Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.01.2023 o 14:50, Wredny napisał:

Kuźwa, do tej pory myślałem, że update'y psujące coś w konsoli to domena Sony, ale widzę, że MS też chciał błysnąć.
Przestały mi działać moje bezprzewodowe astro A50. Co jakiś czas był problem z ich wykrywaniem, ale to był standard - wyłącz/włącz i git.
Ostatnio konsola nie chciała ich wykryć mimo to, a jak się wreszcie pojawiły to nie było w nich dźwięku.
Odłączałem z prądu, resetowałem i nic. Podłączyłem pod X360 i śmigają, wróciłem na XSX i podczas oglądania YT był dźwięk, ale jak tylko wyszedłem do menu zniknął.
Dopiero dziś mignęła mi informacja, że jak są jakieś problemy to polecają wyłączyć opcję "mute speakers when headset is on", którą dodali w jakimś update, a ja musiałem najwyraźniej zaznaczyć. Wracałem z pracy około 23:00 to się nie zagłębiałem w problem, tylko wkurwiony odpalałem PS5, mając nadzieję, że samo się naprawi, jak zwykle. Czyli wracamy do punktu wyjścia i ściszamy TV do 0.

 

Widzę, że nie tylko ja mam problemy z dźwiękiem na XSX. W moim przypadku nie wiedzieć czemu czasami dźwięk przestaje być przesyłany do kina domowego (Logitech Z 5500). Gdzieś czytałem, że zainstalowanie sterowników od dźwięku pomaga. No i tak było jak raz zainstalowałem stery DTS. Pomogło. Myślałem, że problem został rozwiązany jednak powrócił. Zainstalowałem sterowniki z Atmos i tym razem nie pomogło więc to musiała być koincydencja.

Poprawa występowała w przypadku zmiany rozdzielczości i częstotliwości z jaką odświeżany jest obraz. Np. jak miałem obraz ustawiony na 4K w konsoli, 60hz i włączyłem ostatnio Metro Exodus, to w grze nie było dźwięku. W menu konsoli był dźwięk normalnie i w ostatniej grze, w którą grałem też nie było problemu ale już nie w Metro. Jak zmieniłem ustawienia na 1440 + 120hz, to dźwięk wrócił w grze. Do tej pory nie wiem skąd dzieją się takie rzeczy. Myślałem, że może kabel nie daje rady przesyłać sygnału 4k w 60hz jak idzie jeszcze dźwięk ale jest to kabelawany do konsoli więc powinien być w wersji 2.1 i nie robić żadnych problemów. Zaznaczyłem w konsoli, że zezwalam na treści 4k pomimo ustawionych w menu 1440, to w Metrze jest dźwięk. Jak sprawdzałem to obraz wyglądał tam lepiej więc działał w 4k.

 

Póki co wszystko działa ale nie wiem na jak długo i czy zaraz znów nie będzie trzeba robić jakiś fikołków. Zahaczałem też o różne opcje z wyciszaniem mikrofonu, o których pisałeś ale nie wiem co w końcu zadziałało. Co ciekawe jak bawiłem się w zmianę ustawień wyświetlanego obrazu, to dźwięku nie było też przy jeszcze niższej rozdzielczości.

 

:dunno:

 

W dniu 14.01.2023 o 02:09, Wredny napisał:

A później płacz, że reakcja "beka z typa", jak od paru stron zrobiło się tak "szursko", że cipex z kolosem by się nie powstydzili takich teorii w temacie covidowym wrzucić :reggie:

 

Przed kim teraz się tłumaczysz?

Co innego wlepić tego typu reakcję po kilku stronach wywodów, z którymi się ktoś nie zgadza, a co innego wrzucić z dupy wyjętą reakcję na odkopanego posta na jedną linijkę tekstu :reggie: Zwłaszcza kiedy nie było się do czego przyczepić.

 

Akurat w tym przypadku kwestia tego czy to są szurskie czy nie szurskie teorie może wynikać z waszego życiowego doświadczenia, przekonań, mniejszej wrażliwości na pewne rzeczy, wiedzy, innych horyzontów czy map mentalnych. Może niektórym mama dalej przychodzi do pokoju sprzątać albo wyłączać konsolę jak za długo grają więc nie widzą powodów do narzekania. Ewentualnie mamę zastąpiła żona / dziewczyna ;)

Nie mam z tym problemu, że nie każdy patrzy na to tak jak ja i że nie wszystkim się to nie podoba. Tam gdzie ja widzę niebezpieczny i wkurzający precedens duża część konsumentów (jak nie większość!) niczego nie dostrzega. I tak powoli gotuje się tą żabę, aż w końcu budzimy się w takiej rzeczywistości jak jest w państwach skandynawskich, gdzie kiedy ktoś kupi o jedną butelkę piwa za dużo, to na następny dzień dzwonią do niego z  poradni uzależnień :) Nieodparcie cała ta sytuacja kojarzy mi się z filmem "Nie patrz w górę"... 

 

Podobnie zaczynało się z tak ostrym pójściem w sprzedawanie DLC do gier - "co to za szurskie teorie o wycinaniu zawartości z gier tyko po to aby je potem sprzedać w mikro transakcjach! to przecież tylko zbroja dla konia! gracze na to nie pozwolą, to się nie uda"... :drakenope:

Kilka lat później NIEDOROBIONA gra w wersji delux sprzedawana po 450 zł (i drożej)!, a jedyne co oferuje taki zestaw to pakiet skórek na broń i postać. Tudzież bardziej oryginalnie nowy zestaw animacji zgonów bohatera... :drakeyeah:

No coś podobnego, kto by kilka lat temu pomyślał, że to pójdzie w takim kierunku :dafuq: Jak się okazuje, to rzeczywistość potrafiła prześcignąć najśmielsze przewidywania "szurskich teoretyków".

W dniu 14.01.2023 o 11:13, PanKamil napisał:

Co ciekawe sony tez oferowało ps+ na xboxa ale Ci też odmówili.

 

O, a o tym to nie wiedziałem. Może kiedyś wrócą do tego pomysłu i będzie można grać na obu platformach na konkurencyjnych abonamentach. Tylko, że aby tak się stało to któryś z producentów będzie musiał przegrać albo musiałby pojawić się jakiś nowy, silny gracz z dobrą ofertą. Np. konsola z Chin ;) Wtedy niebiescy z zielonymi mogliby się połączyć. 

Odnośnik do komentarza

Jest różnica między "widzieć realny problem" a "widzieć problemy wszędzie i we wszystkim". Nie panikuj tak, bo kiedyś ci serce siądzie. Mówimy o zabawce, którą zawsze możesz sprzedać (albo nie kupować, jak przedpremierowo XO i always online), jeśli uznasz, że coś ci mocno nie pasuje. Nie kupuj xboksów, głosuj portfelem, tj. w przypadku wspomnianej zbroi dla konia. Tak bardzo przeżywałeś (i inni podobni) tę zbroję i co, zbawiłeś tym giereczkowo? No nie bardzo, a limitowanego czasu z życia na rozkminianie takich pierdół pewnie straciłeś, pisząc podobne elaboraty.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, krzysiek923 napisał:

Jest różnica między "widzieć realny problem" a "widzieć problemy wszędzie i we wszystkim". Nie panikuj tak, bo kiedyś ci serce siądzie. Mówimy o zabawce, którą zawsze możesz sprzedać (albo nie kupować, jak przedpremierowo XO i always online), jeśli uznasz, że coś ci mocno nie pasuje. Nie kupuj xboksów, głosuj portfelem, tj. w przypadku wspomnianej zbroi dla konia. Tak bardzo przeżywałeś (i inni podobni) tę zbroję i co, zbawiłeś tym giereczkowo? No nie bardzo, a limitowanego czasu z życia na rozkminianie takich pierdół pewnie straciłeś, pisząc podobne elaboraty.

 

Jasne, że jest różnica. Ja nie widzę problemu wszędzie i we wszystkim. Skąd taki pomysł? To nie ma żądnego związku z paniką. Przed czym tutaj panikować?

Kilkukrotnie w moim życiu w podobnych sytuacjach (oczywiście w innej skali) udało mi się w taki sposób przekonać ludzi do swoich racji pomimo negatywnego odzewu. Dzięki temu i ja i oni na tym skorzystali, a przynajmniej nie stracili. Więc czasami pisanie elaboratów i organizowanie sprzeciwu popłaca ;) Oczywiście nie ta skala, nie ta branża, nie ten problem, nie te realia, nie to medium i nie ten kraj. Może gdyby to wypłynęło na jakimś reddicie albo innym twiterze, zrobiła się z tego gównoburza i w takich miejscach jak PPE zaczęto by to kolportować dalej, to coś z tego by wyszło. Więcej ludzi zajęłoby stanowisko itp. Tak swoją drogą było chyba z apelem o lokalizowanie gier przez M$.

 

Wkurza mnie taka obłuda i hipokryzja korporacji chcącej nabijać sobie tanim kosztem punkty "społecznie odpowiedzialnego biznesu". I właśnie tym bardziej, że jest to zwykła zabawka, to powinna być wolna od wszelkich ideologii czy prób ingerencji w moje życie.

 

Jeżeli chodzi o głosowanie portfelem, to tak właśnie robię. Z tym, że nie trzymam się sztywno jednej konsoli a tego co oferują. Nie widzę jednak powodów aby sprzedawać konsolę z tego względu, jeszcze aż tak mnie nie wkurzyli ale zobaczymy co będzie w czerwcu w "miesiącu dumy" ;P Mówiąc poważniej to aby do tego nie doszło, to lepiej już teraz wyrazić swoje niezadowolenie. Teoretycznie jest szansa, że ktoś by posłuchał i już teraz zrezygnował z ingerencji w moje ustawienia pod pretekstem ratowania mojego portfela i planety. W takim układzie w przyszłości zamiast np. ładować mi różowego theme do konsoli w czerwcu przygotowałby tylko takie coś do ściągnięcia dla ludzi chcących wyrazić swoje poparcie. Inne korporacje mogłyby wziąć sobie do serca to, że ich klienci to nie są małe dzieci, za które trzeba podejmować decyzje odnośnie tego co jest dla nich dobre. Zapowiadany ruch M$ nie jest aż tak dużym przegięciem jak to co zaproponowali przed premierą XO abym zrezygnował z konsoli, co by odczuli finansowo. Nie mam innej metody sprzeciwu niż sobie ponarzekać na forum. Ewentualnie po wprowadzonej zmianie będę mógł ostentacyjnie powrócić do moich ustawień, aż im w pięty pójdzie!  

 

DLC też raczej omijam albo kupuję na promkach jeżeli fajnie rozwijają produkcję albo dodają nowe wątki fabularne. Choć z tymi różnie bywa i często okazuje się, że jest więcej tego samego (np. dodatki do AC:V) albo niepotrzebnym udziwnieniem (np. dodatki do Wasteland 3). Wyjątkami stają się takie dodatki jak do Wiedźmina 3 albo pierwszego Starcrafta. Przynajmniej ja tego nie kojarzę.

No nie zbawiłem tym giereczkowego świata ale chyba nie sugerujesz, że to moja (i mi podobnych sceptyków) winna? ;) Jedyne co udało się "zbawić", to mój własny portfel więc nie jest tak źle. Mimo tego, to obrywam rykoszetem przez to, że rynek wygląda tak jak wygląda... a wygląda tak dlatego, że gracze na to pozwolili. Bronię się przed tym jak mogę.

 

Nie wiem ile straciłem czasu na pisanie podobnych elaboratów. Jednak jak się nad tym zastanowię, to myślę że czasu spędzam na forum czy podczas różnych dyskusji mniej więcej tyle co inni użytkownicy. Różnica polega na tym, że częściej skupiam się na pisaniu jednego długiego posta zamiast ograniczać się do jednej linijki. W realu tak samo, jak mam powiedzieć coś głupiego, to wolę nic nie mówić, a mówić wtedy kiedy ma to jakiś sens. Przecież na dobrą sprawę nikt nie musi tego czytać i podtrzymywać tej dyskusji. Już prawie umarła śmiercią naturalną.

Odnośnik do komentarza

Witam mam Xbox series x i zakupiłam do niego monitor Samsung odyssey G3-24cale.Po podłączeniu do monitora kabla HDMI oraz do Xboxa pojawia się brak sygnału (czarny obraz).Zaznaczam że Xbox poprzez HDMI działa na tv bez zarzutów.Nadmienię też że po zmianie wejścia w menu na monitorze z displey port na HDMI z powrotem wraca do displey port.Jaka może być przyczyna tego zjawiska? może ktoś mi pomoże?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem po co już odrazu lament że to wpłynie negatywnie na produkcję gier. Może jest tak jak napisał @pawelgr5, takie 343 wjebalo kij w szprychy przy okazji Halo Infinite i obsuwy koniecznej.

Nie wiadomo czy to będzie jakaś reorganizacja itp ale oczywiście już gracze i insiderskie gwiazdy internetu wiedzą że teraz to wszystko się załamie.

 

jasne, zwolnienia to zawsze chujowa sprawa ale też nie chce mi się wierzyć żeby MS sobie tak o wyrzucił jakieś kluczowe jednostki 

 

czas pokaże

Edytowane przez drozdu7
  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, Faka napisał:

Chuja zrobiło, z własnej winy sobie wykopali grób i tyle z tym chujowym studiem. 

Problem byl chyba z kontraktami. Ktos przychodzil do pracy, poznawal silnik, wdrazal sie a po 18 miesiacach wypierdalal. I przychodzila nastepna osoba itd itd. Podobno duzo utalentowanych osob stracili a mogli zatrzymac. A to ze 343 jak dla mnie nie dzwigaja tak duzej marki to tu pelna zgoda 

Odnośnik do komentarza
Problem byl chyba z kontraktami. Ktos przychodzil do pracy, poznawal silnik, wdrazal sie a po 18 miesiacach (pipi)l. I przychodzila nastepna osoba itd itd. Podobno duzo utalentowanych osob stracili a mogli zatrzymac. A to ze 343 jak dla mnie nie dzwigaja tak duzej marki to tu pelna zgoda 

Tacy utalentowani, że stracili pracę.
Odnośnik do komentarza

z resetery, ciekawe ile w tym prawdy, ale downgorad potężny by był jakby zostali studiem od supportu tylko

Fm4JNXoWAAImvl_?format=jpg&name=large

Fm4JNhDXEAQ9tjl?format=jpg&name=large

 

https://www.resetera.com/threads/rumor-halo-infinite-campaign-dlcs-scrapped-focus-now-on-mp-support-343-to-stop-halo-development-and-become-“franchise-coordinators”.677638/

 

 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Figuś napisał:

z resetery, ciekawe ile w tym prawdy, ale downgorad potężny by był jakby zostali studiem od supportu tylko

Fm4JNXoWAAImvl_?format=jpg&name=large

Fm4JNhDXEAQ9tjl?format=jpg&name=large

 

https://www.resetera.com/threads/rumor-halo-infinite-campaign-dlcs-scrapped-focus-now-on-mp-support-343-to-stop-halo-development-and-become-“franchise-coordinators”.677638/

 

 

 

 

Szkoda zwolnionych ludzi, zwłaszcza że Infinite to pierwsze udane Halo od 343, gdzie faktycznie czuć ducha starych dobrych części od Bungie. Zwolnieni developerzy winą obarczają nieudolne i niekompetentne kierownictwo i Microsoft i ja się z nimi zgadzam. To porażka całego Xboxa i samego Spencera. 343 powinno być najlepszym developerem first party, a tymczasem jest zarządzane tak jak jest. 

Odnośnik do komentarza

Tak kończą studia gdzie kierownictwo nie jest rozliczane z wyników i efektywności pracy.

 

O ile w HI grało mi się wybornie, to technologicznie siedzi korzeniami w dwóch poprzednich generacjach. 

 

Niestety potrzebny jest całkowity reset serii, w tym technologiczny, może nawet inny kompetentny deweloper, a 343i zrestrukturyzować od podstaw.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...