Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Dwie ważne rzeczy wyniesione z tego pokazu:

  • MS ma mieć jeszcze kolejny pokaz, więc pewnie poczekali co pokaże samo Sony na najbliższym SOP
  • XGS nie pokazało jeszcze wszystkich projektów, pomijając mniejsze teamy, wciąż czeka nas pokaz: Ninja Theory, Inexile, The Initiative, Coallition i Compulsion
Odnośnik do komentarza

No takiemu Everwild przydałby taki pokazik w stylu Horizona. Ładny trailerek i 5 minut czystego gameplayu. Artystycznie super wygląda, ale dalej nie wiem czy to gra dla mnie. ;)

 

Fani Xboxa mogą być w sumie zadowoleni - potwierdzone klasyczne marki jak Fable, Forza, Halo. Dodatkowo nowy RPG od Obisidianu itp. itd. Jak komuś bardziej odpowiadały dotychczasowe exy Xboxa to pewnie z zielonymi zostanie. Całą resztę będzie ciężko przekonać - poza gamepassem i wsteczną które wydają się być najmocniejszymi punktami Microsoftu dla osób jeszcze nieprzekonanych do nowej konsoli od Spencera.

Odnośnik do komentarza

Ja tam tez trzymam kciuki za multi Halo żeby nie popsuli i będzie elegancko, największym plusem tej konfy jest to ze każda z gier prezentowanych będzie na premierę w gamepassie xd a no i stalker praz nowa gra obsidian tez spoko xd 

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

Jezu jakie to było słabe, pokaz PS5 który był dla mnie średni wypada po prostu lepiej. Te dauny niczego się nie nauczyły przez te lata. Do wstecznej zostawię sobie X1X i kasę którą miałem przeznaczyć na Series X wpakuje po prostu w kompa, którego i tak miałem apgrejdować.  

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobra, już po opadnięciu emocji. Tak na chłodno. Miało być oranie, nie było. 

Ale..czy jest tak tragicznie na tą chwilę? Jest zapewnienie że gry powstają, gry exkluzywne. 

Halo pewnie będzie dobre, w multi nawet bardzo. Medium i Psychonauts2 dadzą radę. 

Do tego Avowed, Fable, Everwild i Hellblade 2, narazie bez gameplayu, jednak powstają i wzbudzają ciekawość niesamowicie. Do tego kilku studiów nie zobaczyliśmy. 

Kurde generalnie Sony narazie też nie pokazało nic specjalnego (chociaż wiemy że w ciągu generacji hitów dostarczą pewnie). 

 

Jest jeszcze kilka miesięcy, może zobaczymy nowe gry pozostałych devów. Na start nie bedzie cudów (żadna konsola chyba nie miała), ale jednak w perspektywie czasu można myśleć pozytywnie. 

Odnośnik do komentarza

Ciężko mi oddać słowami jak bardzo wściekły i rozczarowany jestem po tym "pokazie" Microsoftu. W tym head office M$ chyba jacyś kompletnie nieogarnięci garnituracy pracują. Teraz mam co do tego nie tyle podejrzenie, co pewność. Po dość słabej konfie Sony (która teraz jawi się jako całkiem dobra) gigant z Redmond miał wszystkie asy w rękawie, aby pognębić głównego konkurenta. Niestety, owe asiory w rezultacie okazały się zwykłymi blotkami, ale po kolei.

Zawsze oceniając coś staram się najpierw wymienić to co ma przewagę. Jeśli mniej jest złego to od tego zaczynam, aby mieć to z głowy, a kończę długo rozpływając się nad plusami dodatnimi, albo odwrotnie. Niestety, w przypadku tej żenady, której byliśmy świadkami zachodzi odwrotny przypadek. 

Największe zaskoczenie in plus? Tego sam się nie spodziewałem. State Of Decay 3! Pomijając fakt, że to CGI to może się okazać, że na okoliczność trójki developer porzuci wielkie tereny z grafiką "śliczną" jak dworcowy wychodek w małej miejscowości po zamknięciu tegoż dworca na rzecz wypasionej graficznie gry akcji TPP. Mogę się oczywiście mylić, ale pomarzyć można. Tak czy inaczej bardzo dobry trailer. Drugi dobry punkt to gra Remedy. Nie spodziewałem się tego. Podobało mnie się i tyle. I...to wszystko co dobre, naprawdę!

Halo...Ja wiem, że M$ postanowił stać przez 2 lata okrakiem na dwóch generacjach sprzętu, w tym na najsłabszej iteracji tj XOne Fat. I gdyby mnie ktoś zapewnił, że pokaz z konfy na nim właśnie się odbywał to bym nawet pokiwał głową z uznaniem, ale tak przecież nie było! Pomijam już fakt, że singiel mnie ryra i czekam na multi, ale tak czy inaczej gra dla pojedynczego gracza oprócz linki dosłownie niczym nie różni się od poprzednich części. Nawet yebane wciśnięcie przycisku windy po wyczyszczeniu killroomu było! Po tym co zobaczyłem o Multi zaczynam się poważnie bać, a to jedyny wabik przyciągający mnie do tej gry:sapek:

Po tym jak zapowiedziano już wcześniej Everwild sądziłem, że przynajmniej powiedzą czym ta gra ma być. Nie doczekałem się, z resztą poza tym teraźniejsze gry Rare kompletnie mi nie leżą, więc i tu pewnie wyjątku nie będzie.Forza? Śmieliśmy się słusznie z nowego GT, ale tu dowiedzieliśmy się tylko, że gra...powstaje. Słabo i to bardzo. Po obejrzeniu zajawki Psychonauts 2 mam prawie pewność, że tę szpilę pociągnąłby pierwszy xbox, a pewność absolutną, że na X360 P2 śmigałaby w 60 fps. Indor i tyle. Czy takimi grami robi się zajawkę graczom na NEXTGENOWĄ konsolę? Albo dodatkiem do Outer Worlds?? A ta nowa gra Obsidianu? No po lecącej w trailerze strzale ciężko wyczuć, ale znając wyjątkową indolencję tego studia w kwestiach graficznych i nie tylko mogę spodziewać się tylko jednego: słabizno-średnizny. I kiedy tak siedziałem przed kompem i sądziłem, że już gorzej i nudniej być nie może ci wyjechali ku.rwa z....TETRISEM!:sapek: Doprawdy godny konkurent Pana Truskawki nie ma co:pechowiec: Fable? Nie lubię franczyzy, czego przed nikim bynajmniej nie taiłem, z resztą cały czas miałem nadzieję wbrew plotkom, że Playground nie nad tym pracuje. W ogóle to cała konfa to film o facecie w łódce, słowo daję. Rozmiar katastrofy uwydatniła jeszcze typiara tłumacząca na "PL" to co się działo na youtubowym kanale. Poziom "przekładu" i dykcja na poziomie domorosłych "lektorów" z pirackich filmów VHS sprzed dwóch dekad. Jak Boga kocham, nawet ja bym to kur.wa lepiej zrobił.

Cóż rzec na koniec? Po tym co zobaczyłem nie wiem czy chciałbym z M$ ubić muchę w kiblu. Raczej na pewno nie, z resztą Sony też niewiele lepsze, choć lepsze bezdyskusyjnie. Ciężko mi przełknąć tę żabę, a raczej ropuchę. Może sprzedać fpisdu konsolę i dać sobie na dłuższy czas odbój z graniem? 

 

PS: Ostatnio mocno zajarałem się gitarą elektryczną. Nigdy nie grałem, a chciałbym spróbować. To chyba teraz najlepszy kierunek dla mnie...

 

Edytowane przez Czezare
  • Plusik 5
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

No nie czaje, pierwszy Xbox genialna maszynka z świetnymi eksami to samo 360. Z one to sobie dałem spokój po konferencji tvtvtvtv. Trochę liczyłem na nową konsolę MS ,że może namiesza a tu wygląda na to ,że się znowu skończy na nadziejach, zapowiedziach i cgi. Większość gier od Sony mi tak średnio leży ale kurde tam widać wielomilionowe budżety w grach, zdolnych artystów pracujących nad danym tytułem a u MS jak się trafi genialna gra to zrobiło to jakieś studio na kontrakcie (GoW, Halo, Ori,). Forza ich jeszcze ratuje bo to marka premium z samymi dobrymi odsłonami.

 

Żeby przez tyle lat nie wypracować sobie zdolnych studiów. Jak widać góra mamony to nie wszystko.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Rozumiem że ktoś może być rozczarowany poazem, szczególnie "nexgtenowym" pokazem Halo gdzie oprawa delikatnie mówiąc nie zachwyca.

 

Ale pisanie że Xbox nie ma zdolnych studiow? Poważnie? W końcu nikt mi nie powie że  343, Coaliton, Rare, Turn10 i Playground, wypuściły w tej generacji same crapy.

 

A i btw. halo nie powstało na kontrakcie, Bungie było wewnętrznym studiem MS

 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, ASX napisał:

Rozumiem że ktoś może być rozczarowany poazem, szczególnie "nexgtenowym" pokazem Halo gdzie oprawa delikatnie mówiąc nie zachwyca.

 

Ale pisanie że Xbox nie ma zdolnych studiow? Poważnie? W końcu nikt mi nie powie że  343, Coaliton, Rare, Turn10 i Playground, wypuściły w tej generacji same crapy.

 

A i btw. halo nie powstało na kontrakcie, Bungie było wewnętrznym studiem MS

 

Jeśli ktoś nie jest miłośnikiem wyścigów (jak ja) to w tej generacji konsol  z tego co wymieniłeś bezdyskusyjnie świetne było tylko Multi w H5.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Bigby napisał:

Tak naprawdę to ani Sony ani MS nie jest gotowe na nową generację, co pokazały te eventy. Mało gameplayu, zero dat premier. Trudno cokolwiek oczekiwać i wróżyć nie mając konkretów.

Ja tam już wróżę że utrzyma się status quo z obecnej generacji

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Bigby napisał:

Tak naprawdę to ani Sony ani MS nie jest gotowe na nową generację, co pokazały te eventy. Mało gameplayu, zero dat premier. Trudno cokolwiek oczekiwać i wróżyć nie mając konkretów.

Sony jak i Microsoft będą miały przynajmniej jeszcze jeden pokaz przed premierą konsol (Sony w sierpniu SoP, a przed premierą chcą zrobić konferencje z udziałem publiczności, jeżeli sytuacja pozwoli). Więc jeszcze coś tam trzymają w tajemnicy. Poza tym, zobacz sobie w ostatnich latach, kto wydał ile gier.

 

Jeśli zaś chodzi o dzisiejszy pokaz, najlepiej wypadł fps o Remedy, świetnie to wygląda.

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza
38 minut temu, ASX napisał:

Rozumiem że ktoś może być rozczarowany poazem, szczególnie "nexgtenowym" pokazem Halo gdzie oprawa delikatnie mówiąc nie zachwyca.

 

Ale pisanie że Xbox nie ma zdolnych studiow? Poważnie? W końcu nikt mi nie powie że  343, Coaliton, Rare, Turn10 i Playground, wypuściły w tej generacji same crapy.

 

A i btw. halo nie powstało na kontrakcie, Bungie było wewnętrznym studiem MS

 

 

Napisałem ,że Forza nie ma konkurencji. Co do reszty nie chce mi się nawet wypowiadać. 

 

A Halo było tworzone pod PCety i Maca. Po tej głośniej prezentacji Halo z Jobsem zrobiło się o gierce mega głośno i MS zwyczajnie ich kupił. Wiec Halo to nie jest żadne dziecko MS. Bungie to utalentowane studio które stworzyło tą genialną serię. Zresztą mają na koncie takie hity jak Myth, Oni czy Marathon. 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...