Skocz do zawartości

The Last of Us - HBO


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Jest dobrze, wydaje mi się że sówcia da radę spokojnie. Jedyne co mi się nie podobało to dość szybka scena z Marlene i już cyk wszystko dogadane. No i samo intro i śmierć 

Spoiler

Sarah, w gierce lepiej jest to wyreżyserowane 

Bo cała reszta zmian w prologu mi się podoba. 

Odnośnik do komentarza

fantastyczny pierwszy ep, elegancko wprowadza w ten świat, i jeszcze ta gęsta survivalowa atmosfera ala The Road... cud miód, Mazin nadał temu właściwy ton. wszystko mi się podoba a najbardziej poszerzone wątki - to tak jakby zrobili TLOU Extended Edition, jaram sie jak pochodnia

 

a przy graniu równolegle w Remake to już w ogóle nakłada mi się dokładnie fabuła z tym co pokazali w grze, co poszerzyli, jaki skrót zrobili itp, mam z tym świetną zabawę :cool2:

 

jeśli intro było konkret to outro mnie zmiotło z planszy 

 

jest jeden minus - po jednym odcinku na tydzień, aż się prosi o binge który i tak u mnie nastąpi 

 

oby tak dalej

 

PS. HBO wrzuciło trail tego co ma nadejść 

 

 

 

Edytowane przez nero2082
Odnośnik do komentarza

Jak ją zobaczyłem w pierwszej scenie jak siedziała na łańcuchu to też trochę się skrzywiłem ale później już przestałem zwracać uwagę, wydaje mi się uciągnie to. Albo ją Pascal uciągnie jakoś ze sobą, bo on świetnie pasuje. Tess też legancko. 

 

Kooorwa a drugi epik i pewnie będzie Bill :banderas:

Odnośnik do komentarza

Fajne to jest. Podoba mi sie to jak dobrze odzwierciedla gre, nigdy jakims cudem nie gralem w TLoU wiec ogladajac serial nadrobie sobie wydarzenia z gry. Dobrze ze aktorsko daje rade (oprocz Ellie). Ogolnie dobry serial sie szykuje, mam nadzieje ze tego nie spieprza. Dobrze ze za serial wzielo sie HBO ktory ma wyzszy standard jakosci niz inne serwisy streamingowe, to powinno dalej byc dobre. Aha, pilota jeszcze nie ogladalem bo wole poczekac na kilka nowych odcinkow i obejrzec w serii

Odnośnik do komentarza

Obejrzany i jest bardzo dobrze.

Widać budżet i sporo scen wiernie przeniesionych z gry. Trzeba czekać tydzień na kolejny odcinek i to jedyny minus. Dobrze że zrobili na start taki podwójny odcinek. 

Ale nadal nie kumam czemu akurat taki rok wybrali na startowy. Będą niektórzy (tzn szperacze od takich błędów) szukać rzeczy, których przez apokalipsę nie powinno być. 

Odnośnik do komentarza

Jest bardzo dobrze. Szybkie przejście po wiadomo-czym też mi nie zagrało, przydałoby się pociągnąć scenę ciut dłużej.

Ale poza tym to podobało mi się przedłużone intro, stopniowe budowanie napięcia i scena z babką na wózku w tle. Poza tym czuć tu piniądz, że hej. HBO jak jest pewne swego to nie ma sobie równych. Stworzony tu świat jest bardzo namacalny, kadry i paleta barw pozwalają wsiąknąć kurna w ekran. I ta scenografia - jaram się tymi korytarzami, które w innych ekranizacjach mogłyby być filmowane wyłącznie w półmroku, a tutaj na wzór gry łączącej piękno z horrorem mamy ciepło oświetlone, a przy tym bardzo zapuszczone miejscówki. 
Pascal charyzmatyczny jak zawsze i chce się go oglądać, a Bella ma potencjał i po pierwszym odcinku zrobiła na mnie pozytywne wrażenie.

I podoba mi się, że odcinki będą co tydzień. Dłużej pobędę w tym świecie. 

Edytowane przez Wojtq
Odnośnik do komentarza

Obejrzałem, krótko mówiąc: zaje.biste. I nawet Ellie daje radę, a Pedro wiadome klasa. Jedna sprawa trochę mi nie gra.

Spoiler

Jak Joel stracił panowanie nad sobą i zatłukł tego żołnierza. W grze z początku był opanowany, a szaleć zaczął dopiero jak zaczęło mu zależeć na Ellie i mógł ją stracić. A tu od razu jakiś niestabilny, jeszcze te piguły i chlanie.

 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, puszkin napisał:

Obejrzałem, krótko mówiąc: zaje.biste. I nawet Ellie daje radę, a Pedro wiadome klasa. Jedna sprawa trochę mi nie gra.

  Ukryj zawartość

Jak Joel stracił panowanie nad sobą i zatłukł tego żołnierza. W grze z początku był opanowany, a szaleć zaczął dopiero jak zaczęło mu zależeć na Ellie i mógł ją stracić. A tu od razu jakiś niestabilny, jeszcze te piguły i chlanie.

 

Spoiler

 Imo miał flashback z córka wg mnie spoko to wyszło. Inna sprawa ze świat do spłonął (w przenośni dla Joela i dosłownie dla reszty) wiec ciężko być oaza spokoju 

 

Odnośnik do komentarza

Pierwszy odcinek super, oceniłbym go na 9/10, ale niestety aktorka grająca główną postać źle dobrana, każda jej mina srającego kota odpycha i odciąga widza od kibicowania jej tak jak w grze. Większe przywiązanie miałem po pierwszych 20 minutach do aktorki grającej córką Joela, niż w ostatnich 20 do Ellie i w zasadzie przestały mnie obchodzić jej losy ( chociaż oczywiście doskonale je znam z gry ), zamiast uroczej i zadziornej nastolatki, dostaliśmy trolla bagiennego, jozina z bazin.

  • Plusik 4
  • This 1
Odnośnik do komentarza

jaki znowu troll bagienny, jakie niedawanie rady aktorsko, co niektórzy tkają za farmazony… NIE WIEM, heh, to znaczy wiem, ale wolę udawać, że jednak nie. rozumiem, że rysy twarzy nowej ellie mogą być dość kontrowersyjne w kontekście bohaterki, z którą ludzie zżywali się przez prawie dekadę na trzech generacjach konsol i przez trzy standardy cenowe, co nie zmienia faktu, że delivery belli jest tutaj momentami aż za dobre. mnie kupiła już od pierwszej sceny; to jak wygrzebała z plecaka swój nożyk, po czym rzuciła na niego przepełnione czułością spojrzenie i zaczęła się nim bawić przy siedzącej obok marlene - lekkie ciary, nie dało się zrobić wymowniejszego wprowadzenia do tej postaci

 

poza tym nie wiem, czy było, bo dotychczas tak sobie śledziłem nowinki związane z procesem produkcji serialu, ale teraz zerknąłem na ekipę reżyserską i nie ukrywam, że mam lekki mindfuck. jasmila zbanić <3333 (aida), kantemir bałagow (bliskość, wysoka dziewczyna) i ali abbasi (granica). lepszej reprezentacji offowego kina ze świecą szukać, stąd zżera mnie ciekawość, jak będą wyglądały kolejne odcinki 

Edytowane przez shoegaze
  • beka z typa 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...