Skocz do zawartości

Resident Evil 8 Village


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Wredny napisał:

Czy w tej części znów HDR jest skopany, jak w RE2?
Bo dopiero zaczynam i idąc tą zimową nocą, kiedy tylko latarka rozświetla mroki, no nie wygląda to za dobrze - takie mleko trochę :mog:

Żadnego mleka na oledzie cx nie mam. Co więcej musiałem wyłączyć HGIG bo już w demie było za ciemno.

Odnośnik do komentarza
Spoiler

Może się mylę, ale jedna rzecz mi nie pasuje. Czy nie było tak, że rok wydania gry jakoś korelował mocno z REALNĄ datą w świecie gry? Tzn. re8 wyszło w 2021 i gra się wtedy toczyła? Czy nastoletnia Rose nie sprawia, że nagle mamy 2036 czy coś? Wiem, pierdoła i mogą robić co chcą, ale to dziwne.

 

Odnośnik do komentarza

Co to była za wspaniała i skrajnie popierdolona przygoda :banderas:Projektanci stwierdzili że w żadne pozwy nie będą się bawić tylko będą się napierdalać i dali upust najbardziej chorym pomysłom z ich pięknie chorych umysłów. Zabawa była przednia, horroru więcej niż w "akcyjnej trylogii" 4-6, a Ethan dalej rzuca tak złe że aż urocze one-linery (w pewnym momencie autentycznie mówi coś w stylu "chyba ty", parskłem mocno). Jeśli chodzi o poszczególne miejscówki, to

Spoiler
Spoiler

najbardziej podobała mi się fabryka - klimaty kolonii karnej z Aliena 3 i industralnych body horrorów w stylu Tetsuo: The Iron Man, wspaniałe. Chociaż jak zobaczyłem porównanie śmigłogłowego z gierki i z filmu Franeknstein's Army, to coś czuję, że Capcom czeka wizyta w sądzie :reggie:

 

Aha, AI trochę niedorobione bywa - conajmniej 4 razy przypadkiem 'zexploitowałem' wrogów, bo mieli mocno sztywno ustaloną granicę do której mogą w danym killroomie łazić. Śmiesznie wyglądało jak grupa spragnionych mojej krwi skurwesynów potulnie się wycofuje gdy wracam kilka kroków wcześniej xd Wspomniane miejsca to (może się komuś przyda przy kolejnych przejściach):
 

Spoiler

- oba opcjonalne subbosski z toporami - ten przy grobie Beneviento i ten w chacie w drodze do twierdzy. Pierwszy cofa się na schodach, drugi nie wejdzie za drzwi z kłódkami xdd

- Varcolac alfa nie wejdzie do domów

- killroom w twierdzy za save roomem ale przed walką z bossem - Lycany cofają się przy wejściu. Z tego zgniłem najbardziej, bo to jedno z większych starć xd

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Basior napisał:
  Ukryj zawartość

Może się mylę, ale jedna rzecz mi nie pasuje. Czy nie było tak, że rok wydania gry jakoś korelował mocno z REALNĄ datą w świecie gry? Tzn. re8 wyszło w 2021 i gra się wtedy toczyła? Czy nastoletnia Rose nie sprawia, że nagle mamy 2036 czy coś? Wiem, pierdoła i mogą robić co chcą, ale to dziwne.

 

 

Może tak być, chociaż

Spoiler

Ciężko mi uwierzyć, że z kolejną częścią poszliby aż tak daleko w przyszłość (zakładając, że fabuła kontynuowałaby wątki RE7/Village, a Rose zostałaby protagonistką), przecież większość znanych postaci (Chris, Leon, Ada) będzie już do tego czasu jeździć na wózkach inwalidzkich, czyli z automatu skreślają ich jako grywalne postacie w następnych odsłonach :shieeet: A przecież mają jeszcze kilka współczesnych wątków do wyjaśnienia (vide motyw z Blue Umbrellą i BSAA bawiące się bronią genetyczną). Mogą też tak to sobie wymyślić, że wcale nie jest jakaś odległa przyszłość, a grzyb np. znacznie przyspieszył starzenie się Rosalindy 

 

Na odpowiedzi pewnie jeszcze sobie trochę poczekamy. 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Wredny napisał:

Czy w tej części znów HDR jest skopany, jak w RE2?
Bo dopiero zaczynam i idąc tą zimową nocą, kiedy tylko latarka rozświetla mroki, no nie wygląda to za dobrze - takie mleko trochę :mog:

Ja na ps5 mam czern idealna. Natomiast możesz zobaczyć jedna rzecz - może pomoże . W re2remake żeby poprawić czern (bo w wersji Xbox HDR jest na stałe i nie można go wyłączyć) wyłączyłem HDR w konsoli i to pomogło bardzo. Nie wiem czemu ale jakoś te HDR/y się ze sobą konfliktowały. Po daniu na off w konsoli od razu było lepiej. Ale to przy okazji re2remake i nie dam 100% pewnosci ze w 8 zadziała.

Edytowane przez LiŚciu
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Josh napisał:

 

Może tak być, chociaż

  Ukryj zawartość

Ciężko mi uwierzyć, że z kolejną częścią poszliby aż tak daleko w przyszłość (zakładając, że fabuła kontynuowałaby wątki RE7/Village, a Rose zostałaby protagonistką), przecież większość znanych postaci (Chris, Leon, Ada) będzie już do tego czasu jeździć na wózkach inwalidzkich, czyli z automatu skreślają ich jako grywalne postacie w następnych odsłonach :shieeet: A przecież mają jeszcze kilka współczesnych wątków do wyjaśnienia (vide motyw z Blue Umbrellą i BSAA bawiące się bronią genetyczną). Mogą też tak to sobie wymyślić, że wcale nie jest jakaś odległa przyszłość, a grzyb np. znacznie przyspieszył starzenie się Rosalindy 

 

Na odpowiedzi pewnie jeszcze sobie trochę poczekamy. 

Spoiler

 

[spoiler]Myślę, że jest jakaś szansa na to, że to po prostu był epilog a następna gierka będzie się działa niedługo po ósemce. Ale może tak nie być.

 

I w drugą stronę - mogą zaszczepić Chrisa, Leona, Claire czy Jill jakimś wirusem, który podtrzymuje u nich młodość XD Generalnie to jest RE, tu nie ma rzeczy, której nie dałoby się wytłumaczyć.

 

Już w czwórce próbowali wyjaśnić duchy, zjawy i chodzące lalki, wcześniej był Wesker-Neo z Matrixa i gostek władający pijawkami, potem Chris piąchą popychający głaz, Jake na pięści pokonujący Ustanaka, a teraz gostek władający metalem i nieśmiertelny Ethan z pleśni. IMO już yebać to, ważne że jedna część jest spójna sama ze sobą i tyle.[/spoiler]

 

 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
31 minut temu, LiŚciu napisał:

Ja na ps5 mam czern idealna. Natomiast możesz zobaczyć jedna rzecz - może pomoże . W re2remake żeby poprawić czern (bo w wersji Xbox HDR jest na stałe i nie można go wyłączyć) wyłączyłem HDR w konsoli i to pomogło bardzo. Nie wiem czemu ale jakoś te HDR/y się ze sobą konfliktowały. Po daniu na off w konsoli od razu było lepiej. Ale to przy okazji re2remake i nie dam 100% pewnosci ze w 8 zadziała.

Jak hdr na stałe? Jakie konfliktowanie hdr? Ocb? Auto hdr załącza się w xboxie jak w grze nie ma hdr a jak jest to tylko ten z gry jest uruchomiony. wtf? Jak wyłączysz z ustawień hdr to go nie będzie w ogóle w grze. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza
37 minut temu, lpcl napisał:

Jak hdr na stałe? Jakie konfliktowanie hdr? Ocb? Auto hdr załącza się w xboxie jak w grze nie ma hdr a jak jest to tylko ten z gry jest uruchomiony. wtf? Jak wyłączysz z ustawień hdr to go nie będzie w ogóle w grze. 

Jak masz dostęp do re2remake to zrób jak napisałem a będziesz wiedział o czym mówię.

Odnośnik do komentarza

W sumie nie zapodał jakichś strasznych spoilerów. A tak w ogóle to ktoś powinien naprawić tę funkcję :dunno:

Spoiler

 

Cytat

I w drugą stronę - mogą zaszczepić Chrisa, Leona, Claire czy Jill jakimś wirusem, który podtrzymuje u nich młodość XD Generalnie to jest RE, tu nie ma rzeczy, której nie dałoby się wytłumaczyć.

 

 

To by było dziwne i naciągane, ale chyba wolałbym taki motyw niż np. reboot i ciągnięcie historii od nowa. Jestem ciekaw jak to Capcom rozwiąże w przyszłości, bo jakby nie patrzeć znani bohaterzy nie będą żyć wiecznie (to nie Mario czy Lara Croft), a na pewno wielu fanom serii ciężko będzie się na dobre rozstać z takimi ikonami jak Chris czy Leon. 

 

Cytat
Spoiler

Już w czwórce próbowali wyjaśnić duchy, zjawy i chodzące lalki, wcześniej był Wesker-Neo z Matrixa i gostek władający pijawkami, potem Chris piąchą popychający głaz, Jake na pięści pokonujący Ustanaka, a teraz gostek władający metalem i nieśmiertelny Ethan z pleśni. IMO już yebać to, ważne że jedna część jest spójna sama ze sobą i tyle

 

 

Też myślałem, że po tych wszystkich popyerdolonych rzeczach z poprzednich części jestem gotowy na wszystko, ale jednak niektóre elementy z Village mnie zagięły :) Z RE jest trochę jak z serią Szybcy i Wściekli, gdzie z części na część pojawiają się coraz większe absurdy i tylko od gracza zależy czy jest w stanie je dalej akceptować. 

 

 

 

 

Edytowane przez Josh
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, LiŚciu napisał:

Jak masz dostęp do re2remake to zrób jak napisałem a będziesz wiedział o czym mówię.

A to właśnie nie tak, że po prostu wyłączyłeś HDR w konsoli i go nie ma wcale i dlatego się czerń poprawiła ? xD
BTW. też mam mleko trochę, podobnie jak w demku i podobnie jak w RE7. W opcjach gry przy ustawianiu jasności, nawet nie widzę kwadratu, który ma być barely visible jakbym nie kręcił tym suwakiem :hmm: nie wiem o co kaman, może jeszcze raz skalibrować sobie hdr w konsoli.

Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
Godzinę temu, LiŚciu napisał:

Jak masz dostęp do re2remake to zrób jak napisałem a będziesz wiedział o czym mówię.

Przecież było to wałkowane, że gra miała zrypany hdr i wyłączyć w ustawieniach należało ale tam żadnego innego hdru dodatkowo nie ma. Wiem bo tak robiłem. Skąd masz te pomysły? To nie sonka gdzie w grach bez hdr masz podbity i nieprawidłowy. Ostatnio dali opcję żeby wyłączyć. Tutaj jest albo hdr z gry albo auto hdr i tyle. Jak, wyłączysz to nie masz wcale, zresztą teraz z poziomu konsoli widać czy gra ma hdr czy nie, trzeba nacisnąć ten przycisk xbox w grze czy jak on tam się nazywa. 

Godzinę temu, cotek napisał:

A to właśnie nie tak, że po prostu wyłączyłeś HDR w konsoli i go nie ma wcale i dlatego się czerń poprawiła ? xD
BTW. też mam mleko trochę, podobnie jak w demku i podobnie jak w RE7. W opcjach gry przy ustawianiu jasności, nawet nie widzę kwadratu, który ma być barely visible jakbym nie kręcił tym suwakiem :hmm: nie wiem o co kaman, może jeszcze raz skalibrować sobie hdr w konsoli.

Dokładnie. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, cotek napisał:

A to właśnie nie tak, że po prostu wyłączyłeś HDR w konsoli i go nie ma wcale i dlatego się czerń poprawiła ? xD
BTW. też mam mleko trochę, podobnie jak w demku i podobnie jak w RE7. W opcjach gry przy ustawianiu jasności, nawet nie widzę kwadratu, który ma być barely visible jakbym nie kręcił tym suwakiem :hmm: nie wiem o co kaman, może jeszcze raz skalibrować sobie hdr w konsoli.

 

@lpcl to jest tak jak cotek pisze. Wyłączyłem wsparcie HDR w konsoli, oczywiście stał się to kosztem HDR-u ale czerń jest czarna a nie szara. Cały czas mówie o re2remake który własnie ma zyebany HDR stąd takie fikołki. Nie wiem czego nie zrozumiałes z tego co napisałem. 

Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
Teraz, LiŚciu napisał:

 

@lpcl to jest tak jak cotek pisze. Wyłączyłem wsparcie HDR w konsoli, oczywiście stał się to kosztem HDR-u ale czerń jest czarna a nie szara. Cały czas mówie o re2remake który własnie ma zyebany HDR stąd takie fikołki. Nie wiem czego nie zrozumiałes z tego co napisałem. 

Bo pisałeś o jakiś hdr ci się nakładają. 

Cytat:

Nie wiem czemu ale jakoś te HDR/y się ze sobą konfliktowały

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, lpcl napisał:

Bo pisałeś o jakiś hdr ci się nakładają. 

Cytat:

Nie wiem czemu ale jakoś te HDR/y się ze sobą konfliktowały

No tak to rozumiałem że HDR sprzętowy konsoli ma jakiś problem z HDR tej własnie gry. Wyłączenie wsparcia i obsługi HDR w konsoli doprowadzało do tego że konfliktu nie było i wtedy czerń wracała do właściwego odcienia. Oczywiście konflirku nie było bo HDR dałem na off więc nie było HDR-u. Może w 8 też to zadziała. 

Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
Teraz, LiŚciu napisał:

No tak to rozumiałem że HDR sprzętowy konsoli ma jakiś problem z HDR tej własnie gry. Wyłączenie wsparcia i obsługi HDR w konsoli doprowadzało do tego że konfliktu nie było i wtedy czerń wracała do właściwego odcienia. Oczywiście konflirku nie było bo HDR dałem na off więc nie było HDR-u. Może w 8 też to zadziała. 

Żaden sprzętowy po prostu zjebany przez twórców gry. Przynajmniej na xboxie nie ma czegoś takiego jak 2 hdr. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, lpcl napisał:

Żaden sprzętowy po prostu zjebany przez twórców gry. Przynajmniej na xboxie nie ma czegoś takiego jak 2 hdr. 

A wiesz jaka jest róznica? Na sonce możesz w grze wyłączyć HDR a na xboxie nie możesz w grze HDR wyłączyć więc musisz to zrobić w konsoli. 

 

Koniec OT - sorry

Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
12 minut temu, LiŚciu napisał:

A wiesz jaka jest róznica? Na sonce możesz w grze wyłączyć HDR a na xboxie nie możesz w grze HDR wyłączyć więc musisz to zrobić w konsoli. 

 

Koniec OT - sorry

Nie byłbym pewien, że to zawsze tak działa. W cyberpunku z tego co pamiętam była opcja w menu gry żeby wyłączyć. 

Btw w rdr2 grasz z tym mlekiem czy bez? 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, LiŚciu napisał:

Kurwaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!! 

Błagam, tylko nie mów, że Ci coś zaspoilerowałem, skoro na początku posta jest [spoiler].

 

Ale sorki, rzadko piszę na forum i nie wiedziałem, że nie działają tu podstawowe rzeczy.

 

Spoiler

Dodam jeszcze, że skoro wytłumaczyli wirusem:

- Opętania

- Dziewczynkę z Ringu

- Poyebaną rodzinkę rodem z Teksańskiej Masakry

- Chodzące gluty

- Nieśmiertelnego człowieka

- Wampiry, które zachowują się dokładnie jak wampiry - piją krew

- Wilkołaki

- Latającą lalkę

- Wizje i zwidy

- Człowieka zmieniającego się co KILKA SEKUND w kilometrowe nietoperze, dinozaury itp...

 

... to kompletnie nie rozumiem jak można nie łyknąć już czegokolwiek. Na moje to mogą tak wytłumaczyć już wszystko, czyli duchy i zjawy przenikające przez ściany, zmartwychwstanie dinozaurów i kolesia władającego pijawkami. A nie, to już było.

 

Ważne by to wszystko było spójne w ramach jednej odsłony, by straszyło lub/i miało klimat i byśmy dalej zwiedzali "opuszczone" komisariaty, miasta, zamki, wioski i bagna strzelając do potworów i eksplorując otoczenie. Bo to moim zdaniem Capcom po prostu robi dobrze, niech tylko wprowadzą trochę next-genowości do zachowań przeciwników, czyli niezatrzymywanie się ich przy przejściu przez nas niewidzialnej dla nich ściany itp.

 

Dla mnie najlepsze RE to Umbrella, miasto, komisariat, zombiaki i mutanty jak Nemesis czy Tyrant, ale po znakomitym remake'u dwójki jestem zadowolony i obstawiałem wtedy, że pójdą już tą drogą robiąc kontynuację - ale nie, ci wracają do FPP i klimatów RE4, a teraz nawet jest w zasadzie potwierdzone, że tworzy się remake RE4, więc chuj tam, ileż można "walczyć" o Raccoon City. Szkoda tylko, że ominęli Code Veronica albo 0. Ta pierwsza zasługuje na remake w chui. Ta druga miałaby szansę na zrobienie o wiele bardziej grywalnej gry.

 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Nyu napisał:

Błagam, tylko nie mów, że Ci coś zaspoilerowałem, skoro na początku posta jest [spoiler].


No tylko to mnie uratowało, że zauważyłem [spoiler], więc od razu spuściłem wzrok i przewinąłem posta, ale niektórzy mogli się mimo wszystko złapać, więc używaj tego "oczka" z listwy u góry.

A odnośnie gierki - jest moc :obama:
Zacząłem na Hardcore, bo tak lubię ogrywać survival-horrory dla większej wczuwki, no i hardkor jest.
Trochę mnie wkurzała ta oskryptowana akcja zaraz na początku wioski, bo nie wiedziałem, czy tu czas gra rolę, czy ilość obrażeń, czy może ilość zabitych, żeby wreszcie zjawił się jeździec, ale się udało i dostałem się dalej.
Eksploracja jest mega satysfakcjonująca, a graficzka robi robotę - uwielbiam ten ich silnik, wszystko jest takie... prawdziwe :fsg:

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Nyu napisał:

 

  Ukryj zawartość

Dodam jeszcze, że skoro wytłumaczyli wirusem:

- Opętania

- Dziewczynkę z Ringu

- Poyebaną rodzinkę rodem z Teksańskiej Masakry

- Chodzące gluty

- Nieśmiertelnego człowieka

- Wampiry, które zachowują się dokładnie jak wampiry - piją krew

- Wilkołaki

- Latającą lalkę

- Wizje i zwidy

- Człowieka zmieniającego się co KILKA SEKUND w kilometrowe nietoperze, dinozaury itp...

 

... to kompletnie nie rozumiem jak można nie łyknąć już czegokolwiek. Na moje to mogą tak wytłumaczyć już wszystko, czyli duchy i zjawy przenikające przez ściany, zmartwychwstanie dinozaurów i kolesia władającego pijawkami. A nie, to już było.

 

 

Kto to łyknął, ten łyknął. Powtórzę się: lubię eksperymenty, podoba mi się zabawa konwencją i rozumiem, że developerzy stają na rzęsach, żeby tylko wprowadzić do tej serii jeszcze trochę świeżości, no ale to co działo się w Village to dla mnie już było ciut za dużo i obawiam się, że teraz ekipa z Capcomu będzie płynąć po całości. Teraz to już nawet mogą ufoludki, smoki albo jednorożce wsadzić do RE9 i na niektórych pewnie nie zrobi to wrażenia. 

 

Spoiler

Dla mnie najlepsze RE to Umbrella, miasto, komisariat, zombiaki i mutanty jak Nemesis czy Tyrant, ale po znakomitym remake'u dwójki jestem zadowolony i obstawiałem wtedy, że pójdą już tą drogą robiąc kontynuację - ale nie, ci wracają do FPP i klimatów RE4, a teraz nawet jest w zasadzie potwierdzone, że tworzy się remake RE4, więc chuj tam, ileż można "walczyć" o Raccoon City. Szkoda tylko, że ominęli Code Veronica albo 0. Ta pierwsza zasługuje na remake w chui. Ta druga miałaby szansę na zrobienie o wiele bardziej grywalnej gry.

 

Za jakiś czas też pewnie zrobią remaki tych gier. Najbardziej liczę na RE0, bo ma to potencjał na zajebistego coopa, z drugiej strony byłbym gotów oddać nerkę za Outbreak'a 3. Coop do 4 graczy, gameplay jak w RE2R, barykadowanie się w pomieszczeniach, patent z rozwijającym się w ciele wirusem (możliwość zamiany w zombie i ścigania pozostałych przy życiu graczy) - boże, jaki to ma potencjał. Szkoda, że Capcom zamiast tego woli nam serwować abominacje w stylu RE:Verse. 

Odnośnik do komentarza

Ja w ramach promocji kupiłem jakiś czas temu zero i revalation 2 (jedynka na 3ds ograna). Czekają na swoją kolei o ile mi podejdzie. IMO teraz czas właśnie na revelation 3. Patrząc po tym, że Monster Hunter World dali na switcha to teraz dziubna tą gierkę.

 

Co do zombi komisariatów - mi się początek kampani Leona że RE6 mega podobał. Szkoda, że reszta taka nie była, bo była realna kontynuacja starych re.

 

Inna sprawa, że dawniej człowiek był tymi horrorami rozpieszczany. SH, Dead Space, nawet jakieś Fatal Frame. A teraz jak jedyna marka horrorowa idzie w akcje to smuteczek jednak.

 

Dodam, że jak grałem w re7 to czytałem poradnik jak grać w re7 będąc małą dziewczynką. Z cyklu graj za dnia itp. Bo czasem było aż za ostro. A teraz na te niby horrorowe akcje miałem wywalone. Co nie znaczy, że nie bawiłem sie przednio. Tylko nie mam horroru, którym bym to przegryzł.

Edytowane przez Basior
.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...