Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko super ale do 1440p i 144hz ta karta jest imo za słaba. Proc za mocny do tej konfiguracji chyba że robisz coś wiecej niż granie. Ale co kto lubi. Jakbyś posłuchał co piszą to byś nie musiał nic wymeniać za chwilę ale co kto lubi. 

Ten zasilacz 600 w to też średnio. Dysk ssd, mocny procek kóry w stresie też swoje weźmie podłączyć Vr i wymienisz na jakaś kartę 3XXX która ponoć ma mieć wyższe TDP niż 2XXX i bedziesz szukał zasilacza.

Dla mnie zestaw bez sensu ale co kto lubi. 

Odnośnik do komentarza

W kalkulatorze wąskiego gardła 2060, 2070, 2080 są za słabe do procka :) 

wole podpiąć po nowym roku nowa grafikę niż za rok wymieniać proca i grafikę.

 

a tdp to nie pobór mocy :)  Młody siedzi w tym, gra i ogarnia temat. Nie neguje kompletnie ryzen 5 3600 z 2060 bo to połączenie lepsze, ale zara będę miał proca do wymiany. 
zasilacz do jednej karty w budzie starczy spokojnie.

 

Edytowane przez iluck85
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dałbym temat na purepc, to tez byłaby inna gadka.  Te składanie kompa zawsze jazda bez trzymanki.

ryslaw składał kompa to na yt w komentarzach tez co mógł, czego nie mógł. 
 

na filmie jest 3900x.

 

Nie przejrzałem całego neta, ale nie wpadł mi temat gdzieś ktoś podał klamoty i padła Odp - super stawiaj. Zawsze coś do zmiany/poprawki.

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

Ale jakich odpowiedzi oczekujesz wrzucając słabo dobrane komponenty i nie zwracając uwagi na posty ludzi, którzy podpowiadają (z argumentacją), dlaczego warto zmienić X na Y, a Ą na Ę?

 

Jeśli chcesz tylko poparcia - super komputer, niech składa ;) Tylko z zastrzeżeniem, że jak jednak okaże się, że nie jest tak kolorowo jak sobie kolega wymarzył to niech nie pyta, dlaczego tak, a nie inaczej.

Odnośnik do komentarza

Sam trochę zyebałem wymieniając w grudniu zasilacz na tylko 650W. Niby platinum, na obecny config z Ryzenem 2700X i RX580 to ma spory zapas, no ale jeśli nadchodzące GPU mają być aż tak prądożernymi smokami, to się już lekko niepokoję

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Powiem tak - to Twoja kasa więc wydawaj jak chcesz. Dla mnie ten konfig jest bez sensu. Tyle. 

Co do zasilaczy to mam swoją teorię na ten temat. Co do TDP to nie jest tak jak piszesz i nigdzie nie napisałem że to pobór prądu. Jest to jakiś wyznacznik tego ile może dany układ pobiera więc jak wiem że mój procek na stocku bierze 95 w + procek karty 250 w to jak byś nie kombinował to po dołożeniu osprzetu to już jest mało te 600 w. Gdzieś widziałem wyliczenia dla GPU że sam proc to tyle a pozostałe układy to tyle. Do tego w przypadku intela jak i nvidii podkręcanie to nic niezwykłego i nagle robi się suwakiem power limit na 120% i jest 300 w. 

Odnośnik do komentarza

Ja bym w tym zestawie zszedł do 16 GB ram i dysk o połowę mniejszy. Zaoszczędzony hajs bym wpakował w lepszą kartę. Ram i dysk można zawsze z czasem dokupić a 16 teraz jest wystarczające. A kupować kartę z zamiarem wymiany za dwa lata to nie ma sensu. Wypakowanie więcej kasy w monitor jak najbardziej logiczne, tutaj sam zrobiłem błąd i kupiłem full HD ;/ 

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.06.2020 o 19:27, iluck85 napisał:

Kumpel mi złożył :) Ja w tym nie siedze.

Do 8k może 8,5 chce złożyć cały komplet. 
Będzie? 
namawia mnie na ten zakrzywiony ekran :) Nigdy nie miałem, ktoś posiada?

 

cU7mVok_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&f

 

 

Iks (pipi)a de

 

ram 16gb, procek Ryzen 5 3600 i do tego RTX 2070 super i masz granie w najlepszej jakosci na dzien dzisiejszy.

 

Monitor 1440p, 144hz i 2060 super? XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 

Po 2-3 latach wymieniasz karte na 3070/super i Ryzen 4000 i cyk, granie do 2030.

 

Mlody robi cie w chuya, zatrzymaj symulacje.

Odnośnik do komentarza

Młody nie neguje tego co piszecie. Strona wcześniej wkleiłem co mi napisał. 
Ram- teraz 10-12GB i Windows, na teraz 16GB jest ok, zara może nie być ok. Przypominam, ze za 5 msc nowe konsole wjeżdżają. 
Sam mi napisał, ze najsłabsze w tym zestawie, to karta graficzna. Zalecił mi zostawić jak jest, bo ten ryzen 5 ma mniej rdzeni i będzie się pocić. Najłatwiej i najszybciej wymienić grafikę. Zostawiłby tego ssd i 32gb i się już tym nie martwił, tak samo jak prockiem. 
 

Godzinę temu, estel napisał:

Tutaj masz dla porownania to co ja zlozylem.

 

pc.png


 

Rzucę okiem na tego 2070S, bo cena nawet.

Odnośnik do komentarza

NIe znam się, pytam. Porównuje dwie tabelki i widzę w jednym różnice. 
Beka wincyj. 
sami specjaliści i znawcy montażu komputerów, co jeden to lepszy. Typowo polskie. 
Wybory? Wszyscy politolodzy.

Smolensk? Wszyscy się znają na lotnictwie.

Skladasz kompa? Wszyscy pracują w branży.

 

2020- 16GB ramu i procek z ilością rdzeni co ps4. 
 


 

Odnośnik do komentarza

Kolego, ostatnio na kanale Gamers Nexus był test, w którym udowodnili, że takie budżetowe opcje jak Ryzen 3300X nie stanowią powyżej 1080p wąskiego gardła dla obecnie najlepszych 2080 Super i Ti, a Ty bierzesz 3700X oraz 2060 Super. Do gier. Na teraz. Powyżej Full HD. W temacie każdy się śmieje, bo uparcie próbujesz postawić na swoim "bo Młody ogarnia", a sam piszesz, że się nie znasz.

Edytowane przez MarekCol
Odnośnik do komentarza

Nie wiem ziomek, ale odpal pierwszy lepszy benchmark RTXów i różnice sięgają już teraz 10-20 fps w grach między 2060 a 2070 super. Jak faktycznie składasz kompa na teraz i za rok chcesz wymienić nowego RTXa to ok, twoja sprawa, ale ludzie tutaj chyba coś chcieli doradzić a ty masz podejście, ch,uj mój ziomo spalił amsterdam i jest najmądrzejszy, składam takiego kompa i elo. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...