Skocz do zawartości

Apple TV +


Sven Froost

Rekomendowane odpowiedzi

,,Monarch", AppleTV+, Uniwersum MonsterVerse od Legendary - serial, który nie pisze się tak jak mu obiecywano; bo obiecywano, że stanie się on jednym z najlepszych widowisk z gatunku sci-fi i akcji, jakie powstały w ciągu ostatnich lat. Obejrzałem 4-ty odcinek s01 - wnioski są następujące: wizualnie (efekty praktyczne + komputerowe + plener i scenografia etc.) serial prezentuje się na godnym dla AppleTV+, wysokim poziomie, jednak pod względem rozwoju całej historii tu przedstawionej, cóż... nie dzieje się zbyt dużo. Chaos, meh do kwadratu - taki tygiel rozmaitych wątków, które zanim się złączą w całość i zanim wpłynie to na związek z Agencją/Projektem Monarch i potworami i w końcu z całym tym Uniwersum, to minie chyba ostatnia minuta ostatniego odcinka, gdy to po prostu nastąpi. Nie uległem żadnej sugestii ,,że ktoś zaczyna źle oceniać tak zapowiadającą się perełkę". Nie, w tym przypadku moje zwątpienie w serial ,,Monarch" jest realne; tam za wiele się raczej nie wydarzy. Pewne osoby się odnajdą, pewne wątki zakończą się szczęśliwie, no i zapewne zobaczymy Jego, Króla Godzillę... 

 

Nie więcej niż: 5/10 - to ocena ,,Monarcha" za 4 z wszystkich do tej pory wyemitowanych odcinków. Kiego grzyba, więcej nie dam; wolę wypożyczyć za 10 czy 15zł jakieś dobre kino sci-fi, w jakości UHD z DolbyAtmos niż męczyć się z tym ,,czymś" dalej... No ale, dociągnę jakoś ten sezon, chociażby, że jest to związane z Kongiem i Królem Godzillą. :dafuq:

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, PiotrekP napisał:

Ósmy odcinek Monarch poza kilkoma minutami, nie wieje w końcu nudą. Zostały dwa i dopiero w nich więcej się będzie chyba działo. Kolejny serial, gdzie hajsy poszły na końcówkę? Zobaczymy.

Bo przy tej ekipie z lat 50 ten serial jeszcze daje rade ale jak jest powrót do tej pary chińczyków i murzynki to się żyć odechciewa. Nie pamiętam kiedy widziałem taką irytującą bande jak te 3 zjeby. No coś strasznego ten serial i jeszcze ten cliffhanger na koniec xD na drugi sezon już się nie dam złapać i będzie oglądane na jutubku  wszystkich 3 scen z godzillą

  • Haha 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, PiotrekP napisał:

Kolejny odcinek Monarch i ta końcówka... :kekw: Z Shawnem ciekawie wymyślili. Ale i tak stwierdzam że to serial to kolejny bardzo przeciętny średniak bazujący na znanej marce. Równie niepotrzebny jak Continental. Obejrzeć od biedy/z nudów i do zapomnienia. Choć jakiś cliffhanger na koniec jest pewny.

 

,,Monarch" to taki trochę sprzeczny w tym jak został wyprodukwany, jak wyreżyserowany, jak ,,dopieszczony" wizualnie serial. Ciężko będzie ocenić na dzylion fazylionów zakończy się nawiązaniem do któregoś z filmów z MonsterVerse od Legendary: albo do sequela z 2019 albo do kolejnego obrazu z serii, z 2021 roku. Na pewno serial nie nawiąże... po raz kolejny do "Kong. Wyspa Czaszki" - 

Spoiler

z tego, co pamiętam z pierwszego odcinka ,,Monarcha", w jego treści pojawiły się (chyba nawet na początku) konkretne powołania się na fragmenty fabuły tego filmu, chyba nawet do samego Projektu Monarch. 

 

Pozostaje kwestia tego, czy drugi sezon ,,Monarcha" będzie w ogóle potrzebny MonsterVerse, czy w ogóle samemu serialowi. Wszystko wyjdzie w praniu w ostatnich minutach ostatniego odcinka. To wygląda lepiej jako jakiś większy projekt Apple'a, jakby dopiero coś szykowano. Cóż, traktuję to jako Spin-Off do hollywoodzkich filmów o Godzilli, coś co dopowiada treści, z jakimiś smaczkami, easter-eggami etc., ale nie stanowi czegoś bardzo, bardzo istotnego dla tego Świata. Chyba że... sezon 1 ,,Monarcha" zakończy się tak, że być może pojawi się drugi cykl odcinków, a tam dopiero jakieś wyjaśnienie, wraz z pojawieniem się postaci z filmów z 2019 i 2021 roku. \

 

P.S. Wiadomix kiedy wpadnie nowy film Scorsese do oferty platformy, jak i Napoleon od Scotta? Ale w wersjach za free... a nie do kupienia w sklepie platformy. xD.

Odnośnik do komentarza

O kurła, Rozdzielenie nadrobiłem wreszcie, na dwa posiedzenia, dzisiaj obejrzałem 5 odcinkow. :D Wszystko już zostało o serialu powiedziane swego czasu, a od siebie tylko dodam, że jak dla mnie to historia bardzo w stylu Black Mirror, tylko rozciągnięta na cały sezon. Nawet otwarte zakończenie takie w stylu Czarnego Lustra. Znakomity serial.

Odnośnik do komentarza

Akurat Apple potrafi w intra. Wiele z nich oglądam za każdym razem. Nie pomijam. 

 

Ja jestem przygotowany na Mastera of the Air. Związku z premierą ponownie obejrzałem Band of Brothers (czwarty raz) i Pacyfik (drugi). Ten pierwszy dalej w moim Top 1! Drugi bardziej doceniłem niż za pierwszym razem. 

Jestem bardzo ciekaw tego nowego tworu. Dziś II Wojna Światowa nie cieszy się takim zainteresowaniem jak kiedyś. Sam dawniej chłonąłem wszystko w tej tematyce - gry, filmy, seriale, czasopisma (Oblicza Wojny - mam wszystkie numery), modele. Czy będzie ta ktoś oglądał poza fanami dwóch poprzednich seriali? Ja nie mogę się doczekać. Choć mam pewne obawy.

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Slow Horses... :banderas: Jak nienawidzę słuchać brytyjskiego akcentu w serialach, tak ten tytuł to jebany mistrz. Gary Oldman to jebany mistrz. Trzy sezony pękły niczym urodzinowy balonik i aż żal, że pewnie poczekamy sobie przynajmniej do jesieni na kolejny. A przecież wjeżdża Hugo Weaving :gachigasm:

 

Co teraz z życiem zrobić? Co warte jeszcze na Japko Plus? Ten Silos trzyma poziom?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Farmer napisał:

Slow Horses... :banderas: Jak nienawidzę słuchać brytyjskiego akcentu w serialach, tak ten tytuł to jebany mistrz. Gary Oldman to jebany mistrz. Trzy sezony pękły niczym urodzinowy balonik i aż żal, że pewnie poczekamy sobie przynajmniej do jesieni na kolejny. A przecież wjeżdża Hugo Weaving :gachigasm:

 

Co teraz z życiem zrobić? Co warte jeszcze na Japko Plus? Ten Silos trzyma poziom?

 

Jeszcze Pachinko koniecznie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Monarch się skończył. Kolejny w sumie niepotrzebny serial.

Tytanów tutaj tyle co Godzilla napłakała, wątki "gówniaków" irytują i są nudne, a ich gra aktorska to poziom młodzieżowych gorszych seriali z netfilxa. Najlepiej wypadają wątki z lat 50, ale za wiele ich nie ma. Kurt miał być wabikiem, chłop robi co może i wypada nieźle, co jeszcze bardziej obnaża resztę- oprócz wspomnianej trójki sprzed 70 lat. Końcówka to rzecz jasna typowy cliffhanger "1 sezonu serialu dla VOD". 

 

Pytanie podstawowe- po co takie coś powstaje? No dobra, upchanie tutaj najważniejszych wątków w 2h filmie by nie pykło, ale dwie części po ok. 100minut spokojnie by zmieściły. Bez zbędnych zamulaczy i niepotrzebnych dialogów o niczym, żeby tylko wypełnić te 40-45 minutowe odcinki.

Najbardziej przeciętne serialowe 6/10

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...