Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, C1REX napisał:

Co się dokładnie wydarzyło, że x360 było takim sukcesem, a potem tak wszystko siadło?

 

Miałem X360 i do dziś miło wspominam.

No nie tak do końca siadło. Sony wygrało tamtą generację o włos. Różnica w sprzedaży była chyba 3-4mln konsol czyli tyle co nic. W zasadzie można to uznać za remis. A czemu w tej generacji taki oklep dostali to nie mam pojęcia. Też miałem 360 od premiery i bardzo miło wspominam ten czas a konsola śmiga do dzisiaj.

Edytowane przez Ryo-San
Odnośnik do komentarza

Ocenianie generacji pod względem sprzedanych konsol daje tylko niepełny obraz

 

Zwłaszcza że w Microsoft w tej generacji zrezygnował z tytułów ekskluzywnych na konsole, otworzyli się na rynek pecetowy i chyba koniec  końców nie żałują tej decyzji. Nie sprzedają już tyle konsol co wcześniej bo nie trzeba mieć ich konsoli by ogrywać ich hity, ale dzięki temu zyskali miliony subskrybentów gamepassa na PC, a ich gry jak Halo czy Sea of Thieves stały się hitami na Steam. 

 

W dalszych latach spodziewam się że konsola będzie dla Xboxa stałym bezpiecznym przyczółkiem, bo nie mają szans na tym polu wygrać z sony, a swoją eskspansje będą dalej kierować na rynek pecetowy i streamingowy gdzie mogą ugrać dla siebie więcej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ASX napisał:

Ocenianie generacji pod względem sprzedanych konsol daje tylko niepełny obraz

 

Zwłaszcza że w Microsoft w tej generacji zrezygnował z tytułów ekskluzywnych na konsole, otworzyli się na rynek pecetowy i chyba koniec  końców nie żałują tej decyzji. Nie sprzedają już tyle konsol co wcześniej bo nie trzeba mieć ich konsoli by ogrywać ich hity, ale dzięki temu zyskali miliony subskrybentów gamepassa na PC, a ich gry jak Halo czy Sea of Thieves stały się hitami na Steam. 

 

W dalszych latach spodziewam się że konsola będzie dla Xboxa stałym bezpiecznym przyczółkiem, bo nie mają szans na tym polu wygrać z sony, a swoją eskspansje będą dalej kierować na rynek pecetowy i streamingowy gdzie mogą ugrać dla siebie więcej.

Jestem pełen podziwu dla twojej osoby, która zawsze stara się przedstawić wszystko w lepszym świetle. Sony też inwestuje w pc dzięki usłudze ps now, która notabene będzie miała większy zasięg dzięki MS, oraz współpracuje z Epic, gdzie w ich sklepie pojawiają się starsze gry na wyłączność Sony. Nie zmienia to faktu, że sprzedali ponad 100 milionów konsol. Druga sprawa, Ilość sprzedanych sztuk nie ma odzwierciedlenia w momencie, gdy porównujemy dobra luksusowe z normalnymi, wtedy wiadomo, że zwykłego Kowalskiego nie stać na Ferrari i kupuje np Toyotę. Ale tu mamy sprzęty zbliżone cenowo i nie jest to żadna zapora. Czasami trzeba przyznać, że gdzieś coś poszło nie tak. Xbox 360 miał pełno gier na wyłączność, świetny marketing, wpasował się w okres rodzinnej rozrywki z kamerką i grami ruchowymi, byli tak pewni swgo, że osiedli na laurach przez co ps3 wyprzedziło ich pod koniec życia generacji. Xbox One to była porażka marketingowa, z której wyszli dopiero teraz. I w momencie, gdy mają wszystko, odbudowali zaufanie, mają super usługę, reklamują pokaz grą, która graficznie wyglądała jak na xboxa one a nie x. Sam pokaz był dobry, co podkreśliłem wcześniej, ale nie reklamuje się tego jako gameplayu gier wewnętrznych studiów, bo on był tylko w Halo i bodajże Medium, reszta to CGI. Wystarczyło powiedzieć, że chcemy pokazać wam naszą wizję na pierwsze dwa lata i było by ok, a tak fani xboxa są zawiedzeni, powtarzam fani. Dla osoby bezstronnej było to ok, gdyż w tym sezonie ogórkowym mógł zobaczyć co jest na horyzoncie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Mejm napisał:

bo w 95% tych gierek nie chce sie grac.

 

Zdecydowanie przesadzasz, ale jeśli ja np. ograłem teraz np. 8 gier, ale ktoś kto nie ma mojego gusty ogra 10 które dla mnie są niewarte czasu i tak krok po kroku coś dla siebie znajdziesz. Może odkryjesz coś fajnego. Sam w ciągu ostatnich 2-3 miesięcy ograłem tuzin dobrych tytułów, a wszystko w ramach abonamentu. :) 

 

TAK, PO CICHACZU PRZEMYCAM ZE GRAM NIE TYLKO W WOWA I HALO, DZIĘKUJĘ

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza

Dziewczyna dziwi się, że ludzie nie rozmawiają o Game Passie tylko o Halo? Konferencja była świetną reklamą usługi, ale nic się przecież nie zmieniło. Gry od MS lądują tam day 1 od dawna, podobnie jak wiele innych ciekawych tytułów. Spencer też już obiecywał, że dalej będą inwestować w ten abonament. Większość oczekiwała po evencie zachęty do kupna Xbox Series X, a nie opłacania abonamentu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...