Skocz do zawartości

Resident Evil 8 Village


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Hendrix napisał:

Bo horror jako gatunek sam w sobie zwykle do tego prowadzi, tzn. do momentu kulminacji - gdzie budowane napięcie, musi gdzieś uciec - gry mają dodatkowo pod górkę, bo zbudowanie gry, tylko w oparciu o owo napięcie, jest: a) ciężkie jeśli gra ma być dłuższa b) męczące dla odbiorcy (tzn. rzeczy, które budują horror działają na jego niekorzyść, to co straszy zaczyna nudzić).

Resident Evil, w całej swojej historii - kulminację grał na mocnych akordach akcji, podkreślając te elementy fabularnym absurdem, celowo. Podejrzewam, że VIII będzie taka sama, a co recenzje potwierdzają. Resident jest najsłabszy, gdy nie ma żadnego crescendo - jak w przypadku VI, gdzie jest jednostajna - chociaż różnorodna - gonitwa wielkich, dosłownie i w przenośni wydarzeń.

Znajomy jest zachwycony VIII, mam podobny gust, więc jestem dobrej myśli.

 

Nie miałbym nic przeciwko takiej kulminacji gdyby to zazwyczaj jednak nie wiązało się z:

  • recyklingiem przeciwników, często nawet bez urozmaicenia ich zachowania np. o nowe ataki
  • brakiem nowych pomysłów jak urozmaicić rozgrywkę poza nagłym zwiększeniem ilości strzelania
  • zazwyczaj nudnymi, zamkniętymi, finałowy lokacjami żeby sprzęt wyrobił z większą liczbą przeciwników na ekranie ;)
Odnośnik do komentarza

 Zastanawiałem się długo czy brać PS5 czy PC z RTX 3080. Jednak tym razem PC Steam. Podobno na PS5 są lekkie problemy z stałą płynnością 60 klatek w trybie RT, ponadto RT jest "mocniejszy" na PC, więcej i dokładniejsze odbicia, globalne oświetlenie itp. I na rtx 3080 trzyma 60 wszędzie w native 4k z max RT. 

 

PS5 z kolei ma dosyć fajną implementację adaptacyjnych triggerów.

 

Generalnie Capcom znowu dowiózł jeżeli chodzi o perf. Konsole current gen betonowe 60 FPS 4k bez RT i niemal 60 z RT, nawet past Geny z mocną wersją (podobnie jak RE7). Ich silniki to mistrzostwo optymalizacji, a przecież gry niebrzydkie. 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza
29 minutes ago, KrYcHu_89 said:

 Zastanawiałem się długo czy brać PS5 czy PC z RTX 3080. Jednak tym razem PC Steam. Podobno na PS5 są lekkie problemy z stałą płynnością 60 klatek w trybie RT, ponadto RT jest "mocniejszy" na PC, więcej i dokładniejsze odbicia, globalne oświetlenie itp. I na rtx 3080 trzyma 60 wszędzie w native 4k z max RT. 

 

PS5 z kolei ma dosyć fajną implementację adaptacyjnych triggerów.

 

Generalnie Capcom znowu dowiózł jeżeli chodzi o perf. Konsole current gen betonowe 60 FPS 4k bez RT i niemal 60 z RT, nawet past Geny z mocną wersją (podobnie jak RE7). Ich silniki to mistrzostwo optymalizacji, a przecież gry niebrzydkie. 

Z takim mocarzem na pokładzie zawsze wybrałbym PC ponad wersje konsolowe.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
47 minut temu, Czoperrr napisał:

Z takim mocarzem na pokładzie zawsze wybrałbym PC ponad wersje konsolowe.

No różnie to bywa z "portami" na PC. Capcom to akurat jedyny Japoński dev co się przykłada, wiele ichniejszych wersji PC jest totalnie skopanych (stutteringi, crashe) grafika i perf to nie wszystko. Także zależy od konkretnego przypadku:). 

Odnośnik do komentarza
6 hours ago, nero2082 said:

 

 

 

Podoba mi sie i to bardzo :sir: Wrzucili strasznie duzo nowych pomyslow, szkolenie wojskowe Ethana no i duza sieka w stylu RE4. Gra na pewno bedzie bardzo zywotna, juz sie nie moge doczekac naparzania :D Jest klimat Residenta w tej wiosce no i te panny dla mnie to rewelka

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, eskopado napisał:

No to jadziem - na Xboksach już można grać, klasycznie trzeba zmienić region (tym razem na Singapurski).

Wystarczy zmienic region, powaznie?  Gra nie musi zostac zakupiona w tym regionie a jedynie sie przelogowac na region ktory ma przesunieta strefe czasowa jak np. Australia, tak?

Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak, przy czym zależy to też od tego o której premiera jest w danym regionie - zazwyczaj w Nowej Zelandii można grać najwcześniej, ale tym razem premierę mają kilka godzin po Singapurze i Hong Kongu.

 

ps. spaniała gierka :obama:

Odnośnik do komentarza

Na twitchu i yt to mozna bylo wczoraj juz cala gre obejrzec na legalu, to jest totalny rak branzy, dziwie sie ze producentom kalkuluje sie takie cos.

A fabula RE8 to wyciekla juz cala jakies 3-4tygodnie temu, juz wtedy ludzie pisali na forach ze skrypt to momentami :dynia:. Ale spoilerow dalo sie uniknac, jesli ktos nie szukal.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Wspaniały klimat zapierdzianej zabitej dechami europejskiej dziury, tylko czekać jak zza rogu wyskoczy babka z tekstem "bez chleba się nie najesz", nawet gdzieś meblościankę widziałem. Gierka w opór intensywna, ale jest też więcej eksplorowania niż się spodziewałem - brakuje tylko jakiegoś campu w dialogach, ten poważniejszy ton bardziej pasował do RE7.

 

Btw, potencjalna rozmowa z siedziby Capcomu:
"dobra dajmy jakiś zamek, ale tak żeby nie kojarzył się z RE4"

"to może zamiast małego chłopa damy dużą babe?"
"dostajesz awans skurwysynu"

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, schabek napisał:

Dzisiaj odbieram swoja kopie i oprocz ogrania 3 demek na ps5 nic nie wiem. Mam tylko nadzieje ze strzelania nie jest duzo :/ 

Jest trochę, ale nie tyle, co w RE4-6 jak na razie. Klimat można ciąć maczetami, tak jest gęsto :obama: Wspaniały miks RE Remake i RE4.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.