Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

 Kupiłem używkę Forzy Horizon 2, płyta stan bardzo dobry, jakieś ledwo widoczne delikatne ryski, ale niestety konsola nie chce zainstalować gry. Dochodzi do 24,8% i cały czas wyskakuje komunikat, że płyta może być uszkodzona lub zabrudzona. Idzie coś z tym zrobić czy zostaje mi liczyć na to że sprzedawca zechce zwrócić kasę?

Edytowane przez KamilM
Odnośnik do komentarza
13 minutes ago, KamilM said:

 Kupiłem używkę Forzy Horizon 2, płyta stan bardzo dobry, jakieś ledwo widoczne delikatne ryski, ale niestety konsola nie chce zainstalować gry. Dochodzi do 24,8% i cały czas wyskakuje komunikat, że płyta może być uszkodzona lub zabrudzona. Idzie coś z tym zrobić czy zostaje mi liczyć na to że sprzedawca zechce zwrócić kasę?

Teoretycznie mógłbyś pobrać całą grę z sieci przez aplikację Xbox a płyty używać tylko do sprawdzania licencji i uruchomienia gry. Ale nie wiem czy Forza jest dostępna cyfrowo. Na twoim miejscu oddałbym grę.

4 minutes ago, Bzduras said:

Przecież na Series nie instaluje ani grama danych z płyty, tylko ściąga z neta. Chyba, że chodzi o One, to wtedy musisz mieć sprawny nośnik, względnie dać go na maszynę do czyszczenia.

No jak nie instaluje jak instaluje. Dane kopiowane są z płyty. Z neta pobierają się w całości gry z Xbox 360.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Czoperrr napisał:

Teoretycznie mógłbyś pobrać całą grę z sieci przez aplikację Xbox a płyty używać tylko do sprawdzania licencji i uruchomienia gry. Ale nie wiem czy Forza jest dostępna cyfrowo. Na twoim miejscu oddałbym grę.

Właśnie o to chodzi, że FH2 już nie jest dostępna w sklepiku cyfrowym i choćby chciał to jej nie zainstaluje z poziomu aplikacji, bo po prostu jej nie znajdzie.

4 minuty temu, Czoperrr napisał:

No jak nie instaluje jak instaluje. Dane kopiowane są z płyty.

A, fakt, jebnąłem się - nie instaluje gierek z 360 i OGX. Jeśli FH2 jest w wersji One to albo czyszczenie albo zmiana płytki pozostaje.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Bzduras napisał:

Właśnie o to chodzi, że FH2 już nie jest dostępna w sklepiku cyfrowym i choćby chciał to jej nie zainstaluje z poziomu aplikacji, bo po prostu jej nie znajdzie.

Znajdzie, trzeba wejść w apce xbox na konto kogoś kto grał w FH2, wejść w osiągnięcia i kliknąć w ikonę w górnym lewym rogu, przenosi wtedy do karty tej gry

 

@KamilM

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, KamilM napisał:

A w jaki sposób miałbym pobrać grę z sieci przez apke? Może spróbuje to zrobić i nie trzeba będzie oddawać gierki.

Aplikacja Xbox ma taką opcję - instalujesz na telefonie, logujesz się na swoje konto, szukasz gry w sklepie i (najlepiej przy włączonej konsoli, żeby cyrków nie było) po prostu klikasz przycisk Pobierz na..., wybierasz swoją konsolę i potwierdzasz.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, KamilM napisał:

O dzięki, już próbuje to zrobić. O ile ktoś z moich znajomych grałem ogóle w te grę. Bo to znajomi dodawani jakieś 15 lat temu i nie wiem czy jeszcze ktoś z nich w ogóle gra na konsoli^^

Możesz sobie dodać konto do obserwowanych AR12 Nick, to jest streamer od forzy on ma FH2

Odnośnik do komentarza

To problem można uznać za rozwiązany :lapka:

 

Ale ten sposób wojtasa z dodawaniem delistowanych gierek do ściągania to trzeba gdzieś przypiąć, bo to sztos tip i im dalej w cyfrę tym częściej będzie się przydawać. Liczba gierek wywalanych ze sprzedaży raczej będzie tylko rosnąć.

Odnośnik do komentarza

Chce kupić do sypialni series s i mam pytanie o kabel zasilający, do gniazdka będę miał około 1.5 do 2m ponieważ mam zabudowana ścianę i nie da inaczej sie podłączyć, listwa tez nic nie da i tutaj pytanie jeśli kupię zamienny kabel zasilający 2m na Allegro widziałem takie tylko wiadomo nie oficjalny , to czy coś może stać się z konsola ? (Kabel zasilający w zestawie ma 1.1m wiec będzie za krótki)

Odnośnik do komentarza

Nic się nie stanie, od kilku generacji ten przewód zasilający w każdej konsoli jest taki sam. Teoretycznie jeśli miałbyś przewód który został Ci po PS2 czy OGX i byłby odpowiednio długi to mógłbyś go użyć. Nic się nie stanie.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 9.01.2023 o 20:42, Daddy napisał:

Redfall i Forza kwiecień-maj, wcześniej jeszcze drugie dlc do godrizona.

Forze obstawiam na jesień 2023. 

Nie bez przyczyny tyle wstrzymują się z drugiem DLC dla Horizon. 

Duże premiery w Game Pass 

- Atomic Heart luty

-Woo Long marzec

- Forza Horizon DLC kwiecień 

-Redfall + minecraft w lecie 

-Motorsport wrzesień /październik 

- Stalker w październik/listopad 

- Starfield w listopadzie. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Co to za pomysł aby M$ zdalnie mi przełączał konsolę na jakiś tryb oszczędzania energii?! Kto ich o to prosił?!

https://www.ppe.pl/news/311755/microsoft-chce-zadbac-o-pieniadze-graczy-firma-przelaczy-wszystkie-konsole-na-tryb-oszczedzania-energii.html

 

Co będzie następne? Pomniejszanie liczby klatek, wgrywanie gorszych tekstur albo innych rozwiązań aby konsola nie pobierała zbyt dużej ilości prądu... Jakoś mi się to nie podoba aby ktoś za mnie decydował co jest dla mnie lepsze. Chyba będzie trzeba spalić jakąś oponę aby poziom dwutlenku i substancji smolistych w atmosferze pozostał bez zmian ;)  Nie po to montowałem fotowoltaikę aby teraz prąd oszczędzać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...