Skocz do zawartości

Immortals: Fenyx Rising


Kre3k

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Hum napisał:

Tydzień przed CP 2077, gorszego momentu na premierę nie mogła ta gierka sobie wynaleźć.

3H za mną i na ten moment jest to moje największe pozytywne zaskoczenie tego roku.

Takie BOTW z fabułą i humorem, urzekające w swojej prostocie i bajkowości, dobry voice acting oraz Gareth Coker jako kompozytor muzyki. 

Nie wierze, że to gierka od Ubi. :obama:

 

Z tą premierą to pełna zgoda. Gdyby nie to, że mam nadmiar gier do ogrania to pewnie bym to kupił a tak to wskoczy raczej w styczniu/lutym jak Valhalla będzie ograna. Poza tym świeżo przed nią ogrywałem dodatki do AC Odyssey a drugi mitologiczny dodatek moim zdaniem jest najsłabszym jaki do asasyna wyszedł i trochę mi mitologię grecką z tym asasynowym Isu obrzydził. Trochę muszę odczekać ale gra wskoczy pewnikiem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z najnowszych newsów na temat Fenyxa, wjechał dziś update1.03 naprawiajacy kilka błedów w wersji na PC oraz jakieś tam drobnostki na konsolach.

Ta gra to prawdziwa perełka, aż się wierzyć nie chce że zrobiło ją Ubi.

Storytelling w wykonaniu Zeusa i Prometeusza to mistrzostwo świata, voice acting tak samo. Jest to jedna z niewielu gier tego studia, gdzie postacie jakie spotykamy mają swoje osobowości i nie są nudne.

 

Immortals-Fenyx-Rising-20201207033059.jp

Assassin-s-Creed-Odyssey.jpg

Podobieństwo lokacji z Immortals i Odyssey.

 

Podczas eksploracji i szukania sekretów, rozwiązywania różnych łamigłówek można znaleźć easter-eggi, jakieś nawiązania do innych gier Ubisoftu np podobne lokacje, nawiązania historyczne lub zestawy zbroi.

 

Immortals-Fenyx-Rising-20201208053135.jp

 

@Boomcio jak już kupisz to graj na poziomie trudności Normal lub wyższym. Tryb story i easy nie mają żadnego sensu bo gra nie stanowi wyzwania. Co tam jeszcze.. w grze jest fast travel ale lepiej go nie używać i dreptać z buta lub na wierzchowcu. Dlaczego? Ano z tego powodu że w trakcie wędrówki możemy zbierać owoce do potionów i buffów. Składników potek nie da sę nigdzie kupić, można je znaleźć tylko na mapie. A nie ma nic gorszego jak kilka szybkich podróży bez zbierania po drodze i "wystrzelanie się" z potek na staminę lub zdrowie podczas jakiejś walki z bossem, trialach lub w trudniejszych podziemiach Tartaru. Ogólnie też gorąco polecam nie korzystanie z poradników czy "walktru". Fakt że rozkminienie niektórych puzzli może zająć nawet ponad godzinę ale to jest kwintesencja i największy smaczek tej gry poza fajnymi postaciami i mechaniką gry. Po 54h mam odkryte dopiero trzy krainy, bawię się eksploracją, zaglądam w każdy kąt a gra jest na tyle różnorodna że nie nudzi się nawet przez chwilę, co jest niebywałe gdy przypomnimy sobie kto tę grę zrobił :)

  • Plusik 3
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Cofam moje wcześniejsze słowa. Gierka wybrała sobie najlpeszy możliwy moment premiery. Obecnie lepiej bawie się w IFR niż w tym zbugowanym cybergównie. 

 

Jakby mi ktoś kiedyś powiedział w twarz, że po premierze nowej gry CDPR będę się ratował graniem w open worlda od Ubi, to bym mu chyba zajebał :pawel:

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza

O co chodzi z tym znacznym spadkiem wartości w zaledwie 2 tygodnie po premierze? Wiedziałem, że nie opłaca się kupować gry od Ubi w okresie premierowym, ale żeby tak szybko się zdewaluowała? To jakiś zmyślny plaskacz dla preorderowców i dayoneowców, za bardzo przesadzili z mikrotransakcjami, czy jakaś inna zorganizowana akcja? W sensie czy ta gra jest dobra, czy nie jest za dobra?

 

Odnośnik do komentarza

Z mikrotranzakcji to jedynie skórki i wizualia można kupić. Nie da się kupić nic co daje przewagę w walce. Aby wymiatać w grze, trzeba eksplorować mapę. Gra jest megamiodna, bez bugów i glitchy. Wszystko działa jak powinno. To jedna z najsolidniejszych gier od Ubi wydanych w ciągu ostatnich lat. A że cena spada to zupełnie normalne.

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, estel napisał:

Fajna gierka. Kolorowa, chillowa. Dobrze się w to gra. Fajna odskocznia od syfiastego świata (i stanu release'u CP2077) albo innych stresujących gierek.

Cholera gdybym nie miał w odysei 150 godz. to może bym zagrał a tak te greckie klimaty mi siė trochę przejadły. 

Odnośnik do komentarza

No ja też jestem trochę zmęczony open worldami po Cyberze, a jeszcze w kolejce mam Origins i Odysseye oba z wszystkimi DLC... Ale zaryzykowałem na Fenixie bo chciałem coś kolorowego, trochę dziecinnego. Ta gra jest bardzo lekka, zabawna, po prostu relaksująca. Nie ma żadnej presji żeby iść do przodu. Po prostu sobie zbieram skrzynie, biję przeciwników w miarę prostym systemie walki, podziwiam widoki. Nie wiem, potrzebowałem takiego odmóżdżacza.

 

No ale po 150h to bym raczej na open worldy nie patrzył ;)

Odnośnik do komentarza

Ja już jestem przed finałowym bossem ale nie zamierzam tam jeszcze wskakiwać dopóki nie skończę wszystkich aktywności na mapie. Zostało mi tylko kilka lokacji, w tym szukanie pozostałych wierzchowców do oswojenia oraz trudniejsze vaulty. Co do vaultów to za stary jestem na ich skillowe platformowe wersje niczym z pierwszego Crasha Bandicoota. O ile te z rozkminaniem puzzli lub walkami na arenie uwielbiam to jest kilka hardkorowych plansz w podziemiach Tartaru, przy których lecą bluzgi. Wtedy oddaję pada mojej kobiecie i ona o dziwo, jakoś daje radę przejść. No ale co się dziwić skoro to osiedlowa mistrzyni MicroMachines jeszcze z czasów grania na pegazusie :) Wygląda na to że platynę wbijemy w Immortals do spóły.

Odnośnik do komentarza

Mam jakoś 27h na liczniku i pewnie napisze coś, co nie będzie zbytnio popularne, ale ta gra podoba mi się zdecydowanie bardziej niż Zelda... Grafika, płynność, gampelay, mechanika RPG i fakt, że przynajmniej ma jakis cel, a nie omijanie przeciwników, bo ze skrzynki i tak wylecą 2 ruple, bądź luk, który po 4 strzałach się zlamie zdecydowanie bardziej do mnie przemawiają!

Odnośnik do komentarza

Dobra, po sprawdzeniu liczby skrzydeł do odblokowania okazało się jednak że nic nie jest zabugowane. Po prostu pominąłem jakimś cudem dwie miejscówki :facepalm:

Platyna wpadła bez żadnych glitchy. Z ciekawości pogram sobie na NewGame+ ale pewnie nie za długo bo Tsushima, Odyseja, Days Gone, Wildlandsy, Snow Runner, Cień Lary i Tlou2 już tuptają nóżkami w szafce i czekają na dokończenie ;)

Edytowane przez SebaSan1981
Odnośnik do komentarza

Może ktoś w 3 zdaniach napisać czym właściwie jest ta gra? To jest siekanka ala diablo czy taki assasin? Bo wszędzie piszą, że to mix wszystkiego i głównie zagadki. A nastawiałem się na coś ala diablo z rozwalaniem przeciwników, albo chociaż God of war.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...