Skocz do zawartości

DualSense i PSPortal


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, PanKamil napisał:

Remote play to dla wielu czarna magia i największym błędem sony jest brak wyjaśnienia tego. Wystarczy, że oba urządzenia będą podpięte pod jakiekolwiek WiFi 5ghz i grasz. Plusem jest zajebista jakość obrazu bo nie ma żadnego ruchu na serwerach tylko twoim serwerem dedykowanym jest Twoje ps5. Na xboxie to nawet łatwo porównać, wystarczy w tą samą gre zagrać w remote play, później na xcloud. Różnica będzie kolosalna.

No niekoniecznie. Mój internet w sieci kablowej nie pozwala na połączenie z konsolą bezpośrednio w remote Play. Urządzenia się nie wyszukują, dopiero jak pod modem dostawcy internetu podłącze drugi to wtedy można tak grać ale nie mam i nie chcę wydawać dodatkowo kasy na kolejne urządzenie do internetu.

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, mitra napisał:

No niekoniecznie. Mój internet w sieci kablowej nie pozwala na połączenie z konsolą bezpośrednio w remote Play. Urządzenia się nie wyszukują, dopiero jak pod modem dostawcy internetu podłącze drugi to wtedy można tak grać ale nie mam i nie chcę wydawać dodatkowo kasy na kolejne urządzenie do internetu.

Może to jakieś ograniczenia związane z nat? Ty zdajesz sobie sprawę z tego dlaczego urządzenie może nie działać, ale setki januszy kupi ten sprzęt i będzie totalnie w dupie bo to trzeba umieć obsłużyć i wiedzieć co do czego.

Odnośnik do komentarza

Dawno nie używałem remote play, ale z tego co pamiętam oficjalne rozwiązania (Vita, PC itd) zestawiają połączenie przez serwery Sony po koncie PSN i zarejestrowanych urządzeniach. Pewnie trzeba mieć NAT 2 przynajmniej od strony konsoli. Jak się używa czegoś typu Chiaki trzeba znać swoje zewnętrzne IP (najwygodniej, aby było stałe) i trzeba mieć przekierowane porty do konsoli na routerze i wtedy hula.

 

Jeśli chodzi o streaming z PS+, to by "standardowo" to działało tak, że idzie stream z serwerów Sony do PS5 i potem ten sam stream idzie do naszego nowego rewolucyjnego urządzenia. W drugą stronę sterowanie - do PS5 i potem do serwerów Sony. To nie ma większego sensu, generuje się masa ruchu i opóźnienia, więc pewnie to będzie zablokowane i będą pracowali nad tym, aby się to streamowało wszystko bezpośrednio do PQ.

Odnośnik do komentarza

ale co ty porównujesz?

 

Project Q to urządzenie do streamingu, a Steam Deck czy ASUS Rog Ally odpalają natywnie i wtedy faktycznie można wydrenować baterie w 1,5-2 godziny. Ale jeśli odpalimy grę przez streaming na Steam Decku lub sprzecie Asusa to bateria potrafi starczyć na 6-8 godzin grania, czyli dwukrotnie wiecej niż w Project Q. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, ASX napisał:

ale co ty porównujesz?

 

Project Q to urządzenie do streamingu, a Steam Deck czy ASUS Rog Ally odpalają natywnie i wtedy faktycznie można wydrenować baterie w 1,5-2 godziny. Ale jeśli odpalimy grę przez streaming na Steam Decku lub sprzecie Asusa to bateria potrafi starczyć na 6-8 godzin grania, czyli dwukrotnie wiecej niż w Project Q. 

Nie wiedziałem, że są już oficjalne wyniki, bo sprzętu jeszcze nikt nie widział. Ale jak już tacy pewni jesteście tych 3 godzin, to nie widzę powodu, aby być na tym kanale. 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, ASX napisał:

ale co ty porównujesz?

 

Project Q to urządzenie do streamingu, a Steam Deck czy ASUS Rog Ally odpalają natywnie i wtedy faktycznie można wydrenować baterie w 1,5-2 godziny. Ale jeśli odpalimy grę przez streaming na Steam Decku lub sprzecie Asusa to bateria potrafi starczyć na 6-8 godzin grania, czyli dwukrotnie wiecej niż w Project Q. 

Odpalaja natywnie, ale np. taki deck to koniec końców da gorszą wersje niż playstation q które korzysta z mocy ps5. Deck to chyba do 800p bez ray tracingu dociągnie i co by nie mówić jego żywotność zapowiada sie na krótką. No ale można pograć w lesie czy pod namiotem tą godzinę. Ten assuss to nie wiem za bardzo ale on chyba jakiś mocarny jest i rdna 3 używa więc jest ok. Co do streamu obrazu i 6-8 godzin w assusie to wole miec baterie na 3-4h niż płacić za sprzęt prawie 4k pln. Nie wiem jak te wiatraki pracują w tych natywnych sprzetach ale z pewnością nie bedzie ich w tym playstation q. Chmura jest spoko bo na tanim sprzęcie można grać jeszcze lepiej niż natywnych.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, PanKamil napisał:

Odpalaja natywnie, ale np. taki deck to koniec końców da gorszą wersje niż playstation q które korzysta z mocy ps5. Deck to chyba do 800p bez ray tracingu dociągnie i co by nie mówić jego żywotność zapowiada sie na krótką. No ale można pograć w lesie czy pod namiotem tą godzinę. Ten assuss to nie wiem za bardzo ale on chyba jakiś mocarny jest i rdna 3 używa więc jest ok. Co do streamu obrazu i 6-8 godzin w assusie to wole miec baterie na 3-4h niż płacić za sprzęt prawie 4k pln. Nie wiem jak te wiatraki pracują w tych natywnych sprzetach ale z pewnością nie bedzie ich w tym playstation q. Chmura jest spoko bo na tanim sprzęcie można grać jeszcze lepiej niż natywnych.

To jest sprzęt premium, jak dualsense edge, pod konkretnego odbiorcę, najlepiej Amerykanina z wielkiej farmy i WiFi 6 na pokładzie. Ja kupię. :leo:

Odnośnik do komentarza

Steam Deck czy sprzęt Asusa też mogą ci dać jakość obrazu jak Project Q korzystając z mocy streamowania z PS5 (.....i dowolnego innego urządzenia, zdolnego do streamingu).  W czasie gry ze streamingu możesz też sobie spokojnie włączyć tryb cichy, eliminując hałas wiatraków. Co to za argumenty. 

Odnośnik do komentarza
Teraz, ASX napisał:

Steam Deck czy sprzęt Asusa też mogą ci dać jakość obrazu jak Project Q korzystając z mocy streamowania z PS5 (.....i dowolnego innego urządzenia, zdolnego do streamingu).  W czasie gry ze streamingu możesz też sobie spokojnie włączyć tryb cichy, eliminując hałas wiatraków. Co to za argumenty. 

No to skoro sprzety zaoferują tą samą funkcje to logicznym ruchem jest kupić taki za 1500 zł(obstawiam, ze cena będzie w tych okolicach) niż za 3700 zł.

 

 

Wyczuwam, że najiekszy ból niektórych bierze się z tego, że to sprzęt sony. Wystarczyłoby podmienić znaczek i sprawy by nie było.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...