Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Bigby napisał:

Zrestartuj Steama.

Ruszyło, ale dopiero teraz patcha zasysa. Za moment już gram. :banderas:

 

Cytat

Major items included in the latest update:

 

Improved player controls
Addition and adjustment of BGM
Text adjustments
Balance adjustments
NPC event fixes and adjustments
Fixed frame rate drops under certain conditions
Fixed text bug in some languages

 

*Timing for the implementation of ray tracing, which is planned to be supported after the launch, will be revealed in future announcements.

 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, 20inchDT napisał:

acg mówi, ze po tym nowym patchu gra ma częściej czkawkę (wersja pc, nie wiem jak w konsolowie)

 

Grałem na PC z patchem 1.2 i cofam to co pisałem poprzednio na podstawie info z tego filmu odnośnie stutteringu. Z żadnym zagadnieniem poruszonym powyżej się nie spotkałem, zero pop upu, zmiany LOD czy też wczytywania cieni, a co najważniejsze ani jednego stutteringu, a ponad godzinę po tej pierwszej krainie biegałem. Płynnie, idealny frame pacing, także albo autor filmu miał jakieś problemy po swojej stronie albo to ja jestem wybrańcem.

Co do samej optymalizacji to ciężko powiedzieć, akurat mam mocną blachę to 4K na max ustawieniach trzymało stałe 60FPS.

 

Natomiast najważniejsze co do samej gry to jako totalny soulsowy noob, który grał tylko kilkadziesiąt minut w Bloodborne, muszę powiedzieć, że gra mnie oczarowała. Desing świata robi mega, graficznie jak na stylistykę gry też jest bardzo dobrze. Wiadomo, nic jeszcze nie wiem o systemie walki i o mechanice, ale walka sprawa mega frajdę, pojedynek z gościem na koniu (tym zwykłym, nie tym złotym) był już dla mnie póki co jak walka z bossem w innych grach :) Na razie po liznięciu gry jako totalny noob jestem zachwycony.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Bzduras napisał:

To już jest to.

Czyli tylko "soulsmaniaki" mogą tu pisać?

A przepraszzam bardzo. Mogłem zwyczajnie zapytać : grałeś kiedykolwiek w soulsy?                      Swoją drogą pograłem godzinke i jak dla mnie jeśli chodzi o wersie na ps5 to sry ale na ten moment slutter w trybie wydajności ssie i to naprawde ostro. Ściągam właśnie wersie ps4. Tak pozatym ogrom świata póki co naprawdę powala!! Sam fakt że gdziekolwiek się nie rozejrzysz to coś sie rzuca oczy jest po prostu czymś pięknym. Zwłaszcza że w soulsach nigdy czegoś takiego jeszcze nie uświadczyliśmy.               https://youtu.be/Xr1KN0VhNVE         Ps. W linku powyżej pierwsze porównanie wersji na plejce na pathu 1.02.Pozdro

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, RIfuk napisał:

Jak to jest z tym odbiciem gdy mam tarcze w lewej ręce. L2 mogę machnąć tarczą, lecz nic nie mogę tym odbić.

 

Musisz wyczuć idealny moment w którym atakuje przeciwnik i wtedy odbijesz. W innym wypadku tylko machniesz tarczą. Ja w żadnych Soulsach tego nie używałem, gdyż nie korzystałem z tarczy.

Edytowane przez anarom_pl
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Na PS5 w trybie wydajności na wersji 1.02 niestety szarpie fps, podobne odczucia jak w Bloodborne (frame pacing?), oczywiscie tam było to w okolicach 30fps a ER to okolice 60fps i jest to o wiele lepsze doświadczenie, niemniej odczuwalne szczególnie przy obracaniu kamerą, gdyż ta potrafi dostać czkawki i wyraźnie czuć zmieniające się sensitivity w zależności od fps.

 

Natomiast sama gra po 3h sztosik, pełno ludzi wczoraj było już online, świat usiany wiadomościami i widmami innych graczy.

 

Ale to jest wciąż DS3 na modach, czuć to od pierwszych chwil.

 

 

Odnośnik do komentarza

Pogralem prawie 4h na PS5. 

 

Plusy:

Klimat, 

Walka, 

Konstrukcja swiata, 

Skok, 

Konik, 

Zaprojektowanie przeciwnikow, 

Szybkosc zbierania / wytwarzania przedmiotow. 

 

Minusy:

Grafika (tryb performance) - o ile w lochach / jaskiniach jest ok, o tyle na powierzchni doczutujace sie tekstury i rozmazane powierzchnie psuja odbior gry,

 

Wydajnosc - kryminal. Jak juz ktos wczesniej napisal, tak jak w BB lub nawet gorzej. Chyba nie musze wspominac, jak ciezko sie gra przy tak skaczacej ilosci wyswietlanych klatek. Pol biedy jak przemieszczamy sie pieszo ale w momencie przyzwania konika, obraz zaczyna rwac strasznie. 

 

Dzwiek - pomijam ponowne wykorzystanie, podrasowanie odglosow menu, atakow krytycznych, czy tez niektorych dzwiekow o dziwo nowych potworow. 

 

To tak na szybko. Gralem we wszystkie gry FS, w zadnym wypadku nie jestem ich zwolennikiem. Po prostu lubie takie gry. Wiem, ze to tylko 4h spedzone z gra ale czy moim zdaniem w obecnej formie ER zasluguje na 10/10? Na pewno nie.  Szczegolnie aspekt techniczny bardzo zaniza odbior i przyjemnosc grania. Jest to oczywiscie rzecz jaka mozna probowac latac aczkolwiek uwazam, ze recenzenci lekko mowiac przylecieli fhuia. Dla mnie na chwile obecna 7/10 i nadal uwazam, ze BB jest jak do tej pory najlepsza gra FS. 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
41 minut temu, GearsUp napisał:

 

 

 

ale jak to przecież:

 

 

:pawel:

 

 

Klaun.

Ty to jesteś jednak ładnie przyjebany. Czy ja pisze gdzieś, że inni nie mają stutteringu? Albo, że znalazłem jakiś magiczny sposób na pozbycie się go?Ja na łatce 1.02 nie miałem ani jednego stuttera, a po tym jak to wczoraj pisałem, grałem jeszcze kolejną godzinę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...