Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Daddy napisał:

 Examples of Visual Graphics Display of photogrammetry in real time beign worked on by Playground Games for Series X

HQNH9v7.jpg

qEv6foi.jpg

vZ7lN7p.jpg

 

 

Świetnie to wygląda, aż strach pomyśleć jak będą wyglądać gry. Ciężko objąć mi to wyobraźnią, że takie ps4 miało 1,84 teraflopa, pierwszy xbox trochę mniej a jednak można było wydać gry które robiły olbrzymie wrażenie. Co to będzie teraz? Plus szybkie dyski, można się rozmarzyć. Zapowiadają się piękne święta jeśli giganci nie opóźnią premiery na naszym rodzimym rynku. 

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, ASX napisał:

Absolutnie nie sugerowałbym się tymi wizualizacjami, jeden z pracowników MS odpalił sobie UE4 i pobawił się trochę w wolnym czasie.

Takie efekty można uzyskać w grafice 3d od lat, ale nie ma to nic wspólnego z grami.

 

 

 

To ForzaTech to raz, dwa ta technika była już wykorzystana w FM4 więc ma to dużo wspólnego z grami a teraz widać że będzie z wiadomych przyczyn  jeszcze lepiej, zresztą moje screeny z FH4 z 2018.

aGg=

562df944-3bc9-47c9-9500-f554927737d6.PNG

7pCuEFeHuzM=

680e14cb-f010-48c4-8f0c-c44c19854598.PNG

 

Przypominam że to gra wyścigowa.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, 20inchDT napisał:

Dobrze, że to tylko photomode, bo zaczalem zalowac, ze nie dolozylem do koksa :obama:

W trybie 30fpsów photo mode w FH4 nie dodaje detali jak pisze bluber i kolega, był ten temat już kiedyś wałkowany na forum z porównaniami (XOX) nawet PGG się chwaliło tym że podczas gry mamy te same detale co w PM (wiadomo że podbicie wygładzania krawędzi dochodzi)

Co innego tryb 60fpsów lub wersja na XOS. Zdjęcia które wrzuciłem wcześniej i różnica między gameplayem a PM to kwestia tego że bardziej nasycam kolory i ekspozycje  ;) 

 

Gameplay + gameplay latając dronem który nie zatrzymuje świata gry jak PM i pozwala na podobne ujęcie co PM

hbQeWPbyZlpaE6vyFIhnpak=

f8b15d08-ef22-4004-bb9c-4834ffe82719.PNG

b9a5f8f0-4d1d-47dc-90eb-29b273714f33.PNG

16c31f99-8b79-4633-9ebb-5d00d5f6bd97.PNG

B12t3%2BX9BgGJJkd8ObGtCocuOOOEqE%2Bs=

0bbec6b1-7850-4a76-a5b1-6dc8442ea9cb.PNG

 

 

Bonus

@ASX  przykładowe wykorzystanie techniki fotogrametrii w FH4, znajdziesz to na skałach, kamiennych fasadach, pniach drzew, itd.  ;)

OcdlobvHJLjxb1x1XE=

8fe04e8e-2148-4f23-9262-505e4f0524aa.PNG

 

Series X, nawet ten sam efekt piany na wodzie 

HQNH9v7.jpg

 

ForzaTech to rozpierdalator jeśli chodzi o silniki graficzne i zastosowane rozwiązania, jak ja nie mogę się doczekać Godrizona5 w 2021, mam nadzieje że na osłodę FH4 dostanie ulepszenie graficzne pod SEXa.

  • Plusik 9
Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, Daddy napisał:

nawet PGG się chwaliło tym że podczas gry mamy te same detale co w PM

 

Ok, to mój błąd. Pamietam, że Motosporcie był taki motyw, że photomode podbijał ilość polygonów na samochodach przez co wyglądały dużo lepiej niż w trakcie gry, ale tak Forzatech to niesamowity silnik, wracam regularnie aby pojezdzić w FH4 i za każdym razem mam szczękę na podłodze.

Odnośnik do komentarza

W FM7 na KOXie też chyba podczas gry latały modele z PM ale łapy sobie uciąć nie dam.

 

Daniel Ahmed obstawia że w maju/czerwcu zobaczymy duże wydarzenia z next genami. Jakiś tydzień wcześniej ''fanowskie'' konta zielonych na twiterze pisały to samo, co ciekawe przewija się tam również info o dwóch nowych studiach w XGS, traktowałbym to tylko z przymrużeniem oka jak bełkot Cernego  ;)

Odnośnik do komentarza

https://www.windowscentral.com/okay-lets-talk-about-current-xbox-rumors-may-and-june-events-lockhart-revealed-and-more?amp&__twitter_impression=true

 

Jez Corden pisze o tym że pracownicy Microsoftu zabierają już Lockharta do swoich mieszkań aby testować go w domowych warunkach. Czyli zapowiedź nowej konsoli chyba jest coraz bliżej

 

Odnośnik do komentarza

no cena w okolicach 300 dolców za taki sprzęt wydaje się całkiem rozsądna.

 

Ciekaw jestem jak przyjmie się taki tani nextgen, jak będzie się sprzedawać względem znacznie mocniejszego (ale i droższego XSX).

 

z innych wieści z tego artykułu to:

- Microsoft pracuje nad nowymi bezprzedowowdym headsetem,

- kolejne plotki o majowej prezentacji i zapowiedzi nowych gier

Odnośnik do komentarza

A wiadomo w co oni tym tańszym modelem celują? 

To ma być coś, co pociągnie taką samą oprawę graficzną, tylko w 1080p i 30 fps, czy może będzie znaczna kastracja grafiki? 

 

No i ciekawe czy to się w przyszłości nie odbije na modelu mocniejszym, bo skoro gra ma też chodzić na znacznie słabszym sprzęcie, to siłą rzeczy w jakiś sposób ten mocniejszy ograniczy. Wątpię by im się chciało robić 2 oddzielne porty tej samej gry. 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Michał102 napisał:

A wiadomo w co oni tym tańszym modelem celują? 

 

Casuali, ludzi grających na FHD lub takich którzy mają wywalone na rozdzielczość. Może PCiarzy o słabszych konfiguracjach dunno.

Odnośnik do komentarza

Konsola za 300 dolków w połączeniu z gamepassem to dla casuali wyje.bana okazja. Jeśli w następnej generacji zostawią GP tak jak jest(albo bardziej uatrakcyjnią) to Microsoft z taką ofertą pewnie zgarnie sobie masę niedzielnych graczy. Swoją drogą mocno mnie ciekawi jak będzie się prezentować polityka subskrypcji u obu firm.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...