Skocz do zawartości

Nintendo Switch Lite - temat główny


pattro

Rekomendowane odpowiedzi

Po 3 miesiącach z Nintendo switch lite, mogę na chłodno, bez emocji podsumować zakup. 

Nintendo switch kusiło mnie od dłuższego czasu i kiedy nadażyła się okazja (Black friday na allegro), nie zastanawiałem się ani minuty. Wybrałem model lite, ponieważ potrzebowałem konsoli TYLKO do gry w trybie handheld. Do grania "stacjonarnego" mam ps4, więc model standardowy w ogóle nie był brany pod uwagę.

Konsola jest mega wygodna, lekka i świetnie leży w dłoniach. Dokupiłem grip firmy Orzly i jest jeszcze lepiej. Bateria przy mniej wymagających tytułach wytrzymuje nawet 7 godzin, co wydaje mi się, jest naprawdę imponujące. 

Przez ostatnie 3 miesiące, udało mi się ukończyć kilka tytułów, zarówno mniejszych jak i większych oraz ograć kilka wersji demo i mam mieszane uczucia. 

Powiem szczerze, najbardziej drażni mnie EKRAN. 

Obraz w niektórych grach jest rozmazany tak bardzo, że aż myślałem, że konsola jest uszkodzona. Wiem, że ekran to IPS i ma rozdzielczość 720P, ale część gier naprawdę wygląda źle. Najbardziej swoim wyglądem rozczarował mnie Mario +rabbids kingdom battle. Podobnie jest z Yoshis crafted World,Capitan Toad, Yooka laylee and the impossible lair, czy Little nightmares 2. I o ile po grach multiplatformowych nie oczekuję, że będą wyglądały na Switchu, tak jak na konsolach stacjonarnych ( Chociaż Rayman legends wygląda świetnie), tak od exclusivów wymagałbym czegoś więcej. 

Najśmieszniejsze jest to, że niektóre indyki wyglądają lepiej od tytułów które wymieniłem, ale nie ukrywam, że konsolę kupiłem właśnie dla gier od Nintendo. 

Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić innych tytułów z Mario w roli głównej, więc mam prośbę do innych użytkowników Nintendo Switch, żeby wypowiedzieli się, jak gry takie jak, Mario Oddysey,Deluxe, 3d World and Bowser's fury prezentują się w trybie handheld. Czy również występuje efekt "rozmazania"? 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu, ale ta jedna rzecz mnie niesamowicie wkurza. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Odyssey jest rozmazane a deluxe wygląda ok. Ogólnie switch na TV zwłaszcza 4k to też rozmazane gówno bo najczęściej w grach jest dynamiczna rozdziałka i często jest to 900p które jeszcze potrafi spaść.

W lite/handheld to nawet pojawiają się rozdzielczości rodem z komputerów przed Pentium.

 

Edytowane przez devilbot
Odnośnik do komentarza

Jak kupowałem Switcha, to też głównie z myślą o handheldzie, bo więcej i tak gram na ps4. Okazało się jednak, że częściej odpalam gry na tv, bo trzymając konsolę w łapach jakoś nie potrafię się na dłużej skupić na grze, to pewnie przez starość :v Takich tytułów jak np BOTW to w ogóle nie wyobrażam sobie ogrywać na handheldzie

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, number_nine napisał:

Jak kupowałem Switcha, to też głównie z myślą o handheldzie, bo więcej i tak gram na ps4. Okazało się jednak, że częściej odpalam gry na tv, bo trzymając konsolę w łapach jakoś nie potrafię się na dłużej skupić na grze, to pewnie przez starość :v Takich tytułów jak np BOTW to w ogóle nie wyobrażam sobie ogrywać na handheldzie

Ja mam wręcz odwrotnie, granie na TV nudzi mnie już po krótkiej rozgrywce. Natomiast grając na Switch'u Lite, dosłownie wsiąkam na długie godziny. Może po prostu stęskniłem się za przenośnym graniem, może to coś innego? Nie wiem. Druga sprawa jest taka, że w konsoli od Nintendo nie czuję nacisku na grę sieciową, tak jak ma to miejsce w PS4, gdzie multi jest wciskane do każdej jednej gry. Ogólnie preferuję tytuły single player, a Switch lite to dla nich idealne miejsce. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Emileczekpl napisał:

Ja mam wręcz odwrotnie, granie na TV nudzi mnie już po krótkiej rozgrywce. Natomiast grając na Switch'u Lite, dosłownie wsiąkam na długie godziny. Może po prostu stęskniłem się za przenośnym graniem, może to coś innego? Nie wiem. Druga sprawa jest taka, że w konsoli od Nintendo nie czuję nacisku na grę sieciową, tak jak ma to miejsce w PS4, gdzie multi jest wciskane do każdej jednej gry. Ogólnie preferuję tytuły single player, a Switch lite to dla nich idealne miejsce. 

Może to kwestia wygodnej pozycji? Ja ostatnio zacząłem dużo więcej grać na PS4 i zorientowałem się, że mam za wysoko powieszony telewizor (linia dolna ekranu na wysokości oczu. Na fotelu zaraz boli mnie głowa, a siedząc na wysokim krześle jest zupełnie OK), więc kombinuję teraz jak sobie opuścić ekran. A jeśli chodzi o wciskanie multi do gier PS4 to właściwie wcale tak nie jest. Większość exów Sony stawia na rozgrywkę single-player, więc zarzut uznaję za nietrafiony.

 

Odnośnie Switcha to sam zastanawiam się nam nim od długiego czasu, właśnie z myślą o graniu przenośnym, i tylko przenośnym. Jeśli na jesień będziemy wracać do biura, to możliwe, że zainwestuję, aby grać sobie podczas dojazdu. Trochę szkoda, że z Twojej relacji wynika, że gry działają średnio.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Wojtq napisał:

Może to kwestia wygodnej pozycji? Ja ostatnio zacząłem dużo więcej grać na PS4 i zorientowałem się, że mam za wysoko powieszony telewizor (linia dolna ekranu na wysokości oczu. Na fotelu zaraz boli mnie głowa, a siedząc na wysokim krześle jest zupełnie OK), więc kombinuję teraz jak sobie opuścić ekran. A jeśli chodzi o wciskanie multi do gier PS4 to właściwie wcale tak nie jest. Większość exów Sony stawia na rozgrywkę single-player, więc zarzut uznaję za nietrafiony.

 

Odnośnie Switcha to sam zastanawiam się nam nim od długiego czasu, właśnie z myślą o graniu przenośnym, i tylko przenośnym. Jeśli na jesień będziemy wracać do biura, to możliwe, że zainwestuję, aby grać sobie podczas dojazdu. Trochę szkoda, że z Twojej relacji wynika, że gry działają średnio.

 

Odnośnik do komentarza

Masz rację, exclusive'y od Sony są jak najbardziej ok. Ratchet, The Last of US, Ghost of Thushima, God of War czy Uncharted, dały mi kupę frajdy i fakt, nie ma tam wciskania multi na siłę. 

Chociaż mój ulubieniec  ( też exclusive :-) ) Everybody's golf, został zniszczony naciskiem na multi. Seria, którą męczę od czasów PSX, została zmieniona w jakieś Simsy, w których cały czas gra mówi Ci, o wynikach znajomych i że trzeba je pobić. Poza tym drażni mnie cała idea trofeów. Lubię maksować gry i wyciskać z nich ostatnie soki, ale ciągłe powiadomienia, że coś zdobyłem, albo że ktoś ze znajomych "coś zdobył" trochę mnie drażnią. Na Switch'u się odcinam i może właśnie to mi się tak podoba :-)

Jeżeli chodzi o działanie gier na Switch'u, to absolutnie nie jest tak, że działają słabo. Słaby, moim zdaniem, jest jedynie ekran. I da się to zauważyć tylko w niektórych produkcjach. Mogę być wyczulony, bo na codzień używam telefonu z amoledem i tutaj Switch oczywiście przegrywa. Same gry wciągają jak ruchome piaski, dawno nie miałem takiej radochy z grania :-) 

Jeżeli ktoś zapytałby mnie, czy kupiłbym Switch'a drugi raz, to bez zastanowienia odpowiedziałbym, że tak. Ta konsola jest idealnym uzupełnieniem, gdy posiadasz PlayStation czy Xbox'a. U mnie zostaje na dobre i wymienię dopiero wtedy, gdy Nintendo zacznie w nowszym modelu montować ekrany Amoled (a coś zaczynają o tym szeptać) 

 

Przepraszam za podwójny post, coś się rozjechało. 

Edytowane przez Emileczekpl
Podwójny post
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Mario to taki dosyć platformowy sandbox
 
Jakiego typu gier szukasz? Obie które wymieniłeś są godne polecenia, zresztą jak Zelda. To tuzy swoich gatunków.
Wiem, że Marian jest takim sandboxem ale to jednak platformówka a ostatnio w Mario grałem na pegazusie. Szukam po prostu fajnych gier, tylko bardziej skłaniam się żeby sprawdzić exy bo w domu ps5 stoi

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, malyksg86 napisał:

Wiem, że Marian jest takim sandboxem ale to jednak platformówka a ostatnio w Mario grałem na pegazusie. Szukam po prostu fajnych gier, tylko bardziej skłaniam się żeby sprawdzić exy bo w domu ps5 stoi

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
 

 

To może Super Mario 3D World? Skoro ostatnio grałeś na pegazusie. Najbardziej przypomina to z 8 bitowej konsoli, bo levele są krótkie, na końcu czeka maszt, a i nie jest to takie pełne 3D, przez ograniczoną kamerę. Na rozgrzewkę to Mario będzie najlepszym wyborem. Luigi's Mansion 3 również, bo to są dosyć łatwe gry.

 

p.s. nie cierpię sandboxów, wręcz ich nienawidzę, żadnego GTA nie skończyłem, od Ubisoftu nawet nie tykam, a Zelda siadła mi okrutnie, mam 320h w niej nabite.

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
12 hours ago, zdrowywariat said:

p.s. nie cierpię sandboxów, wręcz ich nienawidzę, żadnego GTA nie skończyłem, od Ubisoftu nawet nie tykam, a Zelda siadła mi okrutnie, mam 320h w niej nabite.

Ja do sandboxów nic nie mam. Jeśli pasuje do rozgrywki to spoko, jeśli do nie ma i gra się fajnie to mi wystarcza.

 

Skusiłem się jednak na Rebel Collection ostatnio i jak dla mnie miazga wciągnąłem się w Black Flag jak nigdy. Grałem kiedyś w wersję HD na X One ale wtedy zrobiłem kilka misji i mi zbrzydło. Tutaj przed snem odpalę żeby zebrać wszystko z mapki i mam z tego frajdę a jak mam więcej czasu to robię fabułę.

 

Jak dla mnie idealna formuła na handhelda. No ale to moje odczucie i rozumiem, że nie każdego to porwie :)

 

Z drugiej strony Skyrim niespecjalnie mi siadł. Tzn. fajnie się grało ale tylko dlatego, że na Switchu to był mój pierwszy styk z tą odsłoną jednak nie odczułem zapędu do grania. Chociaż jako fan nabiłem 160h i na pewno jeszcze wrócę :)

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, MierzejX napisał:

Ja do sandboxów nic nie mam. Jeśli pasuje do rozgrywki to spoko, jeśli do nie ma i gra się fajnie to mi wystarcza.

 

Skusiłem się jednak na Rebel Collection ostatnio i jak dla mnie miazga wciągnąłem się w Black Flag jak nigdy. Grałem kiedyś w wersję HD na X One ale wtedy zrobiłem kilka misji i mi zbrzydło. Tutaj przed snem odpalę żeby zebrać wszystko z mapki i mam z tego frajdę a jak mam więcej czasu to robię fabułę.

 

Jak dla mnie idealna formuła na handhelda. No ale to moje odczucie i rozumiem, że nie każdego to porwie :)

 

Z drugiej strony Skyrim niespecjalnie mi siadł. Tzn. fajnie się grało ale tylko dlatego, że na Switchu to był mój pierwszy styk z tą odsłoną jednak nie odczułem zapędu do grania. Chociaż jako fan nabiłem 160h i na pewno jeszcze wrócę :)

 

Ja lubię takie półotwarte "sandboxy", na przykład Batman: AC mocno mi siadł, no i pierwsza część oczywiście, bardziej klaustrofobiczna. Takich typowych nie jestem fanem, choć nie wykluczam, że każdy mi nie podejdzie, wiele sprawdzam. Nie lubię tej ślamazarności w niektórych, a w jeszcze innych idź z punktu a do punktu b, żeby jeszcze raz spróbować wykonać misję. Lubię szybką rozgrywkę, bez zbytniego czekania, bez powtarzalności.

Odnośnik do komentarza

No i kupiłem tego Lite'a i do tego Mariana Odyssey, żeby zobaczyć o co tyle szumu z tą grą, że ma aż tak wysokie oceny. Szczerze mówiąc byłem dość sceptycznie nastawiony do tego i nie będę oszukiwał, że gdyby się pojawiła taka konsola od Sony to w ogóle bym się nie zastanawiał. Jednak pograłem i kurcze za(pipi)iste to jest :) też nie pograłem nie wiadomo ile bo tak 2-3 godziny i no sprawia to dużą frajdę. W późniejszym czasie pewnie skorzystam z Waszych propozycji.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
2 godziny temu, BRY@N napisał:

@Emileczekpl ten grip Orzly to gdzieś na polskiej stronie kupiłeś?

Jestem świeżo po zakupie ale też doszedłem do wniosku że coś by się przydało założyć :) tylko pewnie z tym gripem nie wejdzie w żaden pokrowiec. 

https://allegro.pl/oferta/orzly-wygodny-pokrowiec-na-nintendo-switch-lite-9485728938

 

Na tej aukcji. Z tego co widzę, obniżyli jeszcze cenę. Naprawdę polecam. 

Kupiłem dodatkowo taki pokrowiec:

https://allegro.pl/oferta/etui-przenosne-szklo-do-switch-lite-bialy-szary-9188169549

 

Konsola w gripie bez problemu mieści się w środku. 

Edytowane przez Emileczekpl
Dodatkowa informacja
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...