Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, C1REX napisał:

 

Na dzień dzisiejszy nie da się zrobić PCta mocniejszego od nowego Xa podobno. Najmocniejszy 2080Ti jest mniej więcej tej samej mocy co series X, a PC musi być sporo mocniejszy, by dorównać grafiką.

 

Pierwszy raz w historii branży zdarza się taka sytuacja.


2080Ti jest mocniejszy i nie, XSX nie jest tej samej mocy (szacowana moc jest pomiędzy 2080 a 2080S ), do czasu wyjścia nowych konsol pojawi się też nowa seria od Nvidii, Ampere zapowiada się bardzo dobrze zresztą.

Odnośnik do komentarza

To właśnie nie miał być NAJLEPSZY start Xboxa ever? Jak dla mnie ta ostatnia prezentacja przegięła pałę goryczy. Nie żebym był niezadowolony z gier, ale raczej Phil stracił w moich oczach wiarygodność: zawsze myślałem, że to co mówi to jego opinia, ale dla mnie to poprostu odgrywany scenariusz napisany przez wyżej od niego postawionych.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, ASX napisał:

Spencer niby uprzedzał że będzie bieda na start, ale częśc osób aż do ostatniej chwili się ludziło.

 

Szykuje się generacja This is waiting, zanim te wszystkie studia jak: Turn10, Obsidian, Undead Labs, Rare czy Playground wypuszczą swoje zapowiedziane gry minie conajmniej 2-3 lata, a do tego czasu będzie jedno Halo, jakieś mniejsze gry jak Medium czy Scorn, darmowe remastery i multiplatformy

 

Dokładnie a przez pierwszy rok, Halo będą łatać i dopiero po tym czasie  pokaże swoje prawdziwe JA, zupełnie jak SoT, szkoda tylko, że akurat padło na takie mega IP jak Halo...

 

9 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

To właśnie nie miał być NAJLEPSZY start Xboxa ever? Jak dla mnie ta ostatnia prezentacja przegięła pałę goryczy. Nie żebym był niezadowolony z gier, ale raczej Phil stracił w moich oczach wiarygodność: zawsze myślałem, że to co mówi to jego opinia, ale dla mnie to poprostu odgrywany scenariusz napisany przez wyżej od niego postawionych.

 

I to jest najlepszy start xbox'a dla Janusza i ewidentnie w tą stronę idzie MS, prawdziwi fani przymknął oko, zagryzą zęby i kupią, niebiescy i tak kupią PS5 a Ci tak zwani niedzielni jak usłyszą o MOCY, wstecznej i gamepassie mogą poczuć się usatysfakcjonowani i do nich są kierowane te słowa. 

 

Pochwale MS za jedną decyzję wreszcie zdecydowali się pokazywać gry z dalszą premierą i dobrze bo nadzieje, trzeba rozbudzać SONY tak robi i świetnie na tym wychodzi. 

Przynajmniej wiem co mnie czeka, szkoda tylko, że nie potrafią przy każdym CGI powiedzieć parę słów, czego mniej więcej możemy się spodziewać...

Edytowane przez Soul
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

imo Sony jednak robi to lepiej bo nawet kilka lat przed premierą potrafi pokazać tzw. gameplay slice, a zapowiedzi MS przechodzą bez większego echa bo trailery cgi nic nie mówią o grze, nie pokazują gameplayu, grafiki, oprawy dźwiękowej, są po prostu informacją że jakaś tam gra powstaje.

 

gdybyśmy w czwartek zobaczyli gameplaye z takich gier jak nowa Forza, Everwild, Avowed, czy Fable to pewnie byłoby to jedna z  najbardziej zapadających w pamieć prezentacji.

Edytowane przez ASX
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, ASX napisał:

gdybyśmy w czwartek zobaczyli gameplaye z takich gier jak nowa Forza, Everwild, Avowed, czy Fable to pewnie byłoby to jedno z  najbardziej zapadających w pamieć prezentacji.

 

Wiem, że było to powiedziane już x razy, a MS forum PSXE ma w dupie, ale generalnie to jest największy zarzut. Drugim byłoby to, że MS i tak uszczupla już słabo zapowiadającą się drugą połowę roku dla Xboxa. 

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, ASX napisał:

imo Sony jednak robi to lepiej bo nawet kilka lat przed premierą potrafi pokazać tzw. gameplay slice, a zapowiedzi MS przechodzą bez większego echa bo trailery cgi nic nie mówią o grze, nie pokazują gameplayu, grafiki, oprawy dźwiękowej, są po prostu informacją że jakaś tam gra powstaje.

 

gdybyśmy w czwartek zobaczyli gameplaye z takich gier jak nowa Forza, Everwild, Avowed, czy Fable to pewnie byłoby to jedno z  najbardziej zapadających w pamieć prezentacji.

 

Sony to taka trochę święta krowa oni mogą i robią więcej, niestety na takie rzeczy MS sobie pozwolić nie może im się patrzy na ręce z każdej strony.

CGI niech sobie będzie ale niech zaraz po jakiś miły Pan powie na co tak właściwie czekam, a nie później jakieś głpoty trzeba czytać, że Fable to MMO a w Halo zabraknie trybu MP :reggie:

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
39 minut temu, Czoperrr napisał:

PC i Xbox zaoferują dokładnie to samo, a koszt konsoli jest zdecydowanie mniejszy. Jeśli mam wydać 2 tysiące na konsolę lub 10 na komputer - wybór jest oczywisty. Gry te same, więcej tytułów w GamePass na konsolę i zdecydowanie większy komfort użytkowania.

 Dropy animacji i rozdzielczość spadająca do wartości rozmazanego gufna, to nie jest większy komfort użytkowania. 

 

Co generację jest podobnie i teraz też się to raczej nie zmieni, tym bardziej, że niegdysiejsze wizytówki konsol jak Gran Turismo czy Halo już na starcie wyglądają na technicznie zacofane. 

Tak się wszyscy zachwycali jaka to teraz będzie moc, jak dużo tera klopów, SSD z kosmosu itp. No i co to dało? Przeskoku grafiki na poziom generację wyżej praktycznie nie ma, a pop up jak był, tak nadal jest. 

 

 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Michał102 napisał:

Przeskoku grafiki na poziom generację wyżej praktycznie nie ma, a pop up jak był, tak nadal jest. 

 

Dlatego, że nowa generacja na dobrą sprawę zaczyna się najczęściej po 1.5 roku od premiery sprzętu. :reggie:

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Michał102 napisał:

 Dropy animacji i rozdzielczość spadająca do wartości rozmazanego gufna, to nie jest większy komfort użytkowania. 

 

Co generację jest podobnie i teraz też się to raczej nie zmieni, tym bardziej, że niegdysiejsze wizytówki konsol jak Gran Turismo czy Halo już na starcie wyglądają na technicznie zacofane. 

Tak się wszyscy zachwycali jaka to teraz będzie moc, jak dużo tera klopów, SSD z kosmosu itp. No i co to dało? Przeskoku grafiki na poziom generację wyżej praktycznie nie ma, a pop up jak był, tak nadal jest. 

 

 

W te zacofane Halo i Gran Turismo i tak zagrają miliony fanów. Tak prawda. 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, C1REX napisał:

 

Pierwszy raz w historii branży zdarza się taka sytuacja.

A czy przy pierwszym ps nie było tak, że pod względem grafiki 3d był mocniejszy od pc, przynajmniej na początku jak akceleratory dopiero raczkowały? 

1 godzinę temu, Paolo de Vesir napisał:

To właśnie nie miał być NAJLEPSZY start Xboxa ever? Jak dla mnie ta ostatnia prezentacja przegięła pałę goryczy. Nie żebym był niezadowolony z gier, ale raczej Phil stracił w moich oczach wiarygodność: zawsze myślałem, że to co mówi to jego opinia, ale dla mnie to poprostu odgrywany scenariusz napisany przez wyżej od niego postawionych.

Pamiętam jak w ubiegłym roku na e3 reklamowali swoją największą gierkę tj. gears 5 jakimś dziadowskim trybem mp, co tam oni w tych łbach mają to ja nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Soul napisał:

 

Dokładnie a przez pierwszy rok, Halo będą łatać i dopiero po tym czasie  pokaże swoje prawdziwe JA, zupełnie jak SoT, szkoda tylko, że akurat padło na takie mega IP jak Halo...

 

 

I to jest najlepszy start xbox'a dla Janusza i ewidentnie w tą stronę idzie MS, prawdziwi fani przymknął oko, zagryzą zęby i kupią, niebiescy i tak kupią PS5 a Ci tak zwani niedzielni jak usłyszą o MOCY, wstecznej i gamepassie mogą poczuć się usatysfakcjonowani i do nich są kierowane te słowa. 

 

Pochwale MS za jedną decyzję wreszcie zdecydowali się pokazywać gry z dalszą premierą i dobrze bo nadzieje, trzeba rozbudzać SONY tak robi i świetnie na tym wychodzi. 

Przynajmniej wiem co mnie czeka, szkoda tylko, że nie potrafią przy każdym CGI powiedzieć parę słów, czego mniej więcej możemy się spodziewać...

Ci niedzielni i tak pewnie kupią ps, bo to dla januszy niemal synonim konsoli. 

A z tych CGI to kompletnie nic nie wynika, to tak jakby pokazać tylko logo gierki. Mówi tyle samo. 

Odnośnik do komentarza

Zacofane halo pod jakim względem?
Graficznie nie jest źle.
Przecież spojrzeć na gameplay to jest naprawdę dobrze.Można napisać ,że było czuć powiew świeżości wśród gatunku FPS.
Szybka rozgrywka, premiowane celowanie w głowę, użycie różnego arsenału w zależności od przeciwników to ostatni raz grałem w coś takiego za czasów nowego dooma. W porównaniu do warzonow,codow i tych mega taktycznych gier,gdzie ktoś zabija cię w pol sekundy to mamy tu next gena xd




  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, KarolJanuszGejmingu napisał:

Zacofane halo pod jakim względem?
Graficznie nie jest źle.
Przecież spojrzeć na gameplay to jest naprawdę dobrze.Można napisać ,że było czuć powiew świeżości wśród gatunku FPS.
Szybka rozgrywka, premiowane celowanie w głowę, użycie różnego arsenału w zależności od przeciwników to ostatni raz grałem w coś takiego za czasów nowego dooma. W porównaniu do warzonow,codow i tych mega taktycznych gier,gdzie ktoś zabija cię w pol sekundy to mamy tu next gena xd



 

A ja ostatnio widziałem coś takiego w rage 2.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Hendrix napisał:


2080Ti jest mocniejszy i nie, XSX nie jest tej samej mocy (szacowana moc jest pomiędzy 2080 a 2080S ), do czasu wyjścia nowych konsol pojawi się też nowa seria od Nvidii, Ampere zapowiada się bardzo dobrze zresztą.

Możesz mieć rację, ale nawet jeśli X i ps5 są prawie tak samo mocne, to i tak na start dadzą lepszą grafę ze względu na optymalizację. PC musi poczekać na nowe GPU, by dogonić konsolę. Oczywiście szybko to natąpi, ale takiej konkurencji mocy jeszcze nie było.

PCtowy odpowiednik ps4 i XOne wcale gier nie pociągnie.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, lpcl napisał:

Ci niedzielni i tak pewnie kupią ps, bo to dla januszy niemal synonim konsoli. 

A z tych CGI to kompletnie nic nie wynika, to tak jakby pokazać tylko logo gierki. Mówi tyle samo. 

 

E tam nie takich przerabiałem siedzę w branży od lat i tak Sereis S w dobrej cenie ze wsteczną i gamepassem na 3 miechy może być mega dealem, cena zrobi swoje.

Racja po każdym CGI powinno być powiedziane parę słów na temat samej gry, ale to, że są akurat na plus, muszą rozpalać nadzieje, przynajmniej wiadomo na co człowiek czeka.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Soul napisał:

 

E tam nie takich przerabiałem siedzę w branży od lat i tak Sereis S w dobrej cenie ze wsteczną i gamepassem na 3 miechy może być mega dealem, cena zrobi swoje.

Racja po każdym CGI powinno być powiedziane parę słów na temat samej gry, ale to, że są akurat na plus, muszą rozpalać nadzieje, przynajmniej wiadomo na co człowiek czeka.

No właśnie kompletnie nie wiadomo, bo nic z tego nie wynika ani w kwestii gameplayu ani grafiki. 

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, 20inchDT napisał:

Jak ten wow wyglada teraz? Tak sobie czytam i podobno postacie mocno wykastrowane ze skilli, to moze daloby rade ogarnac na padzie? Pogralbym troche jakby wrzucili do gp :cool:

 

W tym dodatku wszystkie klasy dotknie unpruning czyli powrót usuniętych skilli i dostęp jeszcze innych dla wszystkich specjalizacji (np. do niedawna Frostbolt mógł być używany tylko przez Frost Mage'ów). Co do ogarniania na padzie, jasne że się da i wiele osób tak gra, ale nie wiem jak wygląda to w przypadku PvP, raidów i Mythic+ (czyli najtrudniejszej wersji 5-osobowych dungeonów).

 

Ilość przycisków zależy od klasy: Fire Mage'a obsłużyłbym padem, ale Protection Warriora w życiu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...