Skocz do zawartości

Yakuza: Like a Dragon (Yakuza 7)


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka. Jakbyście ogólnie mieli ocenić Like a Dragon z perspektywy fajna Yakuzy to warto? Aktualnie przechodzę Judgment i coraz bardziej mam ochote na Y7. Nigdy nie grałem w żadną grę jRPG natomiast stare turówki pokroju Fallout lubię i cenie. W porównaniu do innych Yakuz ta część na prawdę jest aż tak dużą i rozbudowana? Jak wypada nowa lokacja na tle tych już znanych? Można wrócić z Yokohamy do Kamurocho lub Sotenbori w dowolnym momencie ? Ogólnie polecacie? Z tego co mówią twórcy to taki system na stałe zagości w serii Y natomiast Judgment pozostanie walka w czasie rzeczywistym. Ostrze sobie ząbki na Lost Judgment bo w jedynkę gra się wybornie, no może poza śledzeniem...

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, TheProrok29 napisał:

Hejka. Jakbyście ogólnie mieli ocenić Like a Dragon z perspektywy fajna Yakuzy to warto? Aktualnie przechodzę Judgment i coraz bardziej mam ochote na Y7. Nigdy nie grałem w żadną grę jRPG natomiast stare turówki pokroju Fallout lubię i cenie. W porównaniu do innych Yakuz ta część na prawdę jest aż tak dużą i rozbudowana? Jak wypada nowa lokacja na tle tych już znanych? Można wrócić z Yokohamy do Kamurocho lub Sotenbori w dowolnym momencie ? Ogólnie polecacie? Z tego co mówią twórcy to taki system na stałe zagości w serii Y natomiast Judgment pozostanie walka w czasie rzeczywistym. Ostrze sobie ząbki na Lost Judgment bo w jedynkę gra się wybornie, no może poza śledzeniem...

WARTO

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 23.05.2021 o 22:04, TheProrok29 napisał:

Hejka. Jakbyście ogólnie mieli ocenić Like a Dragon z perspektywy fajna Yakuzy to warto? Aktualnie przechodzę Judgment i coraz bardziej mam ochote na Y7. Nigdy nie grałem w żadną grę jRPG natomiast stare turówki pokroju Fallout lubię i cenie. W porównaniu do innych Yakuz ta część na prawdę jest aż tak dużą i rozbudowana? Jak wypada nowa lokacja na tle tych już znanych? Można wrócić z Yokohamy do Kamurocho lub Sotenbori w dowolnym momencie ? Ogólnie polecacie? Z tego co mówią twórcy to taki system na stałe zagości w serii Y natomiast Judgment pozostanie walka w czasie rzeczywistym. Ostrze sobie ząbki na Lost Judgment bo w jedynkę gra się wybornie, no może poza śledzeniem...

 

Fanem serii jestem umiarkowanym, ale według mnie warto. Świeżość, świeżość i jeszcze raz świeżość - jeżeli ktoś, tak jak ja, był zmęczony odcinaniem kuponów od serii to Y7 powinna mu się spodobać. Nowe miasto, nowi bohaterzy, nowy gameplay i wszystko bardzo dobrze zrobione. Jeżeli chodzi o Kamurocho, to

Spoiler

Można po nim pobiegać w prologu, ale swobodny dostęp do tego miasta odblokowuje się dopiero pod sam koniec gry i wtedy można już dowolnie śmigać między nim, a pozostałymi lokacjami

 

Czy gra jest jakoś bardziej rozbudowana od poprzednich odsłon, to nie jestem pewny. Obszar jest ciut większy, ale to dalej nie jest mapa na skalę GTA, mini-gierek czy questów też jest podobna ilość, największy progres widać dopiero podczas walk i rozwijania postaci, gdzie masz multum skillów do odblokowania i przedmiotów do zdobycia (wliczając w to super-dopakowane bronie - niczym bronie ostateczne w serii Final Fantasy - które można dodatkowo ulepszać dzięki systemowi craftingu). Mimo wszystko jeżeli to Twoje pierwsze jRPG, to nie daję gwarancji, że Ci się spodoba (jednak japońskie erpegi to trochę inna para kaloszy niż Fallouty czy Dragon Age), ale na pewno warto spróbować i dać szansę.

 

 

 

Edytowane przez Josh
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wróciłem do gierki. Dobra to w 12 chapterze miał być ten moment grindu? Bo jeśli tak to robienie pobocznych rzeczy. Plus 

Spoiler

zarządzania dla kasy i battle areny dla expa.

Spowodowało, że za trudno nie było. Żadnego dodatkowego grindu.

 

Doszedłem na początek 14 chaptera i fabuła się rozkręca. Ale albo się do Yakuz przyzwyczaiłem albo jest bardziej przewidywalna niż poprzednie. Do zero, 6 i judgment się nie umywa. Ale jeszcze zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja odpaliłem gierkę po pojawieniu się w GP i cyk ponad 12 godzin pękło. Chapter 5 i kurcze ciężko mi się oderwać. Cała ta otoczka jrpg no mega pasuje. Warto zmieniać na hard czy lepiej na normalu zostać? I ogólnie na XSX jak zmieniam na tryb wysokiej rozdzielczości to mam wrażenie, że gra gubi klatki i nie trzyma stabilnych 30, ale to może po prostu zmiana z 60 tak się daje we znaki. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Skończyłem w końcu

Spoiler

Ależ to zakończenie i level były słabe. Śmierć Aokiego bez sensu. Toż to Yakuza 1, ala śmierć kumpla/brata i zamiast córki, przyjaciele. A ta nudna walka z Tendo... No nie podobała mi się końcówka. Wolę Kiryu. Ale sama gra dobra, pomysł z rpgiem spoko, ale nie dorobiony i średnio zbalasowany.

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...