Skocz do zawartości

Złam swojego Classica. Czyli jak wgrać hacka i odpalić każdą grę.


devilbot

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.06.2019 o 20:50, friedrich napisał:

Mam pytania z autobleem:

1. Jak zmienić tematy na pobrane z autobleem? Skopiowałem Vault do folderu themes,  wybieram go w ustawieniach i kicha. 

 

Doszedłem dzisiaj do tego jak wgrywać tematy do autobleema. Znalazłem kilka fajnych z dźwiękami itp.

Jak do tego nie doszedłeś to trzeba ściągać z dwóch stronek:

1. Tematy na UI czyli menu wybierania gier są np tu https://www.autobleem.tk/?page_id=198 i wrzuca się do USB:\themes

2. Tematy na samego Autobleem są tu https://www.autobleem.tk/?page_id=187 : i wrzuca się je głębiej do folderu autobleema.

 

To mój typ teraz:

b1wzvpnvr8v21.png

 

Ten fajny np ma wszystkie dźwięki i ikony z FF7:

 

playstationclassichackscreen-e1552066932

 

Trochę tego ludzie narobili już.

Edytowane przez devilbot
Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Shen napisał:

nastepny bółduper jak @grzybiarz i @Butt a ja koncze Ace Combat 3 i zabieram sie za Koudelke

Nie No coś Ci się pomyliło, bo ja emulacja zacząłem się jeszcze interesować jak nie miałem kompa (czy odpalę na bleemie gry z PSXa?), a i na pleju miałem emulator Imbnes (nesa), na którym grałem w FFIII. Jaki ból dupy? Chybamnie z kimś pomyliłeś.

Odnośnik do komentarza

Kolejną mini konsolką po Mega Drive będzie Turbografx wydane przez Konami. Niestety nie wiem który model na europę trafi. Konsola ciekawostka ale może nikt tego nie kupi i przecenią :cebula:

 

GNolbQD.png

odw2LSM.jpg

 

Niestety najlepsze gry ikoniczne dla tej konsoli jak bonki, soldiery czy castlevania będą exclusivami na Japonię :

D80o9N0V4AA4krs.jpg

 

Samo turbografx jest oczywiście świetnie emulowane na Classicu i polecam shootemupy z tej konsoli.

 

Odnośnik do komentarza

To daj znać jak coś ukończysz :) :lapka:

ja głównie grzebię, ustawiam, kataloguję, a tak naprawdę mało co gram. Na miniSnesie ukończyłem tylko Earthbound. Jedną grę... ale obiecuję sobie zrobić tam kolekcję arcade + snes + genesis i dopiero zabiorę się za granie:/

Po prostu backlog jest spory na PC, PS4 i PS3, a tu jeszcze stare gry. W sumie odpalając taką starą grę, czuję jakiś spokoj, że gram offline, znajomi nie widza moich osiągnięć, stanu, nie ma żadnych patchy, ani DLC, gram w tytuł dopracowany.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Meanthord napisał:

Jakieś kilka miesięcy przed premierą PSC kupiłem Raspberry Pi3+ dla emulacji właśnie. Nie polecam najgorszemu wrogowi. Tyle w temacie "co lepsze".

2GB RAMu w sticku z Win10? To działa w ogóle? 2 GB RAMu było dobre, ale w 2007 roku.

Czekaj to ty stawiales win 10 na tym? Bez sensu. Przeciez to maszynka do linuxa. 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, devilbot napisał:

 

Doszedłem dzisiaj do tego jak wgrywać tematy do autobleema. Znalazłem kilka fajnych z dźwiękami itp.

Jak do tego nie doszedłeś to trzeba ściągać z dwóch stronek:

1. Tematy na UI czyli menu wybierania gier są np tu https://www.autobleem.tk/?page_id=198 i wrzuca się do USB:\themes

2. Tematy na samego Autobleem są tu https://www.autobleem.tk/?page_id=187 : i wrzuca się je głębiej do folderu autobleema.

 

 

Właśnie tak próbowałem robić - na wzór defaultowych - i efekt był żaden. Ale spróbuję dzisiaj jeszcze raz pokombinować.

Odnośnik do komentarza

Retroboot 0.9 dzisiaj wyszedł.

Spoiler

Change Log

v0.9 (19/06/2019)

Boot script rewrite

Added config file at /retroarch/retroboot/retroboot.cfg

Added patch installer

Added DS4 mapping handler

Added fastboot mode (standalone)

Updated cores

Updated configurations

Merged PSC RetroBoot and RetroBoot for AutoBleem

https://www.reddit.com/r/PlaystationClassic/comments/c2dzz5/release_retroboot_09_standalone_and_retroboot_for/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Temat wrócił jak widać. 

Obecnie jadę na Autobleemie.

Bleemsync i ta jego stockowa przeglądarka nie uciągnie moich ponad 500 gier. Autobleem ma przewijanie po literach alfabetu i jest to wygodne przy szukaniu tytułu i szybko działa. W bleemsyncu czekałbym na przewinięcie karuzeli pół dnia do tytułu w środku listy.

Jednak Autobleem też nie jest idealny bo nie odpali gier w swoim menu za pomocą retroarcha. Nie można mieć wszystkiego jak widać.

 

Edytowane przez devilbot
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, devilbot napisał:

Wiadomo, że retroboot najszybszy. U mnie autobleem startuje około minutę na 1 terabajtowym dysku z 515 gier na pokładzie. Więc nie jest tak źle.

Źle nie jest, ale jeśli może być lepiej to idę tą drogą. To kołowe menu to trochę za mało w stosunku do tego, co oferuje Retroboot (emulowanie innych platform oparte na rdzeniach, możliwości konfiguracji, prędkość). 

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.06.2019 o 18:21, Orzeszek napisał:

przeyebane tak emulować gierki z ps one na psone classic jak milan i mejm.

Hola, ja dopiero ja kupie za 69,99 a najlepiej za 49,99. No i jak nie trzeba bedzie paradowac ze sterczacym praciem na wierzchu.

 

W dniu 17.06.2019 o 18:42, Orzeszek napisał:

Wariaci to są ci co kupili ten sprzęt za pełną cenę :mevek:

I w preorderze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...