Skocz do zawartości

Immortals: Fenyx Rising


Kre3k

Rekomendowane odpowiedzi

Znaczy półproduktami to bym ich gier mimo całej niechęci nie nazwał, bo jednak te ich wszystkie open worldy to są molochy pod względem zawartości. Powtarzalnej, bo powatarzalnej, ale zawartości jednak. Napracowanie zespołu widać, ale no brakuje fantazji designerom i reżyserom lub co bardziej prawdopodobne góra zabija w zarodku każdy nieszablonowy pomysł, bo ubigame template się sprzedaje i recki sa na meta w zakresie 70-90 to po co wymyślać koło na nowo.

 

Problem jest taki, że Ubi osiągneło szczyt swojego szablonu w FC3(fpp) i AC2(tpp). Od tamtego czasu to bezlitosne klepanie gierek w oparciu o templatke(watch dogsy, ghost recony, division i niezliczone sequele fc i ac).

Ale dobra nie offtopuje już xd

Odnośnik do komentarza

No i nie wiem w czym problem? 

 

Jest cała masa innych wydawców, którzy dostarczają na rynek zróżnicowane gry. Gdyby Ubi do nich dołączyło to prędzej czy później przestalibyśmy otrzymywać takie gry z otwartym światem. Wtedy te 320 zł za grę na premierę, co przechodzi się w 10 godzin w ogóle nie opłacałoby się.

 

Mi to nie przeszkadza, bo chcę korytarz to wybieram każdego innego wydawcę a chcę otwarty świat na długie godziny ze wspaniale wykreowanym światem to sięgam po grę Ubisoftu. 

 

Poza tym nie mogę nie mieć racji skoro ich gry sprzedają się bardzo dobrze a jak wspomniałeś ich oceny wahają się między 70-90 na Metacritic. 

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ostatnio z zakupami growymi jestem ostrożny i kilka razy uniknąłem wtopienia hajsu w przehajpowane buble ale tym razem postanowiłem zaufać Ubi bo gra mnie zainteresowała od pierwszych trailerów a po drugie uwielbiam mitologię grecką. Łykam zatem wszystko co z nią związane (gry, filmy, książki) jak przysłowiowy pelikan. Po fajnym FC5, Odysei i Wildlands ma u mnie Ubi spory kredyt zaufania. A że tłuką generyki? Niech sobie tłuką, na wszystkie ich gierki nie daję się nabrać ale w przypadku Phoenyx Rising mam przeczucie że będzie dobrze. Preorder na Immortals złożyłem już wcześniej, jutro jadę odebrać swoją kopię.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Soban napisał:

Problem jest taki, że Ubi osiągneło szczyt swojego szablonu w FC3(fpp) i AC2(tpp). Od tamtego czasu to bezlitosne klepanie gierek w oparciu o templatke(watch dogsy, ghost recony, division i niezliczone sequele fc i ac).


Z FPP się zgodzę, ale AC2 było praktycznie tak samo ułomne, jak pierwsza część, więc tu o żadnym "szczycie" nie może być mowy. Jeśli już serii AC się trzymamy to za szczyt uznałbym Black Flag i od tamtej pory to już tylko gameplayowa stagnacja, a czasem i regres, przy jednoczesnym unowocześnieniu silnika czy sprawdzonych rozwiązań.
Watch_Dogs to też bardzo fajny miejski sandbox i naprawdę udana konkurencja dla GTA (jak dla mnie nawet ciekawsza przez fabułę, bohatera [o jedynce piszę] i możliwości interakcji zarówno z miastem, jak i jego mieszkańcami), a The Division to zayebisty looter-shooter, obok Destiny najlepszy w swoim gatunku (Ghost Recony pomijam, bo faktycznie są to nudne gry o czyszczeniu mapy, ale klimacik taktycznych starć jest w nich świetny i z doskoku te tytuły fajnie się sprawdzają).

Po recenzji SkillUpa Immortals mnie zaciekawiło, choć na pierwszy rzut oka wygląda jak fortnajtowe Odyssey to według słów sympatycznego Australijczyka, który ostatnio zjechał AC Valhalla - "to najmniej ubisoftowa z gier UBIsoftu".
Oczywiście nadal nie jest to tytuł, na który mam hype tu i teraz, ale z pozycji "yebać" wskoczył na listę "za około 50zł" :reggie:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Bardzo liczyłem na tą grę, ale z każdym gameplayem w sieci odczuwałem sporo obawy, czy Ubisoft podoła. Jestem zaledwie po 3h gry i powiem wam szczerze, że aż tak dobrej szpili się nie spodziewałem!

Napiszę krótko - najlepsza (nie)Zelda od czasu Breath of the Wild! Nawet nie wiem od czego zacząć – od świata, który został zaprojektowany z głową, tak by zachęcić do eksploracji, o ich ciekawych pomysłach, które sklecili kopiując wszystko co najlepsze z Zeldy, od świetnego systemu walki, jego rozwoju, który daje nie lada satysfakcje, interaktywności świata? No wszystko tutaj zagrało.

 

Do tego znależli miejsce na coś czego mi osobiście bardzo w Zeldzie brakowało - systemu rozwoju postaci, elementów RPG! Tutaj rozwiązywanie różnorodnych zagadek ma sens, podobnie jak walka z trudniejszymi przeciwnikami czy przeszukiwanie świata i jasne nadal wszystko podane jest w prosty sposób, bez zbędnych poziomów doświadczenia, drzew rozwoju postaci, ale w zupełności wystarcza!


Scenariusz też jest ciekawy, do tego humor i narracja tworzą świetną kompozycje – ja tam wracam do gry i z całym sumieniem polecam. Na PC można kupić abonament Uplay i ograć – gierka jest dobrze zoptymalizowana, graficznie przyjemna dla oka - zdecydowanie polecam sprawdzić!

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Chyba najlepsza gierka Ubi w tym roku. Całkiem zgrabna mieszanka ostatnich Assasynów i patentów kojarzonych z najnowszą Zeldą. Świat całkiem spory, ale nie tak przytłaczająco duży jak ostatnie sandboxy. Do tego całkiem sporo rzeczy do roboty. I największy dla mnie atut to różnorodność. Trochę platformówki jest siepanie w stylu AC i questy przynieś coś albo ubij ileś potworów, ale też sporo zagadek, z których znaczna cześć z głową zrobiona. 

 

System rozwoju postaci nie do końca zadziałał bo bardzo szybko można być koksem na większość wrogów i sporo umiejętności nie jest zbyt przydatnych a nasz pomocny ptak jest zbyt mocny.

 

No i potwierdzam, że humor całkiem spoko. Głownie dzięki temu że Zeus cały czas komentuje historię naszych poczynań i gada z Prometeuszem. Ich duet jest naprawdę solidny.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Immortals Fenyx Rising to bardzo dobra gra! Jak wspominali wcześniej koledzy, łączy ze sobą zgrabnie mechaniki z assassynów, zeldy, fortnajta i kilku innych gier. Odpalałem grę wraz z Młodym, zapytał mnie czemu znów gram dziewczyną tak jak w innych grach. No to mu powiedziałem że przecież zawsze robię dziewczyny trochę podobne do mamy żeby się nie wkurzała że tyle gram, wtedy śmiał się :) No, to tyle dygresji na temat tworzenia postaci. Jest mały kreator postaci ale prosty bo szczerze mówiąc inny nie jest potrzebny do gry single player.

Pierwsze co mi się rzuciło na oczy to zagadki. Środowiskowe łamigłówki są zdumiewająco dobre i wymagają ruszenia głową. Świetnie jest przemyślana mechanika używania różnych boskich mocy, poza zagadkami moce przydają się również podczas walk z przeciwnikami.

 

Immortals-Fenyx-Rising-20201203235540.jp

 

Rozwój postaci nietypowy bo nie wpadają żadne punkty expa, nie ma też leveli co w grze absolutnie nie przeszkadza. Z napaćkaniem znacznikami na mapie też nie problem bo wchodząc w tryb obserwacji sami obserwujemy okolicę i zaznaczamy wedle uznania to co nas interesuje. 

 

Immortals-Fenyx-Rising-20201204011447.jp

 

Sama historia jest ciekawa, bazująca na pomniejszych historiach z mitologii rzecz jasna. Narracja prowadzona jest przez Zeusa i Prometeusza przekomarzających się ze sobą i opowiadających sporo anegdot z dawką fajnego humoru, tym bardziej ciekawa dla osób orientujących się w tematyce mitów greckich. Wyłapać można fajne smaczki i aluzje do czasów współczesnych. To wyraźnie odczuwalny powiew świeżości. Dialogi, teksty są luźne, prowadzone ze swadą i bez bez pompatyczności. No po prostu pasują do klimatu całej gry.

 

Immortals-Fenyx-Rising-20201204010615.jp

 

Gra jest dość ładna jak na tego typu grafikę, ale gram na bieda ps4 to w sumie o wizualiach nie będę się wypowiadał. Mechanika chodzenia, walki a nawet jeżdżenia na oswajanych zwierzakach jest dopracowana. Wspinanie, latanie, pływanie i nurkowanie bazuje na staminie. Walka zaś to połączenie prostych skilli, combosów, używania boskich mocy i znajomości ruchów przeciwników. Jazda na wierzchowcach jest fajna, czuć że nie poruszamy się pudłem, każdy zwierzak ma swoją bezwładność. I dobrze!

Ze zgrzytów to miałem kłopot z zalogowaniem się do sklepiku ale siedzący obok syn mi podpowiedział abym zrobił to samo co on ostatnio w Robloxie jak się logowanie nie udawało - zmienił hasło do UbiConnect. Młody miał rację, zadziałało. 

Podsumowując, nareszcie ktoś w Ubi odrobił lekcje z poprzednich kilku wpadek i poszedł po rozum do głowy. IFR to bardzo fajna gra, coś świeżego w dobie ostatnich tytułów jakimi jesteśmy częstowani przez francuzów.

  • Plusik 7
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj skończyłem i wyszło coś około 20 godzin na główny wątek  i część zadań pobocznych. Po przejściu jest NG+ lub wczytanie zapisu przed punktem bez powrotu. 

 

Co do bugów to  miałem jedną sytuację, gdzie zablokowałem się podczas szybowania na jakiś niewidzialnym przedmiocie. 

Odnośnik do komentarza

To chyba na trybie trudności "Opowieść" przechodziłeś :) Ja przy ok 20h na Normalu mam odkryte dopiero dwie mapy, Aresa i Afrodyty. Pomału sobie dłubię, eksploruję, robię daily, rozkminiam zagadki (sam bez YT!). Czuję że będzie to przygoda na grubo ponad 100h aby porobić wszystko co się da.

Odnośnik do komentarza

Tydzień przed CP 2077, gorszego momentu na premierę nie mogła ta gierka sobie wynaleźć.

3H za mną i na ten moment jest to moje największe pozytywne zaskoczenie tego roku.

Takie BOTW z fabułą i humorem, urzekające w swojej prostocie i bajkowości, dobry voice acting oraz Gareth Coker jako kompozytor muzyki. 

Nie wierze, że to gierka od Ubi. :obama:

 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Hum napisał:

Tydzień przed CP 2077, gorszego momentu na premierę nie mogła ta gierka sobie wynaleźć.

Tylko oni sobie datę premiery zaklepali już przy zapowiedzi, kiedy cyberpunk był planowany jeszcze na listopad. Nawet wersję gold ogłosili zanim redzi przełożyli na grudzień. A okres świąteczny to jednak najgorętszy okres sprzedażowy, więc myślę, że i tak nie będzie wtopy finansowej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...