Skocz do zawartości

DualSense i PSPortal


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mimo wszystko liczę, że pad sprzeda się bardzo źle. Bo to jedyna opcja, żeby dać im chociaż trochę do myślenia. W innym wypadku możemy zapomnieć o oficjalnych analogach z efektem Halla, dużej baterii czy 4 przyciskach od spodu.

Mam też wrażenie, że ta blokada triggera będzie mocno podatna na szybkie zużycie, albo nawet usterki. Na jednym z filmików powyżej widać jak cały mechanizm się ugina pod zwykłym naciśnięciem, a co dopiero jak się będzie naparzać w trakcie gry. W sumie to jest zwykły plastikowy kawałek.

Odnośnik do komentarza
15 hours ago, Lukas_AT said:

W dupe niech sobie tego pada wsadzą. 1200zł i mniejsza bateria. Czy pracuje tam ktoś kto jest oderwany od rzeczywistości? Chyba od lat znają feedback graczy, że bateria powinna być pojemniejsza.

No wlasnie. Ta wymiana padow co kilka godzin to jedyna, ale jakze wielka wada DS’ow. Moj Elite Series 2 trzyma ze trzy tygodnie kierwa jego mac. 
Mialem zainwestowac w jakis pro-controller (SCUF, ftw?), ale na razie sobie podaruje. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.01.2023 o 13:25, Yap napisał:

No wlasnie. Ta wymiana padow co kilka godzin to jedyna, ale jakze wielka wada DS’ow. Moj Elite Series 2 trzyma ze trzy tygodnie kierwa jego mac. 
Mialem zainwestowac w jakis pro-controller (SCUF, ftw?), ale na razie sobie podaruje. 

 

Czemu nie aimcontrollers? W full opcji 1200zł i dożywotnia gwarancja. Miałem do PS4 i polecam. Jak kupię PS5 to właśnie pad od aimów będzie wjeżdżał, żadne edge czy inne wynalazki. 

Edytowane przez Wooyek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nikt się nie podzielił wrażeniami, więc spiesze z odsieczą. 

Soundtrack: 

 

 

Inb4 - nie sprzedaje tego i to nie tylko dlatego,  że uważam że ten produkt nie ma w tej cenie potencjału sprzedażowego, ale głównie dlatego że myślę, że będzie wracał na serwis częściej niż pierwszy elite pad od Xboxa. To tak w razie jakby ktoś chciał zarzucić mi nieobiektywność.

 

Pierwsze co rzuca się w oczy to naprawdę chujowa tekturka na właściwym pudełku. No nie jest to pakowanie produktu premium, a chyba pad za 1200 zł można pod te kategorie zaliczyć w ciemno.

Samo etui do przechowywania pada jest solidne, ale białe, więc zaraz będzie upierdolone. Nie oferuje opcji ladowania kontrolera, jak Elite od XB, mozna mu jedynie wsadzic od tylu, a na starosc moze poda truskawke. W środku mamy kontroler, 3 rodzaje analogów o różnej wysokości i kształcie, kabel ładujący (plus przelotkę z zabezpieczeniem przed przypadkowym wyciągnięciem podczas grania, dodana chyba na zasadzie "kurrewa, Kawasaki-san, wez jeszcze cos dorzucić żeby nas nic nie kosztowało, a zeby grafermy czuly sie mniej wydymane" - bessensu), 2 x 2 lopatki do klonowania guzikow, montowane bezproblemowo na magnes - bo wchodzi tylko jedna para naraz, w przeciwienstwie do Xbola, gdzie mozna wsadzic 1 lub 2 pary, i tyle.

 

Aby wymienic analogi (wraz z mechanizmem) trzeba uzyc przelacznika pod spodem - znajduje sie w zaglebieniu, wiec przyda sie dluzszy paznokiec, co w przypadku zagrajmerow nie bedzie chyba problemem. Wtedy schodzi blyszczaca jak psu jajca pokrywka i mozemy wysunac analog jak, z cala pewnoscia, dostana w koncu drifta. Sama wymiana galek anologowych jest jeszcze prostsza - trzeba pociagnac i schodza. Sa trzy rodzaje grzybkow - standardowe, wypukle w stylu ps3 (o takiej samej wysokosci jak standardowe) i wysokie, do snajpienia (rowniez o ksztalcie z duala 3, ale o mniejszej srednicy). Jak ktos nie wie, to wysokosc galki robi kolosalna roznice, im wyzsza tym bardziej precyzyjnie mozesz celowac, o szczegoly pytajcie ekspertow, bo nie jestem ornitologiem od fizyki.

 

Triggery rowniez zostaly rozbudowane o funkcje zmniejszenia skoku - 3 poziomy. Szkoda, ze ostatni poziom to nie jest zwykle klikniecie ala L2/R2 z PS2, idealnie by weszlo pod nowego streeta albo tekkenca - skok jest dalej znaczacy, tyle ze duzo bardziej plytki.

 

Sam pad, w moim subiektywnym odczuciu, jest brzydszy - nie siadla mi ta kolorystyka, aczkolwiek zaczyna mi sie coraz bardziej podobac. Jest w tym kiczu jakas magia albo malpka mi dobrze weszla. Mila zmiana kosmetyczna to tekstura z symbolami guzikow na touchpadzie i triggerach.

 

Bryla pozostala niezmieniona, dalej jest za duza dla wiekszosci ludzi. Nie naprawiono najwiekszego bledu Dualsensa - ostrej krawedzi zaraz pod triggerem, przez co srodkowy palec - na standardowym padzie - raz za razem dostaje solidny wpierdol. Te dwie kwestie sprawiaja, ze standardowy Dualsense, jest moim zdaniem jednym z najbardziej niewygodnych, oficjalnych padow od czasow PSX. Moze pod tym wzgledem rywalizowac z tym od DC albo GC. Poza tym, dodano 2 klawisze funkcyjne, do przelaczania miedzy profilami/wywolywania menu kostomizacji, pod galkami analogowymi.

 

Czas na baterii - wszyscy te historie juz znaja. Dramat, mozna zapomniec o dlugich sesjach - 3-4h i koniec :kekw:

 

Teraz przechodzimy do tego co najbardziej mi siadlo w tym "pro controllerze" xd,  i czemu, mimo wszystko, jest to najlepsze tego typu urzadzenie na rynku, a troche ich mialem.

 

Po pierwsze dodatkowe lopatki - i nie mowie o parze tych generycznych, dlugich i spierdolonych jak u konkurencji, tylko o tych malych. Uzywam tego rozwiazania od 2006, kiedy to poprosilem znajomego elektronika o zainstalowanie mikroprzelacznikow na spodzie kultowego juz kontrolera od Zydboxa 360.  O Jezusiku Zagrajmerski! Jakie to jest wygodne! Leza IDEALNIE pod srodkowym palcem i ma sie wrazenie, ze byly tam zawsze, a cala bryla zostala zaprojektowana majac je na uwadze. Skok jest przyjemny, powierzchnia wystarczajaca, a co najwazniejsze - znika problem ostrej krawedzi pod triggerami, bo srodkowy palec przestaje wedrowac pod te okolice. Kawasaki-san, ty chory pojebie! :banderas:

 

Druga rzecz to kustomizacja i to w jaki sposob zostala rozwiazana. Po pierwszym podlaczeniu pada wyskakuje samouczek, ale i on bylby zbedny, bo poradzilby sobie z tym nawet frosti, i to nie po jednej czy dwoch substancjach psychoaktywnych, a nawet trzech lub czterech i kutangiem w dupalu. Ot, mapujecie guziki jakkolwiek chcecie, mozecie tez zamienic galki (to dla mnie najwazniejsza funkcja, bo od czasow N64 i DC moge rozgladac sie tylko lewa galka, bo rozgladanie prawa mnie mega wkurwia; wiem  - :beka:). Profile bindujecie pod jednym z klawiszy funkcyjnych + innym klawiszem. W praktyce dziala to rewelacyjnie. Dla mnie problemem w grach, gdzie funkcje galek zamieniam miejscami, a do tego korzystam ze wszystkich guzikow (a wiec zamieniam rowniez dpada z kw, kol, tr i X) jest poruszanie sie po menu - lubie rozgladac sie lewa galka, ale juz poruszanie sie po menu prawa galka i zatwierdzanie strzalka w dol jest pojebane. A tu cyk - ulamek sekundy i zmieniasz profil, a mozesz ich naruchac od chuja :asax:Do tego nacisniecie samego klawisza funkcyjnego natychmiast przywoluje menu kustomizacji pada w konsoli (+ szybki dostep do kilku pierdol). Jakie to jest ulatwienie wiedza osoby korzystajace z Elite Pada 1 od Xboxa - dramat (nie wiem jak jest w Elite 2, moze poprawili).

 

Ludzie czesto pytaja mnie: Dejw, ale czy powinienem wydac na to 1200 zl? Nie wiem, jeszcze niedawno tyle kosztowaly konsole. Cena na pewno jest przesadzona i nawet 2 razy krotszy czas na baterii tego nie rekompensuje. 

Dla mnie warto, bo lepszego kontrolera do PS5 nie ma.

20230202_163743.jpg

20230202_153545.jpg

20230202_152640.jpg

  • Plusik 5
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Jeden w moich 2 padów dopadł kilka dni temu syndrom dryfowania obu gałek analogowych.

Gram sobie w Odysejkę i moja Kasandra, zamiast czekać spokojnie w krzakach na zagubionego żołnierza, to zaczyna się wycofywać :dunno:

Z kolei na poziomie mapy znacznik zjeżdża w dół. Sprawdzam od razu drugiego pada i działa bez zarzutu.

Czytałem też o tym, że problem może być związany z jakąś aktualizacją. Z drugiej strony nie kojarzę, aby ostatnio jakieś były, a jak już się pojawiały, to zawsze aktualizuję oba pady.

Chyba więc trzeba będzie oddać na reklamację :philosoraptor:

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Kupiłem niedawno ps5 i zauważyłem że pad, krótko trzyma, około 4-5 godzin na grach PS4 bez tych nowych bajeròw. Chciałem go zresetować przyciskiem z tyłu, ale reset nie działa, próbowałem na wyłączonej i włączonej konsoli. Nie przywraca żadnych ustawień, nie muszę go podłączać kablem, tak jakby w ogóle nie resetuje. Miał ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza

U mnie działał od komunikatu około 2 godziny i łącznie to dało może z 6 godzin na grach PS4, więc trochę mało. Podejrzewam że na grach ps5 jeszcze mniej, ze względu na triggery i inne bajery.

 

A spotkał ktoś się z tym że pad się nie resetuje. Na włączonym padzie i wciśnięciu resetu przez kilka sek. pad się tylko wyłącza ale się nie resetuje, a na wyłączonym padzie nie dzieje się totalnie nic.

 

Nie wiem czy ze względu na ten czas baterii i reset reklamować pada, bo ogólnie to on działa tylko te dwie przypadłości ma.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
6 godzin temu, eloszki napisał:

Cześć,


Czy ma może ktos jakiś polecony serwis, który byłby w stanie zreanimować pada do ps5 - delikatnie jeden z znalogów skręca w lewo.

 

Dzięki 

Jak jest na gwarancji to do Sony a jak po to polecam http://bettergaming.pl/. Swojego do PS4 tam oddałem i legancko zrobiony działa po dziś dzień do PS5 też ogarnia.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ogólnie kicha jest z jakością początkowych egzemplarzy. Ja mam od premiery PS5 dwie sztuki. Jeden z padów już dwukrotnie był na serwisie: najpierw odkleiły się gumki od analogów, a po pół roku od naprawy (tak, serwis PRAM :kaz:) zaczęły dryfować oba analogi. Na dzisiaj działa jeszcze poprawnie.

A w ostatnich dniach z drugiego odkleiły się analogi :reggie:

Spoiler

:nosacz3:

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...