Skocz do zawartości

Nintendo Switch Lite - temat główny


pattro

Rekomendowane odpowiedzi

Chętniej bym poczytał o waszych doświadczeniach z Lite, a nie o wyobrażeniach.

 

Sam kupiłem nówkę za 700zł bo miałem okazję i tylko dlatego brałem bo to niemal połowa ceny zwykłego. Nie żałuję i tak gram jedynie przenośnie bo Lite miał mi zastąpić handheldy 3dsa i vitę.

Sama konsola wykonana jest o dziwo solidnie spodziewałem się mega taniego gównianego plastiku po doświadczeniach z 3dsem i słynną w ostatnich latach "jakością nintendo". Potwierdzam, że świetnie leży w dłoniach. Pewnie w niektóre gry się nie zagra jak jakieś Labo itp ale mnie one nie interesują.

Jeżeli kiedykolwiek pojawi się jakaś wersja pro zwykłego Switcha, a moja kolekcja gier powiększy się znacznie to nie wykluczam, że dokupię drugą wersję ale obecnie zostaje przy Lite w pełni zadowolony z zakupu.

  • Plusik 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Ta pierwsza wersja 2DS bez klapki to kuuuuupa. Za to nowe 2DSy z klapką to sam seks. 

 

Mi się switch lite bardzo się podoba i walą mnie wszystkie opcje które stracił oprócz jednej. Możliwości podpięcia pod TV. Dlatego mojego Switcha nie wymienię na lite. A te wibracje nie są takie fajnie jak wszyscy mówią. No wibruje i tyle, moja ręka to nie łechtaczka żebym wyczuł jakieś niuanse ;d Albo żeby mi one robiły różnicę. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mi się też Lite bardzo podoba z wyglądu, faktycznie lepiej leży w łapach i pod tym względem to zdecydowanie lepszy handheld, no ale brak możliwości podpięcia pod TV, gdzie Switch to u mnie rozkręcacz większości imprez + mniejszy ekran, gdzie tak jak napisałem, w niektóre gry jak Fire Emblem już się ciężko gra przez małe czcionki dyskryminują tą konsolę. I nie ma tu winy nintendo bo niedopasowanie czcionek to lenistwo twórców gier no ale cóż...

Odnośnik do komentarza

Devilbot widzę niesamowita retoryka - mam coś więc każdy kto krytykuje to hejter :yao:

2ds pierwszy to ociety do granic 3ds z plusem w postaci braku psujacych się zawiasów i jednocześnie minusem bo nic nie chroni ekranów. Wygoda kwestia dyskusyjna. Znam ludzi którym pasuje i takich którzy go wymieniali, grałem parę godzin i nie jest zły. Osobiście jestem fanem konsol XL. 

 

2ds XL to zrozumiały kastrat. Tańsze materiały, ekrany TN, brak 3d - wszystko spoko imo. 3d w związku z niezalecaniem dla dzieci zawsze dało się wyłączyć i gierki wszystkie są grywalne bez tego. 

 

Wibracje o ile mam je sam gdzieś to czasem są wykorzystywane w jakiejś mechanice np żeby coś zaznaczyć, zobrazować. Nie wiem czy twórcy lm3 dodali inny znacznik do lite ale pewna mechanika w grze wymaga obecności wibracji.

 

Sama wygoda konsoli jest jak najbardziej ok ale dużo lepiej niż zwykły nie jest, różnica nie jest aż tak duża. Dalej konsola nie wchodzi do kieszeni (mojej). 

 

Moim zarzutem jest to, że przy awarii musimy wysłać całą konsolę oraz fakt, że za nie taką dużą różnicę w cenie dostajemy dużo ograniczeń. 600-700 to sensowna cena za to ale ja np mam switcha kupionego bez docka (V1) za 800. 

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, _Forum_ napisał:

Jak pograsz to zobaczyszbze jest ok, gdybym mial zwyklego Switcha to w zyciu bym tyle nie pogral za jednym posiedzeniem. Sam sie przekonasz ze lepiej lezy w rekach nawet

 

A możesz bardziej dokładnie? Ile to czasu przy jednym posiedzeniu grasz na Lite a nie dałbyś rady na zwykłym?

Odnośnik do komentarza

Lite mieści nie w bocznej kieszeni, w dodatku jak pograsz dłużej na Lite'cie to niezbyt chętnie przerzucisz nie na normalnego Switcha bo lepiej leży w rekach i jest troche lzejszy. Nie wiem dla kogo jest Lite ale jest dla mnie. Najlepiej doradzić wybór pomiędzy Litem a zwykłym modelem w prosty sposób - chcesz grac na TV, kupuj switcha. Tylko mobilnie, kup Lite'a

Odnośnik do komentarza

Da się tylko czcionka małą niektórym może przeszkadzać. Ja np nie zauważyłem tego a o problemie dowiedziałem się z forum. Rzeczywiście teraz widzę, że mogłaby być większa ale na forach ludzie narzekają że i na telewizorze oddalonym też się ciężko czyta. Zresztą można zobaczyć na youtubie jak to wygląda na Lite i nie jest tak źle.

Problem z małą czcionką dotyczy też innych gier.

Edytowane przez devilbot
Odnośnik do komentarza

Akurat w kwestii wibracji to już wolna wola developera. Przy Luigi's Mansion są dwie funkcje. Jedna to wibracje przez które czuje się, że jest Boo (czy chyba też kryształ) w pobliżu ale jak widać drugiej nikt nie zauważył. Mianowicie odkurzacz Lucka zaczyna się mocno trząść na jego plecach (a raczej to zasługa Gooigiego) i ja osobiście to zauważyłem już od pierwszych chwil z obcowania z tą funkcją w grze. 

 

Tak więc HD Rumble choć jest świetny, tak wyłącznie jeżeli developerzy nie traktują go jak zwykłych wibracji. No ale takich devów można policzyć na palcach jednej ręki, którzy wyciskają z tego bajeru coś więcej... 

Odnośnik do komentarza

Zakupiłem dziś Switcha. Po odpaleniu zauważyłem jedną rzecz - lewa jest jakby luźna, tzn. ruszając delikatnie palcem, bez faktycznego wychylania gałki, rusza się sama jej końcówka. Mam nadzieję, że wiecie o czym mówię. W prawej jest to praktycznie nieodczuwalne, ale również obecne. Czy to normalne? Konsolę zakupiłem w austriackim Saturnie, będę tu znów za jakieś 2 miesiące. Nie wiem jak wygląda sprawa reklamacji w Polsce. 

 

e:

Druga sprawa - nie mogę dodać karty w eshopie, próbowałem z pkobp i revolut. Ktoś coś?

Edytowane przez Qra
Odnośnik do komentarza

No do pewnych dysfunkcji tego sprzętu trzeba się przyzwyczaić. Już kilka razy wymieniałem kontrolery i dalej zrywa xD Do gry wieloosobowej polecam jednak normalne pady bo te to mają półmetrowy zasięg chyba. 

 

Mam nadzieje ,że wyjdzie pro i dopracują jakość. 

 

Ma ktoś z was tą nową wersję switcha i tam też zrywa jak się siedzi 3 metry od konsoli? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...