Skocz do zawartości

Resident Evil 8 Village


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Co się dzieje po wyjściu z zamku to już poezja grozy :) świetne motywy, później są już krótsze miejscówki ale mapę czyszczę do zera, teraz jestem u Heisenberga i chyba zbliża się koniec (dwa posiedzenia), grafika jest mega a loadingi nie bywałe (sekundowe). Cieszy też wykorzystanie adaptacyjnych triggerow jak korzystamy np z Shotguna :)

Edytowane przez Whisker
Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
3 godziny temu, Whisker napisał:

Co się dzieje po wyjściu z zamku to już poezja grozy :) świetne motywy, później są już krótsze miejscówki ale mapę czyszczę do zera, teraz jestem u Heisenberga i chyba zbliża się koniec (dwa posiedzenia), grafika jest mega a loadingi nie bywałe (sekundowe). Cieszy też wykorzystanie adaptacyjnych triggerow jak korzystamy np z Shotguna :)

 

avatars-000678300512-4z9a0w-t500x500.jpg

Odnośnik do komentarza

Narobiliście smaczka na tę gierkę. 

 

Poczekam sobie aż stanieje, a w międzyczasie przycisnę w RE7 w ramach PS Collection na PS5. 

 

Trochę się stresuję, bo nawet w TLOU2 miałem momentami pełne gacie przy jump scare'ach (gram najczęściej na słuchawkach). 

Strach wiedzieć co będę przeżywał grając w takie RE7, ale trzymajcie za mnie kciuki :obama:

Odnośnik do komentarza

Najbardziej creepy jest to co się dzieje po zamku, a "starego dobrego Residencika" nie ma tu prawie wcale. 

 

Spoiler

wilkołaki, wampiry, wiedźmy, Paranormal Activity, stwory z Jetpackami, walka z bossem jak w Transformersach 

 

Co nie zmienia faktu, że gra jest niesamowita i pyka się w nią wybornie. 

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Josh napisał:

"starego dobrego Residencika" nie ma tu prawie wcale. 

 

 


Tak właśnie myślałem wbrew powszechnej opinii. Jestem w zamku na początku (cholernie mało czasu w weekend) ale to co się dzieje przez pierwsze 2 godziny to jakas oskryptowana gierka akcji (dobra gierka) a nie Resident :/

Odnośnik do komentarza

Resident Evil 7 miał jeszcze trochę ze starego Residenta, ale ósemka już nic. Nawet pozbyli się skrzyni na rzecz walizki z RE4. RE8 to dla mnie takie skrzyżowanie RE7 i RE4. Nadal jednak świetna pozycja.

 

Nie jest to jednak ten sam kaliber co RE4 w swoim czasie. Tamten zamek i akcje w nim biją na głowę zamek z RE8. Capcom już w residenty nie inwestuje tak wysokiego budżetu.

Odnośnik do komentarza

Ja bym chciał tylko zapytać, co rozumiecie przez stwierdzenie "starego, dobrego Residencika"? Na moje oznacza ono miks eksploracji, klimatu horroru/zaszczucia, rozwiązywania zagadek, walki i zarządzania ekwipunkiem. Jeśli przyjmiemy te kryteria to zarówno siódemka jak i ósemka spełniają je należycie. Ba, to bardziej residentne Residenty od lubianego Revelations 2.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Chyba głównie chodzi o... pacing, balans. Odbijanie się od ściany do ściany w komisariacie i unikanie zombiaka, żeby oszczędzać ammo kontra rozwalanie wszystkiego, żeby zebrać z trupów hajsy do ulepszenia broni. No to znacząco zmienia rozgrywkę. Chociaż tu poczucie przygody jest niesamowite, lokacje są różnorodne i cały czas dzieje się coś innego, a w międzyczasie wracamy do wioski-huba zebrać kolejne skarby i otworzyć nowe drogi - no miód.

 

Stary, dobry RE to już każdy stary, dobry RE. Czy to eksploracyjne klasyki 1-3, czy to piekielnie dobra strzelanka TPP jaką jest czwórka. Fajnie, że ósemka balansuje po highlightach serii.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Bzduras napisał:

Ja bym chciał tylko zapytać, co rozumiecie przez stwierdzenie "starego, dobrego Residencika"?

 

Podam przykład - w RE7 trzeba było szukać amunicji jak w klasycznych Residentach i ją oszczędzać. W RE8 wali się ona pod nogami i możemy korzystać z usług handlarza by jeszcze dorobić się jej więcej. No właśnie skoro jest handlarz, to i jest zbieranie kasy z trupów.

 

Dalej ilość walki, gdzie w RE7 i np. remake’u RE2 była ona stonowana. 

 

Może to przesada, że nie ma nic z klasycznego Residenta, bo nadal mamy szukanie kluczy, eksplorację i rozwiązywanie zagadek, ale gra mocno wrocila w strone RE4. Nie uwazam jednak, ze to czyni gre złą, bo już dawno mi przeszła myśł, że seria powinna trzymac sie tylko starego kanonu. Brakuje świezych doswiadczen.

Edytowane przez Lukas_AT
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Jakby ktoś miał problemy na PC z performance po czasie gry (np. po 1h gra może nagle zwolnić do mniejszej ilości fps i może pomóc tylko reload checkpointa), to gra bardzo mocno używa VRamu i jak przekraczacie limit w opcjach, który jest podawany co do jednego Megabajta, to nie ma się co dziwić, że gra nie działa poprawnie. To nie jest opcja dodana dla picu, jak macie kartę 10 GB, to jak dacie tekstury na 8 GB + całą resztę na max, razem z RT high i 4k, to nie ma co oczekiwać 60 klatek ciągle. Różnica między teksturami high 4 GB, a high z alokacją pamięci 8 GB jest znikoma, a użycie VRam nie powoduje stutteringu. 

image.png.3500f40eddec72169043a19ff45f94b7.png

I tak to jest z wersjami PC właśnie, czasami trzeba podłubać i to, że ma się RTX 3080/3090 to nie znaczy, że można wszystko wywalić na ultramax :).

 

Swoją drogą to chyba pierwsza gra, która używa więcej niż 10 GB VRAM w maksymalnych ustawieniach.   

 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza

Plus dla tych, co przeszli grę, ale tak naprawdę - nie obejrzałeś zakończenia, nie wchodź w ten link i w spoiler. Ostrzegałem. 

 

https://nintendosmash.com/resident-evil-village-a-hidden-easter-egg-at-the-end-of-the-game-how-to-access-it/

 

Spoiler

Czyli jednak, tak jak podejrzewałem - mumbo jumbo, REzurekcja i "welcome back, Ethan Winters" w RE9 :rayos:

 

Odnośnik do komentarza

No to słabo, bo już myślałem, że Capcom wyhodowało sobie jaja, żeby

Spoiler

 

zabić w końcu jakąś istotną postać. Enyłej, nawet jeżeli to faktycznie Ethan (na chooj mu ten bandaż po tylu latach? :turned: ), to i tak liczę na to, że w kolejnej odsłonie zagramy jego córką. Swoją drogą niezły time-skip się szykuje, Leon i Chris będą wtedy już mieć po 60 lat :[

 

 

 

Tymczasem lecę już 4 raz z gierką. Village of the Shadows to jakiś chory poziom :)

 

 

Edytowane przez Josh
Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Pupcio napisał:

A co tu ma się wpisywać? W każdej części jest wirus który robi poyebane akcje z ludźmi i tyle. 

 

W Village nie ma żadnego wirusa :rayos: Jeżeli tak bardzo chcesz usprawiedliwiać każdy absurd w nowych Residentach, to przynajmniej by wypadało, żebyś był ciut zorientowany w temacie. 

 

 

Edytowane przez Josh
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...