Skocz do zawartości

Resident Evil 8 Village


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Eksploracja, zagadki, dużo oglądania przedmiotów żeby wyłapać jakiś ruchomy element, klimatyczne notatki rozrzucone tu i tam oraz lokacja, która od razu przypomina posiadłość Spencera (he, he, Spencera iksde), tylko tak z 3 razy większą.

Odnośnik do komentarza

Na razie po 3 godzinach jeszcze nijak, bo żadnego nie spotkałem ;) Dimitrescu ganiająca mnie po zamku niczym Mr X w RE2R nie liczę jako bossa.

 

Spoiler

W sumie córeczki można zaliczyć jako minibossów i tu trzeba wykorzystać środowisko, żeby się ich pozbyć.

 

Odnośnik do komentarza

Moja kopia wczoraj dotarła, gdzieś tak 1/3 gry za mną, na razie wypośrodkowanie set-piece'ów, akcji, zwiedzania i zagadek jest bdb, art design jest świetny, oprawa dobra, gameplayowo rozwinięcie 7-ki (ale jeśli kogoś ta odrzuciła, to nie ma szans na dobrą zabawę tutaj). Gotycki klimat (chociaż inspiracji jest tutaj więcej, dużo więcej) na zdecydowany plus.

Nawiasem mówiąc, nie miałbym nic przeciwko, gdyby RE stał się swoistym kalejdoskopem inspiracji gatunkowych (którym i tak już jest ostatecznie), co jakiś czas zmieniając otoczkę i cały sztafaż.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Bzduras napisał:

Na razie po 3 godzinach jeszcze nijak, bo żadnego nie spotkałem ;) Dimitrescu ganiająca mnie po zamku niczym Mr X w RE2R nie liczę jako bossa.

 

  Pokaż ukrytą zawartość

W sumie córeczki można zaliczyć jako minibossów i tu trzeba wykorzystać środowisko, żeby się ich pozbyć.

 

Juz doleciales do zamku? A wioska kiedy ?

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie bo coś mi się popierdzielilo. Są 3 wersje Residenta. Na ps4, na ps5 i na Xone/XsX. Rozumiem ze biorąc na Xone/XsX mam wersje nextgen a nie tylko wersja ze wstecznej. Ale jak jest przy sonce - wersja ps4 to past gen a ps5 to nextgen? I kupując wersje ps4 to grając na ps5 będę miał wsteczna a nie nextgena?

Odnośnik do komentarza

Zagrasz to sam zobaczysz.

Spoiler

Wioska ma elemnty metroidvanii, bo wracamy do niej z rzeczami, które odblokowują dostęp do nowych ścieżek /domków. 

Bardzo dobrze przemyślana progresja, ale akurat w RE od dłuższego czasu ten element nie zawodzi.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, LiŚciu napisał:

Mam pytanie bo coś mi się popierdzielilo. Są 3 wersje Residenta. Na ps4, na ps5 i na Xone/XsX. Rozumiem ze biorąc na Xone/XsX mam wersje nextgen a nie tylko wersja ze wstecznej. Ale jak jest przy sonce - wersja ps4 to past gen a ps5 to nextgen? I kupując wersje ps4 to grając na ps5 będę miał wsteczna a nie nextgena?

Kupując na XO masz obie wersje - Smart Delivery, do której konsoli wrzucisz płytę/uruchomisz pobieranie to będzie działać, na past-genie wersja past-gen, na next-genie wersja XS Optimized.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Troche drogo u Gabena. 3 bomby sobie zaśpiewał za gre na PC :reggie:
To wersja deluxe z dodatkami. Wchodząc głębiej znajdziesz też zwykłą za 249 :lapka:

Tymczasem po pierwszej sesji jestem oczarowany. Świetne intro i droga od

początku wioski do spotkania z wiedźmą

, czyli de facto początku pierwszego demka, to sam miód

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, LiŚciu napisał:

Mam pytanie bo coś mi się popierdzielilo. Są 3 wersje Residenta. Na ps4, na ps5 i na Xone/XsX. Rozumiem ze biorąc na Xone/XsX mam wersje nextgen a nie tylko wersja ze wstecznej. Ale jak jest przy sonce - wersja ps4 to past gen a ps5 to nextgen? I kupując wersje ps4 to grając na ps5 będę miał wsteczna a nie nextgena?

No tak biorąc wersje PS4 masz PS4.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, LiŚciu napisał:

No to tutaj xboxy rozegrały to lepiej kurde z tym smart delievery. 

Rzecz w tym, że mi się to nie podoba ani trochę. Bo na XSX gra z płyty instaluje do 1 GB i resztę trzeba pobierać. Jak kupię grę na PS5 to idzie wszystko z płyty i ewentualnie jakaś aktualizacja, ale ostatecznie grę uruchomię i za te 30 lat gdy już aktualizacji się nie uda pobrać, a na Xboxie nie. Plus obecnie neta na wsi mam takiego sobie i pobieranie całej gry u mnie trwa dwie, trzy godziny. 

 

I może ktoś napisać, że w ostateczności odpalę sobie tą grę jako wersja z xone na xsx. Ale jednak nie odpalę, bo każda gra we wstecznej wymaga zaktualizowania, bo bez tego się nie odpali. Na PS5 działają gry bez aktualizacji z PS4. Plus chwalone FPS Boost... Chwalą się tym w wielu grach, tylko szkoda, że jak całą resztę robią na odwal się, a wychwalają jakby był ósmy cud świata. Takie Gears of War 4 zostało wpisane na listę. Podjarałem się mocno i grę od razu zainstalowałem, a tam włączając FPS Boost włącza się edycja ze zwykłego Xboxa One, czyli Full HD i słabsza grafika niż na XOX. Jest te 60 klatek, ale bardziej opłaca się nie włączanie tego tryby i w samej grze zmiana na tryb 60 klatek. Też będzie Full HD, ale lepsza grafika. To ja już wolę normalne aktualizacje jak na PS5 gdzie jak gra dostaje patcha, to człowiek wie, że gra tylko zyskuje, a nie traci. Spodziewałem się czegoś takiego jak w Shadow of the Tomb Raider gdzie jest wysoka rozdzielczość i dostajemy 60 klatek.

 

Z tego też powodu zakupiłem nowego Residenta na PS5. Sama gra mnie zachwyca. Wygląda genialnie i gra się wybornie. Czuję, że to będzie moja gra tego roku.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Mantis napisał:

Rzecz w tym, że mi się to nie podoba ani trochę. Bo na XSX gra z płyty instaluje do 1 GB i resztę trzeba pobierać. Jak kupię grę na PS5 to idzie wszystko z płyty i ewentualnie jakaś aktualizacja, ale ostatecznie grę uruchomię i za te 30 lat gdy już aktualizacji się nie uda pobrać, a na Xboxie nie. Plus obecnie neta na wsi mam takiego sobie i pobieranie całej gry u mnie trwa dwie, trzy godziny. 

 

I może ktoś napisać, że w ostateczności odpalę sobie tą grę jako wersja z xone na xsx. Ale jednak nie odpalę, bo każda gra we wstecznej wymaga zaktualizowania, bo bez tego się nie odpali. Na PS5 działają gry bez aktualizacji z PS4. Plus chwalone FPS Boost... Chwalą się tym w wielu grach, tylko szkoda, że jak całą resztę robią na odwal się, a wychwalają jakby był ósmy cud świata. Takie Gears of War 4 zostało wpisane na listę. Podjarałem się mocno i grę od razu zainstalowałem, a tam włączając FPS Boost włącza się edycja ze zwykłego Xboxa One, czyli Full HD i słabsza grafika niż na XOX. Jest te 60 klatek, ale bardziej opłaca się nie włączanie tego tryby i w samej grze zmiana na tryb 60 klatek. Też będzie Full HD, ale lepsza grafika. To ja już wolę normalne aktualizacje jak na PS5 gdzie jak gra dostaje patcha, to człowiek wie, że gra tylko zyskuje, a nie traci. Spodziewałem się czegoś takiego jak w Shadow of the Tomb Raider gdzie jest wysoka rozdzielczość i dostajemy 60 klatek.

 

Z tego też powodu zakupiłem nowego Residenta na PS5. Sama gra mnie zachwyca. Wygląda genialnie i gra się wybornie. Czuję, że to będzie moja gra tego roku.

Looz, ja tez

24BEDE4F-0C44-4093-B5DF-08F593BD5DEE.jpeg

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Bzduras napisał:

Zagrasz to sam zobaczysz.

  Pokaż ukrytą zawartość

Wioska ma elemnty metroidvanii, bo wracamy do niej z rzeczami, które odblokowują dostęp do nowych ścieżek /domków. 

Bardzo dobrze przemyślana progresja, ale akurat w RE od dłuższego czasu ten element nie zawodzi.

a jak strzelanie? Takie samo jak w demie?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, easye napisał:

a jak strzelanie? Takie samo jak w demie?

Yep, z grubsza podobnie i jeśli dla kogoś to dealbreaker to pełniak raczej tym elementem do siebie nie zachęci. Po ulepszeniu broni jednak każdy headshot rozbryzgujący wilkołaczy łeb jest banderasowy, ale do RE2R niestety brakuje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...