Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, MarekCol napisał:

Kolego, ostatnio na kanale Gamers Nexus był test, w którym udowodnili, że takie budżetowe opcje jak Ryzen 3300X nie stanowią powyżej 1080p wąskiego gardła dla obecnie najlepszych 2080 Super i Ti, a Ty bierzesz 3700X oraz 2060 Super. Do gier. Na teraz. Powyżej Full HD. W temacie każdy się śmieje, bo uparcie próbujesz postawić na swoim "bo Młody ogarnia", a sam piszesz, że się nie znasz.


 

To chce zobaczyć.

Odnośnik do komentarza

Lucek, piszesz o ramie. Ram to jest najprostsza rzecz jaką można zmodyfikować w PC, nawet prostsza od grafiki bo po prostu wtykasz w sloty na płycie głównej i tyle. Nie wiadomo jak gry będą działać względem nowych konsol. Równie dobrze devowie tak będą olewać optymalizację, że za pół roku będziesz musiał wymieniać procka i grafę albo będą działać tak, że przez 3 lata pośmigasz na ultra co najmniej w 1080@60. Chcesz kompa na TERAZ to kupuj kompa na teraz, a jak przyjdzie odpowiedni moment za te 2-3 lata to wymienisz sobie procka na nowego Ryzena, wsadzisz RTX 3070 i będziesz miał z bani na kolejne 5 lat. 

 

Jak ja składałem PC to też tutaj się radziłem, ale poza tym oglądałem różne porównania w internecie, zestawy komputerowe od osób, które siedzą w tym od lat (Lipton, BlackWhiteTV) czy filmiki na YT gdzie jest czarno na białym pokazana różnica w różnych konfiguracjach. Teraz jest taki dostęp do informacji, że wystarczy chcieć i wiesz sporo na dany temat. 

 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Nowy Bóg- młody mówi, ze logika wasza dla niego jest bezsensu, ponieważ:

- mam uciąć ram, procka, dysk dla trochę wydajniejszej karty graficznej. Jakby na Yt nie mieli z boku tabelek to nie wiem czy różnica 108/117fps jest do wychwycenia.

- wasze zalecenia za jakieś 2 lata będą do wymiany; wymieniać będę płytę, ram, procka i grafikę.

- czy włożę 2060s czy 2070s ta karta za 2 lata będzie do wymiany i tak.

- chcąc uniknąć wymiany większości klamotow, mam zostawić 32gb ramu i jest spokój, procek sobie poradzi i za 2 lata wymienić TYLKO grafikę. 
 

EOT

Odnośnik do komentarza

No ja na 2070 super gram w 4k/skalowane 4k z lockiem na 60 fps więc do 1440p z większą ilością klatek ta karta byłaby idealna. 32 GB naprawdę Ci nie potrzebne, a i porządny zasilacz można kupić do 350 zł. Po co masz kupować słabszą kartę jak można ciut zejść z ceny rzeczy niepotrzebnych i od razu grać na ultra w 100 fpsach we wszystko.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

No zawsze też możesz wysłać zamówienie ofertowe do sklepu, coś tam może z niektórych części zejdą, wziąć 16 GB ramu i zasilacz do 350-400 zł.

 

Jakby nadal było złamało to wolalbym nawet bardziej budżetową obudowę wziąć. Sam musiałem szczypac się z kasą wziąłem wyśmiewana w tym temacie obudowę za 150 zł (SilentiumPC z szyba) i nie mam żadnych problemów z temperaturami.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...