Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, szejdj napisał:

a co się zmieni w nowych procesorach? co będzie rewolucyjnego czego nie ma teraz?

 

Spadnie cena obecnych, a patrząc po tym jaki skok wydajności zafeorwały mobilne Ryzeny z serii 4000 to można naprawdę spodziewać się wydajnych procków.

Odnośnik do komentarza
Gość suteq
45 minut temu, iluck85 napisał:

Kumpel mi złożył :) Ja w tym nie siedze.

Do 8k może 8,5 chce złożyć cały komplet. 
Będzie? 
namawia mnie na ten zakrzywiony ekran :) Nigdy nie miałem, ktoś posiada?

 

cU7mVok_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&f

Jak dla mnie branie RTX 2060 Super do Ryzena 7 3700X mija się z celem. Ryzen 5 3600 starczy w zupełności a 500zł tańszy. Do 3700X to bardziej RTX 2070 Super/2080. Jak masz zamiar tylko grać w gry to 32 GB ramu zbyteczne, 16 starczy z nawiązką. 

 

Lucek, który to już komp będzie? :D 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza
35 minut temu, suteq napisał:

Jak dla mnie branie RTX 2060 Super do Ryzena 7 3700X mija się z celem. Ryzen 5 3600 starczy w zupełności a 500zł tańszy. Do 3700X to bardziej RTX 2070 Super/2080. Jak masz zamiar tylko grać w gry to 32 GB ramu zbyteczne, 16 starczy z nawiązką. 

 

Lucek, który to już komp będzie? :D 


 

Wtedy co myślisz, to był 1 po latach. Potem zrobiłem update. Teraz wszystko od nowa lecę. Wychodzi ze 2,5, jak policzę update, to 3.

Odnośnik do komentarza

Dlaczego zła? 
Motyw żeby nie robić kompa na teraz, a na ciut dłuższy czas.

Nowe konsole za rogiem, na teraz 10/12gb ramu jest użyte wiec 16 jest ok, dlatego ładujemy 32.

Procek leci tez na dłuższa metę i kolega przyznaje, ze grafika jest tutaj najsłabszym ogniwem, ale tez łatwo ja wymienić. 2070 podobno nie jest warta dołożenia kasy- budżet ograniczony, a i tak go przeskoczymy. 
A RTX 2080 to już ponad 3k. 
 

Ale zasugeruje mu to co napisales.

 

 

Mi kumpel tak napisał:

 

Ryzen 5 3600 owszem starczy ale tylko "na teraz" do czasu aż nie wyjdą nowe konsole. Gry są i będą pisane głównie na konsole i tak gdy w 2021 roku zaczną wychodzić tytuły pisane pod 8 rdzeni PS5/XBSX te 6 rdzeni w Ryzenie 5 może ostro niedomagać. To samo tyczy się RAM, kiedyś starczało na luzie 8, teraz gry wciągają od 10-12GB + Windows (np. Battlefield V, The Division 2). Po premierze nowej generacji konsol z pewnością użycie RAM'u wzrośnie i 16GB prędzej czy później okaże się za mało. Co do karty graficznej to zgadzam się że przydało by się coś mocniejszego, ale i tak już wyszedłem trochę ponad budżet. 2060 Super to praktycznie to samo co 2070 (bez Super) której już nie produkują.

 

 

 

Takze chętnie przeczytam argumenty. 
a mam czas, bo czuje ze będziemy składać weekend albo nawet po, wiec mam tydzień czasu. Do tej konfiguracji i tak usiądzie młody co w tym siedzi głębiej i jest na czasie. Kumpel złożył „ to na kolanie” 

Zmiana będzie na monitor 32 całe zakrzywiony, bo dziś taki testowałem i petarda. I SSD pójdzie 256/512 na system, na resztę dobiorę talerz 2TB.

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Jak nie chcesz robić kompa na teraz to ja nie wiem co tam robi RTX 2060. Jak masz procek z wysokiej półki i kartę ze średniej to masz bottlenecka więc zawsze dobierasz kartę do odpowiedniego procka i odwrotnie. No chyba, że już posiadasz np. grafikę i ją sobie wymienisz za miesiąc z nowej wypłaty. 

Ogólnie jak nie masz ciśnienia to już chyba lepiej poczekać do nowych Ryzenów i nowych RTX-ów, które pewnie odstawią konsole pod względem wydajności i sprzęt z nimi spokojnie posłuży na kilka dobrych lat grania w 1440p@60 na ultra, a prawdopodobnie i w dużą liczbę tytułów w 4K. Wiadomo, będą kosztować sporo ale wydasz raz i masz spokój, a jak nie to obecne procki i grafiki pewnie potanieją. 

Odnośnik do komentarza

Komp raczej na teraz- zakup. Nvidia i AMD to chyba koncowka roku. 
Będzie koniec roku, to poczekaj, bo w maju Intel pokaże nowe procki i tak można czekać 2 lata :)  Nie kupuj 2080, bo będzie RTX3xxx, a wtedy 2080 stanieje i tak ciagle coś będzie. 
 

zobaczymy finalny config tego kompa jak wyjdzie na dniach.
duzo osób na AMD stawia, ale taki i7 i tak wygrywa w grach, bo kilka fps więcej daje. 

Odnośnik do komentarza

Daje kilka fps więcej w full hd, wyżej niż full hd karta graficzna zazwyczaj jest wąskim gardłem.

 

Uważałbym na ten argument, że "gry będą pisane na 8 rdzeni", konsola może 1-2 rdzenie zarezerwować sobie na system, dla gier może być tych rdzeni mniej. Tylko gdybanie, niczym nie poparte. Tak czy siak 3600 i 2070S to dużo lepszy wybór niż 3700 i 2060S.

Odnośnik do komentarza

no najlepszy jest bottleneck na procesorze z wysokiej polki xD

Iluck, jak narazie stać Cie na 2060, to kup 2060, później sobie wymienisz na coś lepszego bez konieczności zmiany procesora, jezeli nie masz cisnienia mozesz poczekac na nowe procki i karty graficzne, ale na jakiś dużą wyprzedaż starych kart raczej bym nie liczył. Po wyjściu RTX Super, podstawowe nie spadły nawet trochę, podobnie było z GTXami przy premierze RTXow - tez długo mimo wszystko trzymały wysokie ceny.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, easye napisał:

no najlepszy jest bottleneck na procesorze z wysokiej polki xD

Iluck, jak narazie stać Cie na 2060, to kup 2060, później sobie wymienisz na coś lepszego bez konieczności zmiany procesora,


 

No tak mi właśnie kumpel tłumaczy. Wymienić kartę, bo to najłatwiejsze do wymiany. 

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

No spoko tylko pytanie za jaki czas masz zamiar wymieniać grafikę? Miesiąc? Dwa? Pół roku? Bo coś czuję, że może być tak, że wyjdzie seria RTX 3000, kupisz 3060 (który i tak będzie pewnie lepszy od obecnych RTX 2070S) i będziesz myślał o wymianie procka na nowszą serię, a trochę już cię znam i wiem jak często potrafisz zmieniać sprzęt. :D 

 

Generalnie ja po prostu zawsze wychodzę z założenia, żeby kupować sprzęt raz a porządnie. Jak mnie nie stać na coś to poczekam ten miesiąc i kupię to co będzie idealnie pasować do zestawu, żeby potem jak sprzęt przyjdzie to nie było narzekania że 'no jednak mogłem poczekać, dołożyć i mieć coś lepszego'. :lapka: 

 

No ale jak kupisz teraz to co wymieniłeś to też powinieneś być zadowolony. Do czasu pokazania nowych procków i grafik, na które pewnie złapiesz chrapkę. 

 

btw. sprawdź sobie testy tej obudowy żeby się upewnić, że konstrukcja zapewnia dobry przepływ powietrza. 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Grafika- obstawiam rok, półtora. i tylko sama grafika. 
nieee, to nie konsola. Tu nie widzę sensu trzymania 3 pod strzecha. Ogrywam co chce i do Żyda. 
Komp to 3 lata min. Byłoby ok gdybym miał monitor. 2k mi ucieka na ekran, myszkę i klawiaturę. 
jeszcze kminie czy monitora nie łyknąć na raty, a gotówkę dorzucić do 2080.

Ale ja z(pipi)em na grafikę nie jestem, wole płynne i szybkie działanie niż grafika. Miesiąc się będę jarac ze mam wszystko na ultra, a potem i tak będę cisnąć jak ustawi automat. 
I tez nie mam 20 lat żeby siedzieć godzinami, weekendy to od pół roku mam wycięte. 
A kupować kompa za 5k żeby za pół roku się pocił  mija z celem. A czekać nie uśmiecha mi się, bo aktualnie mam tylko telefon. 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ok, zamówienie poszło. Czekamy na grafikę i chyba ram. Do weekendu powinno być: 

 

 

1   
Corsair Vengeance RGB Pro 32GB [2x16GB 3200MHz DDR4 C16 DIMM]
2    
Kingston A2000 M.2 Pci-e NVMe 1000GB
3    
Corsair Carbide Series 275R CC-9011130-WW
4    
AMD Ryzen 7 3700X
5    
be quiet! Pure Power 11 600W CM
6   
MSI X570-A PRO
7    
MSI GeForce RTX 2060 SUPER GAMING X 8GB
8   
be quiet! Dark Rock PRO 4
9    
Corsair Gaming K68 Red LED - Cherry MX Red
10   
Logitech Z333
11    
Corsair M55 Pro RGB Black
12    
AOC AGON AG322QC4 [144Hz, FreeSync2, HDR400]
 

wyszlo ponad 10, ale tu i tam rabacie i zeszło poniżej 9. Prawie 1500 zjechałem w dol. Jakbym brał 27 cali monitor miałbym 8300 chyba co było w budżecie. Finalnie dopłacam 450 do 32 cali. 

 

:newell:


 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Kiedyś interesowałem się tą obudową i ostatecznie zrezygnowałem ze względu na mocowanie szkła hartowanego - śruby wymagające inbusa. Wyszła poprawiona wersja, z mocowaniem na szybkośrubki, ale to loteria, czy na taką trafisz. Niby codziennie się do obudowy nie zagląda, ale jak ktoś regularnie czyści z kurzu to podobno jest to bardzo niewygodne rozwiązanie. Niby pierdoła, ale warto wiedzieć.

Odnośnik do komentarza

Gratulacje i w ogóle, niezły komp do 1080p, bo ten 2060 Super dalej razi w oczy ; /

Nie rozumiem tego po prostu, fajnie byłoby poczytać jakiekolwiek argumenty, na przykład: 'za 3 tygodnie wymiana karty graficznej'

Czemu nie 3600 i 2070 Super, który ma wydajność jak 2080?

Ponad 10.000zł na komputer z 2060 Super. To się nie dodaje. Nie umiem tego zrozumieć i boli mnie to nawet trochę xd

Edytowane przez MarekCol
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Młody który to ogarniał skwitował, ze 2070 za rok/ dwa max będzie tez do wymiany. Postawił na mocniejsza resztę która pociągnie dłużej. 
wymienie grafikę, resztę zostawie. Mogłem uciąć na ramie- bo wcześniej pisali po co, daj 16.

zrobil bym budę na rok max 2 i musiał większość wymienić. Cena jest kosmos, bo kupuje chociażby monitor, myszkę i klawiaturę. Te 3 elementy to prawie pod 3 podchodzi. 
Równie dobrze mogłem wsadzić płytę za 350zl asrocka, która na pcpure odradzają. 2060 jest ok na TERAZ, młody mówił ze reszta dłużej pociągnie. Wiec wybrałem dopłatę do np monitora niż do karty graficznej. 
Jakbym brał sama budę, to bym miał rachunek trochę ponad 5k. Chłodzenie procka mogliśmy wsadzić tańsze silentium, ram 16 i już 600/700zl mniej. 3600 tańszy o chyba 600zl i już mamy 1200zl w kieszeni. Padło pytanie po co, jak ten procek się zacznie pocić. Kartę wyciągniesz, wsadzisz nowa i bawimy się dalej. 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...