Skocz do zawartości

Top dekady 2010-2019 (gierki)


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejność dowolna 

1.Wiedzmin 3

2. Mass Effect 2 (trylogia cała ale 2 najlepsza)

3. Disco Elysium

4. Divinity 2

5. Dark Souls (cała seria plus bloodborne ale to dark souls 1 było moim pierwszym razem :) )

6. Xenoblade 2

7. Life is Strange (czemu to chyba musze wyjaśnić - ta gra pokazała że gry w stylu telltale potrafią być wybitne a nie tylko odtwórcze) 

8. Civilization V  ( 1k godzin na steam z tym nie wygram) 

9. Return of the Obra Dinn 

10. XCOM 2 Z dodatkiem War of the Chosen (z tym dodatkiem gra kompletna chyba sobie wrócę do niej jak teraz pomyslałem o rozgrywce :)

 

Lista z głowy. To co mi pierwsze przyszło do głowy gierek było znacznie więcej takich w jakie grałem z przyjemnością ale skoro te przyszły mi najszybciej do głowy to to jest moja lista. (specjalne wyróżnienie bo nie chciałem za dużo rpg dla pillars of eternity 2, tyranny i dragon age 1 - niestety pozostałe części zeszmaciły dragon age i na nowa już nie czekam) 

Odnośnik do komentarza

Dobra robota koledzy, fajnie się czyta wasze komentarze do listy. Teraz ja :) Kolejność według lat, wszystko solidnie przemyślane.

 

01: Mass Effect 2 - cudowna space opera z której do dziś pamiętam mnóstwo motywów, dialogów i miejscówek. Zadziałały w tym wypadku dwie rzeczy - ciągła chęć stworzenia najlepszej gry BioWare i duża kasa od EA. Szkoda że trylogia ciągle bez remastera.

 

02: Red Dead Redemption - najlepsza gierka o kowbojach z ciekawym story i genialną końcówką. Bawiłem się wybornie i nawet lepiej niż przy GTA IV. Dwójka jest technologicznym majstersztykiem, ale do historii i mechaniki mam już sporo uwag. A tu mi wszystko grało.

 

03: Zelda Skyward Sword - ostatnia taka Zelda. Zarzucano jej staroszkolność, przestarzałą konstrukcję i brak innowacji (pomijając machanie wiilotem). I to wszystko prawda, ale dla mnie to właśnie zalety które czynią tego przygodowego kolosa tak dobrym.

 

04: The Last of Us - fabuła w większości gier to żal i nędza. Coś tam jest, ale po chwili nie pamiętasz o co chodziło. Tutaj byłem solidnie zaskoczony jaką historię nam przedstawiono i jak nakreślono bohaterów. I do tego oczywiście soczysty gameplay, masa dobrych pomysłów i najlepsze na świecie miejscówki. 

 

05: Tomb Raider - ostra jatka na dziwnej wyspie. Najlepiej wspominam właśnie pierwszą odsłonę aktualnej serii. Wszystko mi się tu podobało włącznie z historią. Później już było różnie. 

 

06: Wiedźmin 3 - kto by pomyślał wiele lat temu że polska gierka tak namiesza i wskaże drogę. I do dziś nie widziałem lepszego action erpega. Tak świetnie zrobionego świata ze świecą szukać. Większość czasu spędziłem latając wszędzie z buta, co by obadać każdy pytajnik i porobić ciekawe screeny. I podziwiać Redów za ciężką pracę jaką tu wykonali. Ta gra wciąż imponuje!

 

07: Uncharted 4 - finał przygód Nathana musiał być spektakularny i tak też się stało. To gra akcji na bogato, gdzie znalazło się miejsce na wszystko co kochamy w serii, ostre pierdyknięcia jak również spokojne skradanie i powroty w przeszłość braci. 

 

08: God of War - przykład na to że warto czasem ostro zaryzykować. Przygody Kratosa wessały mnie na wiele dni i zachwyciły tyloma rzeczami że szok. Tak cudnych miejscówek i tak pysznej walki dawno nie widziałem. Trzeba też kolejny raz pochwalić twórców za relację syn, ojciec.

 

09: Shadow of the Colossus - dwie ostatnie pozycje to remaki doskonałe (moim zdaniem). Pięknie odświeżone z zachowaniem ducha oryginałów. Kolosy znów mnie zachwyciły poczuciem samotności, pomysłowymi walkami i ogólnym poczuciem obcowania z czymś więcej niż gierką video.

 

10: Resident Evil 2 - w końcu po 10 latach od zakończenia piątki, mogłem z czystym sumieniem zakrzyknąć - ależ to było dobre! Nie dla mnie te wszystkie Revelationy, koszmarnie nierówna szóstka czy VR FPP siódemka. Ogromnie jestem wdzięczny skośnym braciom za odświeżenie kultowej dwójki w tak dobrym stylu. Grałem w to jak poyebany i ciągle mi było mało. Dawać trójkę! 

 

Ogólnie dobra dekada :)

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
W dniu ‎07‎.‎12‎.‎2019 o 16:55, XM. napisał:

Tak w ogóle to jeszcze rok do końca dekady, trochę za wcześnie ten temat.

 

a nie bo dekada zaczyna się od pierwszego dnia roku 2010, a kończy na ostatnim dniu 2019 :potter: 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W ogole to ta generacja jest jest niesamowita do tego stopnia ze Asasyn stal sie dobra gra, EA wypuszcza solidnego soulslikea, Capcom to juz w ogole niszczy :obama: Kolejnosc poza pierwszymi trzema przypadkowa.

 

1. Bloodborne - dlugo sie zastanawialem czy tu bedzie Papiez Polak czy jednak BB ale zdecydowalem sie na BB. Dlatego ze to byla moja pierwsza gierka od FS i dzieki niej polubilem formule do tego stopnia ze ogralem wszystko. Po pierwszym przejsciu bylem pod wrazeniem ale po odpaleniu dodatku i wbiciu platyny to juz bylo 11/10. To byla tez moja pierwsza platyna na PS4 co daje dodatkowy sentyment.

2. Wiedzmin 3. Tu chyba nie trzeba tlumaczyc bo malo kto nie wstawia tej gry do swojego topu. A nawet nie lubie fantasy a zwlaszcza wypocin pijaka ktore czyta sie tragicznie. A tutaj zagralo wszystko.

3. GTA 5 - takiego hajpu na premiere to nie mialem chyba nigdy, marketing byl niesamowity. Pozniej jak kurz opadl to mozna bylo sie doszukac minusow, zwlaszcza z perspektywy czasu chcialoby sie na zlosc obnizyc ocene przez obesr.ane online. Samo miasto mi podpasowalo, jakby bylo w Liberty City to pewnie by mi tak nie siadlo. 

4. Dark Souls 3 - dam tylko trojeczke bo najlepsza z serii pod prawie kazdym wzgledem. Ogralem tuz po BB i wtedy wiedzialem ze uwielbiam tego typu rozgrywke.

5. Batman Arkham City - najlepsza z serii jak dla mnie to Asylum, no ale to poprzednia dekada. Mile zaskoczenie bo nigdy bym nie pomyslal ze polubie do tego stopnia przygody typeczka w rajtuzach. Bardzo przyjemna rozgrywka, fajni bossowie, duzo do roboty a mimo wszystko nie tak uciazliwe.

6. Max Payne 3 - chyba najlepszy shooter ostatnich lat ale najbardziej robi robote ta zmiana klimatu i masakrowanie pastuchow w fawelach to cos pieknego. Na przekor wiecznie marudzacemu community, ze co wy robicie zostawcie bo zepsujecie, Max Pejn tylko w NY. 

7. DMC 5 - poprzednia czesc mi nie podeszla wybitnie, za to ta jak najbardziej. Z kazdym przejsciem coraz lepsza. Czysty gameplay. Chociaz V mogli sobie darowac.

8. God Of War - strasznie mnie meczyly te nordyckie klimaty po Skyrimie, Wiedzminie. A w to jednak gralo sie bardzo przyjemnie, brakowalo bossow ale i tak duzo czystego funu.

9. Sekiro - aktualne GOTY, podchodzilem z dystansem, myslalem ze zwykla chinska gierka bedzie typu Tenchu a tutaj ekstremalnie prosty system walki wniosl tyle swiezosci do gatunku i dal tak satysfakcjonujace walki ze nie mozna przejsc obojetnie.

10. Fallout: NV - nie wiem w sumie co dac to daje NV, kawal solidnej gry, mile zaskoczenie po srednim F4.

 

Nie chce mi sie robic jakichs honorable mentions ale musze z potrzeby serca zrobic dishonorable: Yakuza 0, najgorsza gra ostatniej dekady w jaka mialem nieprzyjemnosc zagrac.

  • Plusik 2
  • WTF 2
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

 U mnie jak co dekadę gierki od R* mimo, że nie przepadam za innymi sanboxami ale oni robią zaje biście. Tradycyjnie jak co dekadę żadnego fps, tu jestem konsekwentny. Moje top15:

- Heavy Rain

- Alan Wake

- NBA 2k11

- Mario Galaxy 2

- TLOU

- GTAV

- Wiedźmin 3

- Uncharted 4

- The Last Guardian (koniecznie wersja na PSpro)

- Zelda Botw

- Super Mario Odyssey 2

- God of War

- RDR2

- Astrobot

- Star Wars Jedi Fallen

 

Kolejność przypadkowa, top3 pogrubione. 2 ex na PS3, 1 na X360, 1 na Wii, 4 na PS4, 2 na Switcha oraz 5 multiplatform.

Odnośnik do komentarza

Wiedzmin 3 - zadna gierka tak nie wciagnela jak wiesiek, dwa przejscia pod rzad, zaszycie sie przez pol lata w norze z zaslonietymi oknami, swietna fabula, swojskosc.
The last of us - gierka ktora na poczatku w ogole mnie nie interesowala, przyznam ze zakupilem w rok po premierze na jakiejs przecenie, wciaglo od pierwszych minut, cala gierka skonczona w kilka podejsc. Od tego czasu dla mnie jak swiateczny seans Kevina, raz w roku przechodze w okresie noworocznym
Gran Turismo 5 - gierka pelna baboli, pelna archaizmow, mozna wady wytykac bez konca ale... podpiecie kierownicy, wybranie nissana gt-r i polnocnej petli na Nurburgringu, motoryzacyjne niebo (chociaz jestem swiadom lepszych gierek)
Mass effect (trylogia) - pierwsza czesc ukradnieta w trakcie problemow z optymalizacja pierwszego wiedzmina na moim sprzecie no i nie spodziewalem sie ze ta space opera zrobi na mnie takie wrazenie. Do tego stopnia ze druga czesc bylem w stanie przejsc na moim leciwym sprzecie w 19 fpsach. Niestety andromeda lezy ledwie liznieta.
Assassins Creed 2 - Wszystkie bolaczki pierwszej czesci poprawione, swietny glowny bohater i wciagajaca fabula, zaden kolejny Assassyn juz nie robil takiego wrazenia a historia Ezia zasluguje na uznanie
Battlefield 3 - niektorzy z kolegami zgaduja sie na fife, my sie zgadywalismy na bf3, caly salon przerabiany na kafejke internetowa dla 4 osob, tworzenie jednego skladu i maratony ktore zaczynaly sie w piatek popoludniu a konczyly w niedziele w godzinach graniczacych z mozliwoscia wybrania sie do pracy dzien pozniej. FPP idealny.
Bad company 2 - Moze nawet lepiej niz wyzej, niestety tutaj jeszcze nie udalo mi sie zebrac kompanow do wspolnej zabawy, ale turnieje z ludkami poznanymi na necie tez na zawsze w serduszku
Uncharted 2 - To uczucie kiedy pierwszy raz bylem bohaterem filmu akcji, Drake dawal rade, ciekae czy teraz na ps4 fajnie bedzie w to zagrac?
Football manager (jak suma wszystkich czesci, w kazdej wrecz sie zatracam jak zlapie jakis talent)
Fight Night Round 4 - czy to jeszcze liczy sie do gry dekady? Najlepsza bijatyka od czasu ps3 dla mnie, nic wiecej do dodania.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Metacritic zrobił swoje top10 dekady. 

1. The Last of Us

2. The Legend of Zelda: Breath of the Wild

3. Wiedźminem 3: Dziki Gon

4. Red Dead Redemption 2

5. Mass Effect 2

6. Bloodborne.

7. The Elder Scrolls V: Skyrim 

    God of War.

9. Grand Theft Auto V

10. Dark Souls.

 

Bardzo zacna lista. Nie wszystkie pozycje na niej lubię (Skyrim), ale wszystkie szanuję :)

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Gregor var Emreis napisał:

Metacritic zrobił swoje top10 dekady. 

1. The Last of Us

2. The Legend of Zelda: Breath of the Wild

3. Wiedźminem 3: Dziki Gon

4. Red Dead Redemption 2

5. Mass Effect 2

6. Bloodborne.

7. The Elder Scrolls V: Skyrim 

    God of War.

9. Grand Theft Auto V

10. Dark Souls.

 

Bardzo zacna lista. Nie wszystkie pozycje na niej lubię (Skyrim), ale wszystkie szanuję :)


Gdyby nie to GTAV to w sumie nie ma się o co przyczepić  - fantastyczne zestawienie.

Odnośnik do komentarza

1. Bloodborne 

2. Wiedźmin 3

3. Doom 

4. Dark Souls 

5. Hotline Miami

6. Battlefield: Bad Company 2

7. MGS 5

8. Alice: Madness Returns

9. Hitman (1 i 2 bo w sumie składają się na jedną grę)

10. Star Wars: Knights of The Old Republic II (wyszło 16 lat temu, ale ja grałem po raz pierwszy jakieś 2 tygodnie temu, więc chuy)

 

Poza top 4 kolejność przypadkowa. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...