Skocz do zawartości

PSX Extreme - zmiana wydawcy


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, number_nine napisał:

Nie ma się czego bać, wydawca chyba nie taki zły, skoro pozwala Pixelowi na tyle baboli (łącznie z błędem w nazwie gry na okładce) i dziwne pyskówki redaktorów z czytelnikami na grupce na fb ;) 

Tam na tej grupce to i tak przoduje Smuggler, mimo, że to nie jego grupa. Ostatnio jakiś czytelnik o nazwisku Baran (czy jakoś podobnie), skrytykował CDA, to ten się doje.bał do nazwiska, że zobowiązuje.

Odnośnik do komentarza

Ta ich grupa to taki rak xD. Zapisałem się na chwilę, bo sobie myślę, że no pewnie jakieś rozmowy dżentelmenów z cygarem i drinkiem w łapie, a tam gorzej jak w gimnazjum, gdzie największe wieśniaki to sama redakcja. Ale nie tylko, lepiej było jednak nie znać poglądów innych czytelników. Wspaniała to była grupa, nie zapomnę jej nigdy. Oczywiście ewakuacja od razu, nie będę w szambie siedzieć. To już forum AD2019 jest zdecydowanie przyjemniejszym miejscem

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
41 minut temu, dee napisał:

Przynajmniej będzie można szkalować ppe.pl bez ryzyka, że się Perez obrazi :reggie:

Jest to jakiś plus

 

E tam, ja się (aż tak) nie obrażam :D. Aczkolwiek wydaje mi się, że akurat subforum z PPE.pl po zmianie będzie do zamknięcia, bo to będą niezależne od siebie media. No ale to wyjdzie w praniu. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Kuba_Sobek napisał:

Marki i własność intelektualną kupuje się z dwóch powodów. Żeby je zamknąć, albo żeby na nich zarabiać. Skoro to pierwsze nie wchodzi w grę, to skupmy się na drugim. Jaki sens ma kupno marki, żeby ją mega zmieniać (pomysły z "połączeniem Pixela i PSX-a", bitch please, to jak mieć Los Angeles Lakers i Boston Celtics i je połączyć w Wichita Randoms), a co za tym idzie ryzykować odejście części redaktorów (nieuniknione, kiedy grzebiesz przy DNA marki) i wynikiem tego utracić czytelników (nieuniknione, gdy z pisma zostaje tylko logo)?

Wyjątek: Bethesda i Fallout. Takiego s(pipi)ysyństwa świat jeszcze nie widział. Ale to wyjątek.

Wasz już niemal byly wydwca wykazuje straty kilka lat z rzedu. Czy PE ciagnelo ten wozek a teraz rock przynosil straty? A moze odwrotnie było? Może sprzedał dobrze prosperujacy magazyn aby mięc gotówke? I czemu zamkniecie nie wchodzi w gre? Taka byla dzentlmenska umowa? 

Takie moje rozmyslania.

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że nowy wydawca zrozumie że forum PE nie jest ścisle powiązane z pismem, a jest miejscem o prawie dwóch dekadach tradycji, które to stało się miejscem wybitnej społeczności i wymiany pokoleń. To miejsce na pewno nie przynosi wymiernych korzyści. Jest jednak rezerwatem, muzeum, kapsułą czasu. Wyjątkowe miejsce, które oparło się degrengoladzie dzieci neo, millenialsów, wegan i social media. Żeby forum PE przetrwało, we właścicielu musi być odrobina pasji i powołania, a nie tylko korpocyfry w exelu i palec na spuście ;)

  • Haha 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Kupuje regularnie obydwa czasopisma, ale koniec końców z tej dwójki zostawiłbym PSXE,  bo jest to właśnie stricte konsolowy magazyn. Już nieraz redakcja próbowała wyczuć nastroje czytelników jakby to było gdyby PE otworzyło się troszkę bardziej na PC i obawiam się, że konsekwencją tej fuzji może być coraz to większa ilość contentu związanego z tymże rynkiem. I nie byłbym z tego zadowolony, bo po to przecież kupuje PSXa żeby czytać o konsolach.

 

Kiedy następują przejęcia to wszyscy niczym jeden mąż zapewniają, iż nic się nie zmieni, ale poczekajmy do przyszłego roku. Ekipa od Pixela już zrobiła wała jadąc na nostalgii czytelników SS i być może będą próbowali przywłaszczyć sobie fanów PE, by na końcu jako pismo dominujące pozbywać się konkurencji.

 

I tak jak większości PPE jest mi obojętne, tak jako wieloletni fan szmatławca zawsze byłem jakby nieco spokojniejszy, kiedy czytałem, że to portal utrzymuje magazyn. Tak, ogólnie to źle, ale w kontekście kondycji prasy (a szczególnie lokalnej) fajnie, że magazyn miał od zawsze ten komfort, bo portal wykręca wyniki, a gazeta na tym generalnie zyskiwała.

 

PS. Pixel ma bardzo słabe recenzje, do PE w większości przypadków nie ma podjazdu.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Duki napisał:

Już nieraz redakcja próbowała wyczuć nastroje czytelników jakby to było gdyby PE otworzyło się troszkę bardziej na PC i obawiam się, że konsekwencją tej fuzji może być coraz to większa ilość contentu związanego z tymże rynkiem. I nie byłbym z tego zadowolony, bo po to przecież kupuje PSXa żeby czytać o konsolach.

 

Byłoby straszne poczytać o grach, które po dwóch latach i tak trafiają na konsole, albo są takimi interesującymi produkcjami, że ze świecą ich szukać (Return of the Obra Dinn np.). Prawdziwy konsolorz, klapki na oczach i zamknięcie na wszystko, czego on nie ma. Ciekawe, czy PE jest dumne, że chowa na swojej piersi takich wspaniałych ludzi :)). Na szczęście jest ich coraz mniej.

 

Ale nie powinieneś się martwić. Jakbyś się wczytał w komunikaty, to zobaczyłbyś, że gazetę kupuje wydawca Pixela, a nie Pixel, zaś sama redakcja ma pozostać niezależna, a charakter pisma ma się nie zmienić. Uff! Jeszcze byśmy poszerzyli swoją wiedzę o grach, było blisko.

  • Plusik 2
  • WTF 2
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, PEsEq napisał:
19 godzin temu, grzybiarz napisał:
A jak będzie z pobieraniem PDFów z PPE?

Podpinam sie. Wyżej napisałem też pytanko

Gazetki pobierają się z PPE.pl, a że ma to być osobna część "PSX Extreme"... Raczej nie wydaje mi się, by Pixel wdrażał do siebie ten generator pdfów - jak mają swój czytnik online.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...