Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz jest bardzo łatwo złożyć kompa co gniecie obecne konsolę ale zaraz to się zmieni. Ja jednak do konsolowego rynku raczej nie zamierzam wracać chyba ,że Sony jednak części swoich gier nie zamierza wydawać na PC. U mnie połączenie Switcha + PC sprawdza się bardzo dobrze chociaż brakuje ostatnio nowości w moich klimatach na przenośna konsolkę Nintendo.

 

21:9 jest świetny ale nawet 32 całe to jest mało do takiego formatu. 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, C1REX napisał:

Sam się przestawiam na granie na PC w co mi ciężko uwierzyć. Darmowe gry na GamePass to jednak zbyt dobry deal.

Jedyna wada PC, to ilość cheaterów online. Co-op wolę chyba w gorszej wersji graficznej na konsoli.


 

Jedyna wada online na PC. W BF był dramat, ale ostatni CoD mocno ok. Ale multiplatformowe granie, na mecz 2 na PC, reszta konsole. 

Odnośnik do komentarza

Dla mnie od 3 lat komputer mimo posiadania konsol od sony i nintendo jest podstawowa platforma. W tym roku podpinam pc pod oleda i tak mam zamiar grac przez cala nastepna generacje. Mocny upgrade pcta zrobilem juz w zeszlym roku czekam tylko z wymiana gpu na nowe karty nvidii z hdmi 2.1.

4k HDR 120fps G-Sync here I come!

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

też się zastanawiam na złożeniem PC zamiast kupna nowej generacji.  Posiadam  Oleda C8 65'' i moje pytanie czy gry z pc będą dobrze na tym wyglądały, wolałbym raczej uniknąć setupu typu biurko i dedykowany monitor  gamingowy gdyż mam dobry telewizor(oraz brak więcej miejsca na nowe meble....) i stąd moje pytanie czy to jest dobre połączenie? 
 Budżetu na razie nie mam żadnego bo to dopiero w następnym roku ale tak myślę do £2000. powinno starczyć na granie w wysokich detalach w 4K na 65 calach? 

Jaki teraz CPU jest dobry Intel czy AMD, czysto pod gaming. Kwestia GPU raczej pewne że wejdzie Nvidia.

Obecnie posiadam lapka na i7 i gefroce 1050Ti i gram w niektóre gry podłączając pod TV po kablu ale nie wygodnie tak sie gra, oraz PS4 pro. Posiadając normalnego PC można by się zastanawiać nad gamepassem i większość gier przenieść na PC a konsole zostawić do exów.
Rozwiązanie droższe od kupna konsoli ale graficznie wychodzi na plus nie ma problemu ze wsteczną, do tego masa różnych promocji na różnych systemach typu stream, epic, gog etc. oraz gamepass 

Odnośnik do komentarza

Ja też tak gram od roku i pc głownie złożony pod vr ale daje rade. Myślę że jedynym problemem w tej kasie co pisałeś jest uzyskanie 4k/60fps na oledzie. Za chwilę jednak nowe karty od nv więc powinno być dobrze. 2k funtów myślę że spokojnie starczy w wrześniu ma być premiera kart ale pytanie czy nie dowala cen bo wydajnościowo nie mają konkurencji. 

Czy gry będą dobrze wyglądały? Na pewno nie gorzej niż jest teraz nawet na średnim GPU. 

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Sporo gier pójdzie spokojnie w 4k@60 na 2080Ti ale jednak jest pula gier słabo zoptymalizowanych gdzie nie ma szans na takie ustawienia. Nie wiem czy nawet nowe karty od zielonych dadzą radę z takim Kingdom Come Deliverance w 4K@60. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Kaczi napisał:

@mozi czyli obecnie nie ma takiej karty graficznej coby uzyskała 4k/60FPS na TV 65"" ? Czy w tym budżecie po prostu nie zmieszcze się z taka kartą?. Rozumiem że mówimy o wariancie kart z oznaczeniem 2080?

Obecnie to się wszystko zmienia na rynku pc. Nowe karty za rogiem a na ten moment to niestety tak jest - nowości to bez 2080 w 4k raczej ciężko bo nawet 2080ti nie zawsze daje rady w pure 4k. Chociaż teraz są już mechanizmy jak dlss które powodują że słabsze karty dają radę. Zerknij sobie na testy kart pokroju 2070super jak sobie radzą w wiedzminie w 4k - podpowiem średnio 40 fps. Jak chcesz iść dzisiaj i kupić to IMO bez sensu. Nie wiadomo też jaka będzie wydajność nowych kart i przede wszystkim cena. Ew iść wg Planu @kes

Odnośnik do komentarza

To kup ryzena i nowa kartę nvidi jak wyjda. To na pewno ogarnie całą przyszła generacje. Pamiętaj że w nowych konsolach będzie siedzieć to co w pc jest już od dawna - ryzen, karta AMD i ssd. Zobaczymy jak będzie z wydajnością konsol bo ja osobiście w cuda nie wierzę. Serio granie na PC to nie jest jakiś Star wars teraz. Też wszystko działa z automatu podpinasz pada od konsoli i grasz. 

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, suteq napisał:

Sporo gier pójdzie spokojnie w 4k@60 na 2080Ti ale jednak jest pula gier słabo zoptymalizowanych gdzie nie ma szans na takie ustawienia. Nie wiem czy nawet nowe karty od zielonych dadzą radę z takim Kingdom Come Deliverance w 4K@60. 

Spokojnie pójdzie. Teraz stockowy 2080ti ma 55 fps w 4k. 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, mozi napisał:

To kup ryzena i nowa kartę nvidi jak wyjda. To na pewno ogarnie całą przyszła generacje. Pamiętaj że w nowych konsolach będzie siedzieć to co w pc jest już od dawna - ryzen, karta AMD i ssd. Zobaczymy jak będzie z wydajnością konsol bo ja osobiście w cuda nie wierzę. Serio granie na PC to nie jest jakiś Star wars teraz. Też wszystko działa z automatu podpinasz pada od konsoli i grasz. 


Tyle to ja wiem.
Ktoś w ogóle używa teraz standardowych hdd? czy teraz się kupuje jeden duży M2.SSD i tam robi partyjce i instaluje system i gry?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Kaczi napisał:

głównie chodzi mi o to żeby to dobrze wyglądało w 4K na 65" jak będzię 30fps jakoś to przeżyję.... Chodzi mi o to że nie chcę składac sprzętu który potem się okaże że nie będzie dobry setupem pod mój TV

 

Ja gram w PC na 65calach (tańszy i starszy LCD). 

 

Mam 5700xt i niektóre gry idą w 4K/60Hz, ale 1440p/60Hz wygląda niemal tak samo. 5700xt to 30% ceny 2080Ti, które też nie zawsze pociągnie 4K/60Hz

Gry wyglądają sporo lepiej niż na ps4pro. Xa nie mam, to nie powiem. Gram tylko na DualShocku. 

 

Gry na PC są niemal za free, jeśli się chce. 

Steam, Gog, Twitch/Amazon, Epic no i oczywiście GamePass. Do tego piratebay ma wszelkie nowości.

 

 

PC mam od pół roku, ale właśnie ostatnio zaczynam się przesiadać. Częściowo, by się odzwyczaić od pucharków i przywiązania do jednej firmy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...