Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Czezare napisał:

Ciężko mi oddać słowami jak bardzo wściekły i rozczarowany jestem po tym "pokazie" Microsoftu. W tym head office M$ chyba jacyś kompletnie nieogarnięci garnituracy pracują. Teraz mam co do tego nie tyle podejrzenie, co pewność. Po dość słabej konfie Sony (która teraz jawi się jako całkiem dobra) gigant z Redmond miał wszystkie asy w rękawie, aby pognębić głównego konkurenta. Niestety, owe asiory w rezultacie okazały się zwykłymi blotkami, ale po kolei.

Zawsze oceniając coś staram się najpierw wymienić to co ma przewagę. Jeśli więcej jest złego to od tego zaczynam, aby mieć to z głowy, a kończę długo rozpływając się nad plusami dodatnimi, albo odwrotnie. Niestety, w przypadku tej żenady, której byliśmy świadkami zachodzi odwrotny przypadek. 

Największe zaskoczenie in plus? Tego sam się nie spodziewałem. State Of Decay 3! Pomijając fakt, że to CGI to może się okazać, że na okoliczność trójki developer porzuci wielkie tereny z grafiką "śliczną" jak dworcowy wychodek w małej miejscowości po zamknięciu tegoż dworca na rzecz wypasionej graficznie gry akcji TPP. Mogę się oczywiście mylić, ale pomarzyć można. Tak czy inaczej bardzo dobry trailer. Drugi dobry punkt to gra Remedy. Nie spodziewałem się tego. Podobało mnie się i tyle. I...to wszystko co dobre, naprawdę!

Halo...Ja wiem, że M$ postanowił stać przez 2 lata okrakiem na dwóch generacjach sprzętu, w tym na najsłabszej iteracji tj XOne Fat. I gdyby mnie ktoś zapewnił, że pokaz z konfy na nim właśnie się odbywał to bym nawet pokiwał głową z uznaniem, ale tak przecież nie było! Pomijam już fakt, że singiel mnie ryra i czekam na multi, ale tak czy inaczej gra dla pojedynczego gracza oprócz linki dosłownie niczym nie różni się od poprzednich części. Nawet yebane wciśnięcie przycisku windy po wyczyszczeniu killroomu było! Po tym co zobaczyłem o Multi zaczynam się poważnie bać, a to jedyny wabik przyciągający mnie do tej gry:sapek:

Po tym jak zapowiedziano już wcześniej Everwild sądziłem, że przynajmniej powiedzą czym ta gra ma być. Nie doczekałem się, z resztą poza tym teraźniejsze gry Rare kompletnie mi nie leżą, więc i tu pewnie wyjątku nie będzie.Forza? Śmieliśmy się słusznie z nowego GT, ale tu dowiedzieliśmy się tylko, że gra...powstaje. Słabo i to bardzo. Po obejrzeniu zajawki Psychonauts 2 mam prawie pewność, że tę szpilę pociągnąłby pierwszy xbox, a pewność absolutną, że na X360 P2 śmigałaby w 60 fps. Indor i tyle. Czy takimi grami robi się zajawkę graczom na NEXTGENOWĄ konsolę? Albo dodatkiem do Outer Worlds?? A ta nowa gra Obsidianu? No po lecącej w trailerze strzale ciężko wyczuć, ale znając wyjątkową indolencję tego studia w kwestiach graficznych i nie tylko mogę spodziewać się tylko jednego: słabizno-średnizny. I kiedy tak siedziałem przed kompem i sądziłem, że już gorzej i nudniej być nie może ci wyjechali ku.rwa z....TETRISEM!:sapek: Doprawdy godny konkurent Pana Truskawki nie ma co:pechowiec: Fable? Nie lubię franczyzy, czego przed nikim bynajmniej nie taiłem, z resztą cały czas miałem nadzieję wbrew plotkom, że Playground nie nad tym pracuje. W ogóle to cała konfa to film o facecie w łódce, słowo daję. Rozmiar katastrofy uwydatniła jeszcze typiara tłumacząca na "PL" to co się działo na youtubowym kanale. Poziom "przekładu" i dykcja na poziomie domorosłych "lektorów" z pirackich filmów VHS sprzed dwóch dekad. Jak Boga kocham, nawet ja bym to kur.wa lepiej zrobił.

Cóż rzec na koniec? Po tym co zobaczyłem nie wiem czy chciałbym z M$ ubić muchę w kiblu. Raczej na pewno nie, z resztą Sony też niewiele lepsze, choć lepsze bezdyskusyjnie. Ciężko mi przełknąć tę żabę, a raczej ropuchę. Może sprzedać fpisdu konsolę i dać sobie na dłuższy czas odbój z graniem? 

 

PS: Ostatnio mocno zajarałem się gitarą elektryczną. Nigdy nie grałem, a chciałbym spróbować. To chyba teraz najlepszy kierunek dla mnie...

 

Co do gitary to zawsze możesz sobie Rocksmith'a kupić i grać w grę grając na elektryku :blink: A co do reszty posta to chyba najlepsze i najtrafniejsze podsumowanie dzisiejszej konfy jakie do tej pory czytałem ;)

Edytowane przez Ryo-San
Odnośnik do komentarza

Po tych dwóch pokazach, to więcej mnie zaciekawiło na Ps5. Ale to wszystko gry na 2021/2022. Na teraz kompletnie nie mam ciśnienia na nową konsole. 

Lekki żal, bo liczyłem że kupię nowego Xboxa, potem PS5. Ale widzę, że mogę hajs przeznaczyć na RTX 3000 :newell:

Liczyłem się z tym że konfa nie urwie jajec i szkoda że trafiłem. Konsolowy feeling też zabiera fakt, że można te gry na PC ograć. 

Na skok graficzny nie liczę, będą dodatki w postaci Ray Tracingu, ale mocno wątpię w te 4k/60. Czuję opcję w grach jak TLOU remaster miał- chcesz płynnie czy ładnie. 

 

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, iluck85 napisał:

Po tych dwóch pokazach, to więcej mnie zaciekawiło na Ps5. Ale to wszystko gry na 2021/2022. Na teraz kompletnie nie mam ciśnienia na nową konsole. 

Lekki żal, bo liczyłem że kupię nowego Xboxa, potem PS5. Ale widzę, że mogę hajs przeznaczyć na RTX 3000 :newell:

Liczyłem się z tym że konfa nie urwie jajec i szkoda że trafiłem. Konsolowy feeling też zabiera fakt, że można te gry na PC ograć. 

Na skok graficzny nie liczę, będą dodatki w postaci Ray Tracingu, ale mocno wątpię w te 4k/60. Czuję opcję w grach jak TLOU remaster miał- chcesz płynnie czy ładnie. 

 

(pipi) ja już na PC grać nie potrafię. Więc jakaś konsola zostanie zakupioną ale hype to spadł już prawie do zera. 

A po tym pokazie to już naprawdę sony nic nie musi. 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Mejm napisał:

To bys musial i tak u jednej obcinac. Zreszta on nie hodowal szponow jak klasyczni.

Na feralnym zdjęciu też tylko jedna ręka była:reggie:

Teraz, lpcl napisał:

(pipi) ja już na PC grać nie potrafię. Więc jakaś konsola zostanie zakupioną ale hype to spadł już prawie do zera. 

A po tym pokazie to już naprawdę sony nic nie musi. 

Jeśli po konsoli miałbym wrócić do peceta to wolę nie grać wcale...

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Czezare napisał:

Na feralnym zdjęciu też tylko jedna ręka była:reggie:

Jeśli po konsoli miałbym wrócić do peceta to wolę nie grać wcale...

Widzę, że już ostra deprecha ;)

Myślę, że gorzej już być nie może, więc nie ma co się załamywać. 

W sumie nie wiem po co iść drogą destiny jak halo od 343 miało już jakiś styl. Ale singiel to mnie w sumie (pipi)i w tej grze. A z multi to niestety może być różnie, patrząc np. przez pryzmat ostatnich 2 lat w h5. 

Ale zobaczymy może coś więcej beta o tym nam powie. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza

Czysto teoretyzując: Jaką ofertę cenową musiałby dać M$, by pokonać Sony?

 

Myślę, że konsola o $100 tańsza to za mało. Gamepass na pierwsze 3 miesiące za free. Gamepass zawiera w sobie gold i większość gier wychodzących na tą konsolę. 

Jakby Xbox z gamepasem miałby darmowe gry i online, to może miałby szanse. 

Edytowane przez C1REX
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Rozi napisał:

O STALKER 2, ogra się na PS5.

 

@Najtmer, mokrutki?

hmmmm troche tak, troche nie. po tylu latach hajpu na sequel wiele rzeczy moze nie stanac na wysokosci zadania, jak chocby fabulka. 

 

ale generalnie fajnie ze w koncu cos sie ruszylo w temacie, od kilku lat widnial na oficjalnej stronie s2 napis "2.0.2.1" o ile dobrze pamietam.

 

kurde, pojechalbym drugi raz do czarnobyla. wycieczki po 800 ziko.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, C1REX napisał:

Czysto teoretyzując: Jaką ofertę cenową musiałby dać M$, by pokonać Sony?

Piszę o tym już któryś raz, ale MS w to co uważa się za tradycyjny miernik (liczba sprzedanych konsol) nie ma żadnych szans. PlayStation to znacznie wieksza, bardziej globalna marka.

 

Ale w to co celuje MS czyli liczba stałe grających graczy opłacających abonament na różnych platformach, to można powiedzieć że już  teraz pokonuje Sony

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, XM. napisał:

:kaz:

 

No właśnie potwierdza się to o czym napisała, najlepszy przykład to Fable.

Nie wiemy jeszcze nic o grze, ale niektórzy już ją skreślają  bo "podobno będzie MMO a ja gr tylko w jeden typ gier". Wykreowany swiat, fabuła, gameplay, klimat ich nie interesuje.

 

Podobnie z Halo, gra nie wygląda nextgenow to wszyscy widzą. Ale nie można nawet napisać o innych elementach (jak fajny gameplay z Halo 5, klimat czy muzyce) bo wszystko zostało zdominowane w dyskusji przez graficzkę.

 

Pomijam już fakt że najbardziej wokalni w swoim rozczarowaniu xboxem są jak zwykle fani jedynej słusznej konsoli, bo to akurat było do przewidzenia.

 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, ASX napisał:

jak zwykle fani jedynej słusznej konsoli, bo to akurat było do przewidzenia.

Wiesz, podziękuj kolegom którzy to nie opowiadali jakie to oranie będzie, HALO perła w koronie Xboxa miała zniszczyć niebieskich, paru puściły nerwy i chcieli banów ale jak podobne rzeczy działy się w temacie PS to XD śmichy chichy, no sorry ale tej wzajemnej karuzeli wyśmiewania już się raczej nie zatrzyma.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli Fable faktycznie okaże się MMO, to oprócz świętej trójcy pozostałe studia będą pewnie tworzyć gry pokroju Hellblade, Blair Witch czy Unravel od EA, tak żeby trafiały często do Game Passa + właśnie tytuły nastawione na multi jak Sea of Thieves czy Bleeding Edge... mi to akurat nie pasuje, bo z powodu tych szumnych zapowiedzi samego Spencer liczyłem na więcej. Oczywiście chciałbym się mylić, ale obecnie nie widzę sensu. kupować nowej konsoli na premierę, bo tytuły, które mnie interesują nie mają nawet określonego roku premiery albo nie zostały oficjalnie zapowiedziane (np. Forza Horizon).

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Figuś napisał:

Wiesz, podziękuj kolegom którzy to nie opowiadali jakie to oranie będzie, HALO perła w koronie Xboxa miała zniszczyć niebieskich, paru puściły nerwy i chcieli banów ale jak podobne rzeczy działy się w temacie PS to XD śmichy chichy, no sorry ale tej wzajemnej karuzeli wyśmiewania już się raczej nie zatrzyma.

No to też prawda i moim zdaniem to jest głupie zachowanie, teraz po tym co pisali po  tym jak wrzucali gify orania pola muszą przełknąć tą gorzką pigułkę, bo na pewno żadnego zaorania eventu PS5 nie było. 

 

To co mi się nie podobało wczoraj a o czym nie pisałem to brak fragmentów gameplayu czy nawet ujęć na filmiku gry. Pisałem o tym że Sony często robi to zdecydowanie lepiej, zapowiada Ratcheta i cyk od razu gameplay. Horizon 2 i Spider dostały trailery na silniku chociaż.

A u Xboxa jak zwykle, State of Decay 3 to czyste CGI i nie mamy pojęcia jak będą wyglądała właściwa gra. Gra Obsidianu podobnie chociaż tam kilka ostatnich sekund było chociaż na silniku. Generalnie zawód bo gdyby poczekali aż te gry będą gotowe do prawdziwych prezentacji to ich zapowiedzi zrobiłyby znacznie większe wrażenie, a tak pozostają zwykłymi cgi.

 

Wkurza też brak dat premier. Spodziewałem się że Xbox wyłoży wiele kart na stół zapowiadając gry które są jeszcze bardzo odległe. Ale miałem nadzieję że chociaż  niektóre jak Everwild i Psychonauts dostaną wstępne daty premier.

 

Trzecia rzecz to pokaz Halo Infinite, szanuje ten soft reboot, nawiązania do klasycznej trylogii ale takim gameplayem z taką oprawą nie powinno zapowiadać się nowej generacjii. Widać że gra siedzi mocno korzeniami w poprzedniej generacji. Oświetlenie względem halo 4 to wręcz downgrade i generalnie jestem trochę w szoku bo po halo 4 kiedy 343 wycisneli ostatnie soki z 360tki to miałem ich za magików graficznych. Coś poszło chyba nie tak (delikatnie mówiąc).

 

Co mi się podobało to ogólną jakość prezentacji, jedna godzina i cały czas gierka za gierką. W dodatku większość z  nich to gry first party więc widać że Spencer robi użytek ze swoich ekip. Druga sprawa to to że WSZYSTKIE wczoraj pokazane gry wylądują w gamepassie day fucking one więc to dobrze pokazuje gdzie są teraz priorytety xboxa i jak mocno ms inwestuje w tę usluge

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Nie chcę mi się wierzyć, że nie mogli chociaż po 30 sekund gameplayu pokazać. Od razu odbiór byłby lepszy. Po tej prezentacji niewiele więcej wiadomo niż przed nią. Czekam na analizę df dot. halo. 

Prawda jest taka, że uśmiałem się na tej prezentacji bardziej niż podczas eventu sony. Więc jestem w sumie w dobrym chumorze. 

Na razie nic nie przekonuje do zakupu next genów. 

Odnośnik do komentarza

Najbardziej z tej prezentacji martwi mnie fakt, że jeśli Forza Motorsport to 2021 to Horizon chyba dopiero za dwa lata :(

 

Gdyby nie gamepass to w tym momencie bym na pewno wolał kupić PS5, a tak to jeszcze nie wiem..

 

Oby ten Motorsport to była pierwsza połowa 2021, a nie tytuł na końcówkę roku jako ich najważniejsza gra.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...