Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Nitro619 napisał:

Panowie ja mam pytanie, bo już nic nie rozumiem.

 

XSX zamówiony, ale pierwszy raz widzę premierę nowej generacji w której tak mało wiadomo miesiąc przed premierą.

 

Ja rozumiem, że na XSX zagram sobie w gry z GamePassa jak i te z XboxaOne które mam przypisane do konta lub na płytach, no ale, to będzie we wstecznej kompatybilności.

 

A jak sprawa wygląda z nowymi grami? Nie rozumiem czy na półce sklepowej będę widział nową grę na XboxOne a obok inne opakowanie na Xbox Series, czy to ma być ta sama płyta a konsola dociągnie 200 GB textur jako update na Xbox Series i tak już forever (czyli i za trzy lata gra będzie wychodzić na XboxOne jak i Xbox Series, w jednym opakowaniu)? Czytam niby newsy, ale pierwszy raz tak bardzo nie rozumiem jak ta nowa generacja będzie wyglądać....

Nie ma nic. I choćbyśmy sobie nie wiem jak wmawiali, że GP i wsteczna jest super, to tak na prawdę masowego klienta to nie interesuje w ogóle.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Nitro619 napisał:

A jak sprawa wygląda z nowymi grami? Nie rozumiem czy na półce sklepowej będę widział nową grę na XboxOne a obok inne opakowanie na Xbox Series, czy to ma być ta sama płyta a konsola dociągnie 200 GB textur jako update na Xbox Series i tak już forever (czyli i za trzy lata gra będzie wychodzić na XboxOne jak i Xbox Series, w jednym opakowaniu)? Czytam niby newsy, ale pierwszy raz tak bardzo nie rozumiem jak ta nowa generacja będzie wyglądać....

ubisoft-assassin-s-creed-valhalla-xbox-o

 

Na czarnym tle masz napisane na jakich konsolach pograsz, to nie są osobne wydania a jedno wspólne, jak będziesz miał tylko series x to jest gra dla nextgena.

Masz też takie wydania które będą całkowicie osobne dla dwóch konsol jak chyba nowe NBA 2K21

GUEST_f651b2df-7406-4b1d-a754-395bb6221d

81o3AW87cmL._SL1346_.jpg

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, ASX napisał:

Gry Initiative, Playground czy Ninja Theory to też będą porty. W ogóle nie rozumiem tego argumentu z Flight Simulatorem

 

To, że wiem jak już MFS wygląda. Mnie ciekawi co pokażą inni zdolni ludzie, nie ograniczeni przez poprzednią generację. 

Odnośnik do komentarza
43 minutes ago, ListuniO said:

Tez trochę słabo ze Medium ma premierę za mniej niż 2 miechy i nie ma gameplay. Takich np. 15 minut z gry. Szkoda trochę 

Jak widać jest. 

 

Szkoda jednak , że prawie żadna gra nie ma 15 minut gameplayu pokazanego przed premierą. Zwłaszcza w grach ze spoilerami. 

Edytowane przez C1REX
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, izon said:

To jeszcze do niektórych nie dotarło, że ta nowa generacja to pic na wodę i nowe konsole kupujemy na zasadzie uprgadu jak PC?:)

Teoretycznie to tak wygląda, ale w praktyce moim zdaniem takie wrażenie jest konsekwencją zachowania kompatybilności z poprzednią. Ponieważ nie ma grubej kreski, twórcy nie śpieszą się z grami na nową generację, bo liczba nowych konsol pozostanie znikoma przez najbliższe miesiące. Ogólnie gracze na tym skorzystają, ale kosztem mniejszego hype'u i skoku graficznego na początku.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Mustang napisał:

Teoretycznie to tak wygląda, ale w praktyce moim zdaniem takie wrażenie jest konsekwencją zachowania kompatybilności z poprzednią. Ponieważ nie ma grubej kreski, twórcy nie śpieszą się z grami na nową generację, bo liczba nowych konsol pozostanie znikoma przez najbliższe miesiące. Ogólnie gracze na tym skorzystają, ale kosztem mniejszego hype'u i skoku graficznego na początku.

Masz racje, aczkolwiek to tylko nasze wrażenie. Popatrzymy na premiery PS3/PS4 itd. Tam też nie było killerów na start ( no dobra graficznie Killzone ale tylko tyle). Ja jak kupiłem PS4 to jarałem się TLOU z HDrem i GTA 4. Faktem jest, że to trochę wstyd, żeby na premierę nie było chociaż jednego, nowego graficznego killera ale historycznie to nic nowego. Natomiast co dostajemy na premierę:  to niewiarygodnie szybkie wczytywanie gierek, boosta dla starej generacji i możliwość przełączania się w locie między grami - mnie to w pełni satysfakcjonuje :)

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, pawelgr5 napisał:

Po tym jak się pilarsy 2 sprzedały to stawiam że DŁUGO nic izometrycznego nie będa robic :/

Nie wiem jak na pc, ale na konsolach to nic dziwnego. Loadingi powyżej minuty po zmianie lokacji i nie można grać myszą :/ zrobiliby system walki jak u Larian i uprościli nawigowanie po menusach i ja bym wciagał nosem.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Daddy napisał:

Codemasters już dawno jest cieniem tego czym kiedyś byli w świecie racerów, nawet przygarnięcie deszczowych patchów za dużo nie zmieniło  :/ 

 

Co do reklamowanych gier MS ma jeszcze Cybera i AC Valhalla a to jedne z najładniejszych gier jesieni będą. Z prawdziwie nextgenowymi grami na premierę bieda po obu stronach, dlatego liczę że MS zrobi w listopadzie/grudniu event i chociaż pokażą czego można się spodziewać w przyszłości. Obecnie true nextgen to samoloty które kiedyś tam wyjdą na Xa.

 

Tekstury do AC: Valhala ważą tyle samo co tekstury AC: Odyssey więc nie wiem czy nowy AC sprosta nadzieją w nim pokładanym. Jeżeli nawet to oby nie powtórzyła się sytuacja jak przy premierze AC: Unity, gdzie produkcja była ostro zbugowana na starcie... Cyberpunk może pokaże pazur ale obawiam się, że też mogą być problemy zaraz po premierze. Z tego co czytałem, a już widziałem sprzeczne informacje, to gra zaraz po premierze nie wykorzysta wszystkich możliwości nowych konsol - dopiero po jakimś czasie ma wyjść bezpłatny patch podkręcający grafikę. Nie śledzę tematu na bieżąco więc nie wiem jak to w końcu jest.

 

btw: to zdjęcie to Twoje czy gdzieś z neta?

 

35 minut temu, 20inchDT napisał:

Wolałbym coś izometrycznego :/

 

Polecam Wasteland 3. Ale póki co tylko na PC, bo na konsolę gra jest jeszcze słabo grywalna.

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Rozi napisał:

Niech wrzucą Fallouta jedynkę i dwójkę na konsole, z podciągniętą grafiką. Moja wełna już czeka na ogolenie.

 

XDDD ku, rwa Kamil ale zejdź na ziemię, czym byś chciał to ogrywać? padem?

Odnośnik do komentarza
W dniu 9.10.2020 o 20:52, Bigby napisał:

Też tak myślałem zanim się zdecydowałem na S-kę, ale gry od lat i tak już kupuję wyłącznie cyfrowo, a poza tym gram w 1080p i jeśli dojdzie do przesiadki to co najwyżej na monitor z 1440p i wysokim odświeżaniem.

 

Dodatkowym plusem jest to, jak bardzo kompaktowa jest to konsola. 

A za tego zaoszczędzonego tysiaka kupi się Cybera, Valhallę i co tam jeszcze ciekawego wyjdzie. ;)

 

Not anymore. :reggie:

 

edit:

 

Edytowane przez Bigby
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...