie bylo to potrzebne. Boję sie jeszcze o o dziwo problemy z cewkami bo ponoc wlasnie 65 g2 wybiorczo ma z tym problemy. Wystarczy ze ps5 z leksza wyje:pawel:

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Michał102 napisał:

 Natomiast nie słyszałem jeszcze, by komuś banding wyskoczył po jakimś czasie. 

Czyli nawet ten temat czytasz wybiórczo. 

3 godziny temu, Rash napisał:

Teoretycznie wieksze ryzyko problemow z bandingiem dotyczy modeli 77+

A to niby czemu. Nie ma chyba znaczenia ile masz cali - mi ekran w pół po 26 miesiącach podzieliło i wprawiało tak samo na 55, co pewnie na 77.

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, easye napisał:

Czyli nawet ten temat czytasz wybiórczo. 

 

Nie odnosiłem się do opinii zaczytanych w internecie, tylko do tego z czym mogę mieć kontakt na żywo. 

 

Gdyby problem był tak wielki jak opisujesz, to wszystkie te telewizory byłyby popsute/wadliwe, a tak nie jest.

Teraz, Michał102 napisał:

 

 

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Nie no temat zatacza koło.ilu użytkowników pisało o bandingu po czasie, paru nawet pisało o tym że po czasie im zniknął i zrobił się mniejszy, no ale Michał ma telewizor rok i pisanie o takich rzeczach to pojazd po marce. Puknij się w głowę.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, easye napisał:

Nie no temat zatacza koło.ilu użytkowników pisało o bandingu po czasie, paru nawet pisało o tym że po czasie im zniknął i zrobił się mniejszy, no ale Michał ma telewizor rok i pisanie o takich rzeczach to pojazd po marce. Puknij się w głowę.

 

Tylko za każdym razem jak ktoś jest zadowolony ze swojego telewizora, nie ma żadnych wad, to wpadasz Ty ze swoim smutnym przypadkiem sugerując, że przecież to złom i zaraz musi się popsuć. 

Nawet w tym temacie udzielali się ludzie, którzy maja te oledy po kilka lat i nic złego im się nie przytrafiło. 

 

To jest tylko sprzęt i każdy może się popsuć/być wadliwy od nowości, nieważne czy oled czy lcd.

 

Tyś się ino tych oledów uczepił jakby to było jakieś zło objawione. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...