Skocz do zawartości

Resident Evil 8 Village


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

re8.thumb.jpg.cc4bd7fa0e616624a8258d676be2ab32.jpg

No i wpadła platynka:fsg: Według profilu PSN zajęło mi to 44h, ale gdzieś 2-3h to było siedzenie w menu. Pomijając tryb mercenaries platynka bardzo przyjemna i niezbyt trudna teoretycznie do zrobienia w dwa przejścia (speedrun i najwyższy poziom trudności), ale najoptymalniej jest zrobić 3 przejścia (na ślepo, speedrun, Village of Shadows).
Ja pierwsze przejście grałem na standardowym poziomie trudności, ale przez całą grę nie ulepszyłem broni (przez co nie było aż tak łatwo jak powinno) aby na trzecie przejście mieć dość kasy na maksymalne ulepszenie Stake i wykupienie dzięki temu infinite ammo. Największą trudność w zdobyciu platynki stanowi tryb mercenaries złożony z 4 poziomów i dwóch poziomów trudności (standardowy i Village of Shadows). Trzeba zaliczyć oba poziomy z rangą minimum S. Tutaj niestety sporą rolę, zwłaszcza na wyższym poziomie trudności odgrywa RNG. Od tego jakie perki dostaniemy i jak zachowają się akurat przeciwnicy zależy, czy uda nam się wykręcić odpowiednio wysoki wynik. Pomiędzy zabójstwami mamy jakieś 10-15 sekund aby zabić następnego przeciwnika aby utrzymać combo, a wiele razy mi się zdarzało, że jakiś zombiak się zagubił i nie było go tam, gdzie standardowo powinien się znajdować. Ale gorzej jest z perkami. Jeżeli robiąc np. taktykę pistoletem nie dostanie się żadnych perków pod damage w pewnym momencie może się okazać, że skończą się nam naboje bo w jednego zombiaka trzeba wpakować 10 a nie 5 kulek żeby go zabić.

Osobiście oceniam trudność platyny na 5/10 (było by 4/10 bez trybu mercenaries), ale dla niektórych zapewne ze względu na tryb mercenaries może to być platynka nawet na 7/10

  • Plusik 4
  • Lubię! 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

spacer.png

 

Całkiem przyjemna platynka, jak to w Residentach. Ostatnie 4 etapy trochę uratowały Mercenaries i nawet spodobał mi się poziom trudności w tym trybie, walka praktycznie samym pistoletem i próba utrzymania jak najdłuższego combo ostatecznie mnie wkręciła. Sama gra? Jeszcze mniej Residentowa od Siódemki, ba nawet zaryzykuję stwierdzenie, że to najmniej residentowy Resident z tych głównych, numerycznych odsłon (zarówno pod względem rozgrywki, jak i klimatu) i pewnie normalnie miałbym o to lekki ból dupy, ale że Capcom w międzyczasie wydaje świetne remaki klasycznych RE, to nie będę jęczał. Jako gra sama w sobie Village jest rewelacyjne, strasznie wkręca i ma bardzo duże replay-ability, po przejściu gry od razu chce się wskoczyć ponownie w ten świat i odkrywać wcześniej pomięte rzeczy albo testować swojego skilla na wyższych poziomach trudności. Co tu dużo mówić, Capcom nie zwalnia tempa, teraz tylko czekać na RE4 remake, które pewnikiem pozamiata po całości jak 2 lata temu RE2R. 

  • Plusik 6
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Skończone na normalu i jestem zadowolony. 13h, a pewnie wyszło więcej. Mniej horroru, ale w miarę fajna fabuła, powiązania ze starymi częściami, nawet ostatnie lokacje nie były złe.

Spoiler

Ethan jak wróci, to raczej pobocznie. Gra Rose - no nie wiem, jako gowniak? Już raczej jako sidekick Krzysia. Ale pewnie będzie jeszcze mniej horroru. Tak straszono call of duty, a było tego mało. 

Chyba najlepsza gra tego roku na razie.

Odnośnik do komentarza
Teraz, Nemesis napisał:

Owszem, ale w RE7 sekwencje z Eveline pofragmentowano tak, że gdyby zlepić je w całość  - czasowo wychodzi identycznie co dom strachów Beneviento. 

Jak na mój gust to RE7 ma bardziej napiętą atmosferę i jest o wiele lepszym straszakiem od ósemki, ale za to Village jest o wiele lepszą grą niż RE7. Koniec końców obie części FPP mają coś swojego i unikalnego, co sprawia, że warto poznać obie zamiast wskazywać jednoznacznego zwycięzcę takiego "pojedynku".

Odnośnik do komentarza

A tak mamy Rumunię (która wprost nie jest pokazana paluszkiem, ale zamek jest żywcem wzorowany na rumuńskiej budowli, a obowiązującą walutą są lei, więc, ten) i trochę inny nacisk na wyważenie elementów horrorowo-akcyjnych. Dla mnie obecnie Village to GOTY, nie wyszła w tym roku bardziej angażująca i dopieszczona produkcja (ponownie - nie grałem w Returnala, a czuję, że mógłby śmiało powalczyć o to miano z Residentem). W to po prostu dobrze się gra i - co ważniejsze - chce się w to grać, nawet po jednorazowym ukończeniu wątku głównego.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Nemesis napisał:

Chyba każdy kto psioczy, że Village ma mniej horroru, twierdzi tak do momentu spotkania z panią Donną Beneviento. Potem rychło zmienia zdanie. 

 

15 godzin wesołego strzelania i pół godziny schizy (która i tak nie jest tak schizująca jak RE7). No faktycznie horror pełną gębą. 

Odnośnik do komentarza

Dla mnie resident to zarówno horror jak u trochę weselsze szczelanie. Więc dla mnie nie ma problemu.

 

Pytanie jakie będzie re9 - imo jednak szczelanko. I nie bijcie, ale ja się uciesze jak wróci Leon czy inna zużyta postać. No jakoś lubię. Tak jak Krzysia.

 

Co do CV - no nie wiem. Nie jest numerowana, pewnie poza fanami mało kto ja zna. Marketingowo chyba średnio.

 

No i chyba jeszcze ma być jakiś re na switcha dedykowany.

 

Eh czemu Konami swoich marek nie rozwija tak jak Capcom.... 

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Basior napisał:

 

Co do CV - no nie wiem. Nie jest numerowana, pewnie poza fanami mało kto ja zna. Marketingowo chyba średnio.

 

 

 

Pierwotnie Code Veronica miało być pełnoprawnym Residentem 3, tylko Capcom miało umowę z Sony na trzy numerowane RE na pierwszym Pleju, więc "3" przypadła Nemesisowi (który z kolei miał być tylko spin-offem). Co do sprzedaży to nie wiem jak to wyglądało, ale nie zmienia to faktu, że jest to jak najbardziej pełnoprawny RE, również bardzo istotny fabularnie i na pewno wielu graczy by się ucieszyło z remke'u. Tym bardziej, że ta część bardziej potrzebuje odświeżenia niż RE4, które do dziś świetnie się trzyma. 

 

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
1 godzinę temu, LiŚciu napisał:

Wiecie co jest gorsze od tego ze village to już nie Resident? To ze robią rimejk 4 który tez nie jest Residentem. Szkoda.

To co jest residentem? Horror klasy C z beznadziejnym voice actingiem? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...