Jump to content

PSX Extreme - zmiana wydawcy


Recommended Posts

Drodzy Czytelnicy, wczoraj doszło do podpisania przedwstępnej umowy na mocy której firma Idea Ahead (wydawca m.in. Pixela) nabyła prawa do tytułu PSX Extreme. Najbliższe dwa numery wciąż robimy jako ADVERTIGO, a już kolejne wydanie (lipcowe) jako Idea Ahead. Większych zmian nie ma - redakcja pozostaje w komplecie, rolę szefa szefów dalej będzie pełnił Roger, a moja skromna osoba zajmie się tradycyjnie tymi mniej widocznymi tematami, jak sprawdzanie tekstów czy korekta techniczna.

 

W związku z tym, że forum od zawsze było powiązane z pismem również ono od czerwca zmieni właściciela. Więcej informacji na Wirtualnych Mediach, a lada moment również na PPE. 

  • Like 1
Link to comment

@Szwed plan jak najbardziej jest taki, aby PE działało zupełnie niezależnie i w możliwie niezmienionej formie, stąd m.in. nie zmienia się ekipa redakcyjna na czym Łapuszowi bardzo zależało. 

 

Co do przewijających się pytań - pozwólcie, że odpiszę później, bo niektóre muszę przekazać "na górę", aby uzyskać potwierdzenie od obu wydawców. 

Link to comment

Cieszy brak zmian w obecnej ekipie, jedynie co budzi niepokój to wydawnictwo, mam nadzieję, że pozwolą redakcji funkcjonować tak jak wcześniej i dalej co miesiąc będę mógł nabywać kolejne numery. 

 

Jednak mam pytanko, czy wraz ze zmianą wydawcy, zmieni się drukarnia? Mam nadzieję, że nie. :yakubu:

Link to comment

Mnie się to nie podoba :/ nie lubię zmian... to teraz malutki wydawca Pixela staje się wydawcą PE? Teraz Rock też wykupili?
Będzie można dalej źle pisać o Pixelu na forum PE?:)


 

Cytat

Jako Advertigo cały czas pozostajemy właścicielem i rozwijamy portal dla graczy PPE.pl. To portal, który wyrósł ze strony internetowej miesięcznika, ale dzisiaj drogi obu tych marek ostatecznie się rozchodzą. Miesięcznik trafia do firmy Idea Ahead, my zaś skoncentrujemy się na rozwijaniu portalu - opisuje Leszek Jastrzębski, prezes wydawnictwa Advertigo. - W najbliższym czasie planujemy wzbogacić PPE.pl o nowe funkcjonalności dla społeczności, także cały czas mamy co robić i wciąż będziemy obecni na rynku gier - zaznacza.

Czyli kto inny będzie zarządzał PPE, a kto inny PE. Oby tylko forumka nie zamknięto i pozostał tylko ten z PPE :) (albo Pixela).

Edited by grzybiarz
Link to comment

Mam mase watpliwosci co do tego przejecia. Jednak osoba Lapusza nie kojarzy mi sie po tych cyrkach z Secret Service pozytywnie. A takze po tym co pisze grzybiarz co sie wyczynia na ich zamknietej grupie w ramach "dialogu z wladza". O pismo jestem spokojny bo te dwa miesieczniki to dwa rozne targety, ale jednak forum to tylko forum, moga zamknac twierdzac, ze po co placic za serwer jak facebook jest za darmo. Forum pixela padlo (ludzie nie pisali), tutaj zywotnosc jest wieksza no ale watpliwosci mam.

Link to comment
2 godziny temu, Mejm napisał:

W pixelu sie nie znaja na konsolach wiec raczej pe zostanie.

Przy komputerach powinni zostac, albo pozyczac ludzi z PE do tekstow o konsolach. Przestalem kupowac Pixela, bo za duzo bzdur tam bylo o konsolowych tytulach.

Link to comment

Marki i własność intelektualną kupuje się z dwóch powodów. Żeby je zamknąć, albo żeby na nich zarabiać. Skoro to pierwsze nie wchodzi w grę, to skupmy się na drugim. Jaki sens ma kupno marki, żeby ją mega zmieniać (pomysły z "połączeniem Pixela i PSX-a", bitch please, to jak mieć Los Angeles Lakers i Boston Celtics i je połączyć w Wichita Randoms), a co za tym idzie ryzykować odejście części redaktorów (nieuniknione, kiedy grzebiesz przy DNA marki) i wynikiem tego utracić czytelników (nieuniknione, gdy z pisma zostaje tylko logo)?

Wyjątek: Bethesda i Fallout. Takiego s(pipi)ysyństwa świat jeszcze nie widział. Ale to wyjątek.

  • WTF 1
Link to comment

A może Łapusz jest takim maniakiem growym, że poszedł o krok dalej i zamiast zbierać kolekcjonerki w stanie mint z USA, to kupił czasopismo?
W sumie też, gdybym miał kasę to bym kupił PE. Nic bym nie zmieniał - no może trochę bardziej bym naciskał na więcej screenów z cysiami.

  • Upvote 1
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.