Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Ja obstawiam że Microsoft zlikwiduje Golda, bo jest zbyt dużo dymu by gdzieś się nie paliło. 

Myślę też, że Microsoft przekonwertuje abonentów Golda do gamepassa na Xboxie. W ten sposób gamepass zyska jednym prostym trikiem miliony  subskrybcji, a my dostaniemy darmowy multiplayer. Teoretycznie jest to sytuacja win-win.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Square napisał:

W sensie, że gamepass będzie w cenie golda i zawierał w sobie opłatę na online?

W sensie że kto ma opłaconego Golda dostanie gamepassa, a multiplayer będzie za darmo bez płacenia żadnego abonamentu.

6 minut temu, Daddy napisał:

Pożyjemy, zobaczymy, mam nadzieje że w tym miesiącu wyłożą karty na stół, dokładna premiera, cena, czy LH istnieje, co z Goldem.

Też myślę że w sierpniu dużo rzeczy się wyjaśni

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Square napisał:

Nie liczyłbym na to, ale kibicuję, bo jeżeli tak się tak stanie to może to wymusić na Sony podobną decyzję.

:reggie:

 

Zbyt naiwne myślenie, Sony jak widzi już, że na czymś może doić pieniądze  od ludzi to będzie to robiło ile się da. Najlepsze(najgorsze?) jest to, że ludzie przyzwolenie na to wszystko dają pomimo początkowo wielkiego oburzenia. Najpierw płatny online na początku generacji, a później tylko kolejne podwyżki abonamentu pomimo braku konkretnego uzasadnienia. 

 

No chyba, że przez darmowego golda rozpocznie się masowy exodus na Xboxa i Sony będzie musiało podjąć jakieś kroki, w co mocno wątpie.

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Tak wątpię by konkurencja zdecydowała się na podobny krok nawet pod presją Microsoftu.

 

Nintendo dopiero co wprowadziło swój paywall, a Sony nie gra jednak tak odważnie stawiając w następnej generacji na bezpieczny tradycyjny model biznesowy gdzie konsola (w tym przypadku PS5) jest w centrum doświadczenia. Niby co prawda mają Ps Now i podobny pomysł budowania wspólnego multiplatformowego ekosystemu na różnych urządzeniach, ale nie traktują tego chyba na razie poważnie.

 

Microsoft ma też ten "komfort" że może jeden abonament zastąpić drugim i w pewnym momencie porzucić Golda by pozwolić rosnąć Gamepassowi, Sony dla którego Ps Plus to potężne źródło dochodu nie za bardzo ma dokąd uciec bo PS Now wciąż wydaje się w powijakach (dość powiedzieć że usługa wciąż jest niedostępna w wielu krajach).

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, kubson napisał:

no i nie oszukujmy sie PS5 bedzie najlepiej sprzedajaca sie konsola nastepnej generacji, a gracze znajda usprawiediwienie dlaczego warto placic za PS+, imo brak placenia za golda przejdzie bez echa u kazuali 

Ale co tu usprawiedliwiać? Nikt nikogo nie zmusza do kupowania konkretnego sprzętu. Ja patrząc przez pryzmat opłaty na PlayStation rozumiem to w taki sposób, że ja inwestuję w sprzęt Sony, płacę abonament i dzięki temu powstaję wiele różnorodnych gier dedykowany pod ich sprzęt. Wszyscy są szczęśliwi, oni zarobią, ja dostanę kilka porządnych ex-ów. Sony daje poczucie, że użytkownik ma wpływ na rozwój. Każdy patrzy pod innym kątem, ale fakt jest taki, że nikt nikomu pistoletu do głowy nie przystawia. I tak samo ja nie patrzę do portfela innym, ktoś chcę kółeczka do lapka za kilka tysięcy jego sprawa. A na to, czy działania danej firmy są dobre czy złe dostaniemy odpowiedź po premierze, konsumenci portfelem nam o tym powiedzą. 

  • Plusik 1
  • Haha 3
  • WTF 3
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Cytat

Ja patrząc przez pryzmat opłaty na PlayStation rozumiem to w taki sposób, że ja inwestuję w sprzęt Sony, płacę abonament i dzięki temu powstaję wiele różnorodnych gier dedykowany pod ich sprzęt. Wszyscy są szczęśliwi, oni zarobią, ja dostanę kilka porządnych ex-ów. Sony daje poczucie, że użytkownik ma wpływ na rozwój. 

Xd

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, czarek250885 napisał:

 ja inwestuję w sprzęt Sony, płacę abonament i dzięki temu powstaję wiele różnorodnych gier dedykowany pod ich sprzęt. Wszyscy są szczęśliwi, oni zarobią, ja dostanę kilka porządnych ex-ów. 

A serwery dalej z epoki kamienia łupanego. xd

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...