Skocz do zawartości

Assassins Creed: Odyssey


Rekomendowane odpowiedzi

Tez. Powinni po prostu jakos to ograniczyć. Ze jeden, dwoch typow przyjdzie a kolejny juz bedzie podejrzliwy. Naciskasz gwiazdanie caly czas i typ ciagle "łota fak?". 

 

Ktos gwizda Ci gwizdkiem jeden po drugim jak ciulniety a ty idziesz z łotafak? Od razu granat wrzucam, albo strzelam dzidami w krzaczory. Wiem  ze to gierka no ale.. To się ciagnie od lat. 

Odnośnik do komentarza

Czytałem zapowiedź obszerną w cda i kurcze zapowiada się na prawdę dobrze. Jeżeli producenci spełnią obietnice to może być nie tylko najlepszy assasyn ale i najlepszy sandboks ostatnich lat (pewnie tylko miesiąc do premiery rdr 2 ale to i tak coś). Rezygnują prawie zewszystkiego czym assasyn był i robią z tego zupełnie inną grę. 

 

Origin to była ewolucja a to ma być rewolucja. Oczywiście zakładając że twórcy nie kłamią. Zobaczymy na premierę. 

 

W zapowiedzi pisali że do odwiedzenia będzie ponad 100 km kwadratorych  a ateny będą ok 30 % większe niż aleksandria w origins.  Będziemy najemnikiem podczas wojny Sparty z atenami i ten okres historyczny chyba nigdy nie został w grach przedstawiony. Podoba mi się że to my będziemy decydować czy chcemy pracować dla obu stronnictw czy opowiemy się po jednej ze stron. 

 

Pływanie statkiem będzie zgodne z realiami historycznymi. Nie będzie to walka jak w black flag a bardziej "fizyczna". Będą tylko łucznicy do walki na dystans. Cała walka będzie raczej polegała na taranowaniu przeciwnika i walce z nim przy abordazu. 

 

Fajna też będzie mechanika challengy. Zamiast robić je dla aczikow czy innych pierdoł tu będą miały wymierne korzyści. Po np zabiciu 25 dzikich zwierząt  bedziemy mieć tytuł pogromcy bestii i 5% do obrażeń zadawanych dzikim zwierzętom. 

 

Bedzie system reputacji tej złej i dobrej. Jak zaleziemy komuś za skórę zbyt mocno będą nas szukali najemnicy. Bedziemy mogli albo ich pokonać  (i dodać do swojej małej armii lub zabić), wyropić zleceniodawce (zabić go, przekupić lub np zastraszyć) i kilka innych sposobow.  

 

Ta dowolność zabawy i otwartość podoba mi się najbardziej. Gra jawi się jako piaskownica idealna i dla tych co lubią maksować gre i dla tych co wolą skupic się na historii. 

 

Jeżeli historia będzie fajna i spełnia te oboetnice to wróżę grze wysokie oceny. 

 

Zobaczymy 5.10 kto ma racje czy ja czy hejterzy serii

  • Haha 2
  • WTF 1
  • Smutny 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, blantman napisał:

Czytałem zapowiedź obszerną w cda i kurcze zapowiada się na prawdę dobrze. Jeżeli producenci spełnią obietnice to może być nie tylko najlepszy assasyn ale i najlepszy sandboks ostatnich lat (pewnie tylko miesiąc do premiery rdr 2 ale to i tak coś). Rezygnują prawie zewszystkiego czym assasyn był i robią z tego zupełnie inną grę. 

 

Origin to była ewolucja a to ma być rewolucja. Oczywiście zakładając że twórcy nie kłamią.

 

Ta dowolność zabawy i otwartość podoba mi się najbardziej. Gra jawi się jako piaskownica idealna i dla tych co lubią maksować gre i dla tych co wolą skupic się na historii. 

 

Zobaczymy 5.10 kto ma racje czy ja czy hejterzy serii


Ciężko określić mnie mianem "hejtera serii", bo wielokrotnie deklarowałem swoją sympatię i staram sie maxować każdą odsłonę AC, ale... no poniosło Cię i to dość mocno :)
Czytam i nie wierzę, że tak doświadczony branżą osobnik, po jakimś artykule z PeCetowej gazetki, może być tak naiwny i interpretować te słowa w taki sposób.

"Rewolucja" - reskin Origins, plus wybór opcji dialogowej podczas rozmów - no rewolucja jak chooy.

 

"Najlepszy sandbox ostatnich lat" - bo wszystkiego nayebane po ubisoftowemu i można wiele rzeczy robić? "Dowolność zabawy i otwartość" - każdy UBIsofciak ma przecież to samo, tyle że aktywności poboczne są w liczbie tysiąca i każda z nich tak samo nudna (ok, pierwsze 5 razy z każdego rodzaju jest zabawne, ale później to już tylko grind do surowców/XP/waluty).

"Gra jawi się jako piaskownica idealna i dla tych co lubią maksować gre i dla tych co wolą skupic się na historii" - czyli jak w każdej innej grze tego typu - jeden na szybko obali wątek główny, a drugi będzie maxował pierdoły bo "fajny świat", "przyjemne zwiedzanie", bądź po prostu "trofea/acziki".

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mi jakoś po drodze bardziej z tą gazetka pc'towa niż z opiniami na ppe lub psx extreme. Cda przeważnie gust redaktorów pokrywa się z moim. To właśnie po ich zapowiedzi sprzed misiaca czy 2 wziąłem na premire phantom doctrine i two point hospital. To dzieki artykułom w cda poznaje ciekawe indyki które nawet jak są opisane w psx extreme to w 2 akapitowych reckach na 1/3 kartki a przeważnie ich nie ma bo są tylko na pc. 

 

 

Nie wiem czy mnie poniosło. Po pierwsze napisałem że to tylko na podstawie tego co deweloper obiecuje a wiem jak to jest.

 

Chciałbym aby tak było bo wojny peloponeskie to mój konik i bardzo ciekawe realia. Tylko total war raz liznął to w giereczkowym światku a to strategia bez fabuły. 

 

Czy to tylko moje pobożne życzenia dowiemy się 5 października. Nie kupuje pre ordera tak samo jak nie kupiłem phantom doctrine, two poin czy nie kupie tomb raidera lub spidermana. Czekam na pierwsze opinie i wtedy biorę lub nie. Jedyny pewniak tej jesieni to rdr2. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, hav7n napisał:

 

Yeblem smiechem i przestalem czy tac dalej. Dorosly czlowiek, a wierzy w takie rzeczy od Ubisoftu XD

Cytat

While working with a historian specializing in ancient Greece, she explained to the team that while triremes (the most popular warship of the day) were propelled by rowers, they could also be slowed and quickly turned by holding their oars to one side or the other. Comboing your rowers into combat to gain distance, deal damage with arrows, then oar-break turning and boosting in for a ram is great fun, and feels decidedly unlike any naval combat we’ve seen in the series before. “It’s much more sort of Fast and Furious,” Phillips says. “It’s not perfectly accurate,” he continues, “but it is authentic to that time period and how they would have fought, which is something that we try to aim for... that it passes that sort of sniff test of ‘Yeah, that’s about right.’”

 

 

Czego tutaj nie rozumiesz ma być zgodne z realiami na miare gierki. Tak samo zgodne jak filmy pseudohistoryczne. Wiadomo że ma być fun ale dobrze że nie robią kopiuj wklej z black flag a zmieniają pod zupełnie inne realia.

 

Fajnie d(pipi)ć się do wszystkiego co piszę.  Rozumiem AC Odyssey jest na liście gier zakazanych na forum nie wolno na nią czekać. Proszę dać mi listę na jakie gry nie powinienem czekać. Zakładam że jedyne nie zakazane w tym roku to spiderman, forza horizon 4 i rdr 2.  Smutni ludzie na tym forum są. Pełni hejtu i wiedzący wszystko lepiej. A i tylko wasz gust jest jedynym gustem jeżeli chodzi o gry, książki czy filmy.

 

(pipi)ać to nic więcej na forum o tym co obejrzałem czy ograłem pisac nie będę bo nie warto. Loża szyderców nic nie wnosząca do tematu czycha.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Podobnie jak w przypadku FC5 i remastera FC3, tutaj mają dorzucać remastera ACIII do season passa :)

Czekam oczywiście na info o osobnym wydaniu pudełkowym :)
No i korewaaa - jedynkę kiedyś wypuszczą na obecną generację? Bo tylko tego będzie brakować (no i AC Liberation).

EDIT:
Nie doczytałem, że przygody Aveline też wejdą w skład tego zestawu - grubo :)

Czyli tylko w pierwsze AC nie można pyknąć na obecnej generacji (nie liczę wstecznej na XOX)

Edytowane przez Wredny
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Myślałem nawet o kupnie by zająć czymś myśli do rdr2 ale jakoś mimo że Origins był świetny ze względu na powiew świeżości tak tutaj wygląda to jak zwykłe DLC z nowym obszarem. Pewnie skuszę się na season pass do origins jak będzie przecena a Odysey zostawie na kolejny okres ogórkowy. Ocene 9.5 patrząc na chociażby na 9.0 dla Spiderka nie biorę poważnie , zresztą panowie ktoś bierze recki PSXE na poważnie?

Po za tym właśnie widzę że mam w kolekcji nie ograne Unity i Syndicate nawet...

Edytowane przez SpacierShark123
Odnośnik do komentarza

Gra życia.

 

A poważnie, to po Origins niech się pie.rdolą z tymi asasynami - udało się jako tako odświeżyć formułę i zrobić coś całkiem fajnego to teraz będzie ona wyciskana jak sok ze świeżej cytrynki, do porzygu. Raz na dwa-trzy lata można sobie zrushować fabułę i pośmigać chwilę po miejscówkach w tych gierkach, ale co roku? Szacun dla ludzi, którzy jeszcze nie rzygają tym tytułem i grają rok w rok w to samo

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...