Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Elitesse napisał:

Ja nie wiem. Oglądam te filmiki z różnymi porównywaniami i nie jestem w stanie dostrzec różnicy pomiędzy 30 a 60 klatkami na sekundę. Ewentualnie jest to tak mała różnica na granicy placebo ;)

 

comment_5Pth9GDK6vPrJoVgYLGOcphsOuRQI7GA

 

Tutaj też nie widzisz? 

Godzinę temu, 20inchDT napisał:

Sztywniutkie 60fps. Czekałem z ograniem tej gry i jest.

 

Tylko to wiesz jest wersja z płyty bez patcha, granie w 60 fps lub bez patcha? No nie wiem

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, bluber napisał:

 

comment_5Pth9GDK6vPrJoVgYLGOcphsOuRQI7GA

 

Tutaj też nie widzisz?

 

No tutaj widać różnicę ale jest też wrażenie, że 15 fps porusza się najszybciej, 30 fps wolniej, a 60 fps najwolniej. Chyba powinno być odwrotnie i przy małym fps animacja powinna klatkować, a nie zapierdalać ;) 

 

W filmiku z AC:Unity np 3 minuta, gdzie jest ta sama animacja z dwóch generacji konsol - nie widzę tam żadnej różnicy.

 

Godzinę temu, C1REX napisał:

Na youtube faktycznie można nie zauważyć różnicy. Szczególnie na filmikach w 30fps ;)

 

I tu może być piec pogrzebany. Musiałbym odpalić jakąś grę na konsoli/pc i to sprawdzić.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, 20inchDT napisał:

To w koncu z patchem czy nie? Zdecyduj sie :Coolface:

 

Fakt :potter: albo 60 fps albo z patchem

Godzinę temu, C1REX napisał:

Na youtube faktycznie można nie zauważyć różnicy. Szczególnie na filmikach w 30fps ;)

 

Ten film z DF jest w 60 fps

 

10 minut temu, Elitesse napisał:

W filmiku z AC:Unity np 3 minuta, gdzie jest ta sama animacja z dwóch generacji konsol - nie widzę tam żadnej różnicy.

 

Serio nie widzisz tego jak mniej płynnie to wyglada z prawej strony jak ten straznik porusza głową? No ale tak jak mówisz nie zawsze to dokładnie widać podczas statycznego obrazu bo przecież np filmy są emitowane w 24kl/s i nikomu to nie przeszkadza ale już granie w grę w stabilnym frameracie nawet w 30 klatkach a granie w 25 fps jest zdecydowanie inaczej odczuwalny w przerzucaniu inputu z pada na ekran 

12 minut temu, Elitesse napisał:

No tutaj widać różnicę ale jest też wrażenie, że 15 fps porusza się najszybciej, 30 fps wolniej, a 60 fps najwolniej. Chyba powinno być odwrotnie i przy małym fps animacja powinna klatkować, a nie zapierdalać ;) 

 

Chodzi o to płynność animacji, 15 fps omija pewne klatki w porównaniu do 60 

Odnośnik do komentarza
22 minutes ago, Elitesse said:

I tu może być piec pogrzebany. Musiałbym odpalić jakąś grę na konsoli/pc i to sprawdzić.

Na konsoli najłatwiej jest to zobaczyć przy grach, które mają quality i performance mode, ale nie zawsze jest tam twarde 30 i 60fps.

 

 

PC natomiast często ma w opcjach limit 30 i 60fps i na bank zobaczysz różnicę. 

 

Filmiki na YouTube bardzo słabo to oddają. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, zloto napisał:

No filmik od DF jest w 60 fpsach, ale ziomek może mieć odpaloną wersję w niższej rozdzielczości, która już działa w 30. To by wyjaśniało przyczynę tego, że czegoś nie widzi xD 

 

W ustawieniach na YT mam 'auto' co daje 1080p60 (te 60 to liczba klatek?). Chyba nie mogę już tutaj niczego zmienić. Inna kwestia, że mam już stary monitor, który może już nie daje rady ;)

 

2 godziny temu, bluber napisał:

Serio nie widzisz tego jak mniej płynnie to wyglada z prawej strony jak ten straznik porusza głową? No ale tak jak mówisz nie zawsze to dokładnie widać podczas statycznego obrazu bo przecież np filmy są emitowane w 24kl/s i nikomu to nie przeszkadza ale już granie w grę w stabilnym frameracie nawet w 30 klatkach a granie w 25 fps jest zdecydowanie inaczej odczuwalny w przerzucaniu inputu z pada na ekran

 

Nie widzę, a jak już coś dostrzegam to na granicy placebo ;) Może to być kwestia mojego sprzętu, a różnicę odczuję dopiero jak w coś zagram. W moim przypadku łatwiej dostrzec jest mi spadek animacji poniżej 30 klatek niż wzrost do 60.

Odnośnik do komentarza

Tak, noszę okulary. Wada jest całkiem duża niestety - bez okularów nic nie widzę praktycznie ;)

 

aha, byłem ostatnio na badaniach z medycyny pracy to mi p. okulistka powiedziała abym sobie przebadał wzrok jak już z pandemią się uspokoi...

 

Nie sadziłem, że wada wzroku może się objawić w taki sposób. Ciężko tak żyć, może rentę na to się uda dostać na otarcie łez ;)

Edytowane przez Elitesse
Odnośnik do komentarza

Gościu który w profilu na Twitterze ma zaznaczone że jest fanem PSa rzuca jakąś lewą informacje na podstawie zdjęcia, która niby ma świadczyć o czymś negatywnym na temat Xbox'a?

 

Dla mnie brzmi legitnie.

 

Nie no zielu weź takich bajtowych rzeczy tu nie wrzucaj, bo zaraz zrobi się syf jak z tym, że Xbox się przegrzewa, bo jakiś random z neta coś napisał. Szanujmy się.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Interstellar to rewelacyjne kino, ale jako motyw przewodni do gry? Na pewno nie gra klasyczna gra akcji, więc raczej coś w stylu gry drogi? Tylko czy poza wrażeniami audio wizualnymi można oczekiwać dobrego gameplayu? 

Dobre sci-fi przygarnę z otwartymi rękami, wątpię aby Bethesda była to w stanie dostarczyć w postaci Starfield, więc może i nowe studio zaskoczy pozytywnie. Obrazki sugerują że mają rozmach skurczybyki. 

Jestem odrobinę zaintrygowany.

Odnośnik do komentarza
55 minut temu, Daddy napisał:

W tym roku pewnie zobaczymy zapowiedź ich gry.

 

Ja już przestałem wierzyć. Z drugiej lepiej jakby z tych szumnych zapowiedzi o AAAA wyszedł od razu kosior, a nie Halo Infinite. :lapka: 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...