Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, ASX napisał:

pytanie czy powinien być w dziale Xboxa czy raczej multiplatformy? :kaz:

Na przyszłość: z tego co rozumiem poprzednie wypowiedzi @Square to jeśli gra nie wyszła na inną konsolę - temat zakłada się w odpowiednim dziale. Jeśli jest dostępna na co najmniej dwóch konsolach, czy to przy premierze czy po jakimś czasie od niej - ląduje w multiplatformach.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Paolo de Vesir napisał:

Porównanie może być trochę z dupy, ale DV na Netflixie (a mówimy tu o bitrate pod streaming) zjada dosłownie każdą jedną grę z HDR-em jaką widziałem na konsolach.

Niestety jest to mocno przesadzone. DV na netflixie ma własne ustawienia jaskrawości, luminacji i kontrastu dlatego masz wrażenie ze jest bardzo świetliscie. Jak jednak ustawisz DV do ustawień bardziej realnych to wtedy już takiego szoku nie ma. 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Chmielinski napisał:

Dolby Vision w ogóle wnosi jakieś zauważalne obecnie różnice względem HDR10? Wg specyfikacji największe różnice to 12-bitowa paleta kolorów i max 10k nitów jasności, ale jeśli chodzi o to 1. to chyba nie ma obecnie telewizorów z 12-bitowymi panelami (ba, często 10-bitowe są udawane), a do 2. to 4k nitów, będące limitem HDR10 też nie jest przez nic obsługiwane.

 

Porównanie oczywiście z dupy i wyolbrzymione, ale tak to jest jak próbujesz pokazać coś, czego pokazać się nie da.

 

Jest masa filmików w tym od hdtvtest pokazujących przewagę DV nad HDR10 i omawia to scena po scenie. Nie chodzi tutaj o możliwości na papierze, tylko o umiejętność przetwarzania obrazu. Dla mnie wybór tv był podyktowany obsługą tego formatu, tym bardziej że znakomita większość filmów i seriali jest kręcona w DV, a nie w HDR10. Też z jakiegoś powodu twórca filmu wybiera taki format, a nie inny.

Odnośnik do komentarza

Panowie pomóżcie bo ręce mi już opadają... 

Kupiłem XSX specjalnie by sprawdzić CoD Cold War czy będzie lepiej z RT działać jak na PS5. 

Nie dawno przyszedł do mnie X klocek, żona śmieje się że wygląda jak urna... 

Ale do rzeczy, kupiłem COD Cold War na płycie BD wer. XBOX ONE (bo tylko przecież takie są), zainstalowałem l, sciaglem aktualizację itp. 

Odpalam grę, a tam mi krzyczy bym ściągnął wer. na XSX. 

Szukam, szukam w aklepie, a tam qźwa płatna aktualizacja za 39zl do wersji na XSX...!!!! 

Paranoja, kupuje grę na płycie i mam jescze płacić do latki na XSX by gra działała na nowej konsoli???? 

To tak ma być? 

Teraz chciałem kupić nowego Residenta na płycie to znów będę musiał płacić za aktualizację do XSX???? 

 

Odnośnik do komentarza

To wymysł deva że za upgrade do wersji XSX się płaci. Zdecydowana większość jest darmowa, ale w tej grze niestety jest płatna. Widzę po sklepach, że jest dedykowana płyta dla XSX, droższa od tej z One o 30zł. Niestety, ale powinieneś wcześniej zrobić rozpoznanie, aby uniknąć niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, maxoffe napisał:

Panowie pomóżcie bo ręce mi już opadają... 

Kupiłem XSX specjalnie by sprawdzić CoD Cold War czy będzie lepiej z RT działać jak na PS5. 

Nie dawno przyszedł do mnie X klocek, żona śmieje się że wygląda jak urna... 

Ale do rzeczy, kupiłem COD Cold War na płycie BD wer. XBOX ONE (bo tylko przecież takie są), zainstalowałem l, sciaglem aktualizację itp. 

Odpalam grę, a tam mi krzyczy bym ściągnął wer. na XSX. 

Szukam, szukam w aklepie, a tam qźwa płatna aktualizacja za 39zl do wersji na XSX...!!!! 

Paranoja, kupuje grę na płycie i mam jescze płacić do latki na XSX by gra działała na nowej konsoli???? 

To tak ma być? 

Teraz chciałem kupić nowego Residenta na płycie to znów będę musiał płacić za aktualizację do XSX???? 

 

Z tego co kojarzę to CoD aby był next gen to właśnie była jakaś droższa wersja. Nie ta co kupiles

Resident to nie dotyczy i możesz brać wersję na Ona. 

Odnośnik do komentarza

Ten czarny kwadrat w prawym górnym rogu oznacza, że gra jest full pod series Xa i zawsze trzeba się tym kierować, bo jak widać  pacany z Acti maja ból dupy o te darmowe aktualizacja. 

@maxoffekieruj się tym czarnym kwadratem z logiem X w prawym górnym rogu on oznacza, że gra jest typowo pod series Xa 

Edytowane przez Soul
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Panowie pomóżcie bo ręce mi już opadają... 
Kupiłem XSX specjalnie by sprawdzić CoD Cold War czy będzie lepiej z RT działać jak na PS5. 
Nie dawno przyszedł do mnie X klocek, żona śmieje się że wygląda jak urna... 
Ale do rzeczy, kupiłem COD Cold War na płycie BD wer. XBOX ONE (bo tylko przecież takie są), zainstalowałem l, sciaglem aktualizację itp. 
Odpalam grę, a tam mi krzyczy bym ściągnął wer. na XSX. 
Szukam, szukam w aklepie, a tam qźwa płatna aktualizacja za 39zl do wersji na XSX...!!!! 
Paranoja, kupuje grę na płycie i mam jescze płacić do latki na XSX by gra działała na nowej konsoli???? 
To tak ma być? 
Teraz chciałem kupić nowego Residenta na płycie to znów będę musiał płacić za aktualizację do XSX???? 
 

Daj znać czy jest lepiej z działaniem na xsx.
Odnośnik do komentarza

Qrwa ale to jest pojebane na Xie... 

No tak kupiłem płytę bez tego znaczka czarnego w prawym górnym rogu.... Ale kto wiedział... 

Dobra pie jeb...al te 39.99 bo przycebulowalem na 12mc na Ultimie więc niech mnie cmokną w dup...e.

Ale tera jedno ALE, Panowie w CoD mimo że pobrałem aktualizację na XSX nadal w opcjach nie mam włącz / wyłącz RAYTRACING !!! 

TAK MA BYĆ? 

W wersji na PS5 miałem ta opcję w ustawieniach graficznych gry, mogłem ja załączyć lub wyłączyć. Owszem zawsze wyłączałem bo miałem przycinki i to spore w multi, ale w opcji na Xboxie nie mam wcale tego ustawienia. 

Teraz nie wiem czy źle mi dograło ten update do wersji nextgenowej, czy po prostu opcja na konsoli Xbox tak ma...??? 

####

Niech ktoś kto ma Cold War da znać bo nie wiem czy mam się wqrwiać i denerwować czy nie... 

Specjalnie kupiłem konsole XSX by mieć lepiej w CoD'zie, a tu nie mam opci RayTracing'gu i teraz nie wiem czy gra działa domyślnie z tą opcją na konsoli XSX, czy jej w ogóle nie ma na tej konsoli ?!?! 

5 minut temu, madhunt3r napisał:


Daj znać czy jest lepiej z działaniem na xsx.

No mam cały czas problem bo w opcjach graficznych w ogóle nie mam załącz / wylać RayTracing więc głupi już jestem.... 

Kasa wydana, a nie wiem czy w ogóle był sens... 

Mam 14 dni jak by co i zwrócę XSX jak być co, jednak chciałem dać mu szansę. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, maxoffe napisał:

Myślałem że jak ściągnę patcha do tej wersji za którego zabulilem 39.99 to będzie gra działać jak wer. pełno nextgenowa... 

Ale to wszystko porypane, chyba powoli mi się odechciewa tego Xa. 

https://answers.microsoft.com/en-us/xbox/forum/xba_console/ray-tracing-xbox-series-x-cold-war/68b0bd71-f49c-47e5-a8d5-59657a1881ea

 

Ludzie piszą, żeby grę zainstalować jeszcze raz, tym razem wersję pod Series X.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
35 minut temu, MYSZa7 napisał:

https://answers.microsoft.com/en-us/xbox/forum/xba_console/ray-tracing-xbox-series-x-cold-war/68b0bd71-f49c-47e5-a8d5-59657a1881ea

 

Ludzie piszą, żeby grę zainstalować jeszcze raz, tym razem wersję pod Series X.

Tak ale skoro mam płytę czyli fizyczny nośnik z nie ta wersją gry to pewnie w kółko będzie mi instalował ta wersję, a nie ta poprawna... 

Dziwię się jedynie po ce jest ten update ulepszający wersję do wersji multigeneracyjnej... 

Zapłaciłem za niego 39.99 i powinien mi grę zaktualizować, a on nic nie zrobił. Pobrało jakieś śmieszne 10mb i ot cała aktualizacja! A opcji RayTracingu jak nie było tak nie ma... 

 

No nie wiem spróbuję jak mówisz odinstalować i zainstalować ponownie, nie mam w zasadzie nic do stracenia ale raczej to nie pomoże. 

 

38 minut temu, kubson napisał:

jest opcja włączenia wyłączenia RT w CW

Nie w każdej wersji jak widać.... 

Kupiłem fizyczny nośnik, niby na okładce podane XBOX ONE - XBOX SERIES 4K i myślałem że jak mam konsole XSX to z automatu pobierze aktualizację i będzie OK, a tak niestety nie jest... 

Odnośnik do komentarza
Gość lpcl

Te płatne updaty to chujnia. Ile tam tych gierek na razie było? Cold war, nba 2k21, control ultimate, tony hawk i coś jeszcze? 

Tak czy inaczej jebać ich maczetami za takie coś.

Wyobraźcie sobie, że posiadacze pc dopłacają by zagrać na swoich rtx w wersję z lepszymi teksturkami. xd

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...